Tai reisi planeerimine

Tere!
Ammune unistus on reisida Taisse, küsiksin nõu teadjatelt.
Tean et googeldades saab väga palju infot ja just väga palju selle pärast ongi seda kõike raske hoomata.
Olen väga tänulik kui keegi mulle vastata viitsib.
Niisiis, esimest korda Taisse.

 1. Kas mõtekam (odavam) on minna omal käel või reisi pakkuja kaudu?
 2. Kui minna omal käel siis kas hotellid ette bronnida või vaadata koha pealt?
 3. Kuhu üldse minna? Sihtkohti nii palju mille vahel valida. Kuna plaan oleks 2 nädalaks minna siis on võimalik ka ilmselt mitmeid sihtkohti külastada. Millega oleks seal üldse mõtekas liigelda?
 4. Kas teha viisa kohapeal või Eestis?
 5. Kui palju raha kaasa võtta? Soov oleks kõike võimalikku teha sealt mis jõuab. Ühesõnaga ei ole plaanis koonerdada.
 6. Kuna üldse reisida Taisse, tean et seal mingi aeg need vihmaperioodid.

Vabandan ette korduvate küsimuste pärast siin foorumis. Praegu on veel kõik peas nii segane.

Ette tänades.

Kui see on Su esimene reis üldse, siis pigem vist ära ürita omal käel minna. Ma ei väida, et Sa hakkama ei saa. Kui piisavalt palju eeltööd teha, siis saadki hakkama. Lihtsalt reisipakkuja kaudu oleks esimene kord kindlam tunne. Eriti just seetõttu, et Tai on piisavalt kaugel. Kui sul on piletid taskus, mingi elamispind kindlustatud, siis need ongi kõige raskemad mured. Ja Sul on kelle poole pöörduda, kui mingi mure tekkib.
Esimene reis annab sulle teadmise, mida Sa reisilt võiks tahta. Kindlasti on ka praegu mingid eelistused. Näiteks linnamelu versus loodus, matkamine versus rannas lebotamine jne.
Minu soovitus oleks läbi lugeda viimase paari aasta teemad siinsamas foorumis. Tai kohta on juttu ikka korralikult. Nendest postitustest leiad kindlasti kohti ja tegevusi, mis tunduvad sobivad. Tihti on lisaks kohanimele ka lühike kirjeldus, mida seal nähti, kogeti, mis oli hea, mis halb.

Mina sain oma elu esimese ja ka ainsa paketireisi jooksul teada, et edaspidi reisin ma ainult enda koostatud plaani alusel. Mul lihtsalt vedas ropult, et sattusin poolkogemata nädalaks ajaks väga kogenud reisiselli seltskonda. Ei mingeid üllatusi ega ämbreid. Seega pole paha mõte endale mõni reisikaaslane leida. Kasvõi siit foorumist. Seltskonnaga on alati julgem ja lihtsam.

Tais on 95% ise minejaid, pigem on veider see,et kardetakse asjatult ja makstakse 3-4x suurem summa reisifirma
le. Kust see kogemus ikka tuleb,kui ise ei proovi!?

Mitte küll kogemusest kuid ehk julgustuseks.
Minul minek esmakordselt Taisse 28. jaanuaril. Lennupiletid olemas (võtsin Estravelist) ja täiesti juhuslikult sain ka korteri Pattayas. Eestlase käest rendile. Need mured murtud. Tegin sellesama tuttavaga nn infotunni ja sain ka Pattaya ja sealse ümbritseva kohta infot ja kaardi. Neid saab igast infoputkast kohapeal ka. Peamiselt venekeelsed siis.
Oleneb muidugi, mida teha soovid. Mina olen palju googeldanud ka. Ja Trip on olnud abiks.
Viisa saab piirilt. 10 päeva plaanime nn pingevabalt ja mõnusalt saartel käia, botaanikaaeda külastada, puukloostrit külastada, ja ehk ka mõne päevase väljasõidu kaugemale.
Kindlasti soovin massaazis käia. Sealset ju kiidetakse ja mul üks konkreetne koht soovitatud. Ööturu kogemus kindlasti.

Rahavahetuse kohapealt olen ise ka natuke kahevahel. 10 eur-250(260 bht-d) üldiselt, nii olen varem aru saanud. Eile vahetasin esimese 100 euri , et saaks bussipileti raha ja Eestis sain 310 bht-d 10 eur eest.

Kuna Euroopa on läbi seigeldud ise siis väga ei karda. Kindlustused olemas, eeltöö tehtud, ise "hullu" kohapeal ei pane siis peaks kõik laabuma. Tripist ka natuke infot Aerofloti kohta eelnevalt saadud.

Kui ei katseta ega siis teada ei saa ;)

Kui inglise keele oskus puhas 0 , siis oleks v.olla lihtsam tõesti paketireis võtta...teisel juhul tasuks kindlasti omal käel minna. See kas reis esimene või teine ei oma üldse tähtsust..eriti veel Tais , kus on turistile kõik suht mugavaks tehtud.
Ps. Tai on eestlasele viisavaba.
Muud vastused peaks ka siit foorumist otsides kätte saama.

..ja viimaseks...kindlasti jäta Pattaya oma sihist välja..

Ise tegin küll 10-15a. tagasi esimesed kaks paketireisi. Seda siis Soome reisikorraldajaga. Nüüdseks käidud Tais korda kaheksa, seda juba omalkäel.
Päris esimest reisi, üleüldse, ma omalkäel küll Taisse ei soovita.Kust see 95%
iseminevaid küll võetakse. Kui meil läheb kahepeale, kolm nädalat Tais tavaliselt 3000-3500 eur (lennud, hotellid, rollud, kultuuriosa, meelelahutus, söök.) siis paketireis on kindlasti kallim, sest kõik tehakse ette- taha ära.
See, et paketireis on 3-4x kallim on liialdus.

Gloobus112-see viimane on jah sinu isiklik arvamus Pattaya kohta. Samas inimesi kes seal korduvalt käinud. Ja vaadata on seal ümbruses ka. Rannad muidugi ei ole sellised mida mujal ehk nautida saaks. Erinevates foorumiteski kirjeldatud seda palju. Igal pool head ja halba.

Viisavaba kuid paberid pead ikkagi täitma ju...st. et pole vaja ette midagi teha aga nii nagu Soome sisse marsid, päris pole ju.

Jah. See kindlasti minu ja mõne mu tuttava arvamus ega ole absoluutne tõde..aga olles Tai rist-rästi läbi käinud, siis jätaks ISIKLIKULT selle koha viimaseks.
Lisaks kui veel rannast eraldi rääkida , siis mul tõesti kahju kui mõne inimese Tai ranna kogemus sellega piirdub...
Mis puudutab päike12 kommentaari , siis 10..15 aastat tagasi oli internetis oluliselt vähem informatsiooni sihtkohtade kohta. Nûûd leiab kas või youtubes igasuguseid abistavaid videosid, foorumitest rääkimata. Inglise keele oskus on minu arvates suht oluline ainult.

Lisaks..Marit 78, 10 eur eest peaks kohapeal vast 360..370 bahti saama :)

Kurss oli aasta lõpus kohapeal 37 ja peale. Kindlasti ei tasu eestis kehva kursiga vahetada

Olen nüüd natukene juba edasi uurinud.
Tahaks alustuseks lennata bangkoki ja seal paar päeva veeta ja siis kas Phuketi või Krabile edasi ja sealt mõnele PhiPhi saarele. Kui valida kumbiki Phuketist või Krabist siis kumba valiksite? Kas 3 kohta 2 nädalaga on liiga palju läbi käia või vähe? Või üldse kohe lennata otse Phuketi või Krabile? Reisi eesmärk on näha palju ja päikest võtta.

No kui juba sellised mõtted peas, et esimest korda Taisse ja nii sisukalt, siis seda ükski reisibüroo ei paku.
Siin ongi nii,et võta Tai teemad lahti, otsi ja googelda. Taist väga palju kirjutatud, mis kellele meeldib on väga individuaalne.
Keegi sulle reisi valmis ei sepitse. See võimalus on siis olemas, kui astud reisibüroo uksest oma sooviga sisse.
Ilusat reisi.

Ma just seda mõtlengi et kas läheb liiga paljuks?

Ja ma ei ootagi et keegi mulle reisi ette planeeriks, lihtsalt küsin abi mõne küsimuse puhul neilt inimestelt kellel on aega/tahtmist vastata.

Räägin oma plaanidest.Ma ka esimest korda Taisse.Sõidame otse Phuketisse läbi Moskva.piletid ostetud algusega Tallinnast ,vedaja Aeroflot.ühe edasitagasi pileti maksumus veebruari lõpp 600-650 eur.esmane peatuspaik nii paariks ööks on juba broneeritud.
Ahjaa mitmekesi teil minek?palju reisi eelarve on?
Hea inglise keel muidugi kasuks.
Mul korduvsõitjatele ka küsimus,milline tervise/reisikindlustus peaks olema ?

Käisin 2015. a lõpus. Minu reisi planeerimist ja kokkuvõtet saab lugeda siit:
http://trip.ee/foorum/uldfoorum/phuket-phi-phi-koh-lanta-krabi-phuket?page=2 . Äkki on abiks.

Ilma osas ei tea iiali. Minu teada praegu, kui peaks seal olema head ilmad, seda ei ole. Loterii ühesõnaga.

Kui soov ringi käia, siis ikka ise omal käel minna.
Aurinkomatkat pakub Helsingist küll aeg-ajalt väga häid pakette, aga see tähendab ikkai kohapeal olemist st majutus sul ühes kohas makstud ja siis tuleks teha päevareise või paaripäeva reise mujale. Kui plaan minna suure kohvriga, siis iseenesest on hea, et on nn üks pidepunkt, kus asjad. Eks siin tulebki siis kaaluda, kuidas nii rahaliselt kui ajaliselt mõttekam oleks.
Kui Tais ära käisin,siis ise mõtlesin küll, et oleks pidanud hoidma Bangkokist eemale. Oleks võinud võttanTln-Helsingi-Krabi v Tln-Helsingi-Phuket. Oleks maksnud tsipa rohkem, aga oleks võitnud ajas ja mugavuses. Bangkokis jah, kui soov seda vaadata, siis kohe minnes, tagasitulles oli see minu jaoks liiga palju. Sõna otseses mõttes õhk tõmbas hinge kinni.

Gloobus 112, 2 tundi tagasi oli jah Tais 10 eur eest saadus 389 kohalikku. Mina vahetasin lennujaamast Pattayale ja bussijaamast "koju" jõudmise raha. Rohkem siin ei plaanigi vahetada. Ikka seal.

Peamine on tahtmine, oskamine uurida ette infot ja julge pealehakkamine. No ja kui lähebki natuke metsa siis alti saab järgmine kord uuesti ja paremini teha ;)

Ilusat reisiaastat meile kõikidele, Marit

Tubli lillekke. Väga hästi kirjutatud just esmakordselt minejaile.
Seega lapake ennem foorum läbi ,googeldage ka, tehke oma reisiplaan ja kui midagi jäi arusaamatuks küsige.
Ilusat reisi

Tere! Olen Tais käinud omajagu kordi. Alljärgnev on minu arvamus ja ei pretendeeri absoluutsele tõele:

 1. Kas mõtekam (odavam) on minna omal käel või reisi pakkuja kaudu?
  Odavam on minna omal käel, samas mugavam on minna reisipaketiga.
 2. Kui minna omal käel siis kas hotellid ette bronnida või vaadata koha pealt?
  Mina soovitaks ette broneerida, saab rahulikult elu nautida. Eriti kui raha ei ole probleemiks ja ei pea kõige odavamat taga ajama (nt 200 baadised toad otse tänavalt võttes on olemas küll, aga kas on vaja?)
 3. Kuhu üldse minna? Sihtkohti nii palju mille vahel valida. Kuna plaan oleks 2 nädalaks minna siis on võimalik ka ilmselt mitmeid sihtkohti külastada. Millega oleks seal üldse mõtekas liigelda?
  Soovitan nii põhja- kui lõunaosa. Võib-olla 4-5 päeva Chiang Mais alustuseks ja sealt lennata edasi Phuketile või Krabile (on olemas otselennud). Chiang Mai on kunagise Lanna Kuningriigi pealinn ja seal on tõesti palju templeid ja muud ajaloolist kultuuri. Iga tänavabüroo müüb erinevaid reise ja turismiatraktsioone, nt tai kokakool, zipline, elevantide varjupaigad, veepargid, ekskursioon Tai kõrgeimale mäele või Kuldsesse kolmnurka (Laose, Birma ja Tai piir), muay thai võistlused jpm. Massaaž, kala-pediküür, kaubandus - kõik on Chiang Mais oluliselt soodsam kui lõunas ja osaliselt soodsam kui Bangkokis. Chiang Mai miinuseks on, et puuduvad rannad; kui soovid rannapuhkust, siis tuleks sealt reisi teiseks pooleks kindlasti lõunasse lