San Francisco ja lähiümbrus

soov tutvuda linna ja selle lähiümbrusega. Minek 3- keisi (kahe pojaga).Kohaloleku aeg 5 täispäeva ja lisaks pool päeva saabumisel. Aeg 21-27.10. Kuna LA ja allapoole jäävad Las Vegas ei jää selle reisi plaanidesse, siis milliseid sihtpunkte soovitada, mis võiksid olla kavas. Yosemitega on suht segased lood. Kas keegi on seal äsja käinud? Ise arvan, et u. 3 ööd oleks Friscos ja siis ülejäänud ööde osaks ööbiks tee peale jäävates kohtades. Aga meeleldi lööks ööbimiste osas kava enne minekut lukku. 12. a poisi jaoks muidugi oleks tore minna transpordimuuseumi ja tehnikamuuseumi San Joses aga liiga palju muuseume poleks ehk hea. Kas kellelgi on jagada oma reisipäevikut? eelmisel reisil floridas ja Key saarestikus oli palju abi heade reisihuviliste päevikutest ja seal leiduvatest soovitustest.

Mine üle lahe põhja poole. Muir Woods - http://en.wikipedia.org/wiki/Muir_woods Point Benita - http://en.wikipedia.org/wiki/Point_Bonita_Light Käige Alcatrazis. Sõitke laevaga tiir lahel.

San Jose tehnikamuuseum ei jätnud mulle väga põnevat mälestust. San Jose kant on turisti jaoks üldse paras pommiauk. Kui on konkreetne tehnika-huvi, siis ehk on Silicon Valley huvitav ära näha, või mõnele üritusele minna. Muidu - pole mõtet.

Soojad riided kaasa, kui merele lähete!

Enne Alcatrazi minekut lase kuttidel kohustuslikus korras ära vaadata sihuke film nagu "The Rock", mis Alcatrazist tehtud. Vist aastast 2001. Nicolas Gage ja Sean Connery.

Yosemite oli mu kogemuse põhjal rendiautoga paaripäevaseks põikeks SF-st väga ok sihtpunkt. Loodus ilus, oktoobris sügisvärvid veel pealekauba. Ilmselt on seoses hantaviirusepaanikaga praegu ka vähem turiste seal, kuid reaalne risk (kui hiir just suhu ei jookse) pole väga suur. Ise käisime märtsis ja muuhulgas sai näiteks majajämedusi sekvoiapuid vaadata. Tegeliku külastamise otsustad muidugi ise:)

Jah Muir Woods - soovitavalt hommiku poole, sest pärast 9-10 tuleb inimesi juba massidena, vähemalt suvel küll.. ja siis ka parkimiskoha leidmisega raskusi. Muir Woodsi minnes või tulles ka Sausalito. Golden Gate sillale saab hea vaate Marin Headlandsilt.

Alcatrazi saarele saab ka internetist pileteid osta, aga nt meil oli juhus et natuke vähem kui kuu enne minekut olid kõik juba välja müüdud ja siis arvasimegi, et ei saa ning käisime Rocketboatiga sõitmas. Seal aga nägime, et ikka müüdi ka kohapeal pileteid Alcatrazile - Pier 39 nimelt.

Korra võid ka läbi põigata Palace of Fine Arts - sisse ei peagi minema, väljast on huvitav ja ilus.

Yosemites käiks küll ära, kahjuks endal selle jaoks aega ei jäänud.

Töötan seal kandis, anna märku kui saan abiks olla. Suhtleme privas edasi.

Lähen novembris. Plaan oli SF - Yosemite - SF - rannikuäärset teed pidi LA ja siis LV. novembris vist Yosemitest otse üle mägede LV poole ei pääse? krosule: Kui LA ja LV ei ole plaanis siis mööda rannikut Monterey poole sõites peaks olema üht teist vaatamist väärset.

Monterey Bay's on vahva akvaarium - http://www.montereybayaquarium.org/. 17-miili tee koos Üksiku küpressiga - http://en.wikipedia.org/wiki/17-Mile_Drive Aga pean ütlema, et rikkurite villade vaated hakkasid ka tüütama - osaliselt tiirutab tee majade vahel. Ja see on tasuline tee. Yosemite kodulehelt saab vaadata, kuidas teed üle mägede avatud on, aga karta on, et novembris on ülesõit kinni. Avatakse alles mai lõpus.