Saksamaa teemaksud

Plaan minna järgmine nädal Berliini autoga ja tekkis paar küsimust. Oskab keegi rääkida Berliini Keskkonnakleepsust ja Saksamaa kiirteemaksudest(kui neid üldse on)? Palju maksab ja kust neid kleepse osta saab?

Paar artiklit leidsin, aga need suht vanad: https://trip.ee/uudised/soiduautode-kiirteemaks-saksamaal-alates-01-01-2016

http://www.aripaev.ee/uudised/2008/01/04/Vana_autoga_Berliini_soites_saab_trahvi

1
2

See kiirteemaks hakkab kehtima kõige varem 2019. a., kui midagi ei muutu. Keskkonna kleepsu paeks saama tellida siit - http://www.environmental-badge.co.uk/en/environmental-badge.html Lisaks saab seda kohalt (ja tõenäoliselt odavamalt) suvalisest autode ülevaatusest jms. Poolast Berliini sõites vaata asukohti näiteks siit - https://www.tuev-nord.de/en/private

0
0

Samal teemal üks varasem postitus: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/saksamaa-oekomaks. Sealne soovitus kehtib endiselt, kõige lihtsam on teha see kleeps kohapeal Berliini jõudes, hind 5-6€ ja protseduur võtab mitte üle 10 minuti.

2
0

Berliinis käidud, aga rohelise kaardi otsimine läks keerulisemaks kui arvasime. Dekra oli lahti, aga ühtegi hindelist ei olnud, niiet loobusime sellest. Jätsime auto Blankenfelde-Mahlow raudteejaama ja sealt rongiga edasi. Parkimine tasuta, rongid liikusid iga 20 minuti tagant ja 7,70€ päevapilet odavam kui linnas autoga parkimine.

1
1

Sellist asja mõistlik ikka ette soetada. Ise tegin kohe netis peale auto ostu, teades et kui mitte kohe siis kunagi ikka tuleb Saksamaale reis. Mida ka teistele soovitan. 6€ pole raha ja auto kindalaekas ruumi ei võta. Isegi läbisõidul võib tekkida soov kuskile linna sisse sõita, aga seal pea igas suuremas linnas need Umweltzone-id. Kuulujuttude järgi pidid Saksa kleebekad ka Tšehhis kehtima hakkama, kui see asi seal kunagi täies mahus rakendub.

0
1

siin mainiti, et Saksamaa keskkonnakleeps maksab 5-6 eur, kuid netist otsides tundub, et maksab 31.90. on see õige, kas keegi oskab kommenteerida?https://www.umwelt-plakette.de/nc/en/store.html

0
0

See on mugavusteenus. Täidad väljad, maksad ja kleepekas saadetakse koju. Kui lähed ise kohale, siis on hind 5-6 eurot.

1
0

tänan! selge. 

0
0

Kleeps ise on 6. Plus saatmine. Endal läks kokku kuskil 8€ ringis. Hoiataks, et kui kellegil soov tellida, siis arvestage, et võib kuni kuu aega võtta enne kui kiri saabub. 

0
0

Soovitan endiselt võimalusel mitte posti teel tellida, vaid Saksamaale jõudes esimeses tee pea olevas Dekras käia ja kleeps ära teha. Aega võtab 5 minutit ja 5€ ning ei pea põdema, et kas jõuab posti teel kohale

0
0

Peale auto vahetust pidin tänavu uue "klepsu" tellima, see läks maksma 5+1 euro ja nädalaga sain kätte. Eelmisel oli kohapealt saades auto number ilusasti jämedalt prinditud, aga postiteel sain  käsitsi kirjutatu!

0
1

NB. Sinu auto peab ka vastama saastenormile,pole nii et lähed iga autoga ja saad kleebise.Sellest aastast nõutakse osades suurlinnades juba euro 5 normi.

1
0

loll küsimus, aga kas kedagi on ka karistatud klepsu puudumise pärast?

0
0

Ei tea kas kedagi siit foorumist on karistatud, aga arvan et neid, kes koolirahaks olid nõus 80€-st loobuma leidub kindlasti :)

1
0
0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased