Rio de Janeiro ööbimine ja transport

Tere Oleme abikaasaga 2 ndl märtsi alguses Rio de Janeiros. Kas mõni eestlane samal ajal ka seal? Oskate soovitada head ja mõisliku hinnaga ööbimiskohta? Mida vaadata ning mis transporti kasutada kohapeal? Lisaks peame Riost sõitma ka Sao Paulosse.

Tänud ette.

1
2

Kui hullu liiklust tahad proovida, siis kasuta autot. Kui elu kallis, siis soovitan Riost Sao Paulosse isegi bussi asemel lennukiga lennata. Ajakulu tunduvalt väiksem, lend suht odav isegi võrrelduna bussipiletiga ja noh maanteedel hull liiklus, eriti NB! rekkad!

0
0

Rios elab mitmeid eeslasi hetkel, ehk oskavad soovitada, kui otse pöördud: http://minurio.blogspot.com.br/ http://ertsureisul.wordpress.com/

0
0

Riost SPsse saab bussiga, sõit võtab kuskil 6 tundi, bussid on viisakad aga vahel liiga külmad, nii et tasub oma joped kaasa võtta. Ühe otsa lend on kuskil 100eurot, GOL ja TAM on lennufirmad, kelle lehtedelt saab krediitkaardiga juba varakult ära osta. Ma ei soovita selleks sõiduks autot võtta. Rio ja SP vahele jääb ka Paraty ja Ilha Grande ning Paraty ümbruse kaunid rannad, kui on aega, soovitan ka neid külastada. Ka Paratysse käivad bussid. Majutust on raske soovitada kui ei tea, mida te soovite - peab see olema hotell, hostel? Piirkonnast soovitan Copacabanat või Ipanemat, saab kõige kiiremini randa, saab metrooga ringi liikuda, restoranid jms lähedal.

0
0

Meil on 9-inimeseline seltskond (8 täiskasvanut + üks 7a laps) reisimas Riosse 20.-27.märts 2013. Ja ka just tegelen öömaja otsimisega. Kuna seltskond nii suur, siis oleks meil ilmselt mõistlik leida öömaja korterina. Ehk oskab keegi midagi soovitada, mingeid omi kogemusi?

0
0

Otsime 11-25 märtsiks majutust Riosse 7le inimesele, kas keegi oskab midagi soovitada?

0
0

Karins, kirjuta meile [email protected]. Aitame majutuse, transpordi jms bronniga eestlasi! 7in tasub kindlasti võtta juba maja. Kindlasti võiks Riost sõita ka Paratysse üheks ööks, ning eksootilisemate randade, koskede nautijatele ka Ilha Grandele, Ihla Belale või tulla meile külla Ubatubasse.

0
0

Tänud brasilera, me oleme miskit nüüdseks broneerinud, Ilha Grandel oleme hetkel 17-21 Mar Azulis aga seda saab veel ära öelda kui miskit paremat leiame:)

0
0

Tere

Planeerime lennata Riosse oktoobri lõpus - novembri alguses. Kõigepealt huvitab selline küsimus: milline on mõistlik hind piletite eest Tallinn - Rio otsal ? Kas on mõistlik oodata või praegu piletid ära osta ? Hetkel on hinnad 1000 - 1200 eurot inimese kohta. Peale momondo ja skyscanneri ideid, kust osta soodsamalt ja mugavamaid lende ?

0
0

Autorentijatele niipalju näpunäiteks, et öisel ajal sõites tuleb fooril kasvõi punase tulega läbi sõita kui elu kallis on. Keegi sulle tagant kerge kõksu teeb või kivi auto pihta viskab, siis sama teema- kindlasti kiirelt edasi sõita, mitte seisma jääda, sest üldjuhul on tegu bandiitidega, kes relvastatud ja nalja ei mõista, enamusjuhtudel lastakse lihtsalt maha, ilma põhjuseta. Pärast järgmisel päeval teed ajad politseiga asju ja kindlustusega.

1
0

keegi Rios mingit mõnusat hotelli oskab soovitada? Kas mõistlikum oleks Copacabana või Ipanima ranna kandis? Minek veebruari alguses ja vaja oleks u 3 ööks

0
0

meie valisime Praia Ipanema Hotelli.

0
0

Olen Rios töötanud vahabatahtlikuna (tunnen linna väga häasti) ja peatun nüüd siin kuni juuni alguseni. Eestlased, kes te plaanite siia tulla...teen päevaseid tuure Rio linnas väikse lisatasu eest! Kirjutage [email protected]

1
0

Tulime just tagasi pikalt Brasiilia tuurilt ja mõned vihjed kõigile, kes plaanivad Brasiiliat külastada:

Transport: Rios soovitan kindlasti kasutada metrood. Väga soodne ja mõnus oli seda kasutada. Kollased taksod taksomeetriga on kõige odavamad. Lennujaamast ei tasu võtta muud kui taksomeetriga kasot. Hotellides pakutakse fikseeritud hinda näiteks sõiduks lennujaama, kuid taksomeetriga tuleb ka siis odavam. Sõidud bussiga max 3h väga mugavd bussid ja mis peamine väga odavad. Brasiilia siselennud on aga väga kallid, lisaks üllatavad vahemaandumised. Muidu on lennukid seest ilusad ja uued. Kuid meil maksid siselennud rohkem kui lend Tallinn-Rio-Tallinn.

Toit: Pole midagi halvemat kui Brasiilia toit. Ainus normaalne toit oli Amazonases. Kuid Rios ja mujal me kahjuks midagi head ei saanud. Korraga taldrikul RIIS; KARTUL; MAKARON? WHAT?

Hotellid: Loomulikult sõltub kõik hinnast. Kui minna randa soovitan võtta midagi odavad kohe ranna äärest see käib randade kohta mis on brasiilia suurtest linnadest väljas näiteks saartel jne. Sisuliselt sa oled ju 24h rannas ja kasutad ööbimist vaid magamiseks. Milleks bassein kui sul on ookean ja lained super liiv jne. Hommikusöök on nii ehk naa kõigis sama halb. Rios soovitame võtta hotelli Centrosse või kuhugi kuhu ulatub metroo. Rannas olevad ja seal lähedal on hotellide hinnad kallid ja nad on kõik seest ma ei tea kiviajast. Vähemalt 4 ja 5 tärnised. Piltidel on bassud ilusad tegelt on nad katusel 2x3m ja musta veega. Metroo toob sind randa ja viib rannast koju mega odavalt. Interneti eest võite maksta, kuid meil töötas levi normaalselt vaid hotelli alumisel korrusel.:) Iguazu Resort oli väga ilus hotell. Kui lähete koskesid vaatama. Soovitan seda teha mõlemalt poolelt. Kui Brasiilia poolelt on võimalik saada head panoraamvaated koskedele, siis Argentiina poolel on neid võimalik nii öelda pea et tajuda. Lisaks on Argentiina poolel odavam sõita paadiga koskede all jne. Ilha Grande saarel mis nende arvates ilusaim soovitame võtta hotell kohe randa, kuna see väike linn seal on noh nii ja naa. Parimad rannad on saare teises otsas. Lopes Mendez on muidugi super rand, kui tuleb arvestada, et seal on ka rahvast rohkem. Liiv on vapustav lained mega suured jne. Saart külastage Riost bussiga ja edasi praamiga. Praam on palju odavam kui kiirpaat. Saarel liikumiseks peate arvestama transpordi kuluga randade vahel, kuna saare ületus jala on 3h matk üle mäe ja libe ja väga palav ja raske katsumus. 1,5 liitrit vett 100% alla selle ei mängi välja kui siiski jala lähete. Copocabana ja Ipenema Rios samuti ilusad, kuid palju rahvast ja hoidke oma varandust toolide vahel hea kui kinni seotud tooli külge.

