Reisitõrkekindlustus

Kas kellelgi on kogemusi? Kui pikk peab olema aeg ühelt lennult teisele Shipolis, et tõrke korral kindlustus korvaks uue pileti soetamise? Ostsin pikema reisi alguse ja lõpuga Amsterdamist. Nüüd plaanin osta lisaks ka TLL-AMS-TLL. Jõuan Amsterdami SFOst 10:25, KLM Tallinna väljub 11:25. Õhtune lend läheb alles 20:30. Kas tasub riskida KLM odavaima piletiga, mis välistab igasuguse vahetamise või osta pilet kohe õhtusele (10 h lennujaamas!). Küsisin BH konsultandilt: Shipolis peab min "transfertime" olema 50 min. Seesam kindlustuse agent väidab, et see on 2 tundi (vastus tuli nii kiirelt, et arvan ta ei süüvinud teemasse ning käis välja mitte tranfeeri aja vaid üldse lennujaama tuleku aja) KLM kodulehel on kirjutatud nii: "If you wish to visit Amsterdam between two flights, please take into account the time you will need to transfer between flights. The transfer time between two KLM flights is 1 hour and between a KLM flight and a flight of another airline is 1.5 hours." Mul on mõlemad lennud KLM,kuid ostetud eraldi.KLM uut piletit vist ei anna. Milline aeg on siis kindlustustele aluseks? Ei saa sotti. Tänan ette heade näpunäidete, kogemuste eest.

Kunagi uurisin ja mulle öeldi, et reisikindlustus korvab vaid siis lennust maha jäämise, kui vahe on alates 4 tunnist. Vähemaga pole midagi teha. Aga täpse vastuse saad siis kui küsid lepingu teksti ja loed läbi ka väikese kirja.

Seda ühelt poolt, teiselt poolt pole reisitõrkekindlustust üldse vaja. Asi on nii, et kui sa lendad näiteks Tallinnast Haapsalu Lihula Airiga ja sealt edasi Kuresaarde samuti Lihula Airiga, pole reisitõrke kindlustus vajalik. Aga juhul kui edasi lendad Orissaare Õhuliinidega, on resitõrke kindlustus soovituslik.

Reisitõrke kindlustus ei korva lennukist mahajäämist Tallinnas.

Selle lühikse ajaga on veel üks häda. Kui 2 lennu vaheline aeg on 50 minutit minutit, siis võib juhtuda sina jõuad edukalt ühelt lennult teisele, aga sinu pambud ei pruugi jõuda.

0
0

mina ostsin reisitõrke kindlustuse. See kehtib sellistel juhtudel, kui su reis katkeb haiguse, pereliikme haiguse, surma tõttu. Aga ka näiteks siis, kui buss, millega lennujaama sõidad läheb katki. Lähemalt võite küsida ntx reisikindlustaja käest.

Mina olen alles reisile minemas, mistõttu puudub kogemus, et kui meeldiv see katkestamise korral tõestamise protseduur välja näeb.

Muidu on minu tuttavatega ikka nii juhtunud, et kui mingi lend hilineb või ei välju, ja jääd teisest lennust maha, siis otsitakse midagi asemele.

Ükskord jäime lennust tallinnas seepärast maha, et checkini saba oli väga pikk ja jõudsime klienditeenindajani 15 min enne lennu väljumist. Lennuk ei olnud veel õhku tõusnud, aga andmebaas oli juba suletud.

Me pidime maksma uue broneerimistasu, aga asenduslend läks järgmisel päeval.

0
0

Kui sul on ostetud kaks eraldi piletit, siis see tunnine vahe pole kindlalt piisav selleks, et probleemide korral kindlustus su uued piletid kinni maksab. Ja kuna sa pead tegema veel uue check-ini, siis on aega ikka tõesti napilt. Amsterdamis suletakse KLM-i check-in 30 min enne lendu. Seega on sul aega täpselt 30 min, et suurest lennukist maha saada ja leida lähim KLM-i transiidi check-ini lett. Seda kõike juhul, kui su pagas saadetakse kohe Tallinnasse välja (tõenäoliselt jah, sest mõlemad on ikkagi KLM-i lennud, mis siis, et erinevatel piletitel), kui pagasit ei saadeta, siis pole enam midagi teha selle 30 min-ga. Mina võtaks õhtuse lennu ja veedaks päeva Amsterdamis. Muret palju vähem ja peale pikka lendu vahelduseks hea veidi end liigutada ka.

0
0

Mina olengi nt. AMS transiidiletis ka 1h vahega ilma pagasit ümber checkimata maha jäänud, kusjuures lend oli ühe piletina. Lihtsalt nii aeglane kogu see värk ja suured järjekorrad (turva, pass, check jne.).

0
0

Suured tänud kõigile, kes viitsisid kommenteerida!

0
0

Tundub, et kui plaani järgi jõuad 10.25 ja järgmine lend väljub 11.25, on mahajäämise võimalus suur. Kui saabumine natukenegi hilineb, jääd kindlasti maha. See paarkümmend minutit, mis sul ka õige saabumisega jääb, tundub ohtlikult lühike aeg. Sest lennuki saabumise aeg tähendab ju seda aega, mil ta lennuväljale jõuab. Lennukist väljasaamine ja turvaprotseduurid võtavad oma aja. Mina võtaks õhtuse lennu ja mõtleks päevaks midagi välja. Kui oled ise nii lühikese vahe planeerinud, kindlustus ilmselt ei korva. Oodatakse tõesti, et vaheks oleks vähemalt 2 tundi.

0
0

Aga päev Amsterdamis pole ju mingi probleem. Rong viib lennujaamast südalinna, kus igat masti pubisid rohkesti. Ühe päevakese saab kenasti veedetud.

0
0

Mul on veebruari alguses plaan sõita Edinburghi läbi Londoni. Lennufirmadeks on Ryanair ja Easyjet. Lendude vahel on 5-6h. Seega kui ma teen reisitõrkekindlustuse ja jään näiteks lumetormi tõttu mõnest lennust maha, siis on mul lootust mingisigusele kompensatsioonile?

0
0

Kas just kompensatsioonile, aga arvan, et sama lennufirma peab su ikkagi kohale toimetama. Tean seda, et kindlustuses on võimalik võtta tavareisitõrke kindlustusele juurde veel lisakindlustus nö loodusõnnetuste vastu (võib muidugi sõltuda ka kindlustusfirmast). Korra pidin ise sellise võtma, kui vulkaan purskas.

0
0

Uurisin, kindlustusest öeldi, et reisitõrkekindlustus kompenseerib sellised kulud. Sellele, et odavlennufirmad mingid lisakulud hüvitavad, ma väga ei panustaks.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased