Sri Lanka lääne- ja idarannik

Panen vaikselt Sri Lanka reisiplaane kokku ja juurdlen, kuhu suunas Colombost edasi põrutada. Lõunaosa rannik ja Kandyd-Ellad jäävad kuhugi hilisemaks, niisiis on valik kas kuhugi kirdesse või kulgeda mööda läänerannikut. Läänerannik võlubki just sellega, et seal nagu polekski midagi vaatamisväärset. 

Et siis laias laastus tahaks mingit pidi Anuradhapurasse välja jõuda, aga marsruut on lahtine. Ajas pole küsimus. Kas keegi on juhtumisi Sri Lanka lääneosas käinud?
Ühtlasi on teretulnud ka info ida- või põhjaranniku kohta. Tunduvad sellised mõnusad paigad olema (vihmaperiood mind üldse ei heiduta).

Sai ise koos elukaaslasega perioodil veebruar-mai 2019 (kokku peaaegu 3 kuud) läbitud järgnev marsruut: 

Colombo-Bentota-Hikkaduwa-Galle-Unawatuna-Weligama-Mirissa-Dikwella-Tangalle-Ella-Hatton-Kandy-Dambulla-Anuradhapura-Jaffna-Trincomalee-Arugam Bay-Haputale-tagasi lõunarannikule ja sealt vaikselt Colombosse. Lisaks väiksemaid väljasõite ülaltoodud sihtkohtadest. Kõik siis kohaliku bussi/rongiga kolistatud. 

Miskipärast läänerannikule ei jõudnudki, ei sobitanud kuidagi marsruuti algul sisse ja pärast enam ei viitsinud, sest otseselt miski nagu ei tõmmanud sinna. Seega selle kohta miskit öelda ei oska.

Põhjaosa (piirdus peamiselt Jaffnaga ja sealt mõne lühema väljasõiduga) erilist muljet ei jätnud, aga vähemalt süda rahul, et sai ära käidud. Erilist midagi teha seal meie jaoks nagu polnud, kontrast oli muude paikadega muidugi suur. Turisti liialt ei kohanud, India mõjutus suur, toidukohtadega vähe keerulisem, kui mujal. Aga jällegi maitse asi, oleneb, kes mida teha tahab. 

Idarannikult meeldis Trincomalee kant, baseerusime Uppuvelis. Olime seal aprilli esimeses pooles, kui hooaega veel polnud. Väga mõnus ja rahulik lihtsalt olemiseks, turiste oli üsna vähe, ilm samas ideaalne, ööbimiste hinnad olid soodsad (meile anti ilma allahindlust küsimata korralik a/c tuba 1500 LKR / öö, hooajal siis u 2x kallim), samas enamik turisti teenendavad toidukohad juba ka avatud ning pakkusid samuti tihtipeale tavapärasest soodsamaid hindu ("hotellid" muidugi koguaeg lahti). Meie jaoks parimad toiduelamused ka just sealtkandist.  Uppuvelis oli niisama mõnus lebotada, Trincomaleest leiab vähe kultuuri, kära ja müra rohkem, et peaks kõigile midagi leiduma. 


Arugam Baysse samas enam ei naaseks, jättis üsna nigela mulje, keskpärane ja ülehinnatud toit, palju tüütuid safari pakkujaid. Samas rolleriga niisama ümbruses ringi kulgeda oli mõnus ning võimalus erinevaid loomi (ilma safari külastuseta) näha.

Vau! Mida Bentota kohta arvata?

Ööbisime kohe kõrvalolevas Aluthgama linnas, kus peamine kaubandus/poed/toidukohad asusid, sest seal oli lihtsalt odavam elada. Bentotasse, mis siis kujutas endast peamiselt vähe kallimaid restosi ja kõrgema klassi hotelle ning randa, oli ca 1-1.5km jalutamist. Rand oli meie arvates üks ilusamaid ja puhtamaid, mida Sri Lankal kohtasime. Peale selle muud seal nagu polnudki, mõneks päevaks käib küll. Kuna see oli pärast Colombot esimene sihtkoht, siis algul ehmatas veidi ära, kõik olid jube tüütud ja kõrvale ilmus igasugu "sõpru", kes kõik kuhugi juhatada soovisid või midagi pähe määrida tahtsid. Jäigi mulje nagu oleks mõnda Indias asuvasse turistide meelispaika jõudnud. Hiljem sellist tüütamist kusagil ei kohanud ning oli kuidagi rahulikum olla.

Jälgin teemat, kuna endalgi analoogne plaan üsna pea ligilähedast marsruuti pidi liikuda.
Eelmine kord läksin Colombost piki rannikut alla lõunatipuni välja ja siis Ella, Nuwara Eliya ja Kandy kaudu sisemaad pidi tagasi Colombosse.
Seekord tahan liikuda piki läänerannikut Colombost üles ja kui ajaliselt jõuab, siis põhjatipuni välja. Kui ei jõua, siis vähemalt Mannarini. Kustkaudu tagasitulek, pole veel otsustanud aga Anuradhapura oleks küll ka plaanis.
Kavas on suhteliselt eelnevalt ette planeerimata tripp. Ööbimised kavatsen vaadata kohapeal ning ühes kohas mitte üle kahe öö.
Transpordiks rendi tuk-tuk või ehk roller.

To: veigo

Mingil põhjusel ei saa ma sõnumit saata.
Kirjutasin pika vastuse, hakkasin ära saatma ja... "Täitsa tuksis, bla bla bla"
Kogu pikk sõnum läks vett vedama.
Aga hästi lühike vastus siin sellele sinu küsimusele - detsembri esimene pool.
Kui sõnumite saatmine peaks korda saama, kirjutan pikemalt.
Aga siia teemasse ootan ikka kogemusi ja muljeid.

Mul oli ka eile sõnumi saatmisel "Täitsa tuksis", aga kui vaatasin väljaminevaid sõnumeid, oli ikka sõnum saadetud ja koguni topelt. Kohale jõudis ka.

Üldiselt on Sri Lanka turismifirmade poolt ülehaibitud, seetõttu väga rannapuhkusele ei rõhuks, pigem sisemaa  loodusparkidele /Nuwara Eliya - Haputale/ juures World's End tõesti väärib külastust.


Enda reis siis sellel lingil