Turvalisus: Olge mõistlikud võtke ehted ja jätke need koju. Ostke kohalikud odavad asjad. Usun et saate kahe peale ühe telefoniga hakkama. Lisaks ei ole mõtet kell 22 õhtul suurt kaamerat kaasa vedada. Päeval oli kõik väga turvaline ainus asi mis haiget tegi oli 45 kraadi ja päike. Võtke kaasa 20+ kreem ja 50+ näkku.

Amazonas: Gero mida siin kiideti on tõesti ka meie kiitust väärt. Midagi ei ole öelda tegime ja nägime viie päeva jooksul kõike. Arvestage lihtsalt sellega, et kõik on seal lihtne toit on hea. Laske paadil viia end kohaliku poe juurde on õlu ka kaks korda odavam. Me saime kuidagi noorte pundiga seal ühte paati ja oli palju nalja ja elu. Õlut ostke rohkesti ja maitske ka kohaliku kookose puskarit. Lisaks arvan, et 5 päeva on seal olemiseks maa ja ilm. Rohkem lihtsalt ei jõua see on päris kurnav. Püüdsime, katsusime ja ajasime taga kõike: tarantlid, skorpionid, maod, ahvid, igast linnud, gekod igas suuruses, laiskloomad ja muidugi alligaatorid. Soovitan sinna tõsiselt kaasa võtta midagi, mis vihma peab saime vaid korra vihma, kuid pärast seda oli kõik märg ja asjad kuivavad seal üpris kehvalt kuna niiskust on väga palju. Jalgpallist nii palju, et isegi amazonases on nad sellel alal võlurid ja lehma neilt võita on väga ebareaalne pigem jääd rahast ilma. Võtke kaasa ka kõik, mis vähegi sääski tagasi hoiavad püksid, mis liibuvad pole head, kuna hammustavad ka läbi nende nii mis hirmus. Soovitan väga võtta kaasa ka binokkel, lisaks taskulamp hea on matklamp, mida saab pähe panna, nuga ja välgumihkel. Nalja ei ole ja kõike võib juhtuda. PÜÜTKE KINDLASTI Piraajasid.

JÄTKE KINDLASTI KOJU PLÄTUD ja KAMPSUNIT teil ka vaja ei lähe. Koha pealt saate need 5-10 euroga ja parimad mida kandnud olete. Neid müüakse iga nurga peal. Kaubelda on võimalik kui 5-10%. Maksta sai nii Debeti kui Kreediitkaardiga, kuid hea on kui sularaha on taskus. Odavam on võtta pangast raha välja. Bradesco töötab teised nii ja naa.

1
0

Üldiselt nõus eelnevaga. Kuna siin nüüd väheke ka elanud, siis kommenteeriks ehk väheke toidu teemat.

Toit on üldjoones väga erinev eesti toidust, mis loomulikult ka mõistetav. Paljudele kindlasti see ei sobi- feijoada(oatoit) ja farinha, mis meenutab nagu mannataolist asja liha peale riputades. Super on aga rodizio- liha buffet.

Halb on piim, mis on säilivusajaga 6 kuud, juust(tavaliselt mozzarella, mis maitsetu), singi-vorstitooted.

Õlu on suhtkoht vesi.

Super on guarana karastusjook ja acai ning värsked vitamiinijoogid.

0
0

Lisan toidunõu neile, kes peaksid siinolemiseks rentima lühiajalisi kortereid või apartemenditüüpi hotellitube, võimalusega ise süüa teha või neile, kellel on huvi proovida kohalikke puu-ja juurvilju. Peamiste toidukaupluste lette ilmestab Ameerika suurkorporatsioonide pooltöödeldud toiduainete valik, mis jätab vähe mänguruumi nö vähetöödeldud toiduainete austajatele. Ometi on Rioski ruumi värskema toidukauba leidmiseks turgudelt, mida isegi iganädalaselt külastan. Erinevad linnaosad koraldavad oma suuri juurvilja-, puuvilja-, kala-, lihaturgusid iganädaleselt fikseeritud päevadel. Toon siin ära peamiste turgude toimumisajad ja kohad:

  1. Esmaspäev: Ipanema- Avenida Henrique Dumont
  2. Teisipäev: Largo do Machado- Rua Machado de Assis
  3. Kolmapäev: Botafogo- Praça Nicaragua
  4. Neljapäev: Lapa- Rua Conde de Lages
  5. Reede: Santa Teresa- Rua Felicia dos Santos
  6. Laupäev: Lapa- Rua Tadeu Kosciusko Laranjeiras- General Glicério
  7. Pühapäev: Gloria- Avenida Agosto Severo

Kõiki turge iseloomustab müüate lahkus kinkida külastajatele võimalus oma kauba proovimiseks. Santa Teresa elanikuna külastan ise peamiselt Gloria ja Santa Teresa turge. Gloria turul on näiteks üks puuviljamees, kes ei anna ühelgi külastamisel võimalust midagi tema valikust proovimata jätta, mis on poodide kehva valikut teades mitte nii levinud puuviljade maitsmise parimaks võimaluseks. Lisaks pakuvad turud kauplemisruumi ja võimalust kohaliku inimese igapäevarutiini tajumiseks. Spekter pakub vaat, et kõike alates värsketest lõikelilledest, lõpetades kala ja vürtsidega. Turge tasuks külastada ennelõunal, arvestusega, et kella kolmeks on need enamasti läbi.

Tundes veidi paremini oma piirkonna kaubavalikut, võin värske piima soovi korral soovitada Gloria metroo peaväljapääsu kõrval paiknevat poodi, mis pakub külmletis ka värske piima valikut. Ilmselgelt on selle säilimine poest koju jõudmisel kuuma tõttu raskendatud, kuid metroo või lähedane elukoht tagavad enamasti siiski selle kõlblikkuse ka külmkapini jõudmisel. Ja kui ei õnnestu võib ju alati pannkooke teha. Kellel aega ja kui päev vihmane, võib kõrvale keeta ananassimoosi, mille võlud viimaste vihmade ajal avastasin. :D

Kohalike puuviljade proovimisest veel nii palju, et kogu Brasillia ei võrdu sama valikuga. Euroopa suuruse riigi mastaape arvestades ja piirkondade klimaatilistest eripäradest lähtuvalt, kasvavad eri piirkondades ka eri tüüpi puuviljad, mis kogu riigi piires kättesaadavad ei ole. Heaks näiteks Amazonase piirkonna puuviljad, mida Rio kandis kaubana võrdlemisi vähe esineb. Erandiks on konkreetselt Amazonase kulinaariat pakkuvad toidukohad, nendest minu lemmikuna Tacaca do Norte restoran Flamengos, aadressil Rua Barao do Flamengo 35. Nende valik teeb silmad ette teistele siin paiknevatele Amazonase regiooni toidukohtadele. Sinnajõudmise teeb mugavaks ka asukoht, paiknedes lähedal ka enamiku turistide meeliselukohtadele Copacabanal ja Ipanemal. Seda pisikest einela tüüpi toitlustuskohta iseloomustab tõeliselt hea valik puuviljatooteid, mida kuskilt mujalt leidnud ei ole, lisaks spetsiaalsed kalasupid ja muidugi acai, millesarnast siit linnast leida ei õnnestu. Nende acai on konsentraadivaba, suhkrustamata puhas marjapüree, mida iseloomustab ideaalne maitsepuhtus ja ka tänavaacaist erinev konsistents. Soovitan seda oma pea iganädalast kehakinnituspunkti kõigile kulinaariaaustajatele, kes siinsetest tavapoodidest enamasti pead kinni hoides lahkuvad. Lisaks müüvad nad kaasa ka enamikke toitudes kasutatavaid aineid, mida võib ka kingitusena riigist välja viia.

Annan lahkelt nõu ka teiste küsimuste korral ja soovi korral linnaga tutvuda aadressil [email protected]

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased