RyanAir UUS pagasipoliitika, palun abi

https://trip.ee/uudised/ryanairi-uus-pagasipoliitika-suurem-kaesipagas-tasuliseks


Lend meil novembri alguses ja piletid juba 1,5 kuud tagasi ostetud, mul jääb nüüd arusaamatuks mida me tegeme peaksime, et saaks ikka pagasi kaasa võtta. Nagu aru saan, siis võimalus number 1. maksta pagasi eest ja see tuleks siis ära anda juba lennu alguses või osta juurde Prioriti?

The new policy will go live at boarding gates on/after 1 Nov 2018 and for bookings made after 1 Sept 2018.Seega pole probleemi. Sinule kehtivad endised tingimused.

Jah just täpselt.


Kui võimalik (limiteeritud arv), siis võta Priority 8EUR eest. Kui priority enam saadaval pole, siis on käsipagas 10EUR. Neid osta saad RyanAir kodulehel oma broneeringu alt.

Peaks mainima, et ülimalt nõme käik RyanAir'i poolt. Mingit boardimise kiirust nad küll sellega ei tõsta.

4. What about customers who have already booked flights before 1 September for travel on/after 1 Nov?

The new bag policy will apply to all travel on/after 1 November.

Non-priority customers who booked flights before 1 September (for travel after 1 Nov) can either add Priority Boarding for €/£8* or a 10kg bag for €/£10* or they may cancel their booking for a full refund. - tuleb ikka osta juurde

Täitsa õige. Ma jõudsin teise punktini ning järeldasin, et see JA teine tingimus peab olema täidetud.

Neljas punkt täpsustab, et sain valesti aru..

Kennytil on õige vastus.

Igal juhul ostsin juurde Prioriti, mis meile läks maksma kokku 56€ :( 4 lendu 2 inimest. Nüüd kui perega reisida 5 inimest tuleb vaadata mida teha, varem reisisime käsipagasiga ja oli ok, viimase lennuga isegi küsiti, kas tahame anda ära või võtame kabiini kaasa - andsime lennuki juures ikka ära, nii oli lihtsam. 

Kui annad käsipagasi ära, kas siis ikka kehtib piirang vedelikule? (üheliitrine mahutavusega plastkott)

Jep, kuna sa läbid selle kotiga enne turvakontrolli ja seal ei tohi sul olla rohkem vedelikke.

Kas seda check in lauas mitte ei anta ära kohe?

millises lauas? Netis teed ju.

Tervist. Ma sogan nüüd vett. Ostsin piletid juuli lõpus, sõitmiseks märtsis 2019. Huvi pärast vaatasin enda Trip itinerary´t Ryanairi lehelt, mis ütleb, et 10kg Check-in Bag included. Ma ostsin juurde ainult istekohad.  Lisaks veel small bag (40cm x 20cm x 25cm) samuti included. Juurde ostmiseks pakutakse 20 kg eur 40 eest. 

tere, 
 minu arusaam ,et selle 10kg pead enne lendu chek-ini letis ära andma, kui tahad lennukisse kaas võtta pead priority juurde ostma.  small bag (40cm x 20cm x 25cm) käsipagas on vabalt salongi võetav. Kui 10kg on vähe saad juurde osta 20kg-ni


Minul lend Ryaniga Novembris ja piletid ostetud ammu. Võtsin igaks juhuks priority juurde ja sain peale bronni Ryanilt kirja, et maksavad kotiraha tagasi, sest lend oli bookitud enne nende muutust jne. 

Siiani korjasid nad 10kg pagasi väravas ära kui sul polnud prioritit.  Aga tundub jah, et alates 1.nov tuleb see pagasilauda vms ära anda.
The 10kg wheelie bag must be deposited at the airport bag drop desk prior to entering security.To Ste:

mul sama seis ja täna kanti ka prioriti raha tagasi :)

Selline kiri siis neilt:

"Our Cabin Bag Policy has changed. You can now only bring one small personal bag on board (max 40x20x25cm) that must fit under the seat in front of you.

As you booked prior to the announcement of our new Cabin Bag Policy, we will add a 10kg Check-in Bag for each passenger on your booking, free of charge. This will be visible in the "view itinerary" section in your myRyanair account and on your boarding pass. 

This 10kg bag must be dropped off at the check-in desk and will be available for collection at the baggage carousel in your arrival airport."

Hmm, aga kui mul on Priority, siis tuleb ka kohver ära anda või siis võib ikka salongi kaasa vedada? 

Kevadel oli igatahes veel nii, et kui sul oli Priority siis said kohvri kaasa võtta, kui oli ostetud kott siis andsid ära check-inis ja kui oli lihtsalt nö väike käsipagasikohver ilma priorityta siis korjati ära kõik seljakotist suuremad enne lennukisse minekut. Aga kulusid saab kokku hoida nii, et meie reisisime 4kesi, 1le ostsime priority, kes võttis käsipagasikohvri (mida õnneks ei mõõdetud ega kaalutud sest mõõdud ehk oleks isegi klappinud kuid kaal oli kindlasti üle) ning temaga sai esimena lennukile ka alla 6-aastane laps (temal Priorityt ei kontrollitud) ning mina suurema lapsega võtsime mõistlikus suuruses seljakotid (lugesin juba varem kommentaare, et käsipagasikohvrid korjatakse pea eranditult ära) ning mul oli  isaks veel käekott/arvutikott, mille vajadusel oleks suutnud ka seljakotti pressida. Kuna meil oli lendude vahe väike siis kohvi saamine pagasilindilt ei tulnud üldse kõne alla (ühele lennule võtsime ka Fast Line) ja ainuke variant kohvri kaasavõtmiseks oligi Priority Boarding. Ühed tädid tõmbasid oma kohvritelt need kollased sildid ära, mis käsipagasikohvritele väravas pandi aga lennukisse sisenemisel vaadati uuesti veel üle kas oli Priority või mitte ning pidid oma kohvrid ikkagi alla viima, kuid nüüd siis ilmselt juba träkkimisvõimaluseta, kui kleepse tagasi ei saanud panna. Suuremas koguses vedelikku saab tõesti kaasa võtta ilmselt vaid juurdeostetava kohvriga. UK-s tõmmati kõrvale kõik uskumatuna näivad eraldi pakkimata vedelikud nt. oli ühtedel see klaaskuul, kus helbed sees lendavad välja kougitud ja jaurati selle kallal, teisel perel oli aga lapse püreepakk ilma kilekotita ning saime ise ka 20min oodata sest suurem laps polnud enne pakkimist vaadanud oma seljakoti sahtlitesse ja seal oli mingist ajast jäänud deodorant. Ehete ja nabarõnga tõttu pidin ise käima ka skänneraparaadis. Seega kiirest lennukivahetusest enam edaspidi ei unista ning kuna Rayanil on kombeks ka hiljaks jääda (meie neljast lennust kolmel nt.) siis oli see lendamine lõpuks ikka paras stress ja alla 2h vahega lende ei ole mõtet üldse enam planeerida.

Mind huvitakski jah ajavõit, mitte kulude kokku hoidmine ühe tuleva lennu osas. St kotiga ma saan sealt maha joosta, kui ma pean kuskile seda passima minema, siis läheb kõvasti aega. Maandumine a la südaöösel ja tahaks lennukast kiirelt jehhat tõmmata. Aga no ju siis näeb ja kuuleb, maailmalõpp vast pole :)

Tere,


kes on lennanud Ryanairiga viimase paari nädala jooksul? Kas 10 kg käsipagas tuleb ära anda check-in lauda või korjatakse ära enne lennukisse minekut?
Priorityt ei ole ostnud. 
Lennupiletid on ostetud juuli alguses ja lend on nüüd okt alguses.
Vaadates oma Trip itinerary´t Ryanairi lehelt, et ole kusagilt näha, et 10 kg pagasit sisaldub.
Tänud!

Alles 1. novembrist hakkab uus pagasikord kehtima.