Soome Suomenlinna, palun abi ...

Tere Kõigile, mul väike kysimus, soov minna Suomenilla, aga tahtsin küsida, kas keegi oskab öelda, mis sõit sinna ja tagasi ning pilet maksab? Vaatasin, et saarel ka muuseume, kas need museumid maksavad kõik eraldi, ma ei leidnud kuskilt hindade kohta infot, tutvustavat teksti aga leidsin. Loomaias olen käinud ja nyyd tahaks minna ka Suomenlinna. Kas keegi on seal käinud ja annaks mulle infot, oleksin ülimalt tänulik, ja kas Teile meeldis? Ning palju seal saarel aega kulub ;) Mõtlen veel loomaaeda ka minna, ei tea, kas jõuab :)

Ette tänades kunilla

Suomenlinna laeva edasi-tagasi pilet maksab 3,80, aga kuna tegu on osaga Helsinki linnatranspordisüsteemist, katab sõidu ka 6-eurone päevapilet, mida saab kasutada 24 h nii trammides, metroos, linnarongides kui bussides. Ise olen käinud Suomenlinnas vähemalt kaks korda, muuseume pole viitsinud külastada. Need maksavad, jah, kõik eraldi. Tegu on lihtsalt sellise mõnusa saarega. Rahulikult jalutades käib tunni ajaga läbi. Laev sõidab 15 minutit ja väljub 15-30 minuti tagant.

Loomaaed ja Suomenlinna on mõlemad lahedad kohad. Mulle jättis küll loomaaed lahedama mulje, aga Suomenlinna oli ka igati lahe.

Suomenlinnas oli alguses plaanis ka muuseumi minna, aga kuna nende eest taheti üllatavalt palju raha ja need ei tundunud nii väga paeluvat, jäi neisse minek ära. Sai niisama müüride vahel, peal ja all kolistatud, jalutatud sinnagi, kus turiste juba õige vähe. Kui ilm on ilus ja soe, siis tasub kindlasti suure mandri pealt mingit mõnusat sööki kaasa võtta ja seda kuskil vaiksemas merevaatega kohas pikniku korras haugata, sest kohapeal on hinnad veidi kallimad.

Aiähh Teile, sain ikka palju targemaks, ja hinnad ei tundugi nii hullud, kui kellelgi veel midagi lisada, siis ootan põnevusega, loomaaed oli jah lahe, seal olen käinud, aga lähen vist veel, kin mõemad saared läbi ;)

Kunagi, kui Suomenlinnas käisin, oli lisaks muule võimalus seestpoolt vaadata ka kuivale tõstetud allveelaeva "Vesikko"

See allveelaev peaks siiani täiesti vaadatav olema. Ise pole seal sees küll käinud, aga ehk järgmine kord lähen.

Mulle ka Suomenlinnas väga meeldb. Soovitan ka kõrtsi minna, kohapeal pruulitakse õlut ja suupisteks suurepärased pelmeenid.

...tunni ajaga kaugeltki seda kohta läbi ei jaluta...ka sörkimisega tekiks probleeme. Kui huvi pakuvad tunnelid, võimsad müürid, kaljud, vanad kahurid jms, siis arvesta 2,5-3 tunniga. Olemas 2 kohvikut, siwa pood, liivarand, jalgpalliplats jne.

kas Suomenlinna autoga ka saab? Või kuidas oleks targem autoga toimida? Kas sadamas on mingid parklad?

Suomenlinna on täiesti autovaba. Auto saaksid jätta sadamasse, aga seal on parkimine kallis (no mitte nii kallis, ku Tallinnas, aga peaaegu :)) ja kehtib 24/7. Kui lähed Suomenlinna nädalavahetusel, katsu auto jätta mõne tänava peale nii kilomeetri kaugusele sadamast, nädalavahetustel seal parkimine tasuta, kui vaba koha leiad, hoia seal autot kasvõi esmaspäeva hommikuni.

Suomenlinna laeval on autokoht küll, aga autoga pole väikeses saarestikus midagi peale hakata.