Singapurist edasi rannapuhkusele 19.10-29.10.2023

Oskate soovitada odavamat (kuni ca 150 eur) otselendu Singapurist liivaranda (mitte Tai) selles vahemikus. Snorgeldamisvõimalus rannas plussiks, ööbimisi vaatame ca 100 eur öö kahele. Võib peale lendu linnast kuurorti sõita paari tundi.

1
2

SIN lennujaamamaksud ise on juba ca 43 eurot väljumisel, nii piiratud eelarve juures ehk mõni odavlennupakkumine Langkawile?

0
0

Tioman saar? Sel juhul kuhugi edasi lendama ei pea.

Perhentian saared (tegevust rohkem kui Tiomanil) - samuti Malasias? Perhetianile läheb Singapurist buss ca 13 h (aga uuri, kas ööbussi on) + laev.

Langkawis peaks olema sel ajal vihmasem kui ülalnimetatud saartel

2
0

Vaatasin huvi pärast, Scoot Balile ja tagasi 173€, Airasia 126$. Korraliku hotelli saab seal suht odavalt.

0
0

Tioman tundus üliäge, kahjuks jäi endal ajanappusel vahele. Loodus, ehedus, sukeldumine ja snorgeldamine - kõik see, mida Bali ei ole.

0
0

Penang ja näiteks Air Asiaga. Lennujaamast ~1h sõitu näiteks Batu Ferringi.

0
0

Penangi rannad olid väga lahjad, saare võlu peitus pigem looduses, matkaradades ja linnamelus . Mõned ägedamad rannad on raskesti ligipääsetavad või ka tasulistes rahvusparkides. Piirkonna muud saared on oluliselt ahvatlevamad.

0
0

Singapuris Sentosal on tsivilisatsioon, Capella, liivarand ja interaktiivne Van Goghi näitus. Ma ei sõidaks kuhugi arengumaale. :)

3
0

Tiomanil on suurepärased snorgeldamis- ja sukledumisvõimalused kui elada Salangi külas Selliseid kalu nagu seal lähedal oleva ühe saare ümbruses oli pole ma varem kusagil näinud. Ka kilpkonni võib kohata. Liivarandadest Juara rand on väga ilus, lisaks võrratud džunglimatkad. Ka Perhentianil, eriti suuremal saarel on ilusad liivarannad ja restoranides võrratud kalatoidud.

1
0

Nõustun Snoopiga, kui on nii lühike aeg milleks raisata seda kuskil lennujaamades ja maksta veel üle 300.- EUR-i juurde. Arvestada tuleks ju veel sellega kuna piletid on eraldi, tuleks 3-4 tundi ümberistumiseks aega varuda.

0
0

Vahest ongi tsivilisatsioonist küllastus, tahaks midagi ehedat. Seda ei asenda kunstlikud ja prahised Sentosa rannad. Iga päev Sentosa Expressiga sinna ja tagasi sõita, veel randa jalutada, selleks kulub rohkem aega kui lennujaamas mõned tunnid veeta või bussiga korra natuke kaugemale sõita.

4
3

Ja, sellised on ideaalsed kaugtöökohad, aga Eestist puhkusele tulles tahaks kuskil rannapromenaadil ikka koksi nautida ja inimesi vaadata ning shopata. Eriti kui nii lühike aeg on. Ma ei kujuta ettegi, kuskohas Eestis võiks tsivilisatsioonist küllastuse saada.

0
1

Sentosa rand ei ole prahine, nad reaalselt puhastavad seda prahist iga päev, seevastu Bali ja Tai rannad on mõned hullumeelselt prahised, ära valeta, lobster. Ja enemus neid "eheduseotsijaid", kes kunagi kohalikega peale õlle- või tuuriostmise ei suhtle, arvavad , et väikesaare turismitööstus on millegipärast ehedam kui suurlinna turismitööstus. On muidugi erandeid, aga kahtlen, kas neid siit teemast väga leiab?

2
0

Pidades Singapurist väga lugu - selgelt minu Aasia lemmik Tokio kõrval, Bangkoki või Kuala Lumpuriga võrreldes öö ja päev kuigi ka need on teistpidi huvitavad, siis viimati vähem kui kuu tagasi Singapurist tulnuna ning päev Sentosal olnuna, siis randade mõttes Phuketi/Langkawiga midagi võrrelda ei ole. Sentosa jätab ikka nii tehisliku mulje, SeaLifes jms on põnev läbi käia päevake, aga mitut päeva seal küll midagi teha ei ole. Jupp aega mõtlesin sobivat võrdlust - liivaranna mõttes nagu Trapi karjäär Männikul või Harku järv kui Tallinna skaalale tõsta. Ega kiire/odavama rannapuhkuse jaoks palju häid variante ei ole kui Tai või Langkawi (kus üle 4-5 päeva läheb igavaks).

2
0

Tuletan meelde, Tai oli välistatud.

2
0

Lobsteri reklaamitud Perhentian:

In fact, underwater surveys show that in 2020 and 2021, Perhentian was among the most polluted among 9 east coast islands in Peninsular Malaysia. Marine conservation NGO Reef Check Malaysia (RCM) states that this pollution is local, comprising rubbish and sewage from land.

https://www.macaranga.org/trashed-islands-a-snapshot-of-polluted-malaysia/

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased