Roheneemesaared, Cape verde, Sal

Tere

Ei ole väga infi selle kohta. Mismoodi sinna k6ige odavamat lendupidi saaks? Hotellid on seal suht hea hinnaga, aga no lennu hind tapab vägisi ära. Kogemusi?

Tänan viite eest, aga saaks minna peale 17 aprilli, siis reisibyrood enam ei tee sinna paketilende.

Kui kusagilt Euroopast enam tšarterile normaalset hinda ja ühendust ei leia, siis kõige soodsam on tõenäoliselt lend Lissaboni ja tagasi ning lisaks sealt eraldi piletiga Lissabon-Sal-Lissabon. Aga hind tuleb sellisel juhul tõenäoliselt al 600 eurot. Ja seda pigem sügiseks klapitades. Lissabon-Roheneemesaared lenndu on enamasti al 400 eurot + siis Euroopa ots.

Lissabonist tasub vaadata ka https://flytacv.com
Nende piletid igasse süsteemi vist müüki ei jõua. Vahel teevad ka päris suuri soodukaid näiteks Pariisist või Amsterdamist.

Eesti lendudega klapitamine on enamasti keerulisem ja tagasilennul ma jätaks päris pika varu, sest pikamaa lennukeid on neil vaid üks ja mingite teiste liinide tühine hilinemine võib lõpuks sinu lennul päris pikaks hilinemiseks kasvada.

Stockholmist oli just pakkumine ca 130 €, kui ma nüüd ei eksi. Sageli on ka Inglismaalt pakkumisi, nii Londonist kui ka Manchesterist.

Käisin paar aastat tagasi Finnmatkat´ega. Nad äkki müüvad mõistliku hinnaga ainult lennupileteid ka.

TUI kodulehel 3 aprilli minekuga näitab 320 euri...

Kas oskab keegi kommenteerida viisa teemat Salile lennates?
Saab teha piiril-Visa on arrival 40 EUR/in, saatkonnas 45.-/inimene .Samas saatkond (Berliinis) pakub varianti ka 1kordne pereviisa kokku 57.-, kui oled abielus ja laps on alaealine.Mingit infot nemad piiril saadava viisa hindade kohta ei jaga.
Küsimus-kas keegi on teinud/saab teha seda pereviisat(soodsam hind) ka piiril?

kratt, kuidas Salile lendad, kas mingi paketiga?

Omal käel.TAPga Brüsselist Lissaboni kaudu.Oleme käinud ka Amsterdamist algusega Boa Vistal, kõik on sujunud.Praegu suht ok hinnad ka Berliinist(detsembri lõpuks).Sellel ajal tavaliselt TUIl Soomest ja Rootsist häid lennuhindasid pole olnud, muul ajal, kui soodukaid olnud jälle meile ajaliselt ei sobi...

Viisa saab lennujaamast ja maksab 25 eurot inimesele. Võimalik, et hind on erinevate riikide kodanikele erinev, aga Eesti passiga on seni olnud 25 eurot. Samas, kui minna charterlennuga, siis see 40 eurot piirilt võib olla viisa hind koos reisifirma teenustasuga vms. Aga kui sellest loobud, siis saad ikka ise piirilt 25 euro eest viisa. Kui see pereviisa kehtib ka Eesti kodanikele ja kõik kulud kokku lüües tuleb odavam, kui piirilt osta, siis võib proovida. Piiril mingeid pereviisasid vms ei anta. Kõik saavad sama ühekordse viisa ja maksavad 25 eurot.

Varem oli jah nii, olen isegi ostunud.Nüüd lood teised:
http://www.capeverde.com/travel-tips/entry-requirements-visa.html
Sellepärast uuringi seda pereviisat, et tundub oluliselt soodsam.
http://www.embassy-capeverde.de/html/visa_eng.html

See leht on üsna asjalik, aga mitte ametlik turismiinfo leht. Ma ei ole seda viisalehte nii vaadanud, et kas see info on seal muudetud või pidevalt sama olnud. Aastaid tagasi oligi viisa hind kõigil 40 eurot. Nii et see info võib vabalt ka sellest ajast veel üleval olla. Seega ei oska 100 % kindlusega midagi väita. Aprillis igaljuhul veel viisa hinna tõusust midagi juttu ei olnud. Pigem käivad jutud viisa režiimi lihtsustamisest. See võib lõpuks tähendada näiteks viisavabadus EL-i maadele vms. Ja see on tunduvalt loogilisem lähenemine viisa hinna tõstmise asemel.
Pigem küsi näiteks tripadvisori vastavast foorumist, et mis on viisa hind olnud mais piirilt ostes. Aprillis on kõik maksnud jätkuvalt 25 eurot. Puhkajate suuremad massid on lahkunud, aga rahvast liigub sinna ikka edasi.

Vaatasin veidi veel seda lehte. Näiteks pole seal mingit infot Binter CV lendude kohta saarte vahel, mis algasid juba novembris. Seega pole ma päris kindel, kas ja kui palju nad selle lehega tegelevad.

Tänud vastamast!Käisime ise viimati 2014 ja siis oli ka piirilt viisa 25.- Kui aprillis 2017 oli sama, siis võib tõesti olla, et selle lehe info vana.Uurin siis veel.Imelik samas, et Berliini saatkonna lehel ka samad kõrgemad hinnad...

Saatkonnast võttes ongi viisad enamasti kallimad, sest nendega on rohkem tööd ja paberite täitmist. Lisaks jääb osa raha ka saatkonna ülalpidamiseks. Neid hindu võivad saatkonnad vist enamasti ise kehtestada ja sama riigi erinevates saatkondades võivad hinnad erinevad olla. Saksamaa saatkond võtab isegi 45 eurot selle viisa eest. Tõenäoliselt on neid turismiviisa võtjaid väga vähe (sest kõik va marokolased saavad viisa lennujaamast) ja selleks, et rahvas ei tüütaks on pandud pea kahe kordne hind ja loodetakse, et see hoiab enamiku turiste saatkonnast eemal.
Samas see pereviisa on kolmekesi minnes vist juba hea diil kui Saksamaal elada. Kui Eestist tähitud postiga passe saata, siis ei oska arvata, kas tasub hinnavahet ära.

Küsimus. plaan on minna Santiago saarele. Ei ole varem käinud. Kuidas seal hinnad on, meiega võrreldes? Milline saar on kõige ilusam?
Aitäh vastamast!

Olen käinud neljal - Santiago, Fogo, Santo Antao ja Sao Vicente. Looduse poolest on kõige ilusam kindlasti Santo Antao. Teiseks paneks neist Fogo koos kaldeera külastusega. Sao Vicentel tuleb käia Santo Antaole minnes, sest sinna pääseb vaid laevaga. Santiagol on ka vaatamist, aga sealne elu on üsna erinev neist teistest saartest. Soovitan teha vähemalt ühe ööbimisega väljasõidu ka mõnele teisele saarele, siis on pilt riigist kohe teine.
Hinnad on suht samad, kohati kallimad või odavamad. Praias ja Mindelos on hinnatase üsna hea, sest tarbijaid on rohkem. Väiksemates kohtades on restorani hinnad kohati Lääne-Europa tasemel, sest kohalikud väljas söömas ei käi. See oli põhiline, mis hindadega silma jäi.
Puhkusesaartel käinud ei ole ja nende elu ei oska kommenteerida. Teistest oleks põnev külastada lisaks Sao Nicolaud ja Bravat.

Olen käinud Salil, puhas kuiv kõrb, kõik mida vaadata, näeb ära poolepäevase tuuriga, mis maksis vist mingi 20 taala. Ainuke vaatamisväärsus on sisuliselt vana soolakaevandus ja seal olev järv, kus saab ülisoolases vees hõljuda, lohesurfareid oli suht palju, st saar tuuline ja neile seal ilmselt meeldib.
Restos hinnad kirved, soovitaks võtta mingi AI paketi, RIU kompleks oli toit ja rand päris ok, st kui keegi soovib puht rannapuhkust Egiptuse jne asemel, siis selelks ta sobib, Matka- ja seikluste huvilistel soovitaks mõni muu koht valida.

Mina sattusin suht ootamatult ja ettevalmistamatult Salile nädalaks selle aasta märtsis. Oli vaba nädal mehega mõlemal ja Finnmatkadest ( nüüd TUI) sai ostetud vaid lennupiletid hinnaga 350 nägu, millest maha ehk siis tagasi maksti 25 viisa eest. Kuna ostsime piletid vähem kui 10 päeva enne reisi, siis selline süsteem - lennupiletis sisalduv viisa hind makstakse sulle tagasi ja ise pead piiril, antud juhul siis lennujaamas ise endale viisa tegema. Raha pead muidugi ise tagasi küsima :)
Lennujaamas asusime sappa, kust löödi passidesse viisatempleid. Paraku ei küsitud ei meilt ega ka ca kümnelt teiselt inimeselt selle eest mingit raha!! Ega me ei hakanud ise uurima ka, et miks mitte. Raha võeti ainult teises järjekorras olnud Soomes elavalt Vene perelt, neil olid ka punased passid. Ei tea, mis süsteem see seal sel hetkel oli... aga noh, meile sobis.
Aga saar ise on nii nagu Norsu rääkis - igav liiv ja tühi väli!! Meil pole nii igavat puhkust olnudki. Ja kõigele lisaks olid enamus päevad pilves. Saarel midagi teha polnud, aga ära minna ka ei saa :)
Saar on tühi ja tuuline, ainus, mida seal teha oleks - rannas vedeleda või surfirannas surfida. Ise rentisime rattad ja venitasime seda saarel sõitu 2-päevaseks. Santa Maria lähedal on suur Kite Surfi rand ja seal lähedal ka suured soolajärved. Omamoodi muidugi huvitavad ka vaadata.
Ainsad loomad, keda saarel nägime, olid hulkuvad kassid ja koerad, aga poodides püüti ikka pähe määrida "ehtsat aafrikat" - elevandi või kaelkirjaku kujusid! :)
Santa Maria ise on väike rahulik ja turvaline linnake. Meie rentisime nädalaks apartmendi linna ääres rannal hinnaga 135 eurot. Teed sinna veel polnud, tänavavalgustust ka mitte, aga korter oli igati ok. Veidi kõhe oli mul pimedas küll sinna minna - paarsada meetrit kottpimedust mingitest mahajäetud ja vaestemajast mööda. Esimesetel päevadel vaatasin ikka hirmunult ringi, neid neegreid ju pimedas ei näe ka :). Aga ei hullu midagi - linn ja kogu saar ilmselt ka turvalised.
Palju on itaalia restorane ja ei midagi eriti kallist. Päris ehedat kohalikku sööki aga ei õnnestunudki saada. Sattusime sel eesmärgil küll ühte nn kohalikku restorani rahvusõhtule, aga see oli ikka hirmus kitš ja jama.
Kindlasti tuleks ära käia keskpäeva kandis muulil. Siis tulevad kalamehed paatidega merelt ja müüakse igasugu huvitavaid kalasid. Ise ostsime 7-kilose tuunikala, mille kohalik neegrinaine kohapeal ära fileeris. Kilo hind oli 7 eurot!! Siin ei saa lõhetki selle raha eest. Eestist ma ei tea, aga Soomes on tuunikala filee hind ca 40 euri kilo. 3 päeva saime sellest korralikult söönuks, küll oli hea!
Toidupoed on kõrvaltänavatel ja põhiliselt hiinakate omad. Hea, kui oskad need üles leida. Hinnad muidugi varieeruvad iga kord :) Hindasid ei mäleta peast, aga õlu oli küll odav.
Osta seal midagi muidugi pole, sest ega nad midagi ise tee ka. Kohalik rumm oli päris hea ja odav ka. Liivamaalid ka päris ilusad. No ära tasub muidugi käia!
Lennuväljal olipalju Portugali lennukeid, seal ilmselt siis lihtsaim transport Salile.

Kui saad kusagilt ülisoodsa tšarterlennu Salile või Boa Vistale ning reisieesmärgiks on nii rand kui ka midagi vaatamiseks, siis soovitan peale selle lennu ostmist osta kohe piisava ajavaruga siselennud kuhugi mujale. Näiteks Sao Vicentele või Santiagole. Kuna lisaks kohalikule TACV-ile lendab nüüd ka konkureeriv Kanaaride firma, siis on lende rohkem ja hinnad püsivad kauem madalamad. Samas Salile või Boa Vistale kohale jõudes võib siselend mõnele teisele saarele järgmiseks päevaks juba päris suure hinnaga olla.

Sao Vicentele on lennujaama lähedal korralik 4* rannahotell. Lisaks läheduses pidevalt lisanduvaid väikseid külalistemaju ja kortereid. Kui otse rannas ei pea elama, siis on Mindelo väga mõnus koht ranna, ehtsa linna- , kultuurielu ja väljasõitude ühendamiseks. Santiagol on Praiast väljas samuti väikseid rannahotelle, näiteks Tarrafalis ja Calhetas. Või siis elada Praias või pigem Cidade Velhas ja teha väljasõit näiteks Fogole. Mõlemal saarel ja nende ümbruses on tunduvalt lihtsam ja kokkuvõttes ka odavam (kui puhkusesaarest lõplikult kõrini saab) rannast ülejäävat aega sisustada. Lisaks puudub massiturism ja näeb tegelikku elu, mis on Salist ja Boa Vistast väga erinev. Kõik see siselendude, majutuse jne organiseerimine läbi interneti on seal sama lihtne nagu Euroopas. Seega tasub proovimist. Nädal Salil või Boa Vistal võib paljudele inimestele tekitada soovi Roheneemesaartest igaveseks eemale hoida. Aga paljud teised saared võivad hoopis teisiti mõjuda.

Vaata Finnmatkat (TUI) või Rantapallo viimase hetke pakkumisi sügise poole, praegu pole veel õige aeg. Pilte Salilt: http://kaidohaagen.com/gallery_477934.html

Kohalik lennufirma TACV lõpetab siselennud 1. augustist. Peale seda jääb saarte vahel lendama Binter CV - https://www.binter.cv

Kui keegi on minemas Cabole ja soovib ka Fogo vulkaani otsas ära käia, siis võin soovitada üht giidi. Fabio nimeks ja fb kontakt on https://www.facebook.com/fabiodias.fabiodiaa
Inglise keelega saab suhtlemises vabalt hakkama, vist saksa keelt rääkis kah.
Soovitan

Tere kõigile!

Naasesin just Roheneemesaartelt ning mõtlesin, et jagan oma kogemust.
Käisin seal koos oma perega - 4 inimest.

Sõitsime sinna omal käel. Kõigepealt ostsime ära Lissabon - Praia otselennu Portugali lennufirmast https://www.flytap.com/en-ee/ ja hiljem otsisime soodsaid lende Tallinnast Lissaboni. Neid valikuid ja võimalusi oli palju. Kokku kulus lennupiletile u 500 euri in (valisime lennud meile sobiva kuupäeva järgi, mitte otseselt soodukate järgi). Seega, kes omal käel minna soovib, see kindlasti leiab ka odavama variandi.

Viisa saab osta Praia lennujaamast - 25 euri nägu. Kaasas peab olema tagasilennu pilet ja hotellibroneering.

Santiago saar on oma asukohalt mõnusas kohas - sealt saarelt on ühendus peaaegu kõikide teiste saartega.

Käisime Santiago ja Fogo saarel. Kahjuks Maio saarele ei saanud kuna laev ei liikunud nendel päevadel, mil me minna tahtsime (lend oli sinna kallis - 150 euri nägu). Laeva pilet Maiole oleks olnud u 30 euri.
Santiago saar mulle väga meeldis, sest seal oli kõike - kultuuri (vanalinna, slumme, muusikat jne), avalike randasid ja väga häid söögikohti. Isegi väga lahe avatud katusega ööklubi (shopping centeris, Pescador hotellist u 15 min jalutamist)

Me ööbisime imearmsas väikeses hotellis nimega Boutique hotel Pescador.
https://www.booking.com/hotel/cv/aparthotel-pescador.et.html
Kes Praiasse läheb kindlasti ööbige seal!! Kogu hotell jutustab Roheneemesaartest - iga tuba on pühendatud kas muusikastiilile, muusikule, saarele või tuntud isikule. Põnev!
Hotell on väga puhas ja ülihea teenindusega. Hotellil on oma terrass koos SAUNA!!!, jacuzzi vanni ja basseiniga. Igal reedel pakutakse seal nö fingerfood-i ja mängib elav muusika. Imeline atmosfäär.
Aga, mis selle hotelli juures on peamine - seal hotellis asub saare parim restoran Pescador!! Hommikusöök oli väga rikkalik ja maitsev, sisaldas nii kohalikku kööki kui ka nö english breakfastit.
Restoran on tõesti heal tasemel pakuvad väga värsket ja imemaitsalt tehtud kala. Mul hakkab lausa suu vett jooksma kui sellele mõtlen. Kindlasti soovitan süüa cracat (mollust - väänjalaline), percebes (nuivähk) ja minu lemmikut grillitud esmoregali (kala) ning mango või siis maisijahu jäätist (appiiii kui head need olid). Hotell rendib ka elektrimootoriga jalgrattaid, millega on hea ja mugav linna peal ringi liikuda ning linna eri paikadega tutvust teha.
Me sõitsime ratastega Praia lähedal olevasse San Francisco randa (u15 km Paiast) - ilus, romantiline privaatne kuldse liivaga rand!!! Praia vanalinn asub platool - ehk kõrgendikul, seal on armas vanalinnake koos superlaheda turuhoonega, kust saab osta igasuguseid värskeid puuvilju. Mammikesed, kes istuvad turu juures, müüvad ka kooskospiimast tehtud sorbetti, mis on imemaitsev!!

Ühel päeval tegime tiiru ka Santiago saarele peale - peatusime tee peal olles kohalikus restoranis ja sõime cachupat, mis on nende nö rahvusroog, mis valmistatakse rupskitest. Mulle isiklikult eriti maitsenud aga tasub kogemuse mõttes proovida. Ilus liivarand ja mõnusalt puhta veega rand asub Tarrafalis (saare põhja osas). Kirdes asub vana küla/kommuun kes elavad babusmajades - põnev vaatamine. Kindlasti tasub läbi sõita saare edela osas asuvast ka Cidade Velha - kõige vanemast linnast. Hotelli kaudu saab igasugu matku ja reise juurde osta.

Ka Fogo saar oli ilus - puhtam ja hoolitsetuma väljanägemisega kui Santiago. Santiagolt Fogole saab lennukiga. Lend kestab 15-20 min ja maksab u 70 eurot. Oma vulkaanilise mullaga oli see saar rohelisem - viinamarja istandused, jm puuviljad. Fogo vulkaanikraatrit peab käima vaatamas, sest nii kraater, maastik kui ka lähedal olevad külad ja nende lugu moodustab terviku ning see on ühtepidi kurb (millistest tingimustest inimesed elavad), teist pidi aga imetlusväärne - nad on õnnelikud ja pühendunud oma tööle ja eluviisile.

Maio oleks olnud ka imeilus koht külastamiseks - suured liivadüünid ja loodus, aga kahjuks ei saanud sinna.

Santiago, Fogo ja Maio moodustavad põneva komplekti, mida soovitan külastada. Pikemalt peatuda Santiagol ja sealt teha väiksemaid sutse Fogole ja Maiole.

Sal ja Boa Vista on liiga turistikad, sinna me isegi ei plaaninud minna. Turiste on seal rohkem kui kohalikke, seega saare olustik ja kultuur jääb tajumata.

Reisil leidsin uued lemmikud muusika valdkonnas- Tito Paris, Cesária Évora, bänd Ferro Gaita ning muusikastiililt morna, funana ja coladeira.
Kui on võimalik siis külastage Batuque kontserti.

Kui soovite midagi täpsemalt teada, võtke ühendust!

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi