Tai 60-päevane reis ilma viisata (täna)

Tere! Palun teadjamatelt abi... Ostsin lennupiletid märtsi algusest kuni aprilli lõpuni Tallinn-Tai-Tallinn läbi Frankfurti.  Viisat mul ei ole, kuna plaanisin vahepeal 30 päeva möödudes külastada mingit teist riiki ning siis tagasi Taisse minna ning teise 30 päeva lõpus tagasi Eestisse tulla (ehk et kasutaks 2x30 viisavaba päeva). Hetkel ei lase Lufthansa lehel checkini teha kui ei ole sisestada viisat või residentsusloa numbrit. Küsimus: millised valikud mul on, et saaks ikkagi Taisse minna? Kas ostes kohe reisi keskele nt Tai-Kambodža-Tai piletid päästaks olukorda? Minu loogika ütleb, et see tõendaks minu soovi riigist lahkuda 30 päeva jooksul. Sedasi küll online'is checkini teha ei saaks, kuid lennujaamatöötajale võiks see olla piisavaks tõestusmaterjaliks ning ta võiks mind lennukile lasta. Kas loogika peab paika või on tegu liigse optimismiga? :)   Tervitades ja ette tänades!

Lufthansa check in’i töötajad võivad aga ei pruugi küsida piletit riigist väljumiseks mis jääb viisavaba 30 päeva sisse. 

Ma prooviks esialgu ilmaja kui nad ei taha lennule lasta siis lennujaamas Kohapeal ostaks näiteks mingi odava pileti Kuala Lumpurisse või kuhugi. 

Kui juba kohal oled saad oma 30 päevast Visa Waiverit kohalikus immigratsiooni office’s pikendada veel 30 päevaks. Maksab 1900 Bahti see pikendus.

Jah, varem lennujaama minna, et oleks aega reageerida.
See sõltub 100% lennujaama check-ini töötajast. Mõni küsib, mõni mitte.
Kui satub selline, kes küsib ja ütleb, et on pahasti, siis täiesti piisab kõige odavama suvalise pileti ostmisest airAsiaga mõnda naaberriiki, toksitakse selle lennu andmed kuskile sisse ja riigist "lahkumine" tõendatud.

Selle pileti ostmisel tuleks pigem arvestada seda uut nõuet (mis vist kehtib), et Saksamaalt saabuvate lendude puhul tuleb tõestada Tais viibimine majutuskoha kinnitusega, et sind koroonaviiruse puhul kätte saaks kohe. Kui sul on kindel majutus ostetud ainult esimeseks nädalaks näiteks, siis võtagi see airAsia odavlend 7-10 päeva pärast. See tõestab sinu riigist lahkumise ja see ostetud majutus peab olema ainult selleks ajaks.

Kui rahakott kannatab, siis teine võimalus on osta just nimelt kallim ja täieliku tühistamise/raha tagasisaamise võimalusega pilet. Kindlasti peaks probleemide vältimiseks seda tegema ainult usaldusväärse lennufirma kodulehelt ja mitte kasutama vahendajaid.

Raha tagasisaamine võtab küll omajagu aega aga vähemalt saab kindel olla, et kokkuvõttes mingit miinust ei teki. Ja kohapeal on aega rahulikult ringi vaadata ja juba siis otsustada, kas mingit reaalset piletit kuhugi teise riiki ongi üldse osta vaja või piisab lihtsalt viisavabaduse pikendamisest.

Odava piletiga on see häda, et sinna, kuhu tegelikult oleksid tahtnud minna, sinule sobivaks ajaks head hinda alati ei pakuta.

Ja nii ostadki pilet ainult hinna järgi ja suvalisse kohta, hiljem siiski seda piletit ei kasuta ja järelikult kaotad ka piletiraha.

Olen ise korduvalt Taisse lennanud piletitega, mille kestus on oluliselt üle lubatud viisavaba 30 päeva ning suurel enamikul juhtudel on Euroopast väljuva lennu eel kontrollitud Taist lahkumise piletit.

Suured tänud kiirete ja heade mõtete eest! :)
Lähen lennujaama ning annan ka siin märku, mis lahendusega lennujaamas checkini tehtud (loodetavasti) sain.

Aitäh!

Kui isegi check-in lauas tehtud saad, võib järgmine üllatus oodata Tai piiriametniku poolt kes riiki ei luba kuna pole piletit riigist välja 30 päeva jooksul.

Minul aitas see, kui ütlesin, et plaanin riigist lahkuda bussiga Laosesse. Natuke tehti nägusid, aga riiki lasti.

Tallinna lennujaamas checkini tegema hakates tegi teenindaja paar kõnet ja ütles vastaspoolele, et “mingi error on, sest süsteem nõuab viisat, kuid Tai on viisavaba”. Siis oli tükk maad klõbistamist ja lõpuks andis piletid, midagi muud ei küsinud, v.a tüüpilised pagasi ja lõppsihtkoha küsimused. (Ma ise kahtlustan, et see polnud error, vaid süsteem ongi sedasi tehtud, et kui riigist väljumispilet on kaugemal tulevikus kui 30 päeva, siis automaatselt ei saa checkini teha, vaid süsteemi tuleb sisestada kas viisa või varasema väljumispileti number vms).

Saksamaal boardisin samuti probleemitult. Reisisin käsipagasiga ning ka sellega polnud kusagil probleeme.

Taisse sisenedes täitsin migratsioonipaberi vms, kus kirjutasin, et peatun Bangkokis mingis hotellis mille nimi oli varasemast meelde jäänud ning jään kolmeks nädalaks ja edasi liigun Kambodžasse. 

Ametnik uuris paberit, täitis midagi, vaatas otsa, lõi templi ja andis dokumendid tagasi.

Kas määravaks sai sihilikult valitud alandlikkus ja naeratamine või lihtsalt vedamine, kuid tähed joondusid õigesti ning astusin riiki ilma ühegi broneeringu ega piletita (v.a kahe kuu pärast pilet tagasi Eestisse).

PS! Seda kadalippu läbides meenus mulle Reispassi saade, kus Marko Lepik rääkis enda kogemusest Taisse sisenemisel. Jätan selle lingi siia :)

https://r2.err.ee/869628/reispass-tai-kultuur-marko-lepik

Jah, nagu alati ütlen, 99% on läbimurdmine esimesest check-ini töötajast ja seda ei tea iial, kelle otsa satud, seega pole ka võimalik anda alati toimivat nõu, sest iial ei tea, kelle otsa satud.

Kes nõuab piletit ega lase enne lennule

kes näeb süsteemi errorit ja lahendab selle enda moel

keda üldse ei morjenda

Piiril 99% ei küsita midagi. See, kas majutust või muud infot täpsemalt päritakse, sõltub jälle konkreetse piirivalvuri suvast, sinu passi teistest templitest, sinu näost ja olekust. Mõni lihtsalt on sellise näoga, et igal piiril peab tõestama, kuidas ta pole kaamel, teiselt ei küsita elu jooksul kunagi midagi.

Paar aastat tagasi oli mul sama plaan, et 30 päeva möödudes käin kuskil kõrval riigis ära ja saan uuesti 30 päeva Tai viisa, mida ma aga ei teadnud oli see et kui tahad uuesti 30 päeva viisat saada pead Taisse sisenema lennukiga, mitte maad mööda. Kui plaanisid reisida bussi/rongiga siis kontrolli igaks juhuks üle. Maad mööda riiki sisenedes anti viisa vaid kaheks nädalaks.

See väide,et maad mööda sisenedes kaks nädalat ei tohiks küll paika pidada.

ivok65

See Kätlin Kaljumäe, kellest sai Milvik väide, et ainult lennukiga, mitte maad mööda, ei pea kindlasti paika. Ise olen Teinud Visa Run-i, käies korraks Cambodias. Seda siis Pattayast.

Põhja-Tais käivad inimesed näiteks Laoses ja kohe tagasi.

@ Milvik

Juhiksin tähelepanu sellele, et mingit viisat 30 päevaks sa Taisse Eesti kodanikuna ei saa.

Tavalise turistina saad sa viisavabastuse 30 päevaks.

Ja kui käid riigist ära ja tuled jälle tagasi, siis saad uue viisavabastuse.

Kui soovid oma 30 päevast viisavabastust Tai Immigratsiooniametis pikendada veel 30 päevaks, siis on see samuti viisavabastuse pikendamine.

Sisenedes Taisse lennukiga, on viisavabastuste arv piiramatu. Muul viisil sisenedes (maismaad mööda, veeteed mööda) saab Taisse viisavabastust vaid 2 korda kalendriaasta jooksul.

@ ivok65, päike12

Selline kord 15 päeva kohta kui saabud naaberriigist, aga mitte lennukiga, on Tais kehtinud pikemat aega.

Ma püüdsin meeleheitlikult leida infot selle reegli tühistamise kohta lähiminevikus, kuid see mul ei õnnestunud.

Seevastu leidsin palju kinnitusi selle reegli kehtivusele erinevates riikides asuvate Tai saatkondade poolt.

Tavapärane tekst infoks on selline:

"If such foreigners enter the Kingdom at the immigration checkpoints which border neighboring countries, they will be allowed to stay for 15 days each time.."

Mõned näited:

http://www.thaiembassy.org/helsinki/fi/services/1937/38280-Tourist-Visa-Exemption.html

https://www.royalthaiconsulatebrisbane.com/visa-info

http://www.thaiconsulatechicago.org/pages-Visa.html

http://www.thaiembassy.ca/en/visiting-thailand/visas/tourist-visa-exemption

https://www.thaiconsul-uk.com/tourist-visa-exemption.php

https://www.phuket.net/visit-phuket/about/tips/passport-visa/

Neid viiteid on veel ja veel. Ma ei näe mõtet neid kõiki siia kopeerida.

Ainult Travelfish väidab, et vahet pole, kas saabud lennukiga või maismaad pidi.

Nii et kui annate pädeva lingi selle reegli muutuse kohta, oleksin tänulik. Sinnamaani aga ma ei saa selle väitega nõustuda.

Linki ei ole anda aga maadmööda riiki sisenedes löövad 30 päevase templi passi, ise korduvalt seda varianti kasutanud kui pole tahtnud immigratsioonile 1900 Bahti pikendamise eest maksta, vaid tegin pigem paaripäevase tripi Penangile või Langkawile. Umbes 2016 Aastal muutus seadus, et maismaad mööda saab ainult kaks korda kalendriaasta jooksul riiki siseneda aga muutus ka see, et 15 päeva asemel annavad nad nüüd 30 päeva.

@ Hannesto

Sel juhul on see kord muutunud alles viimase 3-4 aasta jooksul. Sellel perioodil ma tõesti ei ole ise piiri ületanud muudmoodi kui vaid lennukiga ja ei ole muutust omal nahal kogenud.

Siiski, näiteks ka Thaiembassy.com lehel (mis muide ei ole kuidagi seotud ametlike esindustega ega ka immigratsiooniameti või välisministeeriumiga) varieerub esitatav info:

However, persons entering through a land border checkpoint from neighboring countries will be granted a maximum stay of 15 days.

https://www.thaiembassy.com/thailand/visa-exemption-rule.php

Segadust tekitav on ka väga paljude Tai saatkondade kodulehtedel siiani (juba 3-4 aastat alates muudatuse jõustumisest?!?) asuv info. Kas tõesti saatkonnad uuendavad oma infot niivõrd harva?

Seda ma tõesti ei tea miks saatkonnad infot oma kodulehekülgedel uuendanud ei ole aga Eesti passiga saab nii Malaysia, Laose kui ka Myanmari piiripunktides Taisse sisenedes 30 päevase visa exemption’i. Tean oma kogemusest öelda.

See Thaiembassy lehe postitus tekitas elavat vastukaja Tai foorumites (rõhutades omakorda seda, kuivõrd segane ja tihti muutuv see süsteem on). Leht ise pole tõesti ametlik, vaid mingi õigusbüroo vms oma.

Sealne info, et 2 korda aastas saab maapiiril 30-päevase viisavabastuse, on levinud mujalgi.

Pooled Tai expatid said südari pigem väite peale, et lennujaamas saab 30-päevase viisavabastuse edaspidi 6 korda aastas. See on ka minul ammu täis, probleeme pole olnud, üldiselt tõlgendatakse seda suunisena piirivalvuritele, aga mingit sellist piirangut siiski polevat.

Ka laevaga tulles saab 30p.Näiteks Malaisiast Lipele.

E.T.

Ei maksa  igas teemas paanikat tekitada.

Sorri, minu viga.Vaatasin tõesti valet riiki.

Püüan tulevikus ennast parandada. :)

Tervitades