sooviks minna mais Rumeeniasse.

Olen lugenud vanu teemasid nii palju, et kõik on peas sassis juba. Kuna ma pole ennem kunagi kaugemal kui Leedu käinud, siis kõik tundub hirmutav ja võõras.

Esimene probleem on see, et milline kaart või tom tom osta, sest siiani olen reisinud telefonis oleva kaardi abil, aga kardan, et nii kaugele vaevalt sellega minna saab, sest netiga võib esineda probleeme. Teiseks kui palju peaks sularaha võtma ning mis maa sularaha oleks soovitav võtta, sest igal pool ei pruugi saada kaardiga maksta. kolmandaks kas ööbimine oleks soovitav ennem ära broneerida või loota sellele, et kohapeal on ehk soodsam.

Ühesõnaga oleksin äärmiselt tänulik just detailsema info eest, et mis maantee näiteks Eestist- Rumeeniasse parim on jne.

Tänan Teid kes vähegi aidata viitsivad

  1. milleks raha raista, kui saad tasuta! Tõmba omale telefoni tasuta offline rakendus Here Maps + Rmeenia kaart ja kasuta! Ei mingit kohapealset andmesidet! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps
  2. Palju kohalikku raha kaasa... oleneb, kauaks lähed. Mina arvestaks nt 15 EUR/päev ja kindlasti kaasa ka krediitkaart! Kus saad, maksad sellega, kus ei, maksad sulas
  3. Mina bronniks ette. Kujuta ette: sa lähed võõrale maale puhkama ja osa ajast seal raiskad öömaja otsimisele!? Mõnus tegevus, eks? Kas saad odavamalt ette bronnides või kohapealt, see on miljonidollari küsimus!
  4. Lühim ja kiireim tee Tallinnast Bukaresti: https://goo.gl/maps/KgjaJFXZBi12
  5. Loe see ka läbi: https://goo.gl/YFY6qx

Sularaha tuleks teatud osas võtta kaasa juba Eestist ja mitte ainult Rumeenia sularaha vaid kõikide nende riikide raha ,mida läbitakse . Erilist vahet pole kas võtta kaasa eurosid või dollareid aga rahavahetuspunktide leidmine on vahel probleem.Kui palju raha võtta - see sõltub sellest kus tahetakse ööbida ja mida tahetakse teha aga üldjoontes on Rumeenia kallim kui Bulgaaria ja randade osas valikuvõimalus väike .Rumeenia on ka ka teatud piirkondades mägine ,nii et seal sõitmine nõuab juba teistsuguseid oskusi. Ainult telefoni navigatsiooniseadmega sõitmine on riskantne ,sest kui sellega midagi juhtub siis oled järsku teadmatuses.Autoga sõitmisel on ikkagi kõige paremad variandid spetsiaalsed seadmed ja mitte telefon. Juhul kui kohapeal hakkad hotelli otsima ja erinevaid valikuid kalkuleerima siis kulutad mõttetult sellele oma aega ,mida võiks teisteks eesmärkideks kasutada .Lihtsam on eelnevalt kodus kõik valikuvõimalused läbi vaadata. Praegusel ajal võivad lisanduda ka piirikontrolli probleemid seoses põgenikega .

AndresR - See tee, mis välja pakkusid Bukaresti sõiduks ei ole kõige lühem mitte. Pakuksin pea 350km lühema tee:) Kas Sinu pakutud tee ka kõige kiirem on - ei julge kommenteerida. Olen sõitnud enamus kordi seda teed ja ei kurda: https://goo.gl/maps/9JUF9ZwMBRo Öömajad olen ka alati ette broneerinud. Kohapeal ei raatsi sellele aega kulutada. Reeglina majutused, kus on tühistamine tasuta. Nii saan vajadusel ringi mängida. siiani pole küll seda vaja olnud. Sularaha olen reeglina kaasa võtnud niipalju, kui öömajadele kulub ja veidi peale ka. Ülejäänud vajamineva saab automaadist. Kasutan esmalt kaardimakset, kui see pole võimalik, siis maksan sulas. Ilusat liivaranda on siin piisavalt. eelmisel suvel veetsin seal nädala: https://goo.gl/maps/dFLEEpuxPXm

viimase marsuudiga jäävad ära nii tsehhi kui ka austria vinjetid, on kindlasti mõistlikum ja kindlasti mitte aeglasem, nett tänapäeval olematu hinnaga, enne õhtut võtad ööbimise bookingust, ei pea nuputama kas jõuad õigeks ajaks või mitte

Läksin eelmine aasta põhimõtteliselt homeuseri teed pidi läbi Rumeenia Bulgaariasse. Läbisõidetavate maade sularahata sain hakkama. Hotellid olid ette bronnitud ja teada, et kaardiga saab maksta. Ungari hotell soovis küll kirjade järgi sula-HUFe saada aga sula-€ sobis neile siiski ka. Teistes läbitud mitte-€ maades sai söödud ja poodeldud suuremates kohtades ja kaardiga. Pikema peatuse maa sularaha küll jah abiks + sula-€. Navigeerimiseks seni kasutanud ainult telefoniäppe. Testi erinevaid ja leia endale sobivaim tasuline või tasuta off-line äpp. Lastel tagasistmel oli ka telefonis oma äpp ja siis said ise vaadata, kus asume, kuhu keerata, kus peatuda või kaua veel sõita. Backup missugune :)

Ee.. KUHU Rumeeniasse? See on VÄGA SUUR RIIK...

Käisin eelmisel suvel Bukarestis ja Transilvaanias. Soovitan teilegi :)

Bukarest on vist Euroopa kõige vähem turistikas pealinn. Seal on pmst ÜKS atraktsioon - Ceaucescu imepalee. https://en.wikipedia.org/wiki/Palace_of_the_Parliament Aga mõnulemiseks on Bukarest küll tore koht, ikkagi suur lõunamaa linn, süüa-juua saab palju ja hästi ja odavalt. Kui kultuuri tahate tarbida, siis peate hästi otsima, minul näiteks ei õnnestunud. Kahtlemata toimub sea igasugu põnevaid asju - lihtsalt inglisekeelset infot on napilt.

Transilvaania on nunnu "pseudo-Saksamaa" keset Karpaatide aheliku keskel olevat tasandikku. Saksa keeles "Siebenbürgen" ehk "seitse kindluslinna". Soovitan! https://en.wikipedia.org/wiki/Transylvania

Me ööbisime hostelites, neid sai lihtsalt - tripadvisor lahti ja tulevad. Bukarestis olime Umbrella hostelis, kiidan taevani (ja Tripadvisor nõustub) ja soovitan kõigile ja see tasub küll ette ära bronnida: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g294458-d3227184-Reviews-Umbrella_Hostel-Bucharest.html Me saime seal 8€/öö eest ööbimiskoha kesklinna lähedal üliabivalmis personali, täisvarustuses köögi, mõnusa keskkonna ja üldse kõige vajalikuga.

Et mitte teemaalgataja juhet kokku jooksutada, nõustun homeuseri, maunu soovitatud teekonnaga. Ise ka mööda antud teid kummi sahistatud. Viamichelin pakub lühimaks tripiks,läbi Valgevene ja Ukraina.Sahinate kohaselt, seoses EU-embargo lõppemisega Valgevene vastu,lubas Batja,et varsti,kas maist-juunist-juulist saavad EUkodanikud viisavabalt olla ja läbida Valgevenet.Aga,kuna oled esimest korda Baltikumist väljapoole tripitaja,siis jääme teekonna juurde läbi Poola-Slovakkia-Ungari.

Nagu eelkirjutaja mainis,Rumeenia on ikka suur küll.Rumeenia ei ole ainult mustlased,Dracula loss,kolosseum Bukarestis ja Musta mere kuurordid.Võta lahti Rumeenia kaart,pane paika ajaline ja rahaline resurss ja tee selgeks,mida reisilt ootad.

Võta lahti arvuti,või smart-tv,vali YOUTUBE,toksi sisse VISIT ROMANIA,ning vaata üleslaetud videosid.Pilt ütleb ju rohkem,kui sada sõna.Peale seda tee trip valmis.Kiiresti edasi jõudmiseks ja öisteks sõitudeks kasuta kiirteid,kohaliku elu-olu nautimiseks,kasuta kohalikke teid.Rumeenia ei ole perifeeria,seal täiesti olemas liiklusmärgid,suunaviidad,teemärgistus ja liikluskultuur.Kui oled hakkama saanud kaootilises Eesti liikluses,kindel,et saad hakkama ka tripil Rumeeniasse.Mõtle sellele,kuidas inimesed tripitasid ja tegid automatku ennem garmineid-tom-tome ja äppe,sest minu teada keegi pole Berliini asemel Bostonisse sattunud.Ära üle stressa,seepärast ei pea tõepoolest poodi tormama navi ostma,vaid lae tlf.AndersR soovitatud rakendus.

Kuna reisid mais,ei tohiks öömajadega probleeme ette tulla,sest kitsamaks läheb juuni keskelt.Ise kasutasin bookingut 4jal ööl 17st,sest võtsime asja jooksvalt.Planeeri paar baaspeatuse kohta,tee sealt trippe,sest igal hommikul asjad autosse ja õhtul autost välja tekitab juba tükitöö tunde.Ära üle planeeri,ikka 1max2 must be kohta päevas,sest siis pole puhkus ja nautimine,vaid tõblemine.

Arvan, et Rumeenia avastamiseks tuleks arvestada vähemalt 15-16 kohal oldud päevaga.Aga see on minu arvamus.Olen sularaha toetaja,kuigi taskus mitme panga plastikraha.Nüüd,mõtiskle,kui oleksid kindakuduja memm Tsirguliinas ja müüksid oma toodangut oma maja ees,peatub poola auto ja eurode asemel pakutakse zlotte,kas ikka läheks kaubaks.Võimalusel kasuta kaarti,ent hoia sulli rahakotis varuks.Riikides,kus ei ole kasutusel eurod ja maksad kaardiga,lase teha tehing kohalikku valuutasse,miks nuumata niigi ülenuumatud pangategelasi.

Naudi kohalikku pirni,kirsi,ploominapsu ja proovi kohalikku toitu varzat.Ja küte on odavam Poolas,Orlen või Lotos ketid.Paak Poolas täis ja läbi Slovakkia-Ungari tankimata.Kuigi paistab,et Rumeenia ei ole rändtirtsude seas väga populaarne riik,siis olukord võib päevadega muutuda.Slovakkia ja Ungari on piiri ikka tõsiselt ette võtnud,enda kogemus eelmise aasta aug.lõpust.Id-passi pead näitama ja tagaluuki avama tihedamalt,kui muidu.Aga edu Rumeenias.Wi-fi kohapealt on Eesti ikka enamus riikidest pikalt ees,ka Rumeeniast.

suur suur tänu teile kõigile meeldiva ja põhjaliku informatiooni eest. Kuidagi kindlam ja rahulikum hetkel olla. Hakkan vaikselt siis ööbimisi arutama ja broneerima

Otsem tee on Poola kaudu läbi Ukraina (Chernivtsi), kuid kiireim on tõesti läbi Poola, Slovakki ja Ungari, ehk siis see marsruut, mida ka homeuser soovitas. Olen ise läbi Ukraina läinud kaks korda ning läbi Ungari 4 korda. Kõik sõltub sellest kuhu sõita soovid. Kui soovid ka Transfăgărăşani mägiteed sõita, siis kindlasti läbi Ungari. Seda teed muuseas soovitaks väga. Samas kui tahad mõnusat Ukraina elu kogeda, siis läbi Chernivtsi igati mõnus teekond. Rannikul soovitaks Constanta asemel Costinestit. See natuke rahulikum ja soodsam kui Mamaia. Endale mulle meeldib rannikul veel väga ka Vama Veche, kuid paljud seda "hipilikku" kohta ei hinda. Samas seal on õhkkond hästi chill ning õlu odav. Majutust saad maikuus igaltpoolt ilma broneerimata täiesti vabalt. Majutus Costinestis näiteks see: https://www.facebook.com/pensiunea.costinesti?ref=ts&fref=ts Soodne, korralik ning toreda pererahvaga. Igatahes Rumeenia on väga äge ning usun, et saab põnev olema.

Soovitan ka Transfăgărăşan ehk tee 7C läbi sõita. Väga ilus maantee ja väiksema mootoriga tavaautole kenasti jõukohane.

No kui te juba Transfăgărăşan peal olete, siis peatuge Balea Lac ääres ja käige Moldoveanu peal ära. Lõuna-Karpaatide kõrgeim tipp, väga ilus maastik ja äge koht! Süüa antakse seal järve ääres ka hästi. Ainult nädalavahetusel on rahvast väga palju :)

Nii et homeuseri soovitusele minu poolt kuum heakskiit!

Balea Lac ülaltpoolt pildistatuna: https://kaur.smugmug.com/Category/Fagaras-2015/i-xLzNfKr/A

tripp-i tehtud pildid seal mägedes viitavad sellisele mõnusale matkale, mis pole liiga raske. Samas peab väike ronimine ikka olema. Muidu võiks Nõmme metsa jalutama minna. Aga vaate järvele ja serpentiinidele jätsin meelde! See tuleks ise üle vaadata.

Vaatasin pilte ja lugesin jutukese ka läbi. Päris kutsuv oli. Nädalaks ajaks ja varustus seljas ei läheks. Füüsiline vorm ei lubaks. Ja siis veel mugavus ka. Mulle ei meeldi läbimärja matkaja elu. Minu lemmik on hommikul start ja õhtuks matkabussi tagasi. Tundub, et seal võiks selline plaan isegi läbi minna. Sellised kettidega lõigud on teretulnud. Lihtsalt mööda tasast kiviklibu jalutada ka ei isuta. Kindlat minekulubadust ei anna aga kunagi tundub väga meelitav mõte käia ära kõigi Euroopa riikide kõrgematel tippudel. Eks ma jõudumööda üritan. Tänast seisu ja tempot arvesse võttes mul edust raporteerida ei õnnestu.

automatkale 21 mai ka rumeenia poole teele

Androidiga saab nüüdseks juba google offline kaarte ka salvestada, hea hotelle ja vaatamisväärsusi nime järgi otsida