sääsepeletajad

Tere

Olen päris mitmel reisil hädas olnud hotellitubades ründavate sääskedega. Kas keegi on kasutanud elektrilist sääsepeletajat? Palun jagage kogemusi/soovitusi. Oma viimaselt reisilt Kreetale sain jälle hullusti sügelevad ja lausa põletikulised sääsekublad.

Kasutame aastaid Saksa apteegist ostetud seadet. Ei mingit pininat toas. 

Olen Aafrikas ja Aasias elades selle sääseteemaga suht kurssi saanud. Üldiselt on huvitav see, et asukoht 100 meetrit siia või sinna võib sääskede koha pealt muuta üllatavalt palju. Kus on pidev nuhtlus ja kus on sääski väga leebelt, 

Ise kasutan mugavusest aerosoole, mida Kagu-Aasias leiab paari dollari eest igas külapoes (600 ml, jätkub mitmeks kuuks), kui osata vaadata. Mõni töötab paremini, mõni halvemini, aga lased toa spreiga üle, ootad mingi 10 minutit väljas ja kõik elav on hukkunud. Võtab ka väiksema geko rajalt maha. Aasias on ka see värk, et sääsed ei pinise, vaid asuvad õkva verd imema. 
Euroopas sellist kraami vist ei müüda?

Euroopas ei tohi müüja tooteid, mille DEET sisaldus on üle 50%. Samas näitab kiire googeldamine, et mitmes veebipoes neid siiski müüakse. Näiteks siin: https://gladius.ee/shop/jahivarustus/3547-saeaesetorjevahend-x-100-insect-pic.html

Mul on Taist ostetud sprei, mille DEET sisaldus on 99,8%, seda kasutades pole ükski sääsk mu poole vaadanudki. 

Et tea kas seda aerosooli ostu võiks kaaluda juba enne reisile minekut (Aafrika) või pigem leiab kohapealt isegi parema hinnaga ja tõhusamaid?


Valeria poolt pakutud link tundub päris hea.

Empuriabravas (Costa Bravas, rannikul) pakkus apartmendi perenaine elektrilist peletit, sääsed olid mõnel õhtul väga aktiivsed. Pistsime peleti kontakti - ei mingit lõhna, heli ega ühtki sääske enam. Lähemalt me seda vidinate ei uurinud.

Mina mõtlen elektrilise sääsepeleti all ikka seda, mis seinakontakti käib ja millele sinine "tablett" sisse käib. Seade siis kuumutab seda tabletti, tekkinud gaas peletab sääski. Toimib väga hästi. Kui enam ei toimi, siis tabletti vahetada.

Tasub veel tähele panna, et tablett peab alati pealpool olema. Mõned pistikupesad on sellised 90 kraadi pööratud. Selle probleemi lahendamiseks kannan alati pikendusjuhet kaasas.

Austraalias on need väga populaarsed, aga meil pole millegipärast saada. Viimasel Hiina reisil ostsin ka sealt ühe kaasa.

Aafrika kohta ei tea, aga Aasia jaoks täitsa sobiv seade.

Olen kasutanud ka gaasileegiga töötavat seadet - kohtade jaoks, kus elektrit pole (näiteks telkimine).

Reaperil õigus. Need on sellised sinist värvi. Ainult, et üks nipp on veel, seda pistikut saab sääsepeleti küljes keerata ringiratast s.t.,et pole tähtis kuidas pistikupesa asetseb.

Teine nipp on see, et on tüütu neid siniseid "tablette" vahetada, siis tegelikult käib samadele seadmetele alla vindiga õlilaadne pudel umbes 50ml. Nimeks elektrilise sääsetõrjevahendi vedelik. See tablett toimib u.4h. vedelik aga kuu.
Firma on BROS. Vaadake kodulehelt.

Meelis, kas Sa saaksid kirja panna, mis tootega on tegemist (nimetus, tootja). Või lisada foto?

Lõuna Aafrika Vabariigis täitsa saadaval, Tegelt seal kandis poodides tâitsa saadaval erinevad tõrje vahendid, nii et vâga tolku pole kaasa ostmisest.

Sääsetõrjet kodust kaasa ei veaks. Mis ühes kohas töötab, ei pruugi teises kohas seda mitte teha.
Kunagi sai LAV-is ostetud tore sidruniheina lõhnaga vahend, mis seal täitsa töötas. Eestis seda peale pannes muutusin aga sääskedele eriti atraktiivseks.

Nonii. Ostsin Brosi elektrilise sääsepeletaja (tabletitäitega) ja Euromi ultraviolettkiirgusega sääselõksu. Võtan mõlemad Gruuasiasse kaasa ja hakkan katsetama.


Osta see sääsepeletus õli, mis sellele tabletitäitega aparaadile saab alla keerata, ka kaasa.

@deeve Anna siis meile teada, kuidas tehnika töötas. (Nii põhjalikku sääskede vastu valmistumist ei teagi)

Kambodžas armastavad kohalikud elektrireketitega vehkida, pidevalt käivad ümberringi plaksud.

Mul on vist pakendid juba minema visatud. Aga nädalavahetusel võin vaadata. Saksamaal müüakse neid tavaliselt apteegis ja peaks igal pool saada olema.

 Kasutan just sellist seinakontakti torgatavat vidinat, millele käib keermega alla väike pudel õlilaadse vedelikuga.
Enne seda olid mul elektrilised ja kasutasin väikset padjakest, mis oli vaid üheks ööks mõeldud. 
 Kindlasti tuleb need vidinad hommikul kontaktist välja sikutada, sest lähevad päris kuumaks. Veel on meelde jäänud, et mingil seadmel oli juures hoiatus, et imikuga samas ruumis mitte kasutada.

No vat siis. Valmistusin sõjaks sääskedega, aga tegelikult ei näinud mitte ühtegi sellelaadset isendit. Teemast kõrvale põigates- Gruusia on imeilus maa, kuhu kindlasti tasub reisida!