soojamaareis/rannapuhkus- kuhu praegu üldse minna saab?

Plaanis on minna veebruaris-märtsis (kaheks nädalaks) nö soojamaareisile ehk siis rannapuhkus ja natuke vaatamisväärsusi ikka ka. Koroona tõttu on reisimine praegu väga keeruline, seepärast küsin nõu, et mis riikidesse praegu tavaturiste sisse lastakse, ilma karantiini nõudeta? Kas keegi omab ülevaadet? Aitäh :)

Ma arvan, et sellist riiki ei ole hetkel....

On ikka, Tansaania näiteks.

AA AAA - ära aja paska :) 

Mehhiko

Maldiivid.

Iseküsimus on kustkaudu. Amsterdam on keeruliseks tehtud, Inglismaa ja USA on välistatud.

Kaks viimast vajavat PCR testi, Tansaania ja Mehhiko veel mitte, veel mitte..

Otselendu nendesse riikidesse nkn pole, enamus mõistlike hindadega pakkumised on kas läbi türgi (mis jäävad ära) või läbi Amsterdami (ohtlik,)

Negatiivse koroonatesti nõuet ma praeguses olukorras piiranguks ei pidanudki.

Lumi, aga kui teed testi enne reisi ja see juhtub positiivseks, mis siis teet? Piletid ja majutus juba makstud.., jääb Tansaania ainult.

Grande1: Reisitõkke kindlustus peaks selle katma

Lumi: Salva peaks, aga peab sõlmitud leping nädala jooksul peale piletite ostu, swed kuld ei katta.., kahjuks., aga jutt oli muust.., tahaks ikka reisida, mitte võidelda kindlustega.

Dominikaanis pole ka testi vaja.Tulime 11.01 , ainult ankeedi pidi täitma. Alates 01.02 leevendatakse veelgi piiranguid. Lennud Frankfurdist Condori ja Lufthansaga vägagi mõistlikke ümberistumistega.

Saksamaalt transiidiks samuti pole vaja testi. Hotellide territooriumil baarid,restoranid kella 00 ni. Väljaspool hotelle suletakse kaubandus kl.17 ja liikumispiirang al. kl.20

Kui eesmärk puhata ja päikest nautida siis ideaalne koht.

TRollin:
Üle "soojakarjamaa, üle heinamaa"

Ma ikka ei suuda ära imestada, mis imekoht on "soojamaa".

Kas soo ja maa reis, kas sooja maa reis. Isegi kui pihta lõpuks saab, siis ka soojus vs kuumus on igaühele täiesti erinevad asjad ning erinevalt talutavad.

Noh ... ehk väike lõbus norimine , ärge siis maha lööge :P

Lisaks veel ühe "killu", kus alljärgnevas peategelane läks korralikult närvi ja ei saanud tükk aega aru, et milles "kühvel" on.

Küsis:
Kuidas vee temperatuur on ? Kas 6 kuusega saab juba ujuma minna ? ...
No mina, et: "Saab ikka minna, kasvõi 10 kuusega aga tõenäoliselt kutsutakse siis kas keskkonnakaitsjad või hulluarst..."

(See on lühikokkuvõte, tegelikult arenes sellest mõnus novellike, millest Baskin oleks tõenäoliselt mingi laheda sketši kirjutanud)

Analoogiliselt küsitakse, et kuidas on 3 kuusega lennata...

No krt küll , lenda kui tahad ja kui saab - aga vaata , et lennufirma sind okkaid koristama ei pane.

Oleme ikka teemas?!

See reisi foorum...

*Reisifoorum - näitab liiki/laadi, mitte kuuluvust Reisile.

Kui up-to-date see viimane uudis praeguse hetkega on, st kas ja milliste riikide tingimustega on muudatusi toimunud?

Dubais ei ole karantiininõuet, vajalik negatiivne Covid test PCR meetodil, mis ei oleks vanem kui 72 tundi.

Iseasi, kuidas kohale saada... Amsterdami kaudu olla kuuldavasti mingid uued reeglid, Turkish tühistab lende.

Lufthansa suht kindla peale minek,ilmselt ka Qatar Airways Helsingi kaudu...

Sõbranna lendab ka veebruari lõpus Egiptusesse. Saatis mulle informatsiooni vene keeles välisministeeriumi leheküljelt, mida Eesti keeles ei leidnud:

С 15 Января 2021 при отрицательном результате теста на COVID-19 по приезду из стран риска (с коэффициентом заражения выше 150 и выделенные красным цветом или страны, которые отдельно не указаны в списках https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele) будет возможно выходить на работу в случае, если это крайне необходимо и по прибытии в страну сразу же проводится тест на вирус и результат теста отрицательный. До получения результата теста человек должен полностью избегать контактов с другими людьми.

Ehk peale Egiptusest saastes teeb ta testi ja 3 päeva pärast läheb tagasi kauplusesse tööle... Ehk see sõnakasutus seadustes "крайне необходимо" (äärmiselt vajalik) ehk tegelikult iga töö kohta võib öelda, et iga töö on äärmiselt vajalik ja kõik reisijad saavad siis pääseda vaid 3 päeva isolatsiooniga????

Nii on see Eestis kogu aeg olnud. Kui naastes teed lennujaamas testi ja järgmisel hommikul tuleb vastus, et negatiivne, siis võid kohe järgmine päev tööle minna.

Põhimõtteliselt on see kokkulepe tööandjaga - kui neil pole keelatud (poeketi puhul võiks olla reisilt saabunud töötaja töölelubamisel sisemised pikemad piirangud), siis võib vabalt kohe tööl käia.

Minu tuttavatel on olnud nii tööandjaid (kontoritöö), kus lubatakse ka järgmine päev tööle ja kus öeldakse, et olgugi test negatiivne, 10 päeva ära kontorisse nägu näita. Tööandja otsustab.