Taani või Saksamaa legoland

Sooviks minna lapsega omal käel, kuid ilma autota (ei oma ja ei oska ka sõita) legolandi. Kumba soovitaksite, kas Billundis või Berliinis asuvat? Mõlemasse pääseb otse Tallinast või Riias lennukiga. Aga kuidas lennujaamast edasi liikumine on? Kus pargis on 7 a rohkem tagevust? Kumb on rahakotile soodsam? Kuna oleme vähe reisinud siis on kõik soovitused ja nõuanded teretulnud. :)

Õige Legoland asub ikka Billundis. Berliinis asuv Legoland Discovery Centre ei ole lõbustuspark, vaid lihtsalt suhteliselt väike Lego-keskus. Olen viimast ise 2008. aastal külastanud, sain SeaLife'ist tasuta pileti. Tehti väike ekskursioon, räägiti-näidati, kuidas Lego-klotsid valmivad, lastele olid mingid mängutoad ka. 4D-kino oli lahe, näidati lühikest filmi, mille tegevus toimus Lego-maailmas, aga nüüd on neid 3- ja 4D kinosid mujalgi. Nii et rohkem tegevust on kahtlemata Billundi Legolandis. Rahakotile soodsam on Berliini oma. Legoland asub Billundi lennujaamastjalutuskäigu kaugusel, ütleb see link: http://stason.org/TULARC/games/mindstorms-lego/4-LegoLand-Theme-Park-Billund-Denmark-Europe.html

Saksamaal on ikka "päris" Legoland ka. Ei kujuta ainult ette, kuidas sinna ilma autota minna. See Legoland on küll äge. http://www.legoland.de/en/Plan/Direction/

Berliin- kesklinnas, läheduses Tiergarten, Unter der Linden

From Tegel Airport to Potsdamer Platz There are numerous ways of doing this journey. Here are a few:

Take the TXL bus in the direction of Alexanderplatz

Get out at Unter den Linden metro (S-Bahn) station

Take the S25 metro in the direction of Lichterfelde Sьd

Total journey time approx. 36 mins

Take the TXL bus in the direction of Alexanderplatz

Get out at Unter den Linden metro (S-Bahn) station

Take the S2 metro in the direction of Lichtenrade

Total journey time approx. 37 mins

Take the X9 bus in the direction of Zoologischer Garten

Get off at Zoologischer Garten

Take the U2 underground (U-Bahn) in the direction of Pankow

Total journey time approx. 34 mins.

Billund- lennujaama kõrval

Tänud soovituste ja õpetuste eest. Otsus langes Taani kasuks. Lennupiletid Riia-Billund on ostetud juuliks 2011. Lisaks Legolandile siis plaan veeta päev Lalandia veepargis ja päev Givskud zoos.

See Saksamaa õige Legoland asub Münchenist 100 km lääne suunas - Günzburgis. Väga lahe lõbustuspark, aga üksi tema pärast ei maksa vist nii kaugele sõita.

Käisime Saksamaa Legolandis - Günzburgis. 2012.a. täitus sellel teemapargil 10.a. ning selleks puhuks avati mitu uut atraktsiooni. Terves pargis on kokku ca 90 erinevat atraktsiooni. Muuhulgas asub Günzburgi Legolandis maailma suurim legoklotsidest ehitis - Allianz Arena ning ka kõige raskeim ehitis - A. Einsteini näokuju. Lendasime Tallinnast Münchenisse ja sealt rendiautoga edasi. Tegime internetist autobroneeringu, http://www.rentalcars.com. Broneerides oli lapse turvahäll tasuta, kuid lennujaamas selgus, et Hertz autorent siiski tasuta turvahälli ei anna. Selle eest tuli täiendavalt tasuda 40€. Teine üllatus oli rendiauto ise. Broneerisime Ford Focuse, kuid saime Opel Astra. Iseenesest ei olnud autol viga (paar aastat vana, puhas, ökonoome). Ööbisime Günzburgist 40 km eemal Heidenheimis. NH Aquarena Heidenheim hotell oli väga hea hinna eest. Hotelli juurde kuulub suur veekeskus, kus lastega peredel on hea aega veeta. Günzburgis ööbimine oleks 2-3x kallim olnud. Legolandi piletid ostsime internetist, samuti parkimispileti. Veetsime teemapargis ca 8 tundi. Selle ajaga jõudsime peaaegu kõik kohad läbi käia. Eriti ägedad olid veega seotud atraktsioonid. Kindlasti tasub külastada Lego Factorit, kus saab endale ise legomehikese (või lausa mitu) meisterdada. Meile kõigile (8.a. laps, 6.a. laps, 7.kuune laps ja 4 täiskasvanut)seal väga meeldis.

Olen käinud mõlemas Legolandis, nii Taanis Billundis, kui ka Saksamaal Günzburgis. Taani Legoland on suht mõttetu, atraktsioonid nigelad ja mis põhiline, järjekorrad ülipikad. Põhiaeg kulubki järjekordades seismisele. Ühesõnaga, laste petmine.

Kuna Taanis sai varem käidud ja järjekordade ebameeldiv kogemus oli ees, siis Günzburgis ostsin kohe "GOLD" ekspresspassi 2 inimesele: http://www.legoland.de/Entdeckt-LEGOLAND/Express-Pass/. Aga ei oleks pidanud. Saksamaa Legoland on ülisuur ja oleks saanud kindlasti ilusti hakkama ka ilma ekspress- passita või siis standard- passiga. Aga seda passi saab osta pärast Legolandi sisenemist ning kui järjekorrad tunduvad pikad, siis saab alati selle juurde osta. Kuna Günzburg asub Saksamaa lõunaosas, siis ilmad suures osas päikesepaistelised ja sellega kaasnevalt ka veeatraktsioonid rohke veega. Laste paradiis. Billund see-eest suures osas pilvine ja külm, veeatraktsioonidel paar sirtsu vett ja kõik. Taani Legoland on mõttetu raharaiskamine.

Kes soovib minna Saksamaa Legolandi, soovitan ööbida Münchenis, rongiühendus on ülihea. 2 täiskasvanut ja 2 last (üks 5 a) rongipilet Günzburgi ja tagasi 45 eur + sisaldab ka Müncheni linnatransporti, et hiljem väsinuna hotelli tagasi tulla. Ülejäänud ajast Müncheni vaatamisväärsused, shopping ja nt Müncheni loomaaed Hellabrun. Sai ka seal käidud.

Veel lõpuks seda, et ärge proovigegi lõpuni Müncheni transpordi piletisüsteemist aru saada, minge otse rongijaama piletimüügikassasse (Hauptbahnhof München / Hbf München), selgitage võimalikult täpselt oma järgneva päeva (päevade) soove ja saate vastava pileti.

Tiit156 kriitika Taani Legolandi aadressil / nende mõlemi võrdlus ei ole adekvaatsed! Olen ka mõlemas käinud, seejuures mõlemates väga ilusa ilmaga. Taani oma jättis parema mulje, kuigi ma ei oska midagi ka Günzburgi Legolandi kahjuks välja tuua. Kindlasti on mõlemad väga head kohad. Väide, et "Taani Legoland on suht mõttetu, atraktsioonid nigelad" on küll laest võetud. Ilmselt oli kolleegil tuju paha. Järjekorrad võivad Taani omas pikemad olla küll, meil oli näiteks nii, et pühapäeval oli üsna palju rahvast, aga esmaspäevasel päeval veel rohkem. Aga ma omalt poolt soovitaks veeta 2 päeva Legolandis, ükskõik kummas, ja valida ööbimine Günzburgi vm lähedusse või Taanis näiteks Veijlesse kui lähemal midagi pole. Vähemalt meie perel ei õnnestunud kummaski Legolandis kiiremini kui kahe päevaga hakkama saada. Taani Legoland on samuti väga suur.

Ära anda tasuta lastepileteid Taani Legolandi. Kehtivad hooaja lõpuni ehk siis 27. oktoober 2013. Tingimuseks on, et kui üks täiskavanu ostab endale pileti, siis 3-12-aastane laps saab ühepäevapileti tasuta. Piletid saab kätte tõlkebüroost Keelekoda. Vaadake meie tõlkebüroo kodulehelt www.keelekoda.ee andmed ja kirjutage üldmeilile või helistage. Teemareale kirjutagegi - piletid Legolandi. Kui kellelgi on plaanis külastada Saksamaal Hansaparki, siis selle lähedasse Timmendorfer Strandi SeaLife on ära anda kuponge, mis lubavad osta kaks piletit ühe hinnaga. Palun vabandust, et kleebin selle teate mitmesse kohta, aga järsku õnnetsub see aasta piletid laiali jagada - eelmine aasta kõigile omaniku ei leidnudki.

Värskendaksin teemat. Kas kellelgi värskemaid kogemusi Taani ja Saksamaa Legolandidega? Kumba eelistada? Lapsed (6 ja8) tahavad hirmsasti minna. Kas seal on ka piiranguid laste pikkuse suhtes mõnel atraktsioonil? Kuuene on meil selline kribu (113 cm) ei tahaks, et pärast kurb on kuna osadele atraktsioonidele ei pääse.

Meie pere eelistus on Günzburg.Korra käidud Billundis ja 2x Günzburgis.Ma ei laida BillLegolandi,ent oleneb ilmast ja ka järjekordadest.Olime u.20 kraadiga,pilvealune päike,seljakotis vahetusriided,mida vahetada lastel peale vee atraktsioone.Palju rahvast,sest Legoland on Taani suurim turismi magnet.Lisaks Taani hinnad.Günzburg ligi 900km.lõuna pool,seega ka kliima parem.Saksas ka teemaparke rohkem,kasvõi nende oma Playmobile Park,siis tundub,et ka rahvast vähem,igatahes järtse ei kohanud.Peale Legolandi on ju palju muudki teha,nt Sinsheimi ja Speyeri tehnika muuseumid,Europapark jne.Kuna liigun oma autoga,siis oleme võtnud ööbimised Günzburgist väheke eemale.2toal.apartm.2T-2L koos hommikusöögiga oli 76e.Võib vaadata ka Ulmi ja Augsburgi ööbimist.Lisaks piletile on ka Legod Saksas odavamad.Kuna lapsed on veel Legomaniakid,siis tean ,et paljusi Lego komplekte ei ole meil müüa ja paljud tulevad müügile paari kuulise nihkega.Mingid pikkuse piirngud olid,ent saatjaga kõik teostatavad.Vaata ka YouTubest Legolande puudutavaid videosid.Aga edu planeerimisel!