trip-krainetrip-ukraine-dark
Sibenik, Krk-soovitusi

Tere taas. Palun teilt nõuandeid Sibeniku ja Krk külastamiseks. Kuna eelmise aasta reisil jäi seal käimata,siis sel aastal tahaks seda viga parandada.Resideerume Makarskas ja soovime teha väljasõitu sinna.Reisime kahe autoga.Väike probleem-kaasas kaks väikest last(1,5 ja 4).Olen läbi vaadanud pea kõik youtube videod Sibeniku kohta ja veidi ka Krk-st.Ikkagi pole suurt ettekujutust neist saanud.Seejuures palun abi käinutelt ja teadjatelt. Mida tasub Sibenikus vaadata ja kus käia? Samuti Krk-s,kas nende kaskaadide juurde saab ka sõiduatoga kuidagi lähemale ja millist ekskurs.võtta,et ei oleks tüütavalt piinav ja meeletut käimist. Mida veel vaatamisväärset sealkandis.Võimalik ka üks lisapäev sellele piirkonnale,kui ei jõua ühe päevaga.Oleme paigal 10 päeva. Kas Solarise melu sisse on mõttekas väikelastega üldse üritada? Ootan väga kõiki soovitusi,nii väikseid kui ka suuri.

Teid tänades,tutkaonu.

tutkaonu-le

Krk'sse autoga ei saa. Mõistlik on sõita Skadrini ja seal laevaga. Autoga saad alt (merepoolt) tulles muidu ca 3 kilomeetri kaugusele. Skadrinis ja parklast laevale ca 400 meetrit. Maapoolt tulles saab Krk'sse bussidega, aga me pole sealt poolt käinud. Kaasa võtke ujumisasjad ja kindlasti ka ujumissussid. Seal saab koskede ajal ujuda.

Päikest!

Tere! KRK rahvusparki saab väga hästi autoga kuid kanjoni põhja tõesti autoga ei pääse. Sibeniku poolt tulles sõidad üle kiirtee ja seal juba viidad näitavad.Vaata googles on kogu Horvaatia üles pildistatud ,saad kogu tee virtuaalselt läbi sõita. Sõidad autoga rahvuspargi väravasse seal on hiilgama suur parkla ja jätad auto sinna ,ostad pääsmed ja astud bussi mis viib kanjoni põhja ca 5 minutiga .Bussid liiguvad pidevalt. All orus liigud ühtlase massiga kaasa, rada teeb ringi,lähed kumba pidi tahad.Võta kindlasti jooki piisavalt kaasa eriti laste tarbeks all on müügikohad küll olemas kuid sinnani on vaja jalutada.Kanjoni põhjas on tohutu leitsak ja tuult pole. Sibeniku peamistest vaatamisväärsustest on vast katetral, surnuaed ja kindlus.Kindlasti käi ka Solarise rannas .Sinna on mõistlik minna nii et jätad auto esimesse suurde parklasse mis on tasuta ,selle vastas on hotellide sissesõidu tee, sealt lähedki otse randa .Teadmiseks et turvad ei pruugi väravast oma söögi ja joogikastiga läbi lasta .Samuti ei lubatud viimati ka oma päevavarju ja toole sisse ,need andsime üle aia.Samas võib üelda et olete kämpingust. Julgen väita et see rand on Horvaatia kõige vingem. Lastele on seal tegemist kuhjaga ,on liumäed basseid, mänguväljakud magusa maja ja Dalmaatsia restoran koos muuseumiga --vääga vinge. Olen ise Makarska kandis alates 06 juulist.Leidsin ühe huvitava koha Spliti kiirtee lähistel nimega Kotlenice ,kus on suured koopad, tasuks minna vaatama.

Solarise rand on Horvaatia kõige vingem? Endale küll erilist muljet ei jätnud, kui paar aastat tagasi seal viibisin, väga-väga ülerahvastatud.

orangele Ka melu on üks Solarise ranna võludest.Kui aga tahta omaette olla siis on rannajoont piisavalt.Solaris areneb iga aastaga päris kõvasti ,näha et omanikud on oma üritust väga tõsiselt võtnud.Esimest korda sattusin sinna 2006 aastal ,eelmisel suvel oli rannd juba rohkem kui kilomeetri jagu pikemaks tehtud, nii et ruumi on seal küllaga.

Hei, Kas oskate ka võrrelda Krka rahvusparki ja Plitvice rahvusparki. Kumb on ägedam just looduse poolest? Ma peaksin valima vist ühe nendest selle aasta 6-7.mai paiku. Või peaks ikka mõlemad ära käima. Panen siin ajakava paika, kuhu minna 5 päeva horvaatias oma autoga. Mõtlesin Plitvice rahvuspark, split, dubrovnik kant. Kellegil veel mingeid häid soovitusi :)? Loen suure huviga. Tänud. Koopaid,mis siin soovitati panin ka juba kirja :)

Minule isiklikult meeldis Plitvice ikka märksa rohkem. Matk on pikem ja mõnusam, koski rohkem ja loodus ilusam ja mitmekesisem. Krka rahvuspargi matkarada sai suht kiiresti läbi. Aga kui plaanid mõlemaid külastada, siis alusta Krka´st. Mina käisin neis erinevatel aastatel septembri kuus ja ka siis oli veehulk koskedel päris normaalne. Kevadel asi tõenäoliselt palju uhkem!

Krka rahvuspark pole ainult see merepoolne osa, mis on autodele suletud, vaid läheb kaugele ülesvool välja, Knin'ini. Ja seal ülevalpool on huvitavaid kohti, kuhu autoga vabalt ligi pääseb. http://postimg.org/image/krw3ii3b9/ Näiteks väga sügavas ja järskude seintega kanjonis Roshki Slap (väiksem kostede kaskaad) ja veel kaugemal ülesvoolu Krka klooster. Esimese juurest käis kunagi suur reisipaat kloostrini, tegin selle tripi kaasa. Vägev, sellist kohati kitsast ja vetrikaalsete seintega kanjonit, kogu oma ilus, näeb harva. Ja klooster on täis ajalugu, koos oma katakombidega. http://trip.ee/node/6535#comment-15770

Küsin ka Krka looduspargikohta. Tahaks seal koskede all ujuda, vbl võtta ette ka laevareisi saarel asuvasse kloostrisse, vaadata nii Roshki slapi (väiksemat koskede kaskaadi) kui ka Skradinski buki (suuremat koskede kaskaadi). Kummast sissepääsust on parem minna, kas Skradinist või Lozovacist? Kas Roshki slapi juurest läheb matkarada Skradinski buki juurde või mitte? Ehk siis, kuidas me seda parki võimalikult palju näha saaks?

Ja veel. Kui autoga sõita Dubrovnikust Šibenikku, siis Goolemaps ütleb, et 280 km ja ca 3t 15 minutit. Seal on mägine maastik ja tuleb läbida väike lõik Bosnia Hertegoviinast. Palju see sõit reaalselt aega võiks võtta?