Riisalo äriklassi reisid hullumeelsete hindadega

Lugesin Ekspressist, kuidas Riisalo on olnud suuteline ostma 7500 EUR eest piletid Doha/Riyadh ja 6500 EUR Söuli.

Kas keegi riigisektorist seletab mulle ära, kuidas see saab võimalik olla? Google Flightsist vaadates, isegi kui tänaseks või homseks äriklassi pilet Söuli osta, ei ole kuidagi võimalik üle 3600 EUR maksta, kuidas Riisalo omad said nii kallid olla?

Kui keegi väidab, et osteti "fully flexible" äriklassi pilet "igaks juhuks" - siis kas tõesti mitte keegi riigirahanduses ei ole mõelnud selle peale, et äkki ei pea "igaks juhuks" ülikalleid pileteid ostma, vaid võib osta kasvõi viimasel hetkel või paar nädalat enne reisi oma 2-4X odavamalt? Või juhtub maailma lõpp, kui sel päeval välja müüdud ja Riisalo peab päev varem lendama?

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120296328/karpekoht-majandusminister-tiit-riisalo-poletab-maksumaksja-raha-hirmkallite-lendudega-ariklassis

1
234

Nagu uudis ütleb

Teda taas saudide pealinna Ar-Riyāḑi, aga ka Dubaisse ja Hannoverisse viiva visiidi piletid lähevad maksma ligi 8700 eurot. Riisalo reisib äriklassis, välja arvatud lend Dubaist Ar-Riyāḑi, kui minister istub sedapuhku turistiklassis.

Ma saan siiski aru, et seal on ma ei tea, kui mitu üheotsa äriklassilendu ühes kompotis? Tallinn-Ar-Riyad, Ar-Riyad-Dubai, Dubai-Hannover, Hannover-Tallinn? Enamjaolt äriklassis, kõik üheotsapiletid - tuleb ehk 8700 kokku?

2
0

Võib-olla mitme sihtkoha puhul, kui ei ole kokkuhoiule orienteeritud reisiagent, suudab ta tõesti 8700 EUR üheotsa piletite kaudu välja võluda.
Kuigi ka sel juhul elementaarse kokkuhoiu huvides saaks olla TLL-HAJ eco HAJ-RUH business
RUH-DXB edasitagasi eco...no way 8700 EUR sealt tuleks.

isegi HAJ-RUH-TLL on koguaeg saadaval 3000 EUR v odavamalt edasi-tagasi äriklassis.

See-eest Söuli edasi-tagasi piletile pole küll mingit vabandust.

3
0

Eks neid pileteid tellitakse läbi reisibüroode ja seal võivad hinnad olla vahel mõnevõrra teised kui ise netist ostes. Ja kui vahetult enne lendu(e) reisibüroost osta, siis ei pruugi alati kõige odavam tõesti olla.

2
0

@mrky. Ei, see pole Ryanairi ja Wizzairiga eri lendude sebimine, reisifirmal on täpselt sama access suurte lennufirmade äriklassile kui Momondol ja hind isegi nende teenustasu juures ei peaks üle 5% erinema.

Küsimus ongi kas riigi ülesanne reisifirmale on - "tuleb kohal olla see päev see kell, poogen, kui kõrge hind, maksame, selleks meil maksumaksja ongi ju"

VÕI

"võiks kohale jõuda selle 24h jooksul ja leida võimalikult odav pakkumine"

Tundub et et on 1. valik tehtud.

5
1

Ma ei tea, mulle tundub loogiline, et ministril valitsuse istung lõpeb kell 14, seega on see 8-tunnine aken Araabiasse lendamiseks, et järgmine päev kell 9 konverentsil olla. Ostke ära, suvalise hinnaga.

Mitte et "Riisalot seekord valitsuse istungil pole, sest eelmisel päeval kell 22 Araabiasse startides sai tuhat eurot odavama pileti".

Iseasi, kas Eesti riik jaksab seda kinni maksta (ilmselt jaksab). Kas peab? Vaat seda ei tea.

Aga iseenesest tundub mulle loogiline, et pilet tuleb ministri päevaplaani järgi, mitte et minister sätib oma päevaplaani odavama lennupileti järgi.

10
3

Tean juhuseid kus (küll Euroopa siseselt ja mitte äriklassis) olen kuhugi lennanud ja ise ostes olnud hind odavam kui mõnel tuttaval, kes küsinud reisibüroodest samadele lendudele pakkumist. Ja vahe olnud suurem kui 5%. Mitte küll väga palju, aga siiski. Kuid need olnud ca 200 EUR hinnaga suurusjärgus piletid. Kaugmaa lendudel võivad seetõttu numbrid olla pisut teised.

Ja eks turistiklass nagu ka äriklass on ka pileti siseselt väga erinev - pean silmas nö alaklasse mida on rohkelt ning väga erinevas hinnaskaalas.

Aga eks Raul ja teised kes kaugmaa lende rohkem teinud oskavad paremini kommenteerida.

1
1

Ma pigem arvangi, et küsimus on selles, kui tahta piletit väga konkreetsesse ajalisse aknasse - eriti Eesti turul, kus lennuvõimalusi on vähe. Et kui ikka tahta piletit, mis stardiks vahemikus 16,00-20.00 ja kell 13.00 on liiga vara, siis võibki midagi sellist tulla.

Ilmselt üheski suuremas Euroopa riigis ei säti minister elu lennupileti odavuse järgi, aga seal on selles 16-20 aknas ka piisavalt konkurentsi. Pisiriikide (Küpros? Malta?) minister äkki sätib. Eks Eesti jaoks on küsimus, kas olla nagu pisiriik või nagu suur riik.

1
0

@Improved

No see ongi naljakas, et meile seda infot ei anta, isegi antud artiklis ei pidanud Riisalo ega keegi teine kodanikke selle vääriliseks, et seletada, kuidas need absurdsed hinnad saadi, kas ülitiheda päevakava tõttu või mingil muul põhjusel.
ja nii see põlgus ning klassiviha "ärahellitatud" riigiametnike vastu tekibki.
isenesest 57-aastaselt kogu aeg pikki otsi eco's lennata on muidugi halb, tutvusringkonnas üks inimene suri süvaveenitromboosi pika lennu järel.

Natuke kummaline on mu arust ka väljend "minister ei säti elu lennupileti odavuse järgi". Aga kantsler ka ei pea sättima? Osakonnajuhataja? Siit on suht lühike maa selleni, et "iga riigiametnik lennaku eralennukiga või äriklassis"

5
1

Ja no ei ole see lennutihedus meil nii sitt, et ei saaks teha Lufthansa ülikalliduse puhul pileteid SASi või Finnairi või Turkishi kaudu ehk siis ma sügavalt kahtlen, et need kallid piletid olid "hädavajadus" kuna superman Riisalo oli nii tiheda graafikuga.

Söuli lend oli 16 märts - see oli laupäev - mis kuradi "graafik" tal see päev sai olla?

10
0

Jah, keeruliste valikute küsimus.

Mul hea tuttav töötas kunagi ministeeriumis. Kaks korda nädalas oli tööpäev Brüsselis. See tähendas, et kell 4 ärkamine, kell 5 lennujaama, siis mahtus sinna 8-tunnine tööpäev, kell 1 öösel jõudis tagasi Eestisse, kell 9 algas Tallinnas järgmine tööpäev.

Oli loomulik, et kõik riigiametnikud töötavad nii ja seda ei kompenseerita kuidagi ega millegagi, see kell 4 kuni 1 oli tavaline 8-tunnine tööpäev.

Tema loobus sellest tööst. Ta ei ela ega tööta enam Eestis, ei maksa siin makse.

Kas Eesti riik oleks pidanud looma paremad tingimused, et see riigiametnik tahaks ehk Eestis edasi töötada? Või ongi hea, et vabanes tülikast probleemist, kes oleks ehk tahtnud mingeid lisa vabu päevi või äriklassi pileteid? Ma ei oska vastata, võibolla ongi hetke olukord parem Eesti riigile ja maksumaksjale (pole inimest, pole probleemi - jäävad need, kes ei virise).

4
0

Snoop, võibolla see, et reedel lennata ei sobinud ja pidi laupäev olema? Võibolla see, et Finnairiga oli kogu lend 13 tundi ja sai näiteks kell 12 Tallinnas alustada, Lufthansaga oleks olnud 19 tundi ja oleks pidanud kell 5 lennujaamas olema?

Mina oma 100-300 euro ja turistiklassi piires teen küll valikuid, et võtan selle kallima Finnairi, mis on 4 tundi lühem ja 45-minutilise ümberistumisega Helsingis, mitte Turkishi, kuigi see on 200 eurot odavam, aga 5-tunnise ümberistumisega Istanbulis.

Kas RIisalo peaks selliseid valikuid tegema, kui mängus on tuhanded eurod - ei oska hinnata.
Kas ta üldse tegi ise valiku ja teab nendest valikutest midagi, või keegi otsustas tema eest, teades, et minister eelistab igal juhul lennata 13 tundi, mitte 19 tundi - ei oska öelda.

3
0

Nojah, näiteks Soomes on väga range tööaja arvestus. Kui töölähetus lõppeb väljaspool tööaega, siis see hüvitatakse rahaliselt või vabade päevadega. Ja kõik jälgivad seda väga hoolikalt. Nagu ka muid ületunde, mis reeglina samuti hüvitatakse.

0
0

praegusel megakärbete ajal on see lihtsalt ebamoraalne - aga on selline asi kunagi ühtki poliitikut pidurdanud? Eraettevõtted on kolinud oma reisid Zoomi ja Meeti, pole ammu ühtki lähetust olnud, ainult ilusad mälestused. On meil L-Koreast mingeid investeeringuid saadud tänu härra külaskäigule?

Hea veel, et mingit suunamudijat sappa ei võtnud...

9
2

Enda raha eest reisigu või esimeses klassis, maksumaksja raha eest lendab turistiklassis. Kui see ei sobi, võib tagasi astuda. Tegelikult võiks hinnavahe kinni maksta küll.

9
3
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased