Sihtkoha tax-freest kaasa ostmine

Selline veider küsimus, kuna ei ole varem sellega olulist kokkupuudet olnud.

Kuna reisin käsipagasiga, siis minnes ei saa midagi rasket kaasa võtta. 

Aga kas sihtkohariigis(EU) tax-freest midagi kaasa osta (rohkem, nii et kohvrisse ei mahu) on lubatud?

On küll lubatud tax-freest kaasaostmine nii, et kohvrisse ei mahu, aga kaal kokku ei tohi ületada lubatud kilogramme.

Päike...kuidas seda moista ?..kas panen  kasti kokky 1x1x1 metra ja votan kabiini kaasa,peaasi,et kaal jaab alla maksimumi lubatud. ?

Ei ma mõtlesin nii, et lähen lennukile tavapäraselt käsipagasiga ja kui maandun sihtkohast siis enne lennujaamast väljumist ostaks tax-free poest hunniku kaasa...

bosser

Ükski normaalselt mõtlev inimene nii ei käitu, et veab 1x1x1 kastiga tax-free poest ostetud õhku.

Muideks tax-free kauplusest müüakse kilekotiga, mis suletakse. Tavaliselt võib lennukisse võtta üks kott, mis on ostetud kauplusest.

Tax-free kaupa saab vist alati osta vaid lennule minnes ja mitte sealt tulles. Muud kaupa peaks saama küll lennujaamas ka enne väljumist osta, aga enamasti on see linnas oluliselt soodsam.

Jutt on ju EU riigist, mingit tax-freed ei ole kui EL välja ei lenda.

Kui teemaalgataja mõtleb, kas saab kaasa osta koju tulles, ikka saab, aga nagu eespool kirjutasin, siis mingit tegelikku tax-freed ei ole.

Päike12...ise sa ennem kirjutasid,mille sa kyll nyyd muutsid, aga...laon kasti täis ja......sellepärast ma iroonitsesin. koik peab mahtuma ikka kasipagasi ja käekotti ja kaal peab kokkuvottes ka klappima.

Küsija mõtleb ikka sellist varianti, et maandub nt Frankfurdis ja haarab lennujaamast odavat alkoholi hotelli kaasa. 

Google vastab, et "mõnes riigis saab".

Jochen, kahtlen, ilmselt osta saad, aga mitte "tax freelt" St. enamuses riikides on kohapealt odavam osta, st. see on nagu Tallinki laevalt "odavalt" osta.

Mul on ka arvamus, et nt tax puudub, kuid juurdehindlus on sellevõrra suurem.

Käesolevast aastast on värskelt meeles, et vähemalt Gibraltaril ja Prístinas sai enne lennujaamast väljumist tax-free shoppingut teha. 

Gibraltaril on näiteks suitsud ca nael paki kohta odavamad, kui linnas. Prístinas oli vahe minimaalne, kuid siiski olemas.

smallisland, Gibraltar ei ole ju EL.

Karvanejakole, ei puudu tax, sest EL sees maksuvabalt ostelda ei saa EL kodanik kui ta liigub EL riigist EL riiki.

norsu, minu postitus oli vastuseks vatsele, et saab osades kohtades ka lennukilt tulles osta, mitte ainult lennule minnes. Oleksin pidanud enne täpsustama.