Sharm el Sheikh - kuhu seal minna, mida teha

Jõulude ajal minek Sharm el Sheikhi esimest korda. Palun jagage omi muljeid. Mida seal tasuks ette võtta, kuhu minna, kui palju midagi maksab, mida tasuks ka sealt osta turgudelt ja/või kauplustest. Kus tasuks raha vahetada, Kuidas selle tipi andmisega lood on, eriti hotellis Domina Goral Bay Haaramis jne. igasugused põnevad soovitused ja kogemused väga oodatud ;) Ette tänades Päikest kõigile ;)

tunneks ka huvi mobiili ja neti kõnekaardite kasutamise kohta,et kas on neil midagi seesugust olemas, kus kohast osta ja palju maksab

Sharmi vana turg, Naama Bay, sukelduma tasuks minna (ise käisin Sinaistariga). Minuarust ei tasu turult väga midagi osta, endale võib-olla mälestuseks mingi suveniir või maitseaineid. Muidugi seal on igasuguseid järgitehtud kallite brändide kotte, päikeseprille jne, mis on isegi üllatavalt hea kvaliteediga, aga nad küsivad ikka natuke liiga palju raha nende eest (alati tasub kaubelda). Raha vaheta Dominas, seal on pank olemas Social Village'is. Tippi jätsime ise 10-20 egiptuse naela iga päev.

Ja selline asi ka, et kui Dominas lased hotellis endale takso tellida, siis sihtpunkti jõudes on igal taksojuhil mingi sõber ees ootamas, kes annab sulle oma "visiitkaardi" ja ütleb, et kui talle hiljem helistad, siis kutsub sulle sama taksojuhi järgi, aga siis ta palub veel, et sa 2ks minutiks ta poode vaatama läheksid ja sellest kahest minutist saab 20, kui ta üritab sulle kõike võimalikku jama pähe määrida. Ehk siis mõttekam on kohe ära minna ja öelda, et otsid pärast ise takso vms, sest neid on seal igal pool väga palju.

Meie oleme jätnud koristajale tippi 1Usd, ehk u 6 naela koristuskorra eest, nad ei tee muud, kui voodi üles ja ehk vahetavad rätikud. Kui on hea päev, siis on ka vannitoa põrand pühitud. Vana turg on ostlemiseks-kauplemiseks kõige soodsam koht. Algselt küsitud hinnast võta kohe 50-60% maha, siis kaubelge edasi. Domina jääb Vanast Sharnist ja turust päris kaugele. Ma praegusi hindasi ei tea, aga u 4 aastat tagasi saime Hadabast Savoy hotelli juurde hinnaks kaubelda 50 Eg. naela(see on u 5,5-6 euri). Koju osta egipti rummi, erinevaid halvaasid, paar pakki vesipiibu tubakat(kui omale pole vaja, saad kinkidakellelegi), mõnele vanemale pereliikmele kohalikku radikuliidi rohtu (kui oskad kaubelda , saad odavalt ja on tõhusad). Põhiline, et igat asja või teenust mida pakutakse, tuleb kõvasti hinda alla kaubelda

Apteegis on fix hinnad ja need on rohtusel peal ka , ainult sageli tahavad nad rohkem küsida. Kui näitad pakendil hinda siis sorry ja saad odavalt kätte. Ainult neid hindasid annab sealt pealt otsida , miski pärast on ime väikses kirjas. Kauplemisel peab enese kindlust olema ja jääma oma nr. kindlaks.

igasugu ekskursioone võta kohapealt kohalike käest, alati saad ka tingida. minu käimise ajal sai ka veel Kairosse minna (püramiidid). kas mitte sealkandis ka see Blue Lagoon ei olnud!?

  • a la igasugu kaamelisõidud, dziibisõidud, beduiinide külastamine jne. ja lõpuks! rannas vaja ka vedeleda! ;) ja kindlasti snorgeldamine!

Ma kogenud võhikuna pakun, et iga riik ongi pöördvõrdeliselt täpselt nii kallis, kui varasem reisimisse investeeritud raha.

Tsultanja > ei maksa ironiseerida, kui matsu ei jaga. kes Niilusest rääkis!? Siiamaani on snorgeldatud Punases meres, tutvu geograafiaga! kes rääkis tingitud hinnaga Kairosse sõitmisest?! Jah, meie võtsime hotellist nt ATV sõidu ja mingi päevase kaameli-jeebi-snorgeldamise värgi ja tingisime alghinnast veel alla. tahad seda kahtluse alla panna?! sama tripiga viidi meid ka snorgeldama, mälu järgi oli koha nimi äkki Blue Lagoon, aga jumal teab, ehk nimetati seda ka nii reklaami mõttes, seepärast ma seda oma eelmises kommamnetaaris nii kindlalt ei väitnudki. Eraldi käisime ka Kairos, vara hommiku läksime ja hilja õhtu saime tagasi. Sorry, aga su kommentaar ei erine üldse a la Delfi omadest. Selle asemel, et argumenteerides vastata, lähed sa labastamise teed..

Nii romantilised mälestused siis, AndresR :) Tegelikult on koha nimi konkreetselt Blue Hole, aga no 50% täppi pole üldse paha. See on tõsiste sukeldujate koht, snorgeldada saab seal ju kusagil kindlasti ka, aga muidu snorgeldajatele võiks Ras Mohamedi rahvuspark sobida. 700meetrine sügavik otse kaldast, ja imeilus korallrahu. Kes meresõitu ei karda, siis Tirani saared ja nende ees olevad rahud olevat ka väga kena snorgeldamiskoht, kus ka delfiine ja kalu võib näha.

Aga Blue Hole on selline koht:

http://cdn.lightgalleries.net/4bd5ebf90427e/images/ZBaldwin_120501_596-1.jpg

https://www.bookyourdive.com/blog/2013/5/26/divers-die-diving-the-blue-hole-in-dahab

Palun vabandust Andres, ma Delfist siia sattusingi. Ega ma tulnud ju selle pealegi, et siin nii kergesti solvuvad mehed on.

(Meil ei olnudki koolis geograafia- ja keemia õpetajat!)

Kui palju maksavad piletid umbes Alf Leila Wa Leila showle ja Aqua Parki? Kas Aqua Parkil on mingid kellaajalised piirangud ka või on tegu terve päeva piletiga? Kas neil perepiletid ka on ja kuidas on toitlustus, kas ka hinnas või eraldi kohapealt ostes?

Veeparkides on päevapiletid, hinnad olenevad, kas võtad lõunasöögi või mitte. Hinnad on fikseeritud ja kaubelda ei saa. Viimati oli mõni aasta tagasi vist 35-40 USD. Alf Leilas ka enamasti fiks hinnad.vist oli 25 USD aga võin eksida.

Kas on ka vahe, kui maksta USD või Eg naelades ja kas näiteks veepargis saab maksta kaardiga? Kas on ka keegi käinud delfiinidega ujumas, kuidas sinna pääseb jne. ? Tänud ;)

Kasulikum ikka kohalikus rahas, muidu selge ju et ümardatakse oma kasuks. Suuremates ärides nagu supermarketid jms ikka saab maksta kaardiga, veepargi värava suhtes pole kindel, aga kindlasti on kohe värava lähedal palju pangaautomaate, kui hätta jääte.

Delfiine näb kõige paremini, kui võtta mõni paadimatk Tirani saarte lähedale vm merele sukelduma-snorgeldama. Kas minna vaatama venelaste poolt Mustast merest kohale toodud ja treenitavaid, vangistuses hoitavad delfiine.... maitse ja moraali küsimus. Nende lk on siin http://dolphina.net/

Tere! Nüüd juba Egiptuse hooaeg kenasti käimas , tekkis küsimus kas Jeruusalemma reise ka korraldatakse (kohalikud pakkujad)? Tänud ette:)

Ma pole mitmeid aastaid siin lehel käinud ja nüüd , kui taas siia huvi pärst sattusin, siis muutunud ei ole midagi....ülbitsemine ühe inimese poolt on ikka endine. Kurb, et Sa nii kibestunud ja ebaviisakas oled Tsultanja.

Ekskursioonid Jeruusalemma toimuvad tõrgeteta. Ühepäevane Jeruusalemma ekskurss 60 euri. Kahepäevane Jeruusalemm + Petra kaljulinn 220euri. Kadetsen sind Fedja1 :(

Kohalike pakutud tripid on tõesti oluliselt odavamad,aga KUI peaks juhtuma mingi jama, siis kindlustus katab ainult Sinu reisikorraldaja ametliku esindajaga tehtud tripid,seega eriti lastega toimetades on seda hea teada. Ras Mohhammed on suurepärane-vali eestikeelne trip. Dahab-džiibiga läbi kõrbe ja mägede on närvekõditav ja ka ilus. Lähirandadest on snorkeldamiseks kõige parem El Fanar´i rand. Seal on väga heas seisus koralliriff ja suhteliselt tuulevaiksem Detsembris-jaanuaris on sirgel rannikul(domina oma kaasaarvatud) sageli tuuline ja snorkeldamiseks tuleb valida vaiksem lahesopp. El Maya laht on ka tuuletu,aga seal ei ole koralliriffi.Naama Bay on õhtuseks turvaliseks kolamiseks hea.Vanal Turul-Old Market võib näha metsikumaid ja tulisemaid tüüpe.Taksojuhiga lepi alati hind enne kokku ja anna täpne raha. Naama Bay ja Sharmi(Old Market) vahel liiklemine on taksoga väga OK.