Soovitage huvitavat reisi nii 2-aastasele kui ka täiskasvanule

Palun teiste reisihuviliste nõuandeid. Sooviksime minna suvel perega reisile. Peres on 2-aastane laps. Kuna pole last kellegi hoolde jätta (ei raatsiks ka eriti), siis läheksime koos lapsega. Me ise mehega pole eriti rannas pikutajad, seega sedalaadi reisi ei soovi. Tahaksime midagi näha ja kogeda. Samas anname endale aru, et pisike laps pikki muuseumikülaskäike jms vastu ei pea. Väga kaugele minna ei soovi, reis võiks olla Euroopas.
Mida soovitaksite? Kus olete ise käinud sellises vanuses lapsega. Või oodata veel reisimisega kuni laps kasvab.
Tänud ette.
P.S. Olen alles uus foorumikülastaja ning võib-olla on selliseid teemasid juba olnud, kuigi otsingut kasutades ma otseselt midagi sellist ei leidnud.

Kuna Saaremaa ja Lõuna-Eesti jääb Euroopasse, soovitaksingi tutvuda kodupaigaga. Kui laps väsib, saab alati õhtuks kodu tagasi.

Eks Eestit jõuab külastada alati, kuid Euroopas lastega tore, sest inimesed abivalmimad just lastega reisijate suhtes.
Soovitan ööbimispaigad vaid ette broneerida. Miks mitte Rootsist ja Taanist alustada, lõunasse ei soovitaks.
Edasi Sveits ja Prantsusmaa kui viitsite sõita. Lihtsam muidugi kohale sõita ja auto üürida. Edu!

Põhja-Soome,-Rootsi,-Norra. Ilus loodus + polaarpäev

Minna võiks Kopenhaagenisse. Seal on loomaaed ja Tivoli. Samuti on väga kena Barcelona linn, seal on ka nii loomaaed kui ka päris lahe Tivoli. Ise käisin esimeses kohas suvel ja teises sügisel, ei tea kuidas seal talvel oleks, vist külmavõitu. Ja veel on Tsehhis päris ilus, Prahas sillad ja kindlus ning niisama jalutada on ka väga mõnus.

Minge Gotlandile ja te ei kahetse, käisime 1 aastasega eelmisel aastal.

Ise üritame seekord koguni Itaaliasse minna. Sellest kuidas laps vastu peab saab ainult järgmisel aastal rääkida:)

Käisime 2-aastastega Norras ja Soomes. Keskendusime peamiselt loodusele, kuid pisut käisime ka muuseumides.

  1. Arvestada tuleb, et laps ei naudi pikka autosõitu.
  2. Muuseumipiletid on liiga kallid, et sinna vaid pooleks tunniks minna, erandiks vabaõhumuuseumid, milles võid vajadusel piknikku pidada.
    Norras telkisime metsikult, Soomes kämpingutes. Igas kämpingus oli lasteala, kus sai hullata. See lastele meeldis.
    Ahvenamaa on hästi lähedal, kuid selle miinuseks on ümberringi asuv vesi. Nii väikesel lapsel peab kogu aeg silma peal hoidma.

käisime suvel 3 ja 13 aastasega Soomes ja Rootsis. Viking Line muretses meile kõik laevapiletid ja hotellid. Alustasime elamumessilt, sealt liikusime muumimaale. Turust laevaga Rootsi, sealt autoga Kolmardeni loomaparki(meie reisi nael). Sealt tulime tagasi ja öise laevaga(omaette huvitav) Helsingisse, kus veetsime veel ühe terve päeva ja õhtuks koju. Reis võttis aega 6 päeva. Väga huvitav ja meeleolukas kõigi jaoks. Igal päeval oli autoga sõitu max 200 km, et lapsed ei väsiks. Nii Soomes, kui ka Rootsis saab juurde võtta veel palju erinevaid lõbustus-ja teemaparke.