Süüria viisa

Süüria viisa kohta paluks täpsemat infi neilt, kes äsja seda kasutanud. Kas on võimalik ka piirilt saada? Eeldan, et liigume mööda maad Homsi. Lahkume Jordaaniasse ja üle 2 ööpäeva ei ole ilmselt Süürias, seega eeldaks transiitviisat. Tänud teadjatele. koidu

Piirilt ja 12 USDd + valjudes ka lahkumis maks 500 (Suuria raha, kurssi ei maleta).

Käisisn paar aastat tagasi, siis mulle seletati, et kui passis on Iisraeli viisa, siis Süüriasse ei saa. Liibanonist ega tagasi läks kiiresti ja lihtsalt.

http://trip.ee/node/44080

Äkki on ka mujal sellest juttu olnud. Info ikka sama ja juba aastaid. Transiitviisat selleks ajaks suure tõenäosusega ei saa.

Saab küll, kuni 3 päevaks saab transiitviisa ilma probleemideta. 8 $.

Mis piirilt said? Ise olen üritanud Damaskuse lennujaamast. Sealt ei antud midagi. Järgmine kord hea teada.

Minu teada saab transiitviisa vaid siis, kui sul on naidata lennupilet valjumisega Liibanonist. Ja viisa saad vaid seetottu, et muud voimalust sul Liibanoni paaseda pole, kui ainult labi Suuria.

Midagi ei pidanud näitama, viisa sai Jordaania poolsest piiripunktist (sellest lääne poolsemast, seal on kaks põhilist). Eriti suur sääst (4 $) muidugi ei ole ja lahkumismaks on samamoodi 550.

Kui nüüd meenutada, siis sain samast kohast ise ka kaks aastat tagasi transiitviisa :) Aga kuna läksin samast kohast kaks päeva hiljem Jordaaniasse tagasi, siis nõuti Süüriast lahkudes see 4 dollarit lisaks, sest sama piiri kaudu lahkumist transiidiks ei loetud. Vana pea, mis teha, juba meelest läinud

Küsimus: plaanin lennata marsuudil Riia-Istanbul-Damaskus ja hiljem samatmoodi tagasi, kas lennujaamas Süüria viisat ei saa (tegemist pole transiidiga)?

Kas viisa piiril antakse ainult 14 päevaks? Selline asi vist eriti võimalik/lihtne poleks, et 14 päeva pärast käia korraks nt Türgis ja siis uuesti piir ületada ja uus viisa saada? Kardan, et 14p jääb väheseks suure riigiga tutvumiseks... Samas ei tahaks läbi poola asju ajama hakata ja aega raisata... Kas olen õigesti aru saanud, et alla 30a vallaliste naiste Süüriasse, Liibanoni lubamisega olid enne keerulised lood ja nüüd on see ikka lihtsam ja võimalik?:)

Tänud!

Usun et Türgis ära käies pole probleem uuesti Süüria viisat saada. Tuleb lihtsalt uuesti viisaraha välja käia, kui on soov pikemalt Süürias ringi vaadata. Kuna ise sai ka Liibanonis ringi käidud, siis piisas Süüria jaoks ka kahest nädalast. Vallalistega on selline lugu, et üldjoontes ei tohiks erilisi probleeme olla. Beiruti lennujaamas võeti küll mõned rajalt maha (sh. minu 18 aastane tütar), aga peale uurimist -kuhu minek jne. lasti minna. Soovitaks muidugi esimeseks ööks bronnida hotell, seda nad helistasid ja kontrollisid.

Viisa peaks tegelikult kehtima 30 päeva kuigi templil on kirjas 15 päeva. See kord muutus juba aastaid tagasi ja siis öeldi, et sama templiga võite tegelikult 30 päeva riigis viibida ja väljumisel mingeid probleeme ei tehta. Samas 100 % kindlalt seda ei tea, sest pole viimastel aastatel üle kahe nädala korraga Süürias viibinud. Piiril viisa passi panev ametnik oskab vast sellele küsimusele täpsemalt vastata, kuigi Süüria ametnike puhul on täpne vastus üsna hajuv mõiste ;)

Igal juhul vanasti oli kord nii, et kui sa tahtsid riigis olla kauem kui 15 päeva, siis pidid u 12.-15.-ndal päeval minema immigratsiooniga tegelevasse politseijaoskonda mõnes provintsikeskuses ja seal anti üsna kiirelt ja vist isegi peaaegu tasuta ajutine elamisluba, mis lubas sul riigis viibida veel vist kolm kuud. Täpset aega ei mäleta, aga see oli ikkagi kuudes. Võib-olla isegi 6 kuud. Ise tegin seda kunagi mingis väiksemas linnas ja asi käis eurooplasel väga kiirelt ja lihtsalt. Mäletan, et LP-s ja muudes raamatutes soovitati neid büroosid vältida suuremates linnades nagu Damaskus ja Halab. Ning antud olid ka umbkaudsed asukohad, kus need õiged bürood asuvad. Kindlasti osatakse ka hotellis sellega aidata. Igaljuhul oli see viisa pikendamine politseis tunduvalt lihtsam ja odavam, kui mõnda naaberriiki ja tagasi sõitmine. Ja huvitav kogemus pealegi.