Soomest autoga Türki

Hei sõbrad !

Plaanin suve alguses minna autoga Türki, kas keegi oleks huvitatud kaasa tulla ?

Loomulikult kõik sõltub sellest Millal piirid lähevad lahti .

Kui Alanya kanti siis...may-be.ja tagasi tuleks lennukiga juba.

Ma kohe tahaks selle imemehe marsruuti näha. Või on lihtsalt purjus peaga unistatud?

Mis imemees ta on.?..Ta ju kirjutas et,kui piirid lahti lähevad,ise lähen ka autoga,kui lennukipiletid hakkavad maksma 400-600 euri edasi-tagasi !

Ikka imemees.Ta ju kavatseb juba kaks aastat Türki autoga kihutada. Väga olulised küsimused on foorumis juba esitanud...Millised autodokumendid peavad olema? Jah...sellise reisimehega on küll paras reisile minna. Sel aastal ta ei lähe,sest bemmirisu läheb lihtsalt katki.

Laske inimesel unistada ja minna oma unistuste nelja tuhande km reisile. Kui pisut tark on saab juba poolel teel aru, et pole mõtet. Kui ennem aru ei saa siis vähemalt tagasiteel karantiinis.... võib-olla.

Palun kohe alguses vabandust oma mõistmatuse pärast, aga miks teemaalgataja idee autoga Türgimaale sõita sellise kriitika on ära teeninud? Autoga Horvaatias käinuid on ju nii palju. Ja sealt Türki ju ainult päev sõita. Võib ka otse läbi Rumeenia sõita. Ma arvan, et kui see reis lõpuks teoks saab, siis on see üks vahva kogemus.

Käesoleval aastal suve alguses muidugi äärmiselt kaheldav, arvestades olukorda. Aga mõne teise suve alguses väga tore plaan.

Ja neljast tuhandest km-st on asi kaugel. Kui muidugi autoga tagasi ka tulla. Ikka kaheksa tuhat vähemalt, kui Bosporusest üle minna. Pole ju mõtet lihtsalt jalg üle Kreeka või Bulgaaria piiri tõsta ja kohe tagasi pöörata.

  Pole mõtet kadedusest mingit jama ajada.

Mis lennufirmadest saab ja piletihindadest, on praegu veel lahtine. Võib juhtuda, et autoga reisimine, vaatamata ajale ja vaevale, muutub jälle valdavaks turismivormiks. Ei tahaks küll päevade kaupa oma puhkuseaega asfaldilindi vahtimisele kulutada, aga ilma reisimata tundub elu kuidagi tühi.

Igaühele oma. Naudin ka täiega autoreisi ja plaanin naisega seekord ühte pikemat - 3 kuud, ~27 tuhat km, start 2022 kevadel.

Olen 3x sõitnud marsruudil Tallinn-Istanbul-Ankara-Alanya-Antalya-Izmir-ja tagasi. Aga see kõik toimus 90ndate esimesel poolel, kus põhiliselt Rumeenia ja Bulgaaria piiridel toimus paras kammajaa ja pistise andmine. Näiteks Bulgaaria piiril sain ükskord kiiremini üle tänu sellele, et piirivalvuril tekkis sümpaatia Estonia suhtes seoses parvlaev Estonia õnnetusega. Aga need pidevad pistise küsimised (alks, sigaretid, raha, ükskord ka fotokas, mis päästis vangikongist Bulgaarias). Aga see kõik juhtus 25 aastat tagasi. Peaks raamatu kirjutama nendest seiklustest, hakkavad juba ununema:)

Marks, sa pole ainus. Konservid, taskulamp, WC paber jne, jne.

Olen ka raamatule mõelnud aga aega pole. Asjad hakkavad kahjuks tõesti ununema.