Sõpradega Peipsi äärde jalgratastega telkima

Tahaksime sõpradega Peipsi äärde jalgratastega telkima minna. Alles arutame asja, sest see oleks esimene säärane retk. Oleme netist otsinud erinevaid Peipsi äärseid telkimiskohti, aga pole eriti midagi leidnud. Tahaksime minna kuhugi omaette, ainult loodusega olla. Rõõmuga võtame kõik soovitused telkimispaikade ja varustuse kohta. Mis oleks kõige tähtsamad esemed seljakotis jne?

www.kauksirand.ee www.kopraonu.ee , Raadna rand- telgi palju tahad,ei ühtegi hinge. Need kohad ja mõlemale poole neid kohti kilomeetrite viisi ilusaid ja inimtühasid kohti.

http://rmk.ee/teemad/looduses-liikujale/voimaluste-otsing

Minu jaoks oleks kõige tähtsam kaasa võtta joogivesi, vihmakeep, plaastrid ja puhtad sokid :) Nuga ja tikud ka kindlasti Soovin toredat rattamatka :)

Soovitan ka viimati postitatud lingiga tutvuda. Ise olen alati Raadna telkimisalal kàinud. See asub Kopraonu majutuse làheduses (samast teeotsast tuleb sisse keerata). Olemas on katusealusega lauad, lòkkeplatsid, kuivkàimlad ja kaev (juhul, kui tòòtab). Joogivee soovitan siiski endal kaasa vòtta. Kaasa veel - telkimiskraam (telgid, madratsid, magamiskotid), tikud, grillsùsi, sùùtevedelik, nuga, sòòginòud, sòògid-joogid, prùgikotid... taskulamp vòib hea mòte olla.. esmaabi kraam kindlasti, wc paber, sààsetòrje, pàiksekreem.. jne

Grillsüsi ja süütevedelik :) midagi jaburamat ei oskakski pakkuda ühele jajgratta matkale

Lihtsustab kòvasti algajate matkajate sòògitegemist, aga tànan àra màrkimast mu ààrmiselt rumalat soovitust.. hakkaski meelest minema see eestlaste òelus juba..

Ilusat pàeva sullegi, kulla sòber!

Äitah kõikidele headele soovitajatele, kõigest on väga abiks.

lõkke süütamiseks võta kaasa paar küünalt- keera küünal ajalehepaberisse ja võid olla üsna kindel, et lõke saab süüdatud. Kuna lähete alles esimesele matkale, pealegi asustatud kohtadesse, siis midagi erilist polegi vaja kaasa tarida- kaitse vihma, päikese ja sääskede-puukide vastu. Päikesepõletust aitab leevendada Burnshield, ilma selle abivahendita mina matkama ei lähe. Külmade ööde vastu aitab õhuke termotekk.

Arvestades suvist aega ja jälgides ilmateadet, siis soovitan kuivade ilmade püsimisel telgist loobuda ja võtta kaasa ainult sääsevõrk. Magamiskott võiks olla kerge, näiteks midagi sellist http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/FerrinoLightec600Duvet?OpenDocument&vw=Class&f1=Magamiskotid. Igasugu isetäituvaid jne magamisaluseid pole mõtet ka kaasa tirida, täiesti piisab sellisest http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/THERMARESTRidgeRest?OpenDocument&vw=Class&f1=Madratsid, ka suurematest kauplustest saadav on täiesti ok. Kindlasti võta kaasa kuivad riided magamiseks öösel (pole paha kasutada lihtsalt sooja pesu, hea oleks kui ei imaks niiskust). Telkimiskohtades reeglina puid ega lõkkematerjali pole, pole ilmselt ka mõistlikus kauguses, sestap võta toidutegemiseks kaasa priimus ja pott, samuti lusikas, kahvel ja nuga. Ka kruusi ära unusta. Lõkkel pole nagunii mugav süüa teha. Lisaks sääsetõrjevahendid ja plaastrid (hea kleepuv plaaster rullis) ehk ka valuvaigistid, side ning antiseptik. Ja tikke ära unusta, samuti taskulampi ja tualettpaberit! Ahjaa, õige matkahunt võtab kaasa kaks kuiva puupulka ja teeb lõkke nendega hõõrudes neid peos :D

Me käisime rannapungerja kandis.. lõime ome telgi keset mände 10m veepiirist üles ja... väga mõnus oli, õhtul grillisime.. lahkumise hommikul tegime kaerahelbe putru... ( tudulinnast külapoest saab rammust piima) hea energiasüst päevaks :) ...mõni võileib tehke kaasa kindlasti .. kusalgi tee peal pausi tehes.. hea aasal päikest võtta :)

Kui rattaga loodusmatk siis soovitan Vasknarva kanti . Vasknarvast Smolnitsani 10 km ilusat liivaranda , männimetsa, kus ka kõige ilusamal suvepäeval teist inimest ei näe . Arvestama peab sellega , et randa saab ainult Vasknarvast või Smolnitsast. Kuigi kaardil tundub tee piki randa jooksma on takistuseks tee ja ranna vahel paarisaja meetri laiune sooriba. Kindlast soovitan ka Vasknarva muuli peal ära käia , kust Narva jõgi alguse saab .