Soovitusi Portugalis

Tervist. Mõte minna juulis-augustis Portugali. Ehk oskab keegi soovitada kuhu kanti üldse lennata? Plaan oleks mõned päevad liival puhata, kuid ka ringi seigleda ning põnevate pigem väiksemate ning turistidest mitte nii kubisevate linnadega tutvuda. Kas sellel ajal Portugal ülerahvastatud? Äkki hoopis Bulgaaria, Türgi?

Kui mõni väiksem linn, kus turiste ei ole tapvalt, siis on Tavira nagu rusikas silmaauku. Hotell Vila Gale Tavira ja randa saad sõita hotelli kõrvalt väikse paadiga. Ajad saad hotellist. Pood on lähedal, saad Sagrist(Portugali õlu) libistada. Kadestan veits. Ise olen 2 aastat järjest juulis sääl olnud. Soovitan. Võtad auto teed päevase tripi Sevillasse või 2-3 päevase Gibraltarile. Kindlasti teab keegi veel midagi soovitada, aga arvan, et Farost Hispaania poole on Tavira parim paik ja Farost vasakule jäävad linnad on turistidest pungil.

Ma soovitaks jälle Lissaboni ja Algarve vahelist ala :) Kõike, mis on enne Lagost, samas Lagoses on jälle sellist särtsu, et noh, kui seigelda mööda neid pisukesi külakesi, kus portugaallased ise puhkavad ja rendikaga jõuab imelistesse kaljude vahele peidetud randadesse ja saab olla rahulikult, siis Lagos on peale seda kuidagi eriline ja värskendav - seal on melu ja baarid ja inimesed puhkusel :) Maailma lõpus (Sagresis) peaks ka kindlasti ära käima.

Lendaks kas Lissaboni või Portosse. Lissaboni lennates on "must see" Sintra losside linn. Sealt edasi sõidaks Porto poole. Mööda rannikut. Seal on kuhjaga randasid, imearmsaid külakesi, kohalikku elu.

Algarvest hoiaks suvel eemale. Jah. Sagres on võimas. Just selle "maailmalõpu" tunde tekkimise pärast aga sealt edasi rannikut mööda Hispaania poole....nomaitea. Kuurort on kuurort igal pool maailmas. Ja suvel on see vägagi ülerahvastatud. Pole seal randades ruumi ei istuda ega astuda. Mitte mingisugust Portugalile omast eripäralisust. Taviras pole ise olnud, küll aga kuulnud, et seal on kaunis. Lugesin, et seal lähedal, enne Hispaania piiri, natukene sisemaa poole on mingid ilusad jõed ja loodusvaated.

Porto aga seevastu...mmmm. Kõik need kahhelkivid, kiviparkett, veinikeldrid, seafood...Portugal on superluks manjaananautleja tüübile! Porto lähedal on ilusad rannad ka täitsa saadaval.

Plaan siis järgmine: juulis pisikese seltskonnaga Algarvesse. Lennupiletid on Farosse. Plaan oli Tavirasse minna, kuid foorumeid lugedes jäi mulje, et seal natuke igav noortel ning ööelu puudub. On ehk kellegil soovitusi kuhu minna, kus oleks ka ööelu jms? Kuid mis ei jääks Farost väga kaugele.. . . . Trip.ee soovitab kasutada kohanimede puhul suuri algustähti!

No just see Lagos mu meelest, seal on sellist särtsu :) Luz ja Salema ja nendetaolised on kyll kiftid kuurortlinnad, aga rohkem sellised perekesksed, Vilamoura on jälle täielik golffarite paradiis. Farost ei saanudki ööelu koha pealt mingit muljet.

Kuna ise resideerun siin, siis oskan ehk üht-teist soovitada.. Farost Hispaania poole pole noortel suvel eriti miskit teha. Portugali vanuritel muidugi meeldib väga käia just sealpool, sest välisturiste vähem. Samas portugallane ise ei oska eriti pidutseda. Ja need kes oskavad, need lähevad just Farost lääne poole ehk siis Vilamoura, Albufeira, Portimao(Praia da Rocha), Lagos ja Sagres on siis peamisteks noorte kohtadeks. Faro fenomen on see, et seal on ööelu kui on üliõpilased seal. Ehk siis suvel pole üliõpilasi ja ka pidusi pole. Midagi kindlasti on, kuid see pole üldse võrreldav mis mujal toimub samal ajal. Talvisel ajal on see muidugi peamisi pidutsemiskohti, koos Portimaoga just, sest mujal pole turiste siis. Farost Hispaania poole on ka päris palju hispaanlasi. Tavira on eriti popp hispaanlaste hulgas. Paar aastat tagasi olid Tavira saared täis rahvast ja käis kõva melu, kuid nüüd suretati see värk kohalike nõudmisel välja, sest taheti magada rahulikult.

Suured tänud heade soovituste eest. Kas oskab keegi soovitada ka head kohta, kust rendiauto ning korter üürida? Kahjuks poole kohapeal ilmselt organiseerimine võimalik, kuna jõuame öösel Lissaboni.

Läheme pisikese seltskonnaga Helsingist Lissaboni, kust edasi plaan rendikaga Lagossesse minna. Hetkel ei ole veel midagi reserveeritud peale lennupiletite. Kas keegi teab häid kohti kust saaks hea hinnaga majutust ja autorenti?

Tänud, Terje

Autorendist- parima hinna ja tingimused(Europcaris ja Avises näiteks peab sul krediitkaardil olema deposiit-summa, vist oli 500 eurot vms., AutoJardim teeb ainult krediitkaardist slipi ja ei nõua raha olemasolu krediitkaardil) sain just Auto Jardimist. http://www.auto-jardim.com/.

Muide Lissabonist läheb Lagosesse kell 1 öösel üks buss. Võib olla isegi see aitaks. Siis saaksite järgmisel päeval Lagoses rahulikult omale autot otsida rendikatest. www.rede-expressos.pt

Korterite üürimise kohta ei oska aidata. Kuna siin päris paljud britid üürivad kortereid, siis kusagil netis on kindlasti mingid saidid, kus pakkumised üleval. Soovitaks ehk siis otsida mingeid brittide saite

Kas keegi oskab infot anda ka sellise linnade kohta nagu Cascais, Sesimbra jm Lissaboni lähedal asuvad? Kuna oleme Portugalis ainult 7 päeva ei ole kindel kas on ajaliselt mõistlik Lagosesse sõita...

Mis Sind Cascaisi kohta huvitab? Põhimõtteliselt võtad üks päev lihtsalt kohaliku elektrirongi Lissabonist ja sõidad lihtsalt sinna. Ega seal eriti peale ranna pole miskit. Jahisadam ka. Kohe kõrval on Estoril. Seal on Euroopa üks suurimaid kasiinosid.

Kui kellelgi plaanis Lissabonist Sintrasse minna ja seal ka ööbida siis soovitan tõeliselt head kodumajutust hr. Antonio juures Sintra südames vaiksel turistidest puudutamata kõrvaltänaval. Majutus on soodne võrreldes teiste majutusasutuste hindadega ja vastuvõtt väga sõbralik. Meid oli 5 inimest ja kõik majutati mõnusalt ära. Tema koduaia virsikute ja majaveini maitse siiani keelel. Kindlasti võtke temaga ühendust kui seal kandis olete ja ka ööbida soovite. Tema telefoni number on mob. 913228698 või kodus 219233296 ja rääkige temaga vabalt inglise keeles.

Endal ka minek kahekesi 19.-26. sept. Lissaboni. Esimesed 3 ööd oleks Lissabonis aga edasi võiks vaadata mingeid kohti linnast väljas. Kui mõeldav oleks reisimine rongiga? Näiteks Sintrasse saab rongiga aga iseenesest tundub see koht suur ja lai olevat. Et kuidas seal Sintras ilma autota hakkama saab? Või on ikka mõttekam igal juhul auto rentida? Millised linnad oleks rongiga mugavad külastada, nii et hommikul sinna ja õhtuks Lissaboni tagasi? Kas Tomaris saaks ka rongiga mugavalt ära käia?

Mis mõttes on Sintra suur ja lai? Sintra kui linnake ise on suht väike ikka. Sõidad rongiga sinna ja siis kõmbid jalgsi tippu. Või lähed kohaliku bussiga ülesse. Kui pead silmas piirkonda üleüldiselt, siis näiteks Praia Grandesse saad Sintrast bussiga. Bussiga on ainult see jama, et need sõidavad mingi 3-4 korda päevas. Nii et Sintras endas saad kindlasti autota hakkama, kuid kui tahad piirkonda ka vaadata, siis on mõtekam auto võtta.

Setubal on ka variant. Sinna rong ei sõida, pead bussiga minema või siis autoga