trip-krainetrip-ukraine-dark
Rumeenia - Bulgaaria

Tervitus!

Plaanis minna perega (laps 3,5a) 2009a juuli lõpupoole nimetatud piirkonda autoga reisima. Reisi kestus 14-20p. Eesmärgiks oleks looduslikult kaunid kohad, loomastik, linnustik :). Millised piirkonnad oleks kohustuslikud ? Kus loodus kõige puutumatum? Suuremaid linnasid väldiks. Soovitusi ?

20 päevaga jõuate ka muud peale looduse vaadata.Ise küll vaid põgusalt neid maid külastanud, kuid soovitaks Bulgaarias Melniku omapärast kohakest. Rumeenis kindlasti Moldova pool olevad maalitud kirikud ja Sinaia. Viimase ümbrus on ilus ja loss ise samuti.

Brasovi ümbrus Rumeenias ilus. Siis soovitaks alla mere äärde ka ikka minna. Olla paar päeva näiteks Costinestis. Tõeliselt nauditav puhkus seal. Marsruut soovitaks valida läbi Poola, Slovakkia ja Ungari. Kuna sealt saab ilusasti kiiresti läbi.Kui hakkad läbi Ukraina minema, siis pead arvestama kohutavalt katkiste teede, 30 km/h liikuvate musta suitsu välja ajavate vene veokatega ning olamatu liiklusmägistusega:) Bulgaarias tasuks otsida mereääres ilus üksik laguun, kus ülikena telkida. Otsida tasuks sellist kohta Varna ja Burgase vahelt. Ise autoga juba viis korda käinud Rumeenias.

Tänud!

Mereäärde läheks kohe kindlasti. Marsruut oligi nii plaanitud. Suured tänud laguunisoovituse eest. Kuidas sealkandis temperatuurid on juuli keskpaigas ?

Justjust. Sama küsimus huvitab mindki, et kas juulis augustis temeperatuur liiga tappev ei ole, eriti juhul kui konditsioneeri ei ole autos, ainult lahtikäivad aknad.

Rumeenias soovitaks lihtsalt suuremalt maanteelt kõrvale külakestesse põigata. Päris huvitav oli jälgida kohalike nägusid meid nähes. Ehe küla elu.

oli sel suvel augustis nii umbes 33 - 35 kraadi päeval. Kuidas kellelegi. Minu jaoks oli tappev. Õnneks mägedes oli jahe, liigagi jahe. Sealt alla tulles tundus esimesel päeval mõnus ja soe olevat :) Külakesi külastada tõepoolest tasub. Viibisin bussireisil, nägime seda koma teist. Tõepoolest oli väga huvitav.

Kui kõik laabub, siis perega väike kavatsetud reis läbi Rumeenia Bulgaariasse. Kuigi ehk vana teema, kuid siiski… kes käinud, millist põnevat ja huvitavat teed valida? Huvitab kultuurimaastik. Kas keegi teab midagi Anust Brasovost-vanad aadressid ei vasta? Tänan ette!

anu1(ät)rdslink.ro

Viimati töötas see aadress. Loodetavasti ta ei pahanda...