Reisiplaan Horvaatias: Split-Omiš-Dubrovnik-Split

Tere, plaanis minna 3-10.august 2014 Horvaatiasse, otselennuga Spliti. Reisijad 2 täiskasvanut (30a)+ 2 last (3 ja 5a). Plaanis on võtta rendiauto ja ööbida esimesed 2 ööd Spliti lähedal (külastada Krka rahvusparki ja Spliti linna), siis liikuda edasi Omišisse, kus ööbida 1 öö (teha rannapäev), seejärel sõita edasi kuni Dubrovnikusse ja ööbida seal 2 ööd (tutvuda linnaga ja külastada sealseid vaatamisväärsusi). Seejärel suunduda tagasi Spliti, et viimased 2 ööd taas seal veeta (1 rannapäev, 1 šoppamispäev). Kas see reisiplaan tundub liiga ulmeline, st liigne jooksmine ühest kohast teise, eriti väikeste lastega? Majutus on hetkel nimetatud kohtadesse broneeritud. Kas tee Splitist Dubrovnikusse on väga mägine ja hirmus (ma hirmsasti kardan selliseid teid, kus on kuristik teeservas, ohtlikud ja kitsad teed ja kurvid jne)? Kas tasuks pigem jääda Makarskasse Dubrovnikusse minemise asemel? Ja kui lähme siiski Dubrovnikusse, kas siis oleks mõistlik sealt tagasi Spliti minna ilma rendiautota, näiteks laevaga ja külastada ka näiteks ühte saart - näiteks Vela Lukat või Korculat ja sealt uuesti edasi laevaga Spliti? Kas Spliti kesklinnast Spliti lennujaama (20km) taksoga minna on väga kallis? Mis oleks alternatiiviks, kui meil on vaja juba hommikul kell 7 lennujaamas olla (kas nii vara käib busse?). Tänud ette vastajatele! ps! olen palju otsingut kasutanud ja uurinud, et vastuseid leida, kuid täpselt ei ole saanud...

Arvan , et Makarskast kaugemale ei ole mõtet minna. lastega mõttetu kihutamine. promet-split.hr annab kõik bussiajad lennujaamast. Vaata siit foorumist ilma autota Horvaatias, seal on sellest juttu.

Olen sõitnud rendiautoga Splitist Dubrovnikusse ja sealt edasi Montenegrosse, ning lõpuks Splitti tagasi (lennujaama). Tee käänuline, aga ilus, midagi hullu pole.

Olen ise paar korda Horvaatias puhanud koos lastega ja võin öelda, et lastele on see jah mõtetu jooksmine. Nendel pole vahet, kas Split või Dubrovnik. Tähtis on mõnus rand, soe päike, sinine vesi ja rõõmsad vanemad :) Vaatamisväärsused jäävad lastele meelde ainult need, millest pilte teete. Pole mõtet kulutada reisi sõidule ühest linnast teise - kui saaks seda mõnusalt looduses nautida! teine lugu on, kui lähete kahekesi ja pühendategi aja linnadele ja shoppamisele. kuigi mina pole midagi erilist Horvaatiast koju kaasa ostnud. Mõned maiustused ja lastele mänguasju.

Täpsustan - reisi eesmärk pole mitte laste lõbustamine, vaid see on tegelikult meie pulmareis, lapsed (ja vanaisa-vanaema) on lihtsalt kaasas. Tahaksime selle lühikese aja jooksul võimalikutl palju Horvaatiat näha, mitte ainult rannas puhata. :) Hetkel olen hädas hoopis rendiauto leidmisega, kuna selliseid, kuhu 6 inimest peale mahuks nädalaks alla 750€ ei saa (+sellele lisandub ju bensiinikulu, mõnes kohas ehk ka teemaks?). Olen uurinud http://www.economycarrentals.com ja http://www.peugeot-rentacar.hr aga mõlemad kallid (viimase puhul teeb kalliks see, et soovime rentida splitist-splitti, mitte dubrovnikus). Samuti ei leidnud ma infot laevaliikluse kohta Dubrovnikust Splitti, http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1336 kodulehel on toodud, et dubrovnikust saab vaid lähedal asuvatele väikesaartele ja viimastelt omakorda Splitti ka ei saa. Ja kuidas on taksohinnad seal, nt sõitmiseks 20km?

Makarskast Dubrovnikuni ( õigemini Drvenikust Dubrovnikuni ) on tükk tühja maad. Kuna teie ajaressurs on piiratud ja plaanis Krkas käia, siis vaadake ära Šibenik, Trogir, Split, Omiš ja Makarska riviera, ehk 30 km Makarskast mõlemile poole. Seda on rohkem kui küll. Laste ja vanavanematega ei ole sellel 300 lisakilomeetril, mis kulub Dubrovnikusse edasi - tagasi sõiduks, lihtsalt mõtet. Kui Horvaatia väga meeldima hakkab, siis tehke millalgi omaette tuur Dubrovnikusse ja Montenegrosse.

cryzzu-le

Vaata autorenti siit http://www.rentacarsplit.net/index.php/en/ (siin näen ma Opel Zafira (7 kohta) 483.- eurot nädal). See käik Dubrovnikusse ei ole nii õudne nagu paistab, tund kiirteed ja poolteist tundi "Tartu maanteed". "Tartu maantee" läheb mööda mere äärt ja vaated on super-puper!

Päikest!

P.S. Oleme samal ajal Horvaatias ja Montenegros. Kui näed Eesti numbritega autot, siis lehvita :) !

Tänud RL! Sellest esimeset autorendi lingist oli palju kasu - seal oluliselt soodsam, aitäh! :)

cryzzu-le

Kui Sa nüüd oma plaane teed, siis arvesta sellega, et Euroopas toimub 3 "hinna hüpet". Esimene toimub Lihavõtte pühade eelsel nädalal, kui eurooplased "ärkavad, märkavad ja torkavad", et ups, varsti käes on suvi ja tarvis puhkuse koht kinni panna. Teine "hüpe" toimub maikuu esimesel nädalal ja viimane peale meie Jaanipäeva (siis algab hooaeg ja kõik tormavad!). Viimase hetke hindasid (juhul, kui nad üleüldse tekkivad) võid oodata tõesti alles viimasel hetkel. Juhul, kui ikkagi planeerid Dubrovnikusse minna, siis öömaja on mõistlik otsida Cavtat'i (Dubrovnikust 15 minutit autosõitu, aga hinna vahe oluline).

Päikest!

tänud soovituste eest! Majutus meil tegelikult broneeritud juba. hinnad polnud küll teab-mis-soodsad, aga ka mitte üleliia kallid. Plaanime ikkagi ka Dubrovnikut külastada (meile sobib tegelikult aktiivne puhkus, olgugi siis, et lastega) :), majutus seal Bulevar Apartments-is broneeritud. ps! Kas oskad öelda, kas Dubrovnikust laevaga Splitti saab? Jadrolinija graafik näitab, et ei saa.

Split ei olegi nii kaunis kui Trogir. Trogiri lähedal on lennujaam. Ise kyll ei läheks ylerahvastatud Dubrovnikusse. Palju rahulikum oli sept. kuus. Head reisi!

Ma ei oska Sulle seda laeva asja öelda, aga ma julgen kahtlustada, et kui isegi läheb laev, siis võtab see aega ja palju raha. Isegi saartele sõidu 1 ots koos autoga on üle 30 euro (see on lühem ots, kui Saaremaale). Need laevad meenutavad Saaremaa praame 20 aastat tagasi. Ma olen korra Jadrolinija'ga sõitnud Zadarist Anconasse. Pärast seda leidsin, et minu jaoks on oluliselt mõistlikum Horvaatiast Itaaliasse minnes sõita mööda maad ja maksta teemakse. Ma ei tea, kas Sa mäletad selliseid Tallink'i laevu nagu "Vana Tallinn" ja "Corbiere"? Kui ei, siis leia keegi, kes neid mäletab ja lase endale kirjeldada :) ! Rannikulaevad (see, mis idee poolest võiks käia Spliti ja Dubrovniku vahet) meenutavad praami "Regula".

Jätan Sulle cryzzu privasse oma kontakti.

Head reisi teile aga igal juhul! Horvaatia on kena! hea valik!

Horvaatia on väga hea valik- meie läheme sinna neljandat korda ja avastamisrõõmu on jätkunud igaks aastaks. Eks Dubrovniku kaasamine muudab teie reisi natuke kiirustamiseks, samas on see linn, mis väärib külastamist ning ka sõit sinna on imeilus. Horvaatia on igatahes maa, mis köidab ja tekitab sõltuvust :). Kohtumiseni Horvaatias!

Minu soovitused on järgmised: Teid on ,nagu ma loen,kuus inimest.Seega,tuleb kõne alla mahtuniversaali rentimine.Hind on küll väheke soolasem,kui väikeauto puhul,aga võtke ikkagi. Kui maandute Splitis,siis pole ju mõtet kihutada Makarskasse,sealt Dubrovnikusse,siis veel KRK,mis jääb hoopis teise suunda ja veel mingi saar. Soovitan teile jääda paikseks Trogiri(Ciovole).Fantastiline linnake.Saarel ilus rand.Üritage bookida majutus just saarele. Trogirist ei ole ka KRK rahvuspark väga kaugel.30 kilti on Spliti,lähedal Zadar merioreliga.Kui KRK,siis ühtlasi ka samal päeval Sibenik ja Solarise rand. Igale poole enam-vähem võrdne vahemaa. Kujutage ette -iga paari päeva tagant jälle kilinad -kolinad kokku ja autosse,uues kohas jälle kõik lahti.Enne,kui kohta ja ümbrust tajuma saate, ongi päev õhtus.Dubrovnikusse ei soovita üldse minna,kaugel ja mõttetult väsitav. Spliti vanalinn korvab täiega Dubrovniku sõidu. Kui soov Horvaatiat näha,siis võtke,kas Ciovolt või Trogiri sadamast pikem rannikuäärne huvireis laevaga.Saate kindlasti kauni elamuse.

Kohapeal, siis 7 päeva: Üks päev-KRK,Sibenik. Päev ostu-ja vaatamisväärsustele Splitis. Päev laevareisile. Päev Zadar ja selle vanalinn ja poed. Nende vahele jääb ka mõni rannamõnupäev. Kindlasti mõni õhtu Trogiri vanalinna välikohvikutes.Sinna on huvitavam minna jala-saarelt mäest alla. Olin perega 2012 augustis Ciovol-ei kahetse. Võin veel öelda,et augusti esimesel poolel olid väga kuumad ilmad - päeval 34-36 kraadi.Nii,et, see autoga kolistamine just meeldiv ei olnud Rannal olles ostke lastele kindlasti rannasussid kohalikes poodides,turul ja rannas on neid müüa.Oht-terav kiviklibu ja merisiilikud,võib juhtuda,et isegi väga madalas vees. Nii,et minu soovitus-tühistage eelnevad broneeringud ja tehke uus. Säästke närve,aega ja näete rohkem ja nautige pulmareisi. Ilusat reisi, teile. Kui otsustate Trogiri kasuks, siis olen nõus ka täpsemaid juhtnööre jagama.

Absoluutselt tutkaonuga nõus ,väga selgelt ja asjalikult olukord selgeks räägitud. Olles igasuvine puhkaja just seal kandis siis oleks ka minu pakutud plaan säärane olnud.

Sama siin, kui pole väga tülikas, loobuge Dubrovnikust sellel korral. Kuigi kirjutate, et teete omale reisi- lapsed on ju ikagi kaasas. Oleme lastega Horvaatis trippinud alates sellest , kui nad said suve lõpus 2 ja 4 ( nüüd saavad juba 7 ja 9 ). Võtke veidi rahulikumalt. kui vanvanemad kaasas, siis saate ju kahekesi veidi trippida ja ülejäänud seltskond lebotab rannas. 3 ja 5 on kultuurireisiks veidi väikesed.

Tänud väga põhjalike ja heade soovituste eest! Võibolla tõesti jätame siis Dubrovniku ära. Igatahes kaalun põhjalikult ettepanekuid ja veel on aega ettebroneeritud majutusi ära öelda.

To-tutkaonu

Kui nüüd Horvaatia külastus tõsta perioodile 11.05-24.05 ja kaks täiskasvanud oma 3,5 ja 5 aastase lapsega keda ei häiri sõitmine/aktiivne liikumine. Kas, siis soovitaksid võtta Dubrovniku kandi ette? Hetkel näeb plaan välja alljärgnev: 11.05- hommik Split autorent (www.economycarrentals.com) ja sealt Krka rahvuspark ning ööbimine Plitvice. 12.05- Plitvice rahvuspark ja sama öömaja 13.05- ca 4p öömaja Makarska (või ümbrus-rivera) sealt Dubrovnik 2-3p, saared 3-4p 23.05 - Trogir 24.05 - Split lennujaam

Tänud ette!

Mais on Horvaatias veel üsna jahe (eriti vesi). Seega rannapuhkust te eriti nautida ei saaks. Mina jätaksin reisi ikka augustisse, mil on kuum päike, soe merevesi, mesimagusad puuviljad, soojad-sumedad suveõhtud/ööd täis melu rannapromenaadidel. Ise oleme ühel aastal olnud Horvaatias juuni lõpus. Tuli sõita Makarskani, et saada nauditavalt sooja ilma ja sooja merevett. Edaspidi oleme sättinud oma reisi juuli-augstisse.