Romantiline puhkus Itaalias

Tere,

Plaan teha reis koos kallimaga mais Itaaliasse kuid ei oska kuskilt alustada... ei tea isegi kuhu piirkonda kuna aega maksimum 7p. Märksõnad ehk romantiline puhkus? Huvi on pakkunud natukene Toscana piirkond..

1
2

Kui sa ütleksid kui suur on umbkaudselt sinu eelarve ja paar märksõna, mis on sinu/teie jaoks romantika, siis oleks seda nõu kergem anda. Kas loodus või linn? Kunst, toit, vesi, mäed, mets? Ringisõitmine või kahekesi valitud kaunis kohas jalutamine?

2
0

Soovitaksin soojalt Sorrentot.Vägagi romantiline paik.Läheduses sellised üliromantilised kohad nagu Capri ja Ischia saared,kuhu on Sorrentost lihtne laevaga pääseda.Samuti on sealsamas lähedal ülikena Amalfi rannik oma imeilusate väikeste linnakestega Positano,Praiano,Amalfi.Ja muidugi Vesuuvi vulkaan ja Pompei ning Napoli.Minu arvates ülivinge kant,mida tasub kindlasti külastada.Miinuseks on võib-olla see,et hinnatase on sealkandis suht kõrge,aga samas väga hea asja eest tulebki rohkem maksta.

1
0

Romantika jaoks julgeks ka soovitada Sorrentot - Amalfi rannik, Capri saar, Pompei - kõik käe jala juures. Liivarandadega on seal kandis kehvemad lood, aga muus osas imeline koht. Sitsiilia, Taormina - väga kaunis koht. Rand on kivise põhjaga, aga väga selge veega ja kaunis. Sealt on võimalik teha ühepäevaseid ekskursioone üle Sitsiilia põnevatesse kohtadesse. Hotellide hinnad neis kohtades kindlasti kallimad. Oleneb eelistatavast majutuse tasemest, aga kui veidi vaeva näha, võib leida vägagi soodsa hinnaga BB-sid, mis asuvad ääretult soodsates asukohtades.

0
0

Itaalias on sellist tüüpi puhkuse jaoks nii palju kohti. Eelpoolmainitutele lisaks ka Trapani kohal kõrguva Erice. Kui seal väikeses perehotellis ööbimine ja hommikune jalutuskäik pole romantiline, siis ma ei tea mis on. Sitsiilias pakutud Taormina on sarnane ja võrreldes Ericega on miinus selgelt turistide hordid aga plussiks Etna ja veel mitma huvitava koha lähedus. Amalfi coast on läbi sõiduks üliseff kant, aga kas ka seal olekuks...no tõenäoliselt on. Kuid kui vaadata, kuidas Eestist kuhugi saab, siis lihtsaim viis minna ikka Bergamosse ja peatuda ntx Veronas, mis on vaieldamatult ilus linn. Romantika osas kaugel ees Milaanost, mis Bergamosse reisijatel tundub pea sihtkoht.

0
0

Raiaramise pakutud Verona põhilise peatuskohana oleks hea valik - sealt saab teha päevatrippe nii Milanosse, Veneetsiasse, Bolognasse, Parmasse jne. See on ka nii finantsiliselt kui ka logistiliselt mõistlik valik - Ryanair lendab odavalt Bergamosse ning ka hotellid on oluliselt odavamad, kui kasvõi Milanos ja Veneetsias.

0
0

Romantika on muidugi väga isiklik ja sügavalt subjektiivne asi, aga Erice tundub küll selline mõnetunnise jalutuskäigu koht olevat (ja eks seal ole ikka turiste ka). Väga romantiliselt võib esimesel hommikul ärgata ka Trapanis või Trevisos, ilma irooniata, ma olen seal täieliku kaifiga ärganud. Võib-olla peaks ilma Sitsiilia ja Sardiiniata püüdma välja selgitada kõige romantilisema koha Itaalias, ehk läheks isegi seda proovima.

0
0

Itaalia on üleni romantiline, kui tahta :) Sellepärast ongi väga raske vastata ilma isiklikke eelistusi teadmata. Võib-olla kui ühe peaks kinnisilmi soovitama ilma inimest tundmata, ma vist pakuks Capri. Itaallased ise soovitavad tavaliselt Veneetsiat. Ma siinkohal pakuks, et kui nädal aega Muranol olla (ja sealt siis vahepeal Veneetsiasse endasse sõita) oleks küll üks imeromantiline puhkus.

Toscana ei ole niisama kiidetud. Ta ongi selline nagu postkaardilt paistab :) Minu isiklikud soovitused on Monte Argentario ja Siena ning tema ümbrus (Bagno Vignoni näiteks); lisaks muidugi tuntud Firenze ja miks mitte ka Lucca. Võib-olla "kahekesi romantikaks" ma otsiks mõne villa mõistlikus kauguses nii Sienast kui Firenzest ja siis teeks väikesi reisikesi.

Val d’Aosta on ehk vähetuntum, aga hingetuksvõtvate mägede ja väikeste lossikestega, imeline. Alto Adige on samuti imekaunis ja romantiline mägedekeskkond; need mõlemad on sobivad nii suviseks kui talviseks käiguks (seda edaspidistele lugejatele)

Liguria, nii Portofino, Chiavari kui Cinque Terre on kindlasti romantilised. Kui linnad meeldivad, siis Genova ka.

Aga kui linnaromantikat juba otsida, ma võtaks ikkagi Rooma esimesena plaani. Vaataks veel kõiki romantilisi roomafilme ka.

2
0

Mina võtaks ka Rooma ega sa 24/7 seda romantikat ei te juu:D siis saad vahepeal linna nautida ja kultuuri ja shopata muide just hakkasid aled:D

0
0

Ja muide mais saab juba rand ka:) nii et Roomast rongiga 40 minti ja supper rannad olemas:)

0
0

No ja siis on ju veel järved, kuhu on jube mugav Bergamost sõita. Como ääres Villa Carlotta aedades jalutades (kevadel) - midagi ilusamat annab isegi Itaalias otsida. Või siis Garda järv, Sirmione baasina...

Capri on üliilus, aga pakub sellist õlg-õla kõrval rüselemist, et romantiliseks on seda juba raske pidada (vähemalt minul). Muidugi kui massidest eemalduda, siis on parem. Ütlen ausalt, minu päeva päästis seal küll puhtalt rolleri rentimine viimati, muidu oleks jäänud päris kibe maitse suhu sellest tunglemisest. Sorrentos romantiliseks puhkuseks ma eelistaks igal juhul märksa rahulikumat ja supervaadetega ning ka logistiliselt mugavamat Ravellot.

Nõustun ka Cinque Terre, Taormina, Rooma soovitustega.

0
0

Tõepoolest, kord Lõuna-Tiroolis ühes hotellis peatudes juhtus mulle kätte selline Põhja-Itaalia järvede raamat, et mul oli kiusatus esiteks ennast raamatu uueks omanikuks pidama hakata (kiusatus võidetud) ja teiseks sinna reis kavandada. Hiljem netist asja lähemalt uurides leidsin viiteid, et alates maist ei tasu neid järvi teisiti ette kujutada, kui et veest paistavad välja sadade ja tuhandete Hollandi jt maade turistide pead. Aga pildid olid küll väga ilusad...

0
0

Enda seitsmepäevane reis mais viib Bergamost rongiga Veneetsiasse ja sealt kolm päeva hiljem rendiautoga Dolomiitide lähistelt ja Garda järve kaudu tagasi.

0
0

Teen väikese reply passangerile ;) - Ma kaitseks siiski Ericet..paar päeva seal niisama naudelda ja jalutada on super. Ja siis teine nädala pool San Vito Lo Capos ranna puhkust teha. Seal ka võimalik Zingaro rahvuspargis matkata, mille loodus , koopad ja vaated merele on midagi mis on ülimalt maaliline. Eks tuleb ju vaadata neid sihtkohti logistika seisukohast ja Trapani on üks Ryanairi popimatest sihtkohtadest ja ka Palermost pole kauge maa. Üleüldiselt muret ei tohiks olla. Ise olen päris paljudele erinevatele lennuväljadele maandunud ja lisaks rendiautole kasutanud ka rongi ja bussi Itaalias ehk, et need asjad kõik töötavad ja tegelikult pääseb igale poole. Hetkel on see Bergamo lend lihtsalt nii odav - seltskonnaga tahaks septmebri lõpus Octoberfestile trippida ning Baieri Alpides matkada ja huvitaval kombel Bergamo tuli odavam, kui Hahn või Weeze rääkimata Müncheni otselendudest ja läbi Alpide sinna sõit ongi mõnus vaheldus. Ehk, et kui ökonoomitada, siis see on variant nr 1. Aga sealetest kantidest ma võrdluses Veronaga ntx Veneetsiat üle daytripi jagu ei hinda. Kes tahab olla lähemal, siis mainitud Treviso on variant. Treviso ärkamisi ;) ma suurt ei mäleta, aga üht õhtut küll, kui ma tunni ajase hotelli otsimise järel sain aru, et len hotelli Marco Polo kõrvale bronninud ja seetõttu vuti MMi finaalist jäi esimene poolaeg nägemata, kuna tuli natuke improviseerida. Nüüd läksin mälestustega liiale - praktiliselt lenda kuhu tahad, mine kuhu tahad - Itaalia on igal pool romantiline. Ja loomulikult lõpetuseks kiidaks ka pealinna - koht kus nädal aega jääb väheks, et nautida kõike.

0
0

Plaan samuti minna Itaaliasse juulis. Hetkel plaan ryanair'ga Bergamosse (seal 1 öö), sealt Veneetsiasse (2-3 päeva) ja nüüd ootan soovitusi kuhu sealt edasi reisi viimased 3 päeva veeta? Ei tahaks kuhugi väga kaugele minna, muidu läheb üks päev sõidu peale raisku. Alguses oli soov Rooma minna, aga tundub, et see liiga kaugel...soovitusi? :) Samuti kas oskate soovitada ööbimiskohti Veneetsias ?

0
0

Midagi halba ma Erice kohta öelda ei tahtnud, kui loeksin üle kõik pildid, mis ma seal pildistasin, siis neid on ikka palju ja Trapani jättis ka hea mulje. Eks ta üldiselt ikka on nii, et mõne inimese jaoks võib mõni linn väga sobida, teisele ei jõua aga kuidagi pärale, et mis seal siis on... Mina nt ei saa vist kunagi aru Pariisi võlust, loon kohalviibimiseks ideaalsed tingimused ja siis olen täielikus arusaamatuses. Paljudele tundub aga teisiti.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased