Soodsaim (lihtsaim) viis lennukiga Monacosse?

Hei,

Netist infi ei leidnud, seega reisinutele küsimus: Märtsis 2009 vaja olla kohal Monacos. Kuidas ja kellega? Et kust kõige mõistlikum reisi alustada (Tallinn, Riia, Helsingi), et Monacose korralikult ja võimalikult soodsalt kohale jõuda? Estonian Air vist ei paku...:-(. Millist lennukompaniid soovitate?

Aitüma ette,

Riiast AirBalticuga Nice'i ja sealt Heli Air Monaco helikopteriga Monacosse. Viimase otsa voib muidugi rongiga ka teha, selleks tuleb enne lennujaamast raudteejaama jouda.

Ise olen kasutanud marsruute:

Tallinn-Amsterdam-Nice KLM-ga
Tallinn-Kopenhagen-Nice EA + SAS-ga
Tallinn-Stockholm-Nice EA + SAS-ga
Tallinn-Riia-Nice Air Baltic-ga

Mugavuse mõttes eelistaksin Kopenhaageni varianti. Ka läbi Riia polnud kõige hullem.

Hinna poolest on soodsaim olnud Air Baltic.

Mis puutub Heli Air Monaco'sse, siis pole ise kasutanud, kuid olen kuulnud positiivset hinnangut. Kuna ise hindan maksimaalset sõltumatust, kasutan kohapeal Avise autorendi teenuseid.

Ei tea, kui oluline see info on, aga kui juhtud istuma economy klassis lennuki tagumise kolmveerandi peal, siis SAS-i vanad ja kobedad stjuardessid ei pruugi Nice-CPH vahelisel lennul sinuni jõudagi. Pensionäridest stjuuardesse ei tasu ju piinata.
Ma ei tea, kuidas Air Baltic on, aga SAS-i valiks küll viimases hädas. Paraku olid neil üle Kopenhaageni üsna sobivad lennuajad. Kui parasjagu muidugi streiki pole.
Nice'ist saab ka rongiga.

CPH-NCE lendab SASi Airbus 321, nii et lennuk vähemalt korralik.

Tjahh...kvaliteedi poolest valiksin ka ise KLM-i, kuid lennuajad pole vast kõige paremad. Lisaks sellele sain eelmise aasta juulis mõnusa tünga Schipholi-Nice lennu ärajäämise näol (kohalejõudmise viivitus 20 h).
SAS-i lennukid nii Koppeni (A321) kui Stocki(B737-800) otsa peal täiesti viisakad. Stjuuardessid, nagu öeldud - pisut uimased :P.

Kui juba Nice'i jõutud, siis seal võib ka vabalt liinibussiga sõita (oli vist nr 100, Nice'i bussijaamast), mis 1€ eest 20-30 minuti ja sama arvu peatuste järel Monacosse jõuab. ole ainult mees ja mine õiges kohas maha, muidu leiad ennast Itaaliast :)

Olen käinud nii bussi kui rongiga Nice'ist Monacosse ning rong on mugavam ja mingil määral maalilisem (rong läheb kohati päris mereääärest, buss kõrgemalt. Samuti on Monaco raudtejaam päris raju arhitektuuriline saavutus. Rong on muidugi mugavam kah.

Läksin just easyJetiga läbi Londoni. Pilet soodne, ainuke tüli oli see, et tuli Stansteadi jaamast Lutoni jõuda. Aega jäi piisavalt aga maksis samapalju kui ühe otsa lennukipilet (ca 500 kr).

Rongiga Nizzast Monacosse on tõepoolest väga mugav. Rongid käivad tihti, on puhtad ja mugavad. Ühe otsa pilet oli mõlemas suunas 3,30 eurot, pisut võib olenevalt kellaajast varieeruda.