Tai- küsimus omapäi reisijatele :)

Hei, kas on siin keegi, kes korduvalt nö omal käel Taisse (nt Phuketis) reisinud ja jagax nt oma emaili, et saaksin täpsemalt uurida :)

Aga uuri siin, teised saavad ka targemaks. See Trip.ee mõte ongi.

Hbert, kas võib sinult uurida :) ?

Ma pole veel käinud, küll aga lähen lähikuudel omal käel Taisse. Aga ikkagi küsi avalikult, tegelikult on siin nn. Tai spetsialiste, kes käivad mõned korrad aastas Tais.

Meie oleme käinud omal käel Tais Phuketis. Mis sind huvitab?

Ka mõned korrad käinud ja ka omal käel lõunast põhja ning tagasi sõitnud autoga.

Phuketis pole käind, Tais aga korda viis ja mu meelest on see väga hää riik omapäi reisijale.

Mind huvitaks kõigepealt, mis ajal te tavaliselt olete käinud (et poleks ülikuuum), millise firma kaudu lennupileteid ostnud, palju vahemaandumisi tavaliselt tuleb teha (sooviks minimaalselt), mis hinnaga UMBES lennupiletid saanud, kas oskab mõnd konkreetset majutuskohta soovitada ja kui me nt Phuketisse tahaksime minna, siis kuidas lennujaamast hotelli saab (ilmselt taksoga, on see kallis)? Ja mis ajal peax hakkama paketti kokku panema. Me ise sooviks minna uuel aastal, ilmselt märts-aprill..

Prox, mille poolest on see hää riik, seleta lähemalt, palun :)

Ma võin lennupiletite kohta vastata ilma et ma seal käinud veel oleks. Mugavaim oleks Helsingist Finnairiga Bangkokki või tšarteriga Helsingist Phuketti, hinnad on sellised 900+ eurot, paketi puhul loomulikult kallimad. Parim hind, mida ma näinud olen viimasel aastal, oli Prahast ca 270 eurot. Lähemale tulles on momendil kuumaks punktiks Stockholm, kust nii Tyrkish Airlines, Norweigian, Lufthansa kui Emirates pakuvad häid hindu Taisse. Hinnad on sellised 460-550 eurot, neist mugavaim ilma vahemaandumisteta oleks uue Boeing 787-ga Norweigian. Vaata Trip.ee sooduspakkumiste rubriiki ja tule meie sõbraks FB-s, saad jooksvalt heade pakkumistega kursis olla.

Asunder, mind huvitaks, et mis neil siin foorumis olemasolevatel Tai teemadel viga on? Kõigest, mille vastu huvi tunned nagu oleks korduvalt juttu.

Meduus, minu peamine mulje, et olen end Tais ringi luusides tundnud turvaliselt, ei ole pidanud keskenduma vaid sellele, et tüütajaid või tüssajaid eemale peletada, kuigi ei väida, et need puuduvad, toit on olnud hea, elu odav, ühistransport kättesaadav ja toimiv, ilm, ajal, mil Eestis talv, soe. Õlu (Singha) mu maitse järgi maailma parim. Teenused kättesaadavad, teenindajad sõbralikud. Riik, vähemasti suuremad keskused, lääne inimesele teiste selle regiooni riikidega võrreldes, ehk kõige sarnasema elukvaliteediga, samas odavam. Tore on olnud. Palju pisikesi meeldivaid meenutusi ühesõnaga.

Proovin siis seal selle õlu ära :)Olen ise ka siit ja sealt lugenud, et Tais on kõik nii lihtne. Kui nüüd teemaalgataja küsimustele vastata, siis ise sain piletid läbi Estraveli hinnaga 605 €, ostsin piletid ära juba märtsis (luurasin õiget hinda ja mulle sobivaid kuupäevi päris pikalt), sõit ise novembrikuu alguses. Vahemaandumised on Istanbulis, lendan Turkish Airlines'iga. Lendu alustan Tallinnast. Hetkel rohkemat ei oska öelda, kui Tais ära käin, siis olen kohaliku eluga rohkem kursis.

Eelnevatele lisaks, Phuket ei anna Taist endast mitte mingisugust ettekujutust.

Oleme käinud nii hooaja tipul(jaanuaris) kui ka oktoobri lõpus Phuketil ja mõlema ajaga jäänud väga rahule. Oktoobris oht saada ehk rohkem vihma, aga üldjuhul Tai vihmad väga pikalt ei kesta ja iga päev on lootust ka ikka päikest näha. Transpordiga lennujaamast ööbimispaika probleemi küll ei tohiks olla. Taksopakkumisi lennujaamas küllaga, tuleb lihtsalteelnevalt oisut uurida milline on kekmine hind,sest kahjuks jah taksojuhid üritavad ka selles riigis turistidele kotti pähe tõmmata.

Käisime märtsis Tais. Maandusime Bangkokis, sealt siselennuga Krabile, sealt laevaga Koh Lantale, siis laevaga PhiPhi ja siis laevaga Phuket, sealt lennukiga Bangkokki tagasi. Eelnevaid kommentaare lugedes saime ikka kohati väga valet infot, eriti mis puudutas takso ja ekskursioonide hindasid.Krabil ja Phuketis sadamas ja lennujaamas sai takso vaid fikseeritud hindadega, s.t. ostsid kassast pileti ja kõigile üks hind ilma kauplemiseta.Näiteks Krabi lennujaamast Ao Nangi 450 bahti inimene, Phuketi sadamast Katale 600 bahti takso ja Katalt Phuketi lennujaama 1000 bahti takso. Ei olnud võimalik isegi kaubelda, nii et vanadest postitustest polnud taksohindade juures mingit abi.Bangkoki lennujaamast saime ette makstes kesklinna 350 bahti eest. Sõbrad võtsid takso ja said kesklinna 2000 bahti eest.Bangkokis tuleb igal juhul lausa nõuda, et nad paneksid taksomeetri käima aga eks nad püüavad seda vältida ja hinnas enne sõitu kokku leppida.

Minagi jaanuaris minemas. Kõik vajaliku info olen siinsetest postitustest kokku pannud. Siiski, oleks küsimus lennuki piletite kohta. Hetkel on parim pakkumine, mis ma leidnud olen, Cathay Pacific Helisingi-Bangkok 612€. Arvestades ka Helisingi otsa, tuleks pea 700€, ei ole just kõige soodsam variant. Samas räägib vastava pakkumise kasuks asjaolu, saan jaanuari lõpus sobivatel kuupäevadel minna (võimalused pole eriti paindlikud, 10 päeva ette/taha). Mis arvate, kas ostaks ära või ootaks veel midagi paremat ? Teoreetiliselt on nt Holidaypiratsis London-Bangkok tavaliselt 450€, ehk saaks kokku umbes 550€, samas kas saab lootma jääda, et leian lennu just jaanuari teise poolde ? Lisaks, igasugused vihjed, kuidas saada jaanuariks soodsalt piletid, on enam kui teretulnud :)

Miks mitte Stockholmist ? Nt 23.01-06.02 Emiratesiga ca 490€

Mõeldav, kuid kui proovisin ise samade kuupäevadega otsida, tuli hind palju kõrgem. Kust selle variandi leidsid ?

Aga kus te ööbite tavaliselt kui nt üks lend jõuab Dubaisse 22:25 ja bangkok reis läheb alles hommikul 7 ajal? lennujaamas?