Rendiautoga Londonisse ja lähiümbrusse

Tere!

Kavatseme perega minna juuli lõpul Londonisse ja selle lähiümbusse reisima. Palun jagage kogemusi, millist autorendifirmat eelistada? Ka kavatseme Londonist välja sõita (kuni 1000 km raadiusse), kas keegi oskab aidata, milliseid vaatamisväärsusi tasub külastada? Reisime koos lastega, seega oleme huvitatatud safaritest, lõbustusparkidest ja ilusatest looduslikest kohtadest. Ja kas kämpinguid on Londoni läheduses piisavalt?

Tänud juba ette!

  1. Safari, Londoni ümbruses? Pole olemas.
  2. Tead ikka, et seal on teistpidine liiklus? Londoni äärelinnade ringteed võtsid mul südame alt õõnsaks (ma ei olnud roolis). Oma lapsi ma seal oma autosse ei võtaks.
  3. Kohalikud sõitavad ühistranspordiga. Linnas metroo, selle ümber rong + buss. Isegi vasakpidisust arvestamata on Londoni liiklus oma taksode, jalgrataste ja bussidega väga karm.
  4. 1000 km viib sind Londonist Põhja-Shotimaale. Teistpidi - peaaegu Vahemere rannale.
  5. Kui 1000 km asemel oleks 100 km, siis - Oxford ja Inglismaa lõunarannik. Aga pigem siiski rongi kui autoga.

http://paber.ekspress.ee/viewdoc/9B5D4EF920EFF1F7C225734F0053F3CB

London on väga tore, aga lastega kämpimise ja looduskaunite kohtade osas on tegu vist halvima valikuga Euroopas.

Käidud just hiljuti. Auto Avisest. Londoni südalinnas sellega midagi teha pole, pead maksma ummikumaksu juba selle eest, et südalinna sisse sõidad, lisaks parkimine. Ka paljudel odavatel öömajadel puudub parkla. Londonist väljas iseasi. Põhjasuunas näiteks Orfordi (mitte Oxfordi) kindlus, Sutton Hoo, Oasis Camel Centre, veel mingi loomaaed Banham Zoo ja veel mingi Go Ape Adventure, kus me ei käinud, aga reklaamiti - goape.co.uk. Walesi ehk lääne poole sõites Windsori linn ja loss, Stonehenge. Üldiselt iga B&B majutuses leiad hea valiku flaiereid kohalike vaatamisväärsustega, samas maanteedel on viidad suht juhuslikud. Kämpingutega on ikka päris nutune. Bed&Breakfast leiab ikka, meie pere küll igal õhtul midagi leidis. Hakka siis vaikselt harjutama ringristmikult vasakule kimamist, näiteks poja mänguautodega. Muidu võib sind tabada kabuhirmuhoog juba esimesest parklast välja keeramisel. Samuti harjuta paigalt kiirendamist, kui üldse Londoni liikluses tahad soovitud ritta jõuda, siis tõsine kiirendus ristmikul võib olla ainus vahend. Aga meile väga meeldis.

Nimelt on mul kaa plaan tulla Eestist autoga Londonisse. Ja otsin ka parimat rendiautofirmat ja parimate hindadega. Sest minu plaan on jatta auto Inglismaale. Oskab keegi aidata? . . . Laused ja kohanimed algavad suure algustähega. Toimetaja parandas.

Kui soovid jätta auto sihtkohta saad arvestada ainult halva ja väga halva hinnaga. Sellist teenust pakuvad vaid suured ketid, Herz ja Avis vist Eestis. Küsi nendelt järele. Kui keegi midagi paremat oskab soovitada on tore. Samas arvan, et vasakpoolse rooliga auto jätmine Inglismaa rendifirmasse suurendab ainult hinda.

Hei!On kellelgi veel kogemusi jagada autorendi kohta Londoni lennujaamadest?Septembris vaja üks tööalane reis teha (Lutonist või Stanstedist Studleysse), kuid vaadates rongipileteid ja autode rendihindu, tundub mõistlikum rentida auto.Easycar.com on lootustandev, aga kogemus sellise asjaga täiesti null.Näpunäiteid? Mida vältida?

http://www.splitticketing.com/ võib leida päris häid rongipiletite pakkumisi, ise sain Šotimaale väga soodsa diili sealt. Rendiautode koha pealt ei oska kahjuks kaasa rääkida. 

 Juulis sai ka Stansteadist võetud ja Lutonisse viidud rendiauto läbi Avis 360. Antud pakkumine tundus kõige stressivabam, kuna mida rohkem rendiautode firmade kohta lugesid, seda keerulisem asi tundus ja lõpuks jäi Avis. Vasakpoolse liiklusega oli alguses kõige raskem aru saada auto gabariitidest, et mitte liiga ära kalduda ja samas ka mitte liiga tee keskel olla. Liikusime mööda Inglismaa lõunarannikut(ilusaid vaateid sealkandis jätkub) ning väikestes külades sõites oli kitsaid teeolusid päris palju aga kaine mõistusega sai hakkama.Kindlasti teeks elu kergemaks automaatkäigukastiga auto, kuna käigukang teisel pool tekitab alguses tunnet nagu oleks taas autokooli läinud.Ehk kõige raskemad olid veel ringteed, kus kolm sõidurida läksid ringile ja kolm sõidurida välja.Nagu eelpool mainitud, siis parkimine linnas, kui ka vaatamisväärsuste juures siiski tasuline. Tavaliselt harjunud reisima selliselt, et esimene öö on kinni pandud ja jooksvalt vaadanud kuhu jõuab ning teel olles midagi bookitud, kuid juulis  Weymouthi kandis ei olnud midagi enam viimaseks hetkeks pakkuda, seoses puhkuste hooajaga ehk mõnel juhul tuleks siiski majutus kinni panna.

Auto Londonis ei ole kindlasti hea mõte. Selle ajaga, mis ummikutes passida, võiks midagi asjalikumat peale hakata.Kui auto võtta Londonist väljaspoole liikumiseks (mitmekesi sõites on see täitsa mõistlik), siis näiteks Brighton lõunarannikul, Leeds'i kindlus, Canterbury linn on mõned sihtpunktid, mida võiks kaaluda.

Seda ma usun, et Londonis on ummikud, olen seal käinud mitu korda, aga seekord pole teema."Lutonist või Stanstedist Studleysse" ehk siis minek tööasjus ja  hoopis mujale. Vaatamisväärsusteks eriti aega pole.

Jagan siis kogemust ka.Rentalcars.com kaudu sai võetud 3 päevaks automaatkastiga auto, piiramatu läbisõiduga, tagastasime täispaagiga. Maksis koos kindlustusega 87,38 dollarit. Rentijaks oli Hertz, kätte saime Lutoni lennujaama autorendikeskusest, tagastasime samasse kohta. Tagatisraha oli 180 eur ja tagastati see hiljem päris kiiresti. Rentimisel näidati ette kõik kriimud ja saadeti ka pildid nende kohta meilile. Kogemus oli väga positiivne ja tasus end ära, sest plaanid muutusid ja oli terve vaba päev trippimiseks. Sõitmine sealses liikluses oli muidugi kogemus omaette :) Aga väga positiivne, sest liikluskultuur meie külastatud paikades oli viisakas ja üksteisega arvestav.