Rongiga Ukrainasse

Tere

Kas keegi oskaks aidata natuke infoga reisimisest rongiga Ukrainasse. Äkki kellegil samasugune reis läbitud ning saab olla natuke infoga abiks.

Ette tänades

See võimalik mitme ümberistumisega ja suure ajakuluga!

TLN->Tartu->Valga->Riia-> jne

Või läbi Moskva.

Uuri võimalusi: http://www.bahn.de/

Riia-Simferoopol vist mingi 44 tundi, vajalik Valgevene transiitviisa. http://www.ldz.lv/?object_id=1968

Riiast Simferoopolisse ja tagasi. Hulk Ukraina linnu oli vahepeal, kuhu jõuda soovid, ei tea.

Selle järgi on otseliinid Lätist on ainult Venemaale. Ukrainasse pole. Saab ainult Leedu piirini ja sealt Leedu kohalikule rongile jne.

Riga-> Rezekene->Vilnius->Minsk->Kiev

Riia - Simf on vist jah maha võetud. Aga siis Peterburi bussiga ja sealt edasi näiteks. www.poezda.net

Kui soovid rongiga mitte Valgevenet läbida (viisa ajamine+20 EUR?), siis pead tegema ringi läbi Varssavi või Moskva(jällegi viisa). Marsuut Riia-Varssavi võtab rongidega aega näiteks 24 tundi (ca 3 ümberistumist), Varssavi-Kiiev võtab teise ööpäeva jagu aega. Riia- Kiiev lennuk maksab vähem, pigem reisida rongiga Ukrainas endas. Oma fix-ideede planeerimiseks saad kasutada Deutche Bahni kodulehte www.bahn.de

Rongireisiplaanidesse pole mõtet Riiat sisse panna, Riiast saab rongiga ainult Moskvasse ja Peterburi. Mingeid muid väljamaale suunduvaid liine ei ole, see on kohapeal hiljuti järele kontrollitud. Tõenäoliselt on ainuke võimalus Tallinnast rongiga Ukrainasse pääsemiseks läbi Moskva. Rongipilet Moskvasse maksab praktiliselt sama palju, kui lennupilet Tallinnast Kiievisse.

Riiast saab rongiga Daugavpilsi kaudu Vilniusesse ja sealt edasi juba Varssavisse. Siinkohal ei ole mõtet rääkida ajakulust, sest siis ongi tegu rohkem unistuse või sooviga teha see marsruut läbi just rongiga.

Eurolini bussid sõidavd sinna poole iga esmaspäev. Bussiga ukrainasse saada on tunduvalt mugavam ja kiirem kui rongiga seigelda.

Et sõita Ukraina tuleb ikka eelnevalt lennupiletid bronnida, seda Bookinghouse.ee-kaudu -odav , kiire. Bussisõitu ei soovita üldse, eriti läbi Venemaa ja Valgevene. Hunnik viisasid ja piiriületused on tõeline inimeste alandamine. Mitmeid kordi endal ära proovitud ja nüüd vaid lennukiga ja isegi odavam , kui need viisadega bussireisid. Ronge aga saab edukalt kasutada Ukrainas sees reisides. Väga odav ja mugav. Rongid küll veel ajast ja arust , kuid nostalgia on ka vahel teretulnud.

Tere, kas keegi oskab praeguse Varrsavi-Kiiev rongi hinna kohta midagi öelda? Suutsin läbi häda leida pileti, mis maksis 150 dollarit. Minu jaoks tundub see veidike kahtlane, arvestades, et Lvovist Kiievisse saab 11 euroga.