Suvarnabhumi (BKK) lennujaam ja ajakulu

Tere Oleme 2 täiskasvanut ja 3-aastane laps. Minek Jaanuaris Bangkokki. Finnair maandub kõigi eelduste kohaselt Suvarnabhumi lennujaama hommikul kell: 07:25, sealt tahaks kohe lennata edasi Koh Samuile Bangkok Airlines-iga. Kui kaua võtavad umbkaudu aega toimingud lennujaamas, kas piisab kui ajast, kui jätkulennu võtan kella 10:15-ks? Ei tahaks väga tormata lapsega. Suured tänud juba ette kõigile vastajatele.

Tere, Kui lennud ühe pileti peal, st. pagasiga sahmerdama ei pea, on täiesti ok. Kui küsid, kas jõuad kui pead pagasi välja võtma ja lendude vahele jääb (2,4 h.) on üsna piiripeal. Kui võimalik võta jätkulend tsipa suurema varuga. Lennujaam on suur ja kõik võtab aega. Aasta tagasi lükkas Finnair oma lendu Suvarnabhumisse Helsingist täpselt kolm tundi edasi, nii pidin kõik lennud uuesti ostma/bronnima. Õnneks alati läpakas kaasas.Loomulikult sain tagasi tulles uute lennupiletite raha tänu reisitõrkele kindlustuselt tagasi.

Võta julgelt hilisem lend Bangkok Airwaysiga. Kui Finnair maandub õigeaegselt, on aega piisavalt ka pagasi väljavõtmiseks ja üleandmiseks. Kuid arvesta päris pikkade vahemaade läbimisega lennujaamas, mis lapsega võib aega võtta (sama domestic lendude turvas võib olla 10-15 minutit ja täiskasvanud inimene võib täie auruga liikuvatel teedel kõndides arvestada ligi 10 minutit lennukile jõudmiseks). Kaks punkti - kui ööbimine on Samuil, siis kas on vaja saabuda kell 11.15, jõuda hotelli kell 12 ja oodata kaks tundi, enne kui tuppa lastakse? Bangkok Airways pakub ka lennujaamas tasuta lounge'i. Lennujaama enda restoranikorrus avatakse suhteliselt hilja (täpset tundi ei mäleta küll), seega kui seal ei taha aega parajaks teha, saab midagi süüa-juua ka lounges. Samuti on oma ülimalt kitsas food court ka siselendude tsoonis ja 24-tunnine food court taksokorrusel. Seega lennujaamas saab aega parajaks teha küll paar tundi, kasvõi Superrichis raha vahetades.

Meil jäi vahele umbes sama aeg, kui läksime BKK Suvarnabhumi lennujaamast edasi Krabisse (piletid eraldi ostetud). Oli ainult käsipagas ja jõudsime kenasti. Kui tarvis pagas välja võtta, siis võib tõesti napiks minna, samuti ka muude ootamatuste (nt. lennu hilinemise) korral. Suvarnabhumi lennujaam on tõesti suur :)

Kui nüüd viimasel ajal midagi muutunud pole sai Finnairi ja Bangkok Airi lennud hea õnne korral lauas lennule registreerimise teha kuni Samuini välja. Vähemalt pool tundi liigset sebimist hoiab kokku kui teha lennule registreerimine transiit lauas ja pagas otse edasi saata.

Tere Isaac, kuidas ja kus seda teha saaks?

Mina ütleks, et peaaegu 3h-st peaks piisama küll. Kuu aega tagasi oli mul jätkulend Chiang Maisse Thai Smile'iga.

Maandusin õigeaegselt 0915 ja jätkulend oli 1120. Lennujaam ei olnud eriti koormatud inimeste mõttes ja selle ajaga jõudsin vabalt läbi transiittsooni peaaegu jätkulennu väravasse. Peaaegu sellepärast, et siiski saadeti sealt tagasi ja pidin uuesti väljuma Arrivalsite ja sisenema Domestic Departure'ide kaudu.

Ehk tegin samasuguse käigu nagu oleks kohvritega olnud ja vahepeal lennujaamast väljas käinud. Kokku võttis see aega natuke üle tunni aja.

Ega ka pagas seal Suvarnabhumis üleliia lisaaega Finnairi lennuga ei tekita...kui see just kaduma pole läinud.

Suvarnabhumi lennujaamas saab väikeste lastega eelisjärjekorras passikontrolle läbida. Sealt, kust läbitakse ratastoolidega, rasedad, karkudega inimesed. Meie pere on igal aastal saanud seda privileegi kasutada:)

Bangkok Airwaysil viimati olid igal pool sildid väljas, et alates 2016. aasta mingist kuupäevast nemad checkivad pagasit ainult ühe pileti peal lõpuni välja. Teade näis välistavat kõik teised variandid, aga üldiselt on kõik seal väga vastutulelikud, seda võib siiski küsida transit deskis ja Samuil tagasilennu check-ini tehes (kui lennukiga tulete). Minu kogemus ütleb, et Suvarnabhumi Tai siselennule kell 10.15 jõuab ka siis, kui 9.30 oma kohvriga süüdimatult check-ini potsatada. Nad teevad kõik selleks, et sa peale jõuaksid (hoobilt kiirletti jne ja pagas pole kunagi maha jäänud), aga see on tohutu tormamine ja lõpus vahib sind bussitäis inimesi (sest Samui lennukile viiakse alati bussiga), kes on sind 15 minutit palavas bussis oodanud. Seega jätke julgelt rohkem aega endale, lennujaamas igav ei hakka ja tegemist leidub.