Riia lennujaam-ummikud

Kuna pole aastaid Riia kaudu kuskil käinud ja siinsed teemad on ka vanad, mõtlesin uurida, kas reedel kl 8-9 hommikul on mõistlik minna läbi linna või ringiga lennujaama? Kas ummikud on endiselt suured või saab max tunnise varuga hakkama?

Vaata mida Waze või Google Maps soovitab ja juhindu sellest. Mul on reeglina päevasel ajal soovitanud marsruuti Juglas iela - Krasta iela - Ulmana gatve, öösel (peale 21) aga otse läbi kesklinna. Sildu on nüüd piisavalt ja aastatetagused ummikud sildadel minevik.

Sõidan seda vahet palju. Tund on ikka sellisel kellaajal väga nibin-nabin.

Pakun, et 1,5 h. on normaalne. Aga ega ringi mööda ka ei võida, sest rekka on rekkas kinni, mööda ei saa.

Tulime ise umbes kuu aega tagasi Londonist ja 9 ajal olime Riias, buss linna tuli küll täiesti ummikuvabalt läbi linna. Aga soovitav on enne teeleasumist vaadata marsuut google mapsiga üle ja see näitab täpse aja ära. Aga enda kogemuse järgi pole ei ühel ega teisel viisil ummikuid.

Mina varuks 1,5H, et linnast läbi sõita

Poolteist tundi on täiesti asjakohane soovitus, tund Juglast kesklinna ja sealt pool tundi lennujaama. Brivibasel on sellisel kellaajal ummikud, ilmselt ongi õigem minna üle uue silla või Buldooza antud teedpidi.

Waze ummikute osas on halvem kui google maps . Waze ei tunne millises suunas ummik on . Just paar kuud tagasi riias waze näitas suurt ummikut silla peal , googlel aga oli kõik korras. Tulemus oli see et sillal vastu tulevad autod olid ummikus , seega google targem :)

Veel, arvesta, et nii ringiga sõites, kui läbi linna on su teel kiiruskaamerad, seega kasuta nende tuvastamiseks mõnda mobiilirakendust

Kui Riiast läheb lend tööpäeval kell 18:30, siis mis kellaks umbes võiks arvestada, et jõuaks bussiga bussijaama ja sealt ühistranspordi/taksoga lennujaama sõita?


Ühesõnaga, kaua võtab bussijaamast lennujaama sõit, on kellelgi kogemusi nii ühistranspordi kui taksoga ehk.