Rijekast kuhu poole soovitate suunduda?

tere!
Ees on elu esimene Horvaatia reis. Lennukiga Rijekasse, kestvusega 7 päeva. Soov oleks leida mõni maaliline rannikuäärne linnake/külake, kuhu ankrusse heita. 1-e nädalaga palju ei jõua, sestap suurt ringreisi plaani ei tee. Kuna Venezia on nii lähedal, oleks soov seal 1 päeva veeta.
Palun soovitage ilusaid kohti! Kas ringi liikumiseks oleks mõistlik lennujaamast nädalaks auto rentida?
Ette tänades!

Hei

Millal täpsemalt minek?
Endal minek Rijekasse 27.08. Lennujaamast rendime auto aga täpsemat plaani ka veel paika pandud ei ole...

Lauri

Tervitus
See pole rannikul, aga esmane vaatamisväärsus, kus käia oleks Plitvice rahvuspark. Olen käinud kaks korda, kuskilt lugesin, et maailma 10 ilusama rahvuspargi seas. Kilomeetreid ei tea, aga peaks vist kuskil 100-150 km vahel olema Rijekast. Rijeka külje all on väga ilus ajalooline kuurortlinn Opatija, ilusad promenaadid, ujusime ühe hotelli rannas kuna ööbisime apartmenis. Veneetsias käisime Istria poolsaarel olevast linnast Porecist. Aga olen kuulnud, et saab teistest linnadest ka seda ekskursiooni võtta, siis tuuakse rahvas Poreci sadamasse bussidega hommikul. Ühed eestlased tulid näiteks Rijekast edasi, Crikvenicast niimoodi. Reiside müüjad on kuskil promenaadil, kus nad neid vahendavad, siis saab ära broneerida soovitud päevaks ja mingi ettemaksu teha. Veneetsias tasub võtta nende poolt pakutud ekskursioonid, sest muidu võib jäädagi sinna tänavate vahele ekslema, sest 5 tundi möödub märkamatult. Saab võtta kondlisõidu, restoranis söömise jne, kõik eraldi tasudega, aga väga muretu, jälgi ainult giidi. Vaba aega nänni ostmiseks jääb ka. Siis Istria poolsaarel asuvas linnas Pulas võiks korra käia, seal on suuruselt teine amphiteater peale Roomat. Krki saar on Rijekale väga lähedal, seal tasub ka käia. Need oleks esimesed asjad, mis pähe tulid, lõuna poole pole mõtet trügida nii lühikese ajaga, sest seal on mingi paarsada või rohkemgi kilomeetreid mööda rannikut, enne kui miskit huvitavat jälle tuleb nagu rannikulinnad Zadar, Sibenik, Trogir, Split ja päris lõunas Dubrovnik. Aga ilusat reisi ja nautige, meie oleme sõltuvusse sattunud, väga viisakas riik, mitte midagi silma riivavat pole kohanud.

Kuna Rijeka lennujaam asub Krk saarel ja aega vaid nädal, siis väga kaugemale seigelda pole vist tõesti mõtet. Mõned aastad tagasi veetsime nädala Krk saarel lennujaama lähedal asuvas linnakeses Vrbnik. See on paari väikese ranna, vanalinna (seal oli ka väidetavalt Euroopa kitsaim tänav), restoranide ja mõnusate veinikeldritega. http://www.mare-vrbnik.com/en/
See turismifirma oli seal linnas nagu heas mõttes maffia, kes vahendas majutusi, müüs linna wifit, andis infot, kaardid jne. Vrbniku lähedal olid ka mingid koopad ja rand raviva mudaga
Lisaks on saarel linnadest veel Krk, Baska Voda (liivarannaga) ja Malinska jne.(või oli see Njivice?) tundus ka meeldiv linnake olevat. Krk saarelt on võimalik praamiga liikuda Cres ja Rab saarele.
Auto tasub muidugi alati varakult broneerida. Just sel samal aastal, kui oma 2-nädalasest puhkusest veetsime nädala Krk saarel ning tekkis uitmõte veeta seal veel nädalake, siis pakuti nadala hinnaks 350€. Varakult bronnides maksime 2 nädala eest 250€
Auto võite ju rentida ka paariks päevaks, et käia Veneetsias ja näit. Plitvice rahvuspargis.

Kui ringi tiirutada ei viitsi, siis ankurdage end Krki saarele või Istria poolsaarele kuskile. Autorent on kindlasti mõistlik, tasuks eelnevalt ära broneerida. Maalilisi külasid on terve Horvaatia täis. Minge kindlasti Motovuni, seal on vanast kindluslinnast 360 kraadine imeline vaade ümbruskonnale.

Kui tahate kämpades ööbida, siis Põhja - Horvaatia omaette tase !
Lisaks Pula

Tere! Tänan heade soovituste eest. Meil minek juba 9.aug. Kas Venezia külastus oleks mõislik autoga teha või eelistada praami? Hetkel tundub, et viisakate apartmentide eest Booking.com kaudu küsitakse üsna krõbedat hinda. Kas kohapeal leiab paremaid deale?

Kohapeal linnakeste, külade sissesõidul mammid pakuvad majutust, valikuid on seinast-seina, meie käisime Venezias Rovijinst kiirlaevaga, hommik 8.30 start ja õhtul tagasi. Väga mugav, soovitan soojalt!

Lisaks tekkis küsimus autorendi kohta. Kas oleks mõistlik Rijeka lnnujaamast auto ette broneerida või saab kohapeal paremaid deale teha?

Horvaatias olnud nädal Porecis. Väga OK koht. Tegime bronni eelnevalt ja Rijek lennujaamast saime auto. Autoga Porecisse ja köisime rendikaga ka Veneetsias.

Tere,

Olime juuli viimane nädal Horvaatias ja samuti maandumisega Rijekas. Renditud oli auto ja võtsime suuna Rovinji poole (Istrias). Sõit sinna ca. 1,5h (natuke üle 100 km oli vist). Igati mõnus ots.
Keskselt ööbisimegi Rovinjis (korter oli Rovinji vanalinnas, kus kõik restoranid ja poed käe-jala juures). Rovinj on väga-väga ilus linn ning seda küll julgen soovitada. Samuti tegime ühel õhtul laevareisi, kus nägime ka delfiine vabas looduses ujumas.
Rovinj`ist tegime päevaseid väljasõite: Pulasse, Porecisse, ühte veiniistandusse, Vrsari jne. Kuna auto oli olemas, siis ei olnud liiklemisega probleeme. Meile sobis ning majutuskohtade vahetamist vajalikuks ei pidanud.
Koht kuhu soovitati veel minna, kuid kuhu me ei jõudnud oli Grožnjan - seal saab öösel koertega trühvlijahile minna, pidavat väga lahe olema.

Üks päev enne Eestisse naasmist käisime ka Plitvices Lakesis (see oli päris pikk sõit Rovinjist), kuid park ise on tõesti vaatamist väärt - kuid kuna see on päris suur ja pikad matkarajad, siis aega tasub mõnuga varuda.

Tere!

Liitun ka teemaga, kuna piirkond sama, kuid huvi veidi teise nurga alt.
Nimelt plaanime mehe ja 2a lapsega minna septembri alguses u 10-ks päevaks Horvaatiasse. Lendudest tundub soodsaim, kiireim ja mugavaim valik Airbalticuga Riiast Rijekasse (Nordica oleks kõik oma otselennud nagu kuskile ära kaotanud või siis täis müünud, mõni nädal tagasi veel nagu oli?).
Kas Horvaatia põhja pool on ka kaheaastasega sel ajal piisavalt soe (sh vesi) ja mittetuuline või peaksime pigem panustama Spliti või Dubrovnikusse lendamisele (Riiast ei leidnud mingit valikut kummalisel kombel, Tallinnast lennud ümberistumistega ja oluliselt kallimad, Norwegianiga ka kallim ja kuupäevad ebasobivamad). On ka variant sõita mööda rannikut alla (rendika võtame kindlasti vähemalt mingiks ajaks ja kuskile maale kindlasti ka sõidame), kuid 2a-ga pikad autootsad pole ka just unistus.
Et kuhu maale üldse trügida, et oleks mõnus ja soe? Siin on nii palju kohti üles kiidetud - Plitvicesse tahaks kindlasti jõuda, kuigi lapsega jääb see ilmselt rohkem formaalsuseks - oskab keegi lapsega käinu ehk kommenteerida? Mljeti saart ja Makarskat soovitati väga, kuid need oleksid variandid ilmselt vaid Spliti või Dubrovnikusse lendamise korral.
Ühesõnaga plaanid veel täiesti vabad ja ka piletid ostmata ja bronnid tegemata, seega olen avatud kõigile kogemustele ja soovitustele nüüd veidi teise rõhuasetsusega. Aitäh!
(Varuvariandiks jääbki ilmselt see, et lendame Rijekasse ja vaatame koha peal, kuidas on ja kui tundub jahe, siis sõidame senikaua lõuna poole, kuni laps kannatab ja soe hakkab :))

Septembris on sellinne lugu, et kui pōhjapool ilm heitlikuks kisub, siis kohe otsejoones Omiši - Makarska rivierasse mäe taha sooja. Korduvalt järele proovitud variant.