Rendiauto, lisatagatise broneerimine kolmanda osapoole lisakindlustuse korral

Peagi reisile minemas ja vormistan omale reisikindlustust. Kuna on plaanis kasutada ka rendiautot, pakkus agent välja ka vastutuskindlustuse, mis vabastaks omavastutusest (CDW excess). Kuna summa on odavam, kui rendifirmade pakutav, näib see ahvatlev.
Kahtlus tekkis aga rendifirma poolt broneeritavate tagatiste osas. Kuna ei soovi (õigemini limiidid ei võimalda), et broneeritakse 600-1400 USD, olen varasemalt võtnud nende lisakindlustuse, mis on mind sellest vabastanud.
Lugesin ka siinsest ühest postitusest, et rendifirma letitöötaja oli rõõmsalt leppinud väitega, et lisakindlustus on sõlmitud läbi kolmanda osapoole.
Kas on mõni teadjamees või on kellelgi kogemusi, kuidas broneeritakse tagatist, kui esitan kolmanda osapoole kindlustuse, mis katab omavastutuse?

Ma ilmselt ei vasta praegu otse teemasse, aga võib-olla on abi.
Kas sul on üldse vaja seda kolmanda osapoole kindlustust osta eraldiseisvana? Võta parem autorentide vahendussaidilt täispakett, koos kõigi kindlustustega.
Ma olen elu jooksul umbes mõniteist korda autot rentinud ja kunagi ei ole krediitkaardilt broneeritud suuremat summat kui 60 eurot (see oli Münchenis; USAs on alati oluliselt väiksem bronn). Viimati USA-s broneeriti 22 dollarit (see oleks pidanud katma siis kütusekulu trahvi, kui ma poleks täispaagiga tagasi toonud autot nagu lepingus oli). Kusjuures oli midsize auto, ei olnud kõige väiksem võimalikest.
Olen broneerinud autosid veebilehe www.billiger-mietwagen.de kaudu ning sealt saab juba kohe valida ilma omavastutuseta täiskasko, mis paneb rendihinnale ainult 2-5 eurot juurde (s.t. kui kõik muud tingimused on samad, ainult omavastutus on kas 0 või mingi summa). Ka nende puhul on tegu omavastutuse osas kolmanda osapoole kindlustusega. Ning nad ei broneeri krediitkaardilt suurt midagi, mis sobib väiksema kaardilimiidi puhul väga hästi.
Ning saad enne lepingu tegemist neilt küsida, mis summa täpselt bronni läheb; ning see on ka lepingusse märgitud, mille eest bronn on tehtud.
Soovitan enne Avisest või Hertzist või mujalt otse broneerimist Billigeri lehel ka variante vaadata. Ning kindlustust mitte eraldi osta, vaid kogu rent täispaketina Billigeri lehelt. Samuti on seal broneeringu annulleerimine tasuta, ehk saad kogu raha tagasi, kui tühistad vähemalt 24h enne rendi algust.
Ei olnud sul sellest tekstist vast väga abi, juhul kui auto juba renditud, ning otseselt sinu küsimustele ma ei vastanud, aga infoks mõtlesin siiski siia kirjutada. See sinu väljapakutud broneerimissumma tundus ulmeliselt suur. :)
Head reisi.

Abiks ikka :) Esmase kontrolli põhjal saab sealt tõesti odava omavastutusest loobumise.
Viimati otse Hertzist võttes koos superkaskoga broneeriti ikkagi 190€.
Eks näib, kuidas selle portaaliga läheb.

Billigermietwagen vahendusel broneerisin auto Portugalis, lisakindlustusega omavastutus 0 EUR. Kohalik rendifirma broneeris 900 EUR omavastutust. Kui midagi oleks juhtunud, oleks kohalik firma võtnud tekkinud kulud minu deponeeritud summast ja mina oleksin selle tagasi pidanud küsima Billigeri käest (lisakindlustus).
Seejuures peab tagatise krediitkaart olema juhi oma.
Aga auto (ja mitte kõige tillem) maksis 8 päevaks 70 EUR. Ei olnud paha diil.

Läheb küll pisut teemast mööda, aga ehk oskab keegi kommenteerida. Plaan ka Portugalis auto rentida, aga juhil pole krediitkaarti ja minul pole lube. Kas kellelgi on kogemust sellise olukorraga? Kas on võimalik ikkagi krediitkaardi omanikul auto rentida, kui tal endal lube pole,aga lisateenusena vormistaks juurde teise juhi?

Täiendava juhi kohta küsitakse juhiluba ka.

Nii et ka Billigermietwageniga on oht, et broneeritakse täiendav summa? Ja kui esitatav summa ületab minu limiiti (ja seetõttu autot kätte ei anta) - siis on mul õigus pöörduda keeldumise puhul billigeri poole?

Vägisi näib, et peab sammud panka seadma oma limiiti tõstma :)

Billigermietwageni ja kõigi teiste vahendusfirmade puhul on see täispakett ilma omavastutuseta täpselt sama süsteemiga kui ise lisakindlustus kusagilt eraldi võtta. St et rendifirmal on täielik õigus teha omavastutuse piires broneering krediitkaardile, probleemide korral võtab su kaardilt raha maha ja sina ajad asja pärast vahendusfirma või oma kindlustuse kaudu, et see raha tagasi saada.

Billingeril jt sellistel firmadel peaks nende tingimustes kusagil ka kirjas olema, et sellise täispaketi korral on rendifirmal õigus teha kaardile teatud summas broneering. Kui sul seda summat kaardil ei ole ja autot ei saa, siis vastutad antud juhul ise. Kuna billinger toimib ainult saksa keeles, siis ma pole nende tingimustega eriti tutvunud. google.translate'i tõlge pole kindlasti piisav, et juriidilist teksti täpselt lugeda. Aga näiteks autoeurope'il, economycarrentalil jne on sellised asjad tingimustes ilusti kirjas.

Ja kui juba eraldi kindlustuse võtmiseks läheb, siis soovitan ka mujalt hindu vaadata. Ise olen kasutanud sellist firmat http://www.worldwideinsure.com

Portugalis on seoses mingite kohalike seadustega rendifirmadel nõue, et maksta tuleb rentija, st esimese juhi, krediitkaardiga. Rentijal peab loomulikult olema ka kehtiv juhiluba.
Seega antud juhul on päris jama.

Paljudes riikides sellega probleemi pole. Rentija saab maksta ka kellegi teise krediitkaardiga jne. Aga Portugalis on see erand kõigi firmade juures tingimustes kirjas.

Mu küsimus ei lähe otse teemasse, aga probleem on järgmine. Tahan rentida Itaalias sõidukit kasutamiseks üle kuu aja, sõitmist väga palju ei ole, aga igapäeva toimetusi ei kujuta ilma autota ette. Kas selline aeg oleks juba piisav, et paluda rendifirmalt soodukat? Kas nad teevad üldse selliseid diile?

Vatse, tänud vastamast. Natuke jama olukord jah, aga eks siis peab juht endale krediitkaardi kiiremas korras hankima.

Portugalis on seoses mingite kohalike seadustega rendifirmadel nõue, et maksta tuleb rentija, st esimese juhi, krediitkaardiga. - Mul oli sama lugu Itaalias eelmisel aastal. Ja minumeelest ka USAs oli sama lugu (too oli 2 a tagasi, mälu võib petta). Ise võtsin riski, st ei vormistanud teist juhti, aga sõitis siiski teine inimene ja kindlustus ja auto olid minu nimel, just sellepärast, et krediitkaarti juhil polnud.

Lugesin kuskilt tingimustest, et autole järgi minnes peab esimene juht (see, kelle krediitkaardiga auto broneeriti)esitama ka juhiloa. Nurr, kas seda ei olnud siis vaja? Meie puhul on konks selles, et see, kellel load, pole krediitkaarti ja vastupidi. Krediitkaardi ilmselt saab kiiremini, kui load ja rentimiseks vajaliku staazi :)

võtsin oktoobris Sitsiilias rendiauto Autoeurope kaudu, täiskindlustusega.
Kirjas oli, et võidakse kohapeal broneerida 500 euri tagatiseks. Kohapeal teatati aga letis, et tagatis on 1500 ja kui Autoeuropele viitasin, pisteti telefon nina alla ja õeldi, et helista sinna kui tahad ja neid ei koti. Kuna pole viitsinud 10+ a. vanust krediitkaardi limiiti suurendada, siis olin fakti ees, et istud lastega lennujaamas öösel ja autot ei ole, millega ööbimiskohta sõita. Õnneks oli teenindaja siiski mõistlik mees ja 1k tagatisega sain auto lõpuks siiski kätte suure moosimise peale.
Tagastamisel teises linnas suudeti mulle üks märkamata jäänud mõlk kaela määrida, aga õeldi kohe, et kuna on täiskasko, siis muretsema ei pea.
Tõepoolest broneering vabastati varsti ja mingit raha sealt kinni ei peetud ja autoeuropega asju ise ajama ei pidanud.