Stockholmis sadam-lennujaam-sadam

Tere, võtan ette sellise reisi, mis hõlmab endast laevareisi Stockholmi ja Stockholmist New Yorki. Probleem on ainult selles, et ma ei tea kus on Stockholmi lennujaam, väidetavalt pidavat sinna rongiga sõitma ja see kuskil linnast väljas. Olen paar korda ainult käinud Stockholmis ja ei ole kursis väga nende transpordisüsteemidega, et kas keegi oskab seletada võimalikult täpselt, kuidas rongijaama saada ja millise rongiga ja kuhu peatusesse ja sealt lennujaama minna? :)

Vaata varasemaid postitusi: http://trip.ee/node/7410

Ainuke erinevus selles, et Tallinki laevad lähevad nüüd Värtahamneni sadamsse, mis on kesklinnale mõneti lähemal. Sadama info on siin: http://www.tallink.ee/ee/destinations/terminals/stoVar/.

Sadamast saad kas bussi või metrooga Cityterminali nimelisse transpordikeskusesse, sealt omakorda kas Arlanda Express rongiga(www.arlandaexpress.se, 20 min, 120-240 SEK) või Flygbussarna bussiga (www.flygbussarna.se, 40 min, 110 SEK) lennujaama.

Küsimus siis selline palju maksab takso (kuue kohaline) lennujaamast Tallinki sadamasse Tänud vastajatele

Wkitravel annab vastuseks:

Arlanda → Stockholmi kesklinn 450–500 SEK (fikseeritud hind) Stockholmi kesklinn → Värtahamnen (või Frihamnen) 150–200 SEK

By taxi: Major taxi companies operate on a fixed price basis between Arlanda and central Stockholm. Prices at the taxi stands currently range from 450SEK (Transfer Taxi) to 495SEK. Generally, you can freely choose among the waiting taxis or ask the operator for a specific company. A taxi ride to central Stockholm takes approximately 40 minutes. With some companies, you can get a lower price if you pre-book your ride. With Airport Cab (+46 8 25 25 23 [7]) the cost is 430SEK from Arlanda to Stockholm, 390SEK from Stockholm to Arlanda. With Taxi Solna (+46 8 280 280 [8]) the cost is 445SEK from Arlanda to Stockholm, 350SEK from Stockholm to Arlanda. See the Taxi section below for some general advice on taxi travel in Stockholm.

Sõitsin seda marsruuti eelmisel reedel ning maksis takso 450 SEK. Pakkujaid oli lennujaama ees palju - kõik üritasid oma teenust pähe määrida. Hinnad olid 450-590 SEK. Kõndisin erinevate firmade järjekorrad läbi ning 450 SEK oli sellel hetkel odavaim. Sama hinnaga oli võimalik võtta ka mikrobussi, meie kasutasime sõiduautot.

Kas selle 450ga viidi sadamasse või sõitsid mujale kesklinna?

450 SEK oli hind Arlanda lennuväljalt Värtahamneni sadamasse.

Tere! Meil jõuab lennuk Arlandale 15.05 . Nüüd vaja teha otsus , kas laevaga edasi või Air Balticuga Tallinna . Selgus kurb tõsiasi , et laupäeva õhtul ei tule otse lennukit Tallinna. Küsimus, kas on mõtet plaanerida laevaga sõitu? Kas lennujaamas on taksosid saada, kaua takso sõidab ja mis on hind? Ehk oskab keegi nõu anda , kes ise sellist varianti viimasel ajal on kasutanud. Ette tänades Piia

Kui lend saabub õigeaegselt ja pagasiga sekeldusi pole, jõuad ilusti Tallinna laevale. Taksosid on lennujaamas alati ja laupäeva õhtul pole ka ummikuid. Väljaminek ca 450-500 SEK ja sõiduaeg umbes pool tundi.

Kas Arlandast mõnda bussi tuleb sadamasse? Kaua see aega võtaks?

Bussi Arlandalt otse sadamasse (eeldan, et Värtahamnen) ei tea tulevat, aga see pole yldse keeruline kui esmalt Arlandalt T-Centralenisse ja sealt metroole, punane liin suunaga Ropsten (peatus Gärdet).

Kaua aega vötab, see oleneb ju, millega Arlandalt kesklinna. Kui bussiga, siis 40 min, kui kiirrongi ehk expresseniga, siis 20 min. T-Centralenist metrooga sadamasse aga max 10 min. Et umbes max tunniga peaks arvestama ja hakkama saama.

Tere!Ehk oskab keegi vastata küsimusele, kas taksos on võimalik maksta kaardiga või ainult sulas?Sõit plaanis Arlandalt Värtahamnen sadamasse.

Kõigis Arlandalt võetud taksodes on võimalik maksta kaardiga.

Tere, olles juba pikalt siin keskkonnas kolanud, avastasin, et enamus postitusi sadamasse j]udmiseks on tehtud 2009 aastal. P'rast lennureisi on vaja minna sadamasse ja olekski tore, kui keegi jagaks informatsiooni selle kohta. Aeg on edasi l'inud ja k]ik ju muutub :). Milline oleks k]ige m]istlikum viis sadamasse saamiseks? ajaliselt, rahaliselt jne? :)

Odavaim variant läheb sulle maksma 135SEKi. See sisaldab siis Flygbussarna bussiga sõitu lennujaamast T-Centralenisse, elik keskjaama, seal allkorrusele, kus istud punasele metrooliinile, mille lõpp-peatus on Ropsten. Sina lähed maha üks peatus enne lõpp-peatust ehk Gärdeti peatuses ja sealt on 10 minutit jalutada sadamasse, sildid väljas. Bussipilet 99 www.flygbussarna.se, metroopilet 36SEKI, mille saad T-Centralenis mõnest Pressbyranist (kohalik R-Kioski vaste) Vähemalt 3-kesi olles võtaks ma Takso, mis al. 450seki maksma läheb.

Rahaliselt soodsaim Flygbuss Arlandast Cityterminalenisse ja sealtsamast T-Centralenist metroo (Tunnelbana) punane liin T13 suunal Ropsten Gärdetisse. Sealt on sadamasse 500 meetrit kõndida. http://www.flygbussarna.se/en Pilet 99 SEK = 10 € http://sl.se/sv/Resenar/Valja-biljett/Vara-biljetter/Korta-eller-enstaka-resor/ Pilet 25 SEK = 2,5 € Kiireim variant on Arlanda Express + Tunnelbana

Kuidas saab sadamast lennujaama Palju võtab aega?