Saint Martin? Kes hiljuti käinud?

Kas keegi on käinud hiljuti ja on jagada kogemusi? Häid, halbu? Kuidas majutus, söök, kas rentisite auto terveks reisiks? Kust välja lendasite? Heameelega kuuleksin kellegi muljeid :).

Mina käisin nüüd 2011 juunis. Me rentisime 10 päevaks auto (Toyota Corolla, automaat) ja läks maksma 284,60 eur. Liiklus on natuke reegitevaba ja tuleb arvestada, et igalt poolt võib keegi ette keerata ja selle pisikese saare kohta on seal ulmeliselt palju autosid ja vahel päris pikki ummikuid. Kaardi järgi sõitmisega oli nii, et kõik näiteks 3 kaarti olid täiesti erinevad:D
Ööbisime sellises hotellis, mida väga soovitan, 50 euri double room. Domotel http://www.hotel-domotel.com/langue-english-1.html. Seal on väga armas prantsuse onu, kellel on Vietnami naine. Nad on väga abivalmid ja hotell väga turvaline ja mitme lukustatud uksega.
Üldiselt on toidu hinnad päris kallid, et sellega peaks arvestama. Riideid müüakse päris palju. Prantsuse poole peal moodsamaid ja Philipsburgis Aasia kaupa.
Praktiliselt iga õhtu toimub kuskil saare osas mingi pidu, aga peab tedama lihtsalt kuhu minna. Väga äge koht oli Le Shore. Muidugi ka Bamboo peal olev lounge on väga sheff.
Põhimõtteliselt on nii, et hollandi poolt on hea maksta dollarites ja prantsuse poole peal siis on eurod.
Raha saab vahetada ka igas kasiinos ja need on hollandi poole peal ja ikka hiiglaslikud kasiinod. Kaardiga saab enamasti maksta, aga miinimumsumma peab olema tavaliselt 20 dollarit.

Meeldivaid elamusi!
Põhiline meelelahutus on muidugi lennukite maanumise vaatamine Juliana Airpordi lähedal rannaribal, sest sa võid maanduvaid lennukeid peaaegu käega katsuda...
Käisime päevaks laevaga ka Anguillal, mis on Briti koloonia. Seal tasub ainult minna Shoal Baysse, mis on üks kauneimaid randu, aga muidu pole seal midagi teha. Ka puudub bussiühendus, sest saar on alarahvastatud.
Saba saarele kahjuks ei jõudnud, sest ei bronninud eelisel õhtul omale laevale kohta.

Anguillal on Pyrati rummi tehas!

Kas keegi on veel viimasel ajal käinud ja oskab ehk soodsaid ööbimiskohti soovitada? Samuti oleks teretulnud soodsad autorendivõimalused. Lähme sinna sõpradega järgmine nädal.

To Raits, kas jagakisd oma kogemusi, elamusi St.Marteeni kohta? Mul sept. Minek sinna.

Tere!

to Raits and peeterk - saan aru, et olete praeguseks juba omandanud portsu kogemusi - jagage neid teistega ka (kahjuks on tripi foorum selle saarekese osas kuidagi väga kidakeelne)

Minagi ootaks muljeid, mõtteid St Maartenile / St Martinile reisinutelt. Ööbimissoovitused, kohti, mida vaadata, kindlasti külastada jm.

Ei hakka uut teemat tegema. Ootan soovitusi autorendi osas (SXM lennujaam), suuremad vahendajad tunduvad keskmisest tunduvalt kallimad olema.