Mida võtta ette Belgradis ja selle lähistel, kui on aega 2,5 päeva?

Jällegi, ei tea, kas viga on minus ja ma ei oska otsida või polegi siin palju juttu Serbiast. Otsustasime teismelise tütrega teha ühe teise reisi vahemaandumise Belgradis. Seega, mida võtta ette Belgradis ja selle lähistel, kui on aega 2,5 päeva. Huvitab ajalugu ja loodus. Samuti on väga oodatud nõuanded, mida kohalikest toitudest proovida jms.  Kuidas on lood ühistranspordi ja hindadega?

Kohalikest toitudest võib kõike ja segamini proovida :-)  esialgse ülevaate saab Vikipeedia abiga: https://en.wikipedia.org/wiki/Serbian_cuisine. Üldine hinnatase on soodne ja mingi pildi sellest saab kui võrrelda www.numbeo.com lehel Tallinna ja Belgradi - nt 3käigulise restorani õhtusöögi keskmine hind kahele on selle kohaselt Tallinnas 40€ ja Belgradis 25€.  Pooleliitrine õlu restoranis on Tallinnas 3.5€ ja Belgradis 1.5€ jne. Kahe ja poole päevaga muidugikõike näha ei jõua, aga alustuseks võib  ideede kogumiseks vaadata Wikitravelit või Belgrad In Your Pocket giidi: https://www.inyourpocket.com/belgrade. Kui kindlasti tahta välja sõita, siis Novi Sad on variant, ilus linn, vägev kindlus ja Fruška Gora rahvuspark (https://en.wikipedia.org/wiki/Fru%C5%A1ka_Gora) kohe kõrval. Kiirteed mööda on sinna 90 km, bussid käivad tihti ja pilet ca 4€. Kohapeal v'ib näiteks rattad rentida ja tiiru Fruška Gorasse ning tagasi teha, külastades mõnd sealset veinimõisat ja kloostrit.

1
0

Veel. Mitte ei saa aru, mis võimalused peale takso on veel saada lennujaamast Belgradi kesklinna?

0
0

Bussid - http://www.beg.aero/en/strana/8811/bus

1
0

Kuna takso on odav (lennujaamast tuleb ukse kõrvalt putkast küsida paber, millele tädi hinna peale kirjutab, mis tuleb taksojuhile anda), siis pole mingit mõtet muud transporti kasutada. Hind on kesklinna 1400 dinaari, mis on ca 12 eurot.  Toidud on seal imemaitsvad, kogused suured, sõltuvalt kohast ka kõvasti odavamad kui meil siin.  Värsked salatid (šopska salat eriti!), liharoad on kohalikud spešialiteedid. Lisaks muuseumidele tasuks vaadata ka kesklinnas olevaid kaitseministeeriumi purukspommitatud hooneid, mis senini (tahtlikult) remontimata. Eestlasi serblased üldiselt hindavad. Kahes teemas ei tasu diskussiooni tõstatada, vaatamata sellele et valdavas enamuses on seal toredad inimesed -- NATO ja Kosovo. Sava ja Doonau jõgede ilu on võimas. Doonau on Zemuni linnaosas eriti lai ja uhke. Head reisi!

2
0

Aitäh!Uurin veel rahavahetuse kohta. Kas on mõistlik eurod kaasa ja seal vahetada või lihtsalt automaadist raha võtta?

0
0

Rahavahetusi on linnas piisavalt, kõige suurem tihedus ning parimad hinnad Knez Mihajlova tänava jalakäijate tsoonis (vaata silte 'menjacnica'). Samas saab enamustes kohtades ka kaardiga maksta ja kurss siis tavaliselt soodsam. Sularaha väljavõtu hind sõltub kaardist, nt Swedbanga tasu on 1€ + 2,5% väljavõetavast summast, samas kui Revoluti ettemaksuga krediitkaart võimaldab ilma teenustasuta kuni 200€ kuus välja võtta. 

0
0

Belgrad on selline keskpärane turismi sihtkoht. Pealinnade võrdluses jääb ta kindlasti alla näiteks Prahale ja Budapestile. Kuna Serbial merepiiri ei ole, siis seal keegi väga käia ilmselt ei viitsi. Samas ühe korra käimist Belgrad siiski tasub, linn ei ole ka nii kole nagu näiteks Sofia. Hinnad on Serbias odavamad kui meil, keskmine palk 2018 aastal oli vast mingi 350-400 € kandis. Õlu maksis Belgradi kesklinna välikohvikus ca 2 € pool liitrit. Riidepoodides on hinnatase enam vähem sama, mis meil või siis nõksa odavam. Üks peamisi Belgradi vaatamisväärsusi on linna servas paiknev teletorn, kus võib täitsa ära käia.

0
0

Olles ise just paar kuud tagasi nii Belgradis kui Sofias käinud, siis minu arvates on Belgrad neist kahest kindlasti koledam linn! Sinna eriti tagasi minna ei tahaks! Sofiasse samas võiks küll, kuigi ega see ka mingi iludus pole.

0
0

Kas keegi on Serbias saanud käidud ka ID-kaardiga? VM koduleht ütleb, et piiriületusel on nõutav pass, samas Serbia oma VM leht ütleb, et EL'i kodanikele piisab ID-kaardist. Samuti kirjutab meie VM vajadusest ennast kohalikes politseijaoskondades registreerida, kui ööbitakse mujal kui ametlikus hotellis. On keegi AirBNB'd kasutades selle protseduuri läbi teinud ja oskab kogemusi jagada?

0
0

Mõni nädal tagasi olin Serbias.  Pass on vajalik. Ööbisime nö metsikult telgis ja üritasime end politseis registreerida.  Keeelbarjääri ületamiseks kasutati Google tõlget, aga registreerida ei õnnestunudki. Keegi seda ei küsinud ka. Sama teistes Balkanimaades.

0
0

Vastan ise ka. Serbias ja Montenegros sai käidud ID-kaadriga (lend sinna, riikidevaheline piiriületus rongiga ja lend tagasi). Ööbitud sai Airbnb’s, kuskil ennast registreerimas ei käinud ja keegi selle vastu huvi ka ei tundnud.

Serbia on tunduvalt odavam kui vahemere äär ja ka palju „metsikum“. Ja kui Podgorica oli võrdlemisi mitte-midagi ütlev, siis Belgrad tundus nagu Istanbuli ja Minski segu, aga mõlemad linnad vajavad sõbrunemiseks aega. Serbia vein oli super!

0
0

Tegime suvel autotripi Balkanimaadesse. Belgrad oli kõige ebahuvitavam ja mõttetum koht meie reisikavas. Vanem hoonestus alates 19 saj,, palju Tito aegset kolearhitektuuri. Peamine jalakäijate tänav nagu üks äritänav ikka.... Kindlus on natuke huvitavam, vähemalt kenad vaated Doonaule, aga kindlus ise midagi erilist pole , siis võib teha tiiru Skuptšina jms valitsushoonete ümber ja vaadata läbi tara NATO poolt pommitatud telestuudio varemeid... Üle poole päeva seal ei kulutaks ja edasised marsruudid plaaniks möödumisega ...

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased