trip-krainetrip-ukraine-dark
Tai Bahti kurss Bangkoki lennujaamas vs Tavid Tallinn

Tere, minek 2 nädala pärast Taisse. Vaatan, et Tavidi kurss hetkel 34,2465. Kas keegi oskab öelda, mis on kurss hetkel Bangkoki Suvarnabhumi lennujaamas? Vast oleks mõistlik vahetada raha seal saabudes? Tänud juba ette kõigile vastajatele.

Huvitav...Võtsin praegu lahti Supperrich1965 kodulehe ja millegipärast ei leia seal valikus Suvarnabhumi lennujaama rahavahetuspunkti.Olen täiesti kindel, et veel hiljuti oli see seal lennujaamas (Airport Link'ga samal levelil) täiesti olemas. Jutt siis oranzi värvi putkast.SuperRich1965Isegi putka leidmise juhiseid on internetis mitmeid. Näiteks:https://www.thai.lt/blog/293-super-rich-suvarnabhumi-airport-best-foreign-exchange-ratesMiks siis kodulehel midagi selle kohta ei ole?Aga rusikareegel on ikkagi, et Tavidis vahetades saad neid tai rahasid ikka vähem.Hetkel näiteks Tavidis kurss 34,2484. Suvarnabhumis aga (olenevalt euro rahatähtede suurusest) 35,45 - 35,55.P.S. Mõlemal Supperrichil on olemas mobiiliäpid, mida mugav reisil kasutada.

Tavidi kurss on vist maailma kõige kehvem:) Kohalikus lennujaamas vahetad paari päeva jagu ja hiljem tänaval ülejäänu.

Ega erilist vahet pole, aga see kirjeldus esiteks ei päde enam, sest paari kuu eest kolisid rahavahetusputkad lennujaamas ca 100-150 meetrit paremale ja asetus on nüüd teine. Ise täpselt võrrelnud pole, aga kuuldavasti on kurss lennujaamas halvem nüüd kui mujal.Kuna roheline SuperRich ja oranž SuperRich1965 on kaks erinevat firmat, siis võibolla selle viimase vangerdusega üks neist kadus ära lennujaamast. Eks järgmine kord peab hoolikamalt putka värvi vaatama :)Rohkem võib lugeda näiteks omanike vendlusesthttps://www.travelvui.com/thailand/bangkok/the-5-best-money-changers-in-bangkok/Aga ega erilist vahet pole, vahed on minimaalsed, eriti tüüpilise mõnesaja eurose reisiraha vahetamisel. Eestiga võrreldes igal juhul parem hind, olgu või mõni sinist värvi SuperRichi koopia.

@improvedTänud info eest.Need kuuldused lennujaama halvemast kursist on vist kuulujutt sest vähemalt Supperrich Thailand (roheline putka) äpis näitab Suvarnabhumi lennujaamas sama kurssi, mis enamikus teistes punktides (v.a. peakontor ja mõni branch veel).Ma olen siiani arvanud, et Supperrichid löövad kõiki teisi hea kursiga aga praegu vaatasin, et Vasu Exchange on isegi grammivõrra parema kursiga. Paraku neil paistab olevat Bangkokis vaid üks kontor kus vahetada saab.Sinises Supperrichis (Rajdamris) olen isegi raha vahetanud ja sama kursiga mis kõrvalasuvates oranzides ja rohelistes Superrichide peakontorites.Üldiselt muidugi on need branchide vahelised hinnakõikumised minimaalsed ning tavalise turisti rahakotile mingit erilist vahet ei ole kas vahetad lennujaamas või peakontoris. Vahe ainult 0,1 baati 1 euro kohta.100 euro pealt võidaksid siis 10 baati (28 eurosenti). Minu meelest pole sellel tõmblemisel mõtet.

Vahe on väike jah, aga Suvarnabhumi kasuks räägib pigem see, et seal on "No Commission", samal ajal kui Tavidis on rahavahetuse tasu 2 eurot.

@tseburashkaMa pidasin küll silmas Tai kohalike Superrichide branche (ehk siis samale firmale kuuluvaid aga erinevates kohtades asuvaid vahetuspunkte).Näiteks lennujaama ja peakontori vahetuspunktide kursi vahet (mis reeglina on vaid 0,1).Tavidiga on neil vahe ikka pigem suur + jah, Tavidis liitub veel ka vahetustasu.

Ma olen viimasel ajal rahavahetuseks kasutanud hoopis Eurexi lennujaamateenust - tellid soovitud valuutasumma, maksad selle eest ülekandega ning Tallinna lennujaama väravate juures võtad valuutavahetuslauast välja. Väga mugav, komisjonitasu ei ole, kurss normaalne (nt USD hetkel 1.1189 vs Tavidi 1.1139 + 2€ komisjonitasu). THBga nende kurss niivõrd soodne pole, laiast laastus 50€ eest bathe vahetades 2.5€ kehvem kui Bangkoki lennujaamas vahetades, ent kui kohvrite ja vahmiiliga saabudes ja väsinuna ei viitsi rahavahetust otsida ja sabatada, siis on ka see variant.

BKK lennujaamas pakkusid märtsis kõik putkad täpselt sama hinda. Mine sinna, kus lphem järjekord. Kui raha vahetusega ei viitsi jebida, siis vaheta kõik ära. Meie enda tripil paremaid kursse ei näinud.

Veebruari lõpus oli  Koh Lantal igas putkas parem kurss kui oli lennujaamas :) 

TereVihje: Bangkoki lennujaamas mine alla korrusele ( kust saab ka rongiga linna) seal on kurss oluliselt parem kui üleval. Üleval kõik sama hinnaga: 2018 nov oli üleval 35, 2 all  vahetasin 37,4

Minule on ka jäänud mulje, et enamus BKK lennujaama rahavahetuspunktide halvast kursist rääkijaid on saanud oma kogemuse kohe saabuvate lendude juures asuvatest vahetusputkadest ja ei ole olnud kursis sellega, et alumisel korrusel (B-tasandil, Airport Link'i juures) on kurss oluliselt parem.Samuti paljud neist vist ei arvesta sellega, et Suvarnabhumi lennujaama saabumise aja ja oma sihtkohta (nt. Phuket, Krabi, Koh Samui jne.) saabumise aja vahel võib kurss igal pool juba paar korda muutunud olla. Sellest võib tekkida ettekujutus, et lennujaamas oli halvem kurss kuigi tegelikult on kurss vahepeal juba igal pool tõusnud.

ka mina mõtlesin seda, mis ARL peatuses all korrusel. Seal on väga OK kursid kõikidel putkadel. 

Mõtetu teema. Ei pea ju kõike raha kohe ära vahetama.50 eurost peaks ju küll esialgu piisama.