Ryanairi piletite ostmine

Eelmine teema läks ebamõistlikult pikaks, seega teen uue.

Küsimus aga järgmine: millal oleks otstarbekas osta Ryanairi piletid? Kas pikalt ette või mõned kuud enne lendu?

Pikalt ette ostes on hinnad kuidagi kallid. Kas see on seotud hooajaga või ongi poliitika selline? Tulevad mingil hetkel tavapäraselt soodsad piletid?

Vaatasin, et kõik nö sooduskampaaniad neil kuni 3 kuud ette (st lennuperiood on kampaaniate puhul kuni 3 kuu jooksul al kampaaniast). Seega nt maikuuks ma midagi mõistlikku Brüsselist Itaaliasse / Sitsiiliasse ei leia (hinnad on kallimad, kui "tavalennufirmadega" lennates). Samas jällegi, Riia-Brüssel on juunikuuks olemas väga madala ja normaalse hinnaga.

Vaja oleks maikuuks pileteid Brüsselist Sitsiiliasse ja juulikuuks Brüsselist kuhugi puhkusepiirkonda (Maroko, Tuneesia, Kreeka vms).

Puhkusehooajal(juulis) on päikesereiside piletid stabiilselt kallid. Olen ka ise alaline Ryanairi klient ning soodsamate piletite leidmisel aitab see kui paar korda nädalas tsekkad soovitud sihtkohad üle. Ma ei ole nende piletihinnapoliitikal erilist seaduspära leidnud. Hinnad kõiguvad üpris suvaliselt. Tuneesiasse Ryanair ei lenda. Soovitaksin sul vaadata ka selliseid sihtkohti nagu Monpellier Prantsusmaal, Algerho Sardiinias ja Bologna Itaalias. Need sihtkohad on minu tähelepanekute järgi soodsamad kui Kreeka või Maroko. Monpellier ja Algerho on mere ääres Bolognast saad autoga kergelt Aadria mere rannikule.

Lisan veel, et kui tahad valikut laiendada ja aega ning tahtmist on siis Charleroist saab bussiga ümberistumisega Luksemburgis ka Frankfurt/Hahni või Lille lennujaama http://www.flibco.com/

johhaidii,

tänud info eest. Siis ilmselt pole mingit seaduspära sooduspakkumistega tipphooajaks ja tuleks midagi osta. Kuna nn päikesereis läheb mu emale, siis autoga ringiliikumine ja rohked ümberistumised jäävad paraku ära. Ryan tõepoolest Tuneesiasse ei lenda, sinna saaks JetAirfly´ga nagu ka Alžeeriasse. Hetkel ongi need valikud kaalul vs Brussels Airlines ja Madrid 79 euriga (ja bussi ning rongiga Hispaanias ringiliikumine).

Plaan minna maikuus Itaaliasse. Vaatasin, et kõige soodsam variant on minna Ryanairiga Milaanosse. Kas teadjamad oskavad nõu anda, kas piletid peaks kohe ära ostma või peaks ostuga viivitama (kuidas Ryani puhul on, kas neil võib olla ka mingid kampaaniad vms)? Lisaks küsimus veel pagasi kohta - igale reisijale on ette nähtud kuni 8kg käsipagasit, aga kui meiega reisib 10-kuune laps, kas temale on ka pagas ette nähtud või on tema piletihinna sees vaid käru? Kas tema käru peab võtma lennukisse või võib saata pagasisse?

Alžeeria pole küll koht kuhu oma ema saata. Sama hästi võiks ta Liibüasse lennutada ;)

Ämma ehk võiks Alžeeriasse saata küll

Mul on meeles vihje, et 2 nädalat enne lennukuupäev võib trehvata soodsamaid hindu. Kuid reisi ette planeerimise mõttes sellest pole kasu.

Kas ema lennualguspunkt oleks Brüssel?

Tallinnast võib see nii olla kuid suvel on suure tõenäosusega Vahemere lennud suurtest sõlmjaamadest kaks nädalat enne starti välja müüdud. Inimesed hakkavad siin oma suvepuhkust planeerima juba aasta alguses, kohe kui uue hooaja lennud müüki jõuavad.

Naabimees, ema reisi alguspunkt on tõepoolest Brüssel. Alžeeria ei pruugi võibolla tõesti parim võimalik sihtkoht olla - kuigi emps luges ja arvas, et võiks minna küll. Mu ema küll autot ei juhi, aga reisib seljakotiga ja magab vajadusel lennujaamaski ehk siis seiklussoonega:) Kuigi mulle endale tunduks sobivam lahendus nt Maroko.

Kokkuvõttes ongi küsimus just selles, kas osta Ryanairi või mõne teise sooduslennutaja piletid nüüd pikalt ette (reis oleks juuli keskel ehk puhkuste tipphooaeg) või veel oodata. Seni tundub, et piletid pole eurotki odavamaks läinud võrreldes.

Kui seljakotiga Alžeeriasse siis võiksite juba ka lunaraha kogumise peale mõtlema hakata ;)

Mina pole küll teab mis suure kogemusega Ryanairi kasutaja aga mõned korrad ikkagi ja mulle tundub, et suvisteks reisideks mingeid erilisi soodukaid oodata ei ole. Viimasel korral ostsin märtsi lõpus augustiks piletid ja odavamaks ei läinud need vahepelse aja jooksul mitte sentigi, ikka pikkamööda kallimaks.

Ma ei loe ennast lennupiletite jälgimisel profiks, aga olen seda teinud vahelduva eduga nüüd juba 3 aastat ja eks tulevad sellega seoses ka kogemused.Minu vaatlused on korra päevas ja mulle tundub, et pileti hinnad muutuvad korra nädalas, tavaliselt kas esmaspäeva õhtul, teisipäeval, või siis neljapäeval. See ei ole reegel, aga nii on mulle silma hakanud. Samuti võin öelda, et pileti hindade muutust on väga raske ette näha, küll aga olen jälgides jõudnud arusaamisele, et kõige paremad pakkumised algavad tavaliselt max kuni 2 kuud ette. Varemalt on hinnad suht soolased. Ryanairi pileteid ostes peab olema närvi, sest piletid on kord väga soodsad, siis kallid , siis veel kallimad ja siis jälle soodsad. Suvisel perioodil väga soodsaid pakkumisi pole, enamus jäävad ikkagi talve/ kevade ja sügisesele perioodile. Seega pole muud, kui aega on, siis hoia aga jooksvalt silma peal.

10-kuuse vedu puudutavale küsimusele:

Eraldi pagasit imikule Ryanair ette näinud ei ole, küll aga kokkupandava käru, mille saad tasuta kaasa vedada.

Käruga mine kõigepealt check-in'i. Seal küsitakse, kas soovid käru kohe lennukisse saata või tahad sellega edasi minna. Kuna lapsele mugavam on edasi kärutada, siis lase edasi. Siis pannakse käru külge kleps ja klepsu teine pool sinu pileti külge. Turvakontrollis tuleb laps käru pealt eemaldada ja käru kokku litsuda. Sarnaselt muude kodinatega sõidab käru turvatunnelist läbi.

Käruta edasi väravasse, sealt lennukini. Enne treppi pane käru kokku ja selle toimetab pagasiruumi lennuteenindaja. Kui saabumisel trepist alla saad, on kärud juba trepi juures reas või pagasilindil.

Kinnitaks seda juttu, mida Spiig räägib. Ryanairi hinnad kõiguvad ja näiteks 2012. a. oli juuniks-juuliks kõige soodsam osta mais. Hind oli ligi poole võrra odavam kui aprillis. Aga palju sõltub ka sellest, mis liiniga tegu on. Näiteks Bergamost väljuvad lühemad liinid Saksamaale, Kreekasse ja Itaaliasse võivad üsna soodsad olla ka nädal enne lendu. Pikematel liinidel seda enamasti ei juhtu.

Olen ka jälginud neid asju. Tundub et 1,5-2 kuud enne lendu võib oodata soodusperioodi, kuid seda ainult juhul kui lend pole piisavalt täitunud. Head lennuajad/päevad ja popid sihtkohad ei pruugi seega soodusperioodi saada. Samas kui hetkel pakutav hind on juba rahakotile kohane, siis mis seal enam oodata. Enda aeg ka ju maksab mis kulub hindade jälgimisele.

Püüdsin mitu kuud selgust saada Ryanairi hinnamajandusest, aga ikka jäi asi segaseks. Jõulude kandis oli mingi tõmblemine, aga siis rahunes kõik korraga jälle maha. Minu närv ei pidanud vastu ja võtsin aasta lõpus mai kuusse Bergamo piletid ära. Soodsaid reisuhindu on võimalik saada küll, aga mis teha sellise piletiga kui kell pool üks öösel saabud sinna ja alusta kohe öömaja otsinguga (ööbimisega). Või tagasi Eesti lennukile saad kella 7 aegu hommikul! Mõlemal juhul oleks siis normaalne lennuvälja lähedal ööbida ja endale võimalikku lisakulu teha. Muidugi juhul kui Itaalias omal statsionaarset ööbimiskohta ei ole, siis ei ole ju mingit vahet, kus linnas ööbid.

Tere!

Selline mure, pole varem Ryanairi pileteid ostnud. Kes rohkem Ryanairiga sõitnud, sooviksin tagasisidet: kui tihti Ryanair on oma lennuaegu muutnud? Oleks soov praegu maikuuks Londonisse piletid ära osta, kas on liiga vara? Estravelist kunagi mulle öeldi, et Ryanair pidevalt muudab lennuaegu jne. Trip.ee foorumist sellele väitele küll kinnitust ei leidnud v.a. paar tükki (lugesin läbi enamik Ryanairiga seotud teemasid). Kuidas kommenteeriksite, kui suur on tõenäosus et nad mul maikuise lennu kellaaegu või isegi lennu kuupäeva 1-2 päeva muudavad? Praeguse pakutava lennu kellajad on mulle lihtsalt niivõrd sobivad, et oleks kahju kui seda muudetaks.

Tekkis ka küsimus nr 2. Kui mul on ainult tagasi tulles checked bag, siis proovisin Ryanairi koduleht pani piletit ostes checked bag fee 2 x edasi-tagasi suunal mõlemale! Minnes aga mul checked bagi ei tule. Kas tuleks alles peale piletite ostu sealt 'manage by bookings', 'add bags' alt lisada või paneb ta selle summa ikkagi mõlemale suunale ehk kahekordselt? Kuidas lisada ainult tagasitulekule seda checked bagi?

Küsimus 1: Mul pole kunagi Ryanairi lendude kuupäevad muutunud. London neil selline põhiliin ka Tallinnast, et ma hindaks tõenäosust väikeseks. Kellaaja kohta ei oska kahjuks öelda, mul endal pole samuti kunagi muudetud.

Küsimus 2: Saab küll ühele suunale lisada. Nt siis, kui check-in´i tegema hakkad ja minu meelest "manage my booking" alt ka.

minime, suured tänud kiire vastuse eest! Ostsin piletid ära!:)