trip-krainetrip-ukraine-dark
Tai reisi planeerimine

Tere! Ammune unistus on reisida Taisse, küsiksin nõu teadjatelt. Tean et googeldades saab väga palju infot ja just väga palju selle pärast ongi seda kõike raske hoomata. Olen väga tänulik kui keegi mulle vastata viitsib. Niisiis, esimest korda Taisse.

 1. Kas mõtekam (odavam) on minna omal käel või reisi pakkuja kaudu?
 2. Kui minna omal käel siis kas hotellid ette bronnida või vaadata koha pealt?
 3. Kuhu üldse minna? Sihtkohti nii palju mille vahel valida. Kuna plaan oleks 2 nädalaks minna siis on võimalik ka ilmselt mitmeid sihtkohti külastada. Millega oleks seal üldse mõtekas liigelda?
 4. Kas teha viisa kohapeal või Eestis?
 5. Kui palju raha kaasa võtta? Soov oleks kõike võimalikku teha sealt mis jõuab. Ühesõnaga ei ole plaanis koonerdada.
 6. Kuna üldse reisida Taisse, tean et seal mingi aeg need vihmaperioodid.

Vabandan ette korduvate küsimuste pärast siin foorumis. Praegu on veel kõik peas nii segane.

Ette tänades.

Kui see on Su esimene reis üldse, siis pigem vist ära ürita omal käel minna. Ma ei väida, et Sa hakkama ei saa. Kui piisavalt palju eeltööd teha, siis saadki hakkama. Lihtsalt reisipakkuja kaudu oleks esimene kord kindlam tunne. Eriti just seetõttu, et Tai on piisavalt kaugel. Kui sul on piletid taskus, mingi elamispind kindlustatud, siis need ongi kõige raskemad mured. Ja Sul on kelle poole pöörduda, kui mingi mure tekkib. Esimene reis annab sulle teadmise, mida Sa reisilt võiks tahta. Kindlasti on ka praegu mingid eelistused. Näiteks linnamelu versus loodus, matkamine versus rannas lebotamine jne. Minu soovitus oleks läbi lugeda viimase paari aasta teemad siinsamas foorumis. Tai kohta on juttu ikka korralikult. Nendest postitustest leiad kindlasti kohti ja tegevusi, mis tunduvad sobivad. Tihti on lisaks kohanimele ka lühike kirjeldus, mida seal nähti, kogeti, mis oli hea, mis halb.

Mina sain oma elu esimese ja ka ainsa paketireisi jooksul teada, et edaspidi reisin ma ainult enda koostatud plaani alusel. Mul lihtsalt vedas ropult, et sattusin poolkogemata nädalaks ajaks väga kogenud reisiselli seltskonda. Ei mingeid üllatusi ega ämbreid. Seega pole paha mõte endale mõni reisikaaslane leida. Kasvõi siit foorumist. Seltskonnaga on alati julgem ja lihtsam.

Tais on 95% ise minejaid, pigem on veider see,et kardetakse asjatult ja makstakse 3-4x suurem summa reisifirma le. Kust see kogemus ikka tuleb,kui ise ei proovi!?

Mitte küll kogemusest kuid ehk julgustuseks. Minul minek esmakordselt Taisse 28. jaanuaril. Lennupiletid olemas (võtsin Estravelist) ja täiesti juhuslikult sain ka korteri Pattayas. Eestlase käest rendile. Need mured murtud. Tegin sellesama tuttavaga nn infotunni ja sain ka Pattaya ja sealse ümbritseva kohta infot ja kaardi. Neid saab igast infoputkast kohapeal ka. Peamiselt venekeelsed siis. Oleneb muidugi, mida teha soovid. Mina olen palju googeldanud ka. Ja Trip on olnud abiks. Viisa saab piirilt. 10 päeva plaanime nn pingevabalt ja mõnusalt saartel käia, botaanikaaeda külastada, puukloostrit külastada, ja ehk ka mõne päevase väljasõidu kaugemale. Kindlasti soovin massaazis käia. Sealset ju kiidetakse ja mul üks konkreetne koht soovitatud. Ööturu kogemus kindlasti.

Rahavahetuse kohapealt olen ise ka natuke kahevahel. 10 eur-250(260 bht-d) üldiselt, nii olen varem aru saanud. Eile vahetasin esimese 100 euri , et saaks bussipileti raha ja Eestis sain 310 bht-d 10 eur eest.

Kuna Euroopa on läbi seigeldud ise siis väga ei karda. Kindlustused olemas, eeltöö tehtud, ise "hullu" kohapeal ei pane siis peaks kõik laabuma. Tripist ka natuke infot Aerofloti kohta eelnevalt saadud.

Kui ei katseta ega siis teada ei saa ;)

Kui inglise keele oskus puhas 0 , siis oleks v.olla lihtsam tõesti paketireis võtta...teisel juhul tasuks kindlasti omal käel minna. See kas reis esimene või teine ei oma üldse tähtsust..eriti veel Tais , kus on turistile kõik suht mugavaks tehtud. Ps. Tai on eestlasele viisavaba. Muud vastused peaks ka siit foorumist otsides kätte saama.

..ja viimaseks...kindlasti jäta Pattaya oma sihist välja..

Ise tegin küll 10-15a. tagasi esimesed kaks paketireisi. Seda siis Soome reisikorraldajaga. Nüüdseks käidud Tais korda kaheksa, seda juba omalkäel. Päris esimest reisi, üleüldse, ma omalkäel küll Taisse ei soovita.Kust see 95%
iseminevaid küll võetakse. Kui meil läheb kahepeale, kolm nädalat Tais tavaliselt 3000-3500 eur (lennud, hotellid, rollud, kultuuriosa, meelelahutus, söök.) siis paketireis on kindlasti kallim, sest kõik tehakse ette- taha ära. See, et paketireis on 3-4x kallim on liialdus.

Gloobus112-see viimane on jah sinu isiklik arvamus Pattaya kohta. Samas inimesi kes seal korduvalt käinud. Ja vaadata on seal ümbruses ka. Rannad muidugi ei ole sellised mida mujal ehk nautida saaks. Erinevates foorumiteski kirjeldatud seda palju. Igal pool head ja halba.

Viisavaba kuid paberid pead ikkagi täitma ju...st. et pole vaja ette midagi teha aga nii nagu Soome sisse marsid, päris pole ju.

Jah. See kindlasti minu ja mõne mu tuttava arvamus ega ole absoluutne tõde..aga olles Tai rist-rästi läbi käinud, siis jätaks ISIKLIKULT selle koha viimaseks. Lisaks kui veel rannast eraldi rääkida , siis mul tõesti kahju kui mõne inimese Tai ranna kogemus sellega piirdub... Mis puudutab päike12 kommentaari , siis 10..15 aastat tagasi oli internetis oluliselt vähem informatsiooni sihtkohtade kohta. Nûûd leiab kas või youtubes igasuguseid abistavaid videosid, foorumitest rääkimata. Inglise keele oskus on minu arvates suht oluline ainult.

Lisaks..Marit 78, 10 eur eest peaks kohapeal vast 360..370 bahti saama :)

Kurss oli aasta lõpus kohapeal 37 ja peale. Kindlasti ei tasu eestis kehva kursiga vahetada

Olen nüüd natukene juba edasi uurinud. Tahaks alustuseks lennata bangkoki ja seal paar päeva veeta ja siis kas Phuketi või Krabile edasi ja sealt mõnele PhiPhi saarele. Kui valida kumbiki Phuketist või Krabist siis kumba valiksite? Kas 3 kohta 2 nädalaga on liiga palju läbi käia või vähe? Või üldse kohe lennata otse Phuketi või Krabile? Reisi eesmärk on näha palju ja päikest võtta.

No kui juba sellised mõtted peas, et esimest korda Taisse ja nii sisukalt, siis seda ükski reisibüroo ei paku. Siin ongi nii,et võta Tai teemad lahti, otsi ja googelda. Taist väga palju kirjutatud, mis kellele meeldib on väga individuaalne. Keegi sulle reisi valmis ei sepitse. See võimalus on siis olemas, kui astud reisibüroo uksest oma sooviga sisse. Ilusat reisi.

Ma just seda mõtlengi et kas läheb liiga paljuks?

Ja ma ei ootagi et keegi mulle reisi ette planeeriks, lihtsalt küsin abi mõne küsimuse puhul neilt inimestelt kellel on aega/tahtmist vastata.

Räägin oma plaanidest.Ma ka esimest korda Taisse.Sõidame otse Phuketisse läbi Moskva.piletid ostetud algusega Tallinnast ,vedaja Aeroflot.ühe edasitagasi pileti maksumus veebruari lõpp 600-650 eur.esmane peatuspaik nii paariks ööks on juba broneeritud. Ahjaa mitmekesi teil minek?palju reisi eelarve on? Hea inglise keel muidugi kasuks. Mul korduvsõitjatele ka küsimus,milline tervise/reisikindlustus peaks olema ?

Käisin 2015. a lõpus. Minu reisi planeerimist ja kokkuvõtet saab lugeda siit: http://trip.ee/foorum/uldfoorum/phuket-phi-phi-koh-lanta-krabi-phuket?page=2 . Äkki on abiks.

Ilma osas ei tea iiali. Minu teada praegu, kui peaks seal olema head ilmad, seda ei ole. Loterii ühesõnaga.

Kui soov ringi käia, siis ikka ise omal käel minna. Aurinkomatkat pakub Helsingist küll aeg-ajalt väga häid pakette, aga see tähendab ikkai kohapeal olemist st majutus sul ühes kohas makstud ja siis tuleks teha päevareise või paaripäeva reise mujale. Kui plaan minna suure kohvriga, siis iseenesest on hea, et on nn üks pidepunkt, kus asjad. Eks siin tulebki siis kaaluda, kuidas nii rahaliselt kui ajaliselt mõttekam oleks. Kui Tais ära käisin,siis ise mõtlesin küll, et oleks pidanud hoidma Bangkokist eemale. Oleks võinud võttanTln-Helsingi-Krabi v Tln-Helsingi-Phuket. Oleks maksnud tsipa rohkem, aga oleks võitnud ajas ja mugavuses. Bangkokis jah, kui soov seda vaadata, siis kohe minnes, tagasitulles oli see minu jaoks liiga palju. Sõna otseses mõttes õhk tõmbas hinge kinni.

Gloobus 112, 2 tundi tagasi oli jah Tais 10 eur eest saadus 389 kohalikku. Mina vahetasin lennujaamast Pattayale ja bussijaamast "koju" jõudmise raha. Rohkem siin ei plaanigi vahetada. Ikka seal.

Peamine on tahtmine, oskamine uurida ette infot ja julge pealehakkamine. No ja kui lähebki natuke metsa siis alti saab järgmine kord uuesti ja paremini teha ;)

Ilusat reisiaastat meile kõikidele, Marit

Tubli lillekke. Väga hästi kirjutatud just esmakordselt minejaile. Seega lapake ennem foorum läbi ,googeldage ka, tehke oma reisiplaan ja kui midagi jäi arusaamatuks küsige. Ilusat reisi

Tere! Olen Tais käinud omajagu kordi. Alljärgnev on minu arvamus ja ei pretendeeri absoluutsele tõele:

 1. Kas mõtekam (odavam) on minna omal käel või reisi pakkuja kaudu? Odavam on minna omal käel, samas mugavam on minna reisipaketiga.
 2. Kui minna omal käel siis kas hotellid ette bronnida või vaadata koha pealt? Mina soovitaks ette broneerida, saab rahulikult elu nautida. Eriti kui raha ei ole probleemiks ja ei pea kõige odavamat taga ajama (nt 200 baadised toad otse tänavalt võttes on olemas küll, aga kas on vaja?)
 3. Kuhu üldse minna? Sihtkohti nii palju mille vahel valida. Kuna plaan oleks 2 nädalaks minna siis on võimalik ka ilmselt mitmeid sihtkohti külastada. Millega oleks seal üldse mõtekas liigelda? Soovitan nii põhja- kui lõunaosa. Võib-olla 4-5 päeva Chiang Mais alustuseks ja sealt lennata edasi Phuketile või Krabile (on olemas otselennud). Chiang Mai on kunagise Lanna Kuningriigi pealinn ja seal on tõesti palju templeid ja muud ajaloolist kultuuri. Iga tänavabüroo müüb erinevaid reise ja turismiatraktsioone, nt tai kokakool, zipline, elevantide varjupaigad, veepargid, ekskursioon Tai kõrgeimale mäele või Kuldsesse kolmnurka (Laose, Birma ja Tai piir), muay thai võistlused jpm. Massaaž, kala-pediküür, kaubandus - kõik on Chiang Mais oluliselt soodsam kui lõunas ja osaliselt soodsam kui Bangkokis. Chiang Mai miinuseks on, et puuduvad rannad; kui soovid rannapuhkust, siis tuleks sealt reisi teiseks pooleks kindlasti lõunasse lennata. Phuketil soovitaksin majutuda kas Patongi (BangLa'st natuke eemale, et poleks nii kärarikas), Karonisse või Katasse, kui olete seal esmakordselt. Mitmendat korda minejad eelistavad võib-olla kaugemaid randu, kuna on puhtam, ilusam, ent samas ka tunduvalt igavam, kui ainult olesklemisest väheks jääb. Phuketil pakutakse samuti väga palju erinevaid ekskursioone igas tänavaturismiletis, saad ka soovi korral ise paadimeestega otse sõidu kokku leppida just sinna kuhu soovid ja nii mitmele saarele kui soovid. Samuti ei jää kaugeks Surat Thani ja Khao Sok rahvuspark, kus saab kontrastiks rannaelamusele hoopis muud laadi elamuse sealsest loodusest, majakestest veel peal jne.
 4. Kas teha viisa kohapeal või Eestis? Ei ole vaja viisat lühiajaliseks peatumiseks. Lennukis jagatakse immigratsioonikaarte, mis tuleb ära täita ja kaardi teine osa maalt lahkumiseni alles hoida. Selle kaardi ja passiga lähete lihtsalt passikontrollist läbi, midagi eriti ei küsita ja midagi maksma ega muid dokumente täitma ei pea enam. Pannakse ainult tempel passi, kui kaua maal viibida võib. Kohal olles saab soovi korral kohalviibimisaega pikendada, seda saad teha nii ise suuremates linnades, kui pöörduda tänava reisibüroo poole (tehakse nii 3 kuu kui aastaseid viisasid, kuni 50 aastastele õppuriviisat, vanematele pensionäriviisat - mida just parajasti vaja).
 5. Kui palju raha kaasa võtta? Soov oleks kõike võimalikku teha sealt mis jõuab. Ühesõnaga ei ole plaanis koonerdada. Ei oska soovitada. Alati on võimalik kaardiga ATM-ist raha juurde võtta, see ei ole märkimisväärselt kallim kui sularahavahetus (kuigi mõni euro kallim siiski on). Tai massaaž 200-500 baati, kalapediküür 99-199 baati, ekskursioonid 600-1600 baati inimene/päeva kohta, praad "restoranis" paarisaja baadi ringis, tänavatoiduportsjon 50-100 baati, värske puuviljamahl 20-50 baati, banaanikobar 100 baati, meeste t-särk 180-400 baati, aluspesu 4 paari 300-400 baati, naiste kirjud "tai" sitsipüksid 100-250 baati jne. Hotellide hindu näed booking.com'ist või agodast vm.
 6. Kuna üldse reisida Taisse, tean et seal mingi aeg need vihmaperioodid. Enamik aegu on täiesti ok põhja-Tai jaoks; lõunas sõltub elu ja rahvarohkus tõesti rohkem vihmaperioodist, kuid lõuna jaoks on okt/nov - märts OK aeg.

PS Minule meeldib Pattaya ja ei kõhkleks sinna tagasi minemast. Minu meelest on igal kohal oma võlud. Phuket meeldib muidugi rohkem :) Reisikindlustust eraldi ei tee, see on krediitkaardiga kaasas.

 1. Kas mõtekam (odavam) on minna omal käel või reisi pakkuja kaudu? Soovitaks omal käel. Juhul kui inglise keel ei ole Sulle võõras. Turismifirma ei anna olulist efekti, kui Sa oled nõus ise natuke kodutööd tegema. Eelistad mugavust ja turvatunnet siis vali valmispakett. Soovitan Tai Lonely Planet soetada, annab ettekujutuse ja kindlustunde.
 2. Kui minna omal käel siis kas hotellid ette bronnida või vaadata koha pealt? Soovitaks panna kinni Bangkok'i ööbimise (Siam'i või Khao San'i piirkond) ja näiteks esimesed päevad Phuketil (näit.Kata). Seejärel saad läbi agoda või booking'u järgmised päevad kinni panna, eriti kui soovid endala jätta vabaduse liikuda. 10 päeva kuni 2 nädalat jaotada Phuketi ja Krabi vahel on piisav. Mitu korda ise käinud kolmnurk Phuket-Krabi-Ko Lanta. Siselennud tasuks ette ära võtta kasutades Airasia (või Nokair) teenuseid.
 3. Kuhu üldse minna? Sihtkohti nii palju mille vahel valida. Juhul kui Sa soovid natuke omal käel avastada ja mitte väga paikne olla, siis näiteks lenda Bangkok'ist Phuketisse ja Bangkok'i tagasi Krabist.
 4. Kas teha viisa kohapeal või Eestis? Viisa saad piirilt.
 5. Kui palju raha kaasa võtta? Sinu valik kas võtad kogu summa kaasa või lihtsalt kasutad ATMi teenuseid, neid jagub piisavalt. Isiklikult ei ole kogu summat kaasa võtnud, kuna ei ole panga teenustasusid paljuks pidanud. Eestist bahte kaasa ei võtaks, kuna kurss kehva ning lennujaamas saad koheselt raha vahetada või ATMist välja võtta.
 6. Kuna üldse reisida Taisse, tean et seal mingi aeg need vihmaperioodid. Vahemik november kuni aprill. Novembris ilus roheline arvestades, et vihmaperiood on läbi saanud, aprillis kisub juba suhteliselt kuumaks.

Tais võib julgelt omal käel reisida. See pole nagu paljud Aasia-Aafrika riigid, kus kohalik maksab mingi teenuse eest 100 raha, turist 500 ja loll turist 1000. Kõik saavad sama hinnaga, halvimal juhul turistilt küsitakse 100-200 baati (2,5-5 eurot) rohkem ehk umbes jootraha jagu. Igas hotellis ja niisama tänaval on iga 50 meetri tagant lett, mis müüb sulle reise saartele või mis iganes atraktsioonidele, variante on kümneid ja need on igas letis põhimõtteliselt samad. Letid ainult vahendavad erinevaid kohalikke reisipakkujaid. Neid võib julgelt kasutada - paketireisi puhul pakutakse sulle neidsamu asju reisibüroo juurdehindlusega. Tai omapära on küll see, et kõikide reiside reklaambrošüüridele on lettides kirjutatud mingid ulmehinnad, a la 3000 baati. Niipea, kui mõne kohta küsid, pakutakse seda "õige" hinnaga, ca 50% odavamalt. Sportlikust huvist võid veel 100-200 baati alla kaubelda, kui arvad, et sul on seda raha rohkem vaja kui teenindajal (Tai päevapalk algab 400 baati juurest 8-12 tunnise tööpäeva eest). Aga üldiselt see esimese raksuga pakutud hind on päris lähedal tegelikule.

Ring Bangkok-Phuket-Krabi-Bangkok on täiesti tehtav kahe nädalaga. Siselennud on odavad, Phuketist Krabile saad osta tänaval letist transferi. Bangkokis peatumine sõltub shoppamise huvist. Hinnad on seal kuni 2 korda odavamad kui Phuketil (mis on Tai konkurentsitult kõige kallim paik) ja ca 30-50% odavamad kui Krabis (tüüpilised turistide pudinad/riided vms kui nende vastu huvi on). Kui olla seal paar päeva alguses, pead ostetud asju terve reisi kaasa vedama, kui reisi lõpus, siis asjadega otse lennukisse. Shoppamishuvi puudumisel vahet pole, mis järjekorras liikuda.

Turismihooaeg pigem lõpeb märtsiga, samas aprillis on Tai uusaasta,, mis võib olla huvitav. Samas on palju palavam ja vihma sajab tihemini.