Restorani Roomas

Roomas on mustmiljon restorani, aga milline oleks südalinnas kõige ilusam ja romantilisem restoran, kus sobiks õhtustada värskelt abiellunutel? Lihtsalt ei suuda valida.

No ma loodangi siit saada paar head restorani nime, mida "käinud-näinud" oskaksid soovitada ning sellest lähtuvalt oleks ka mul lihtsam otsustada. olen jah otsustusvõimetu, mis teha:)

Mu enda elu räigem restorani-pettumus on pärit just Roomast; järgmine kord Rooma minnes uuriks ise ka ette, et mida soovitatakse ja mida ei.

Aga head nõu ma anda ei oska. Google restaurant reviews rome?

Mida otsite - kas suurepärast vaadet või suurepärast sööki või mõlemat korraga? Andke teada, oskaksin ehk midagi soovitada. Ja veel: kesklinnas küll, aga millises tsoonis - Piazza Navona, Piazza di Spagna, Ghetto, Campo di fiori? Mis puutub Michelini star restorane, siis pole see alati kuld mis hiilgab ja võib leida suurepäraseid restorane ilma Michelini tähtedeta.

  • mõlemid oleks tegelikult olulised. Restoran võiks paikneda kas Piazza Navona või Piazza di Spagna kandis. Samuti sobiks ka Campo di fiori kant. Ma hetkel ei kujuta ette Rooma mastaape, aga põhimõtteliselt, kui leiame hea restorani ja sinna jala ei jaksa minna, siis võtaksime takso. Hotell paikneb meil kuskil Vatikani ja Tiberi jõe vahel. Oluline on, et oleks ilus (viisakamat sorti), mitte hüper-super kallis, hea söögi/joogi ja vaatega. Võiks sobida romantiliseks õhtusöögiks:) Loodan sinu peale Advokaat!:)

Remargi korras...

Minu sellesuvised kogemused Piazza Navonal asuvas 2 restoranis (nimesid ei mäleta, kuigi ühte isegi LP soovitas, hinnatase üle keskmine või isegi pisut üle - praad 25-30 EUR, veinipudel 30-40 EUR) olid masendavad. Ma ei ole mingi friik ega pede, aga 30.- EUR-i maksva pooltoore kala saatsin ma igal juhul tagasi - esimest korda elus välisreisil. Teenindus oli ka üsna mage. Kelner (nooruke ilueedi) soovis muljet avaldada naaberlauas istuvatele 5 miinus välimusega tibipaarile ja unustas ümbritsevad lauad sageli ära. Teises restoranis ka hinnale vastavat maitseelamust ei saanud. Parim kogemus oli seevastu ühes raudteejaama lähedal asuvas vägagi kodutoidutaolist toitu pakkuvas restoranis. Oli ka üsna selline meie mõistes kallivõitu, aga sain maailma parima lambahautise maitsmise osaliseks. Glamuurset romantikat sealses toskaana-külastiilis asutuses muidugi polnud. Tippi jätsin hunnikuga. Navona omadele kahjuks mitte. Tuttavad kiitsid Trattoria't (ka kusagil Pantheoni kandis) - ise sinna kahjuks ei sattunud. Kas just nüüd üliromantiline, aga söök ja teenindus olla oma kallist hinda väärt.

Tere, ja palu onne! Need ilusa vaatega ja supper romantilised on paraku "lux" kategooriast restoraanid ja pakutaval menuul ei ole ehtsa itaalia koogiga tihtipeale mingit pistmist. See eest on muidugi supper elamus mida vaade pakub. Siin enamus Roomas leiduvate vaatega restorane: http://www.hotelforum.com/en/restaurant.htm http://www.atlantehotels.com/English/Etoiles/home_Eng.htm http://www.hotelhasslerroma.com/uk-dining-rooftop.htm http://www.hotelgladiatori.it/en/roof_garden http://www.mirabelle.it/en/location Kui sellisesse restoraani soovite minna siis tuleb laud varakult kinni broneerida. Restoraanidest ja soogitavadest saad lugeda ka minu kodulehel: www.victoriasteps.com Kui aga tekib kusimusi ja lahemat abi vaja,saad mulle alati kirjutada info@victoriasteps.com mvmbdicesare@mail.com koos ehk leiame koige sobivama lahenduse.

Tere, Kas keegi oskab soovitada head restorani Rooma südalinnas. Hind kahele kuni 100 euri.

100 euri eest saab minu kogemuste põhjal süüa üsna rikkalikult. Näide kahekesi kohalikke täis lihtne restos, põhitoit pluss vein-hind näkku 9 euri. http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g187791-d1170712-r29545508-Luzzi-Rome_Lazio.html Siin on ka hinnangud ja aadress. Kohta raske leida pole, mõned blokid Colosseumist. Oleneb muidugi, mida otsid. Selle koha puhul pead arvestama, et saabudes õhtul peale kella 19 ole igaks juhuks valmis väikese ooteajaga. Koht on väike aga täiesti ehe, istuda saab nii sees, kui väljas. Isiklikult soovitan väljas istumist, hea värske õhk, mõnus sumin ja gaasilambid. Toit on lihtne ja suurepärane. Teenindus on viis pluss. Liiter majaveini on 4 euri. Ma ei oska öelda, äkki mu maitse on liiga lihtsakoeline aga enda jaoks sain sellest kohast suurepärase elamuse.

Tere, kas keegi oskab öelda kui palju raha kulub (toit,muuseumid) nädal aega juulis Roomas. Kui palju maksab umbes lõunasöök ja õhtusöök?

Sellisele kirjale, et "tahan midagi näha ja midagi süüa" on raske mõistlikult vastata. Kõigepealt soovitan teha iseendale nimekiri muuseumidest ja muudest tasulise sissepääsuga paikadest, mida arvad jõudvat nädalaga läbi käia. Siis võta ja guugelda neid nimesid ja sa saad enamvähem sissepääsude hinna kätte. Üldiselt on raske kulutada nädalase Rooma reisi käigus muuseumidele üle 60 euri. Lihtsalt jaks saab otsa ja tüdimus tuleb peale. Toidu hinna küsimus on veel raskem vastata. Kui oled valmis toituma oma ööbimiskohas menüüst sai, vorts, õlu, siis ei lähe see kallimaks kui Eestis ja õlu on isegi odavam. Kui soovid väljas söömas käia, siis on küsimus millise luksuse eest oled valmis maksma. Võib minna mõnda Banchi Vecchi peal olevasse kohaliku söögikohta ja saada 5-6 euroga söönuks joonuks, võib-minna näiteks al Vantaggio'sse sööma ja läheb juba 10-15 euri ja muidugi on edevad kohad vaatamisväärsuste juures. Kõik sõltub veini ja söögi valikust.

Tänan, et suutsid siiski mu küsimusele vastuse leida, mida vaatadata seal, seda tean juba ammu, rohkem oli vaja teada kui suure summaga peaks arvestama, kas üldse 10 euro süüa saab või mitte. Muuseumide hinnakiri on kergesti kättesaadav aga mõistliku vastust toidu hindade kohta oli palju raskem leida.

10 euroga saab Roomas süüa ikka, aga sõltub muidugi kus. Trasteveres näiteks võib enam-vähem igasse suvalisse kohta sisse astuda ja toit on maitsev ja odav. Samas Vittorio Emmanuele monumendi (mida tuntakse ka Valge Elevandi, Pulmatordi ja Trükimasina nime all) ees võid selle summa eest ainult 2 espressot saada...

Minu jõuluaegne kogemus näitas, et nn vanalinnas inimliku hinnaga on raske toime tulla. Suvalises sööklas küsiti kahe cappucino ja apelsini mahla eest 23 eurot. Samas leidsime ka koha, kus oli 2 eraldi menüüd, meie lauda toodud inglise keelses versioonis olid pitsad ca 12 euri, naaberlauast saadud itaalia keeleses olid samad toidud ca 8:) Selgitust nõudes tõusis kisa ja väideti, et kohalikele näidatud menüü on vana ja ei kehti...

Julgen väita, et vanade kivide ligiduses odavalt süüa ei saa, kuid kindlasti pisut kaugemal on see võimalik. Poole liitrine vesi tänava putkades oli 2,5€, mis tundus ka pisukse liialdusena.

Kas keegi teab juhatada toidupoodide asukohti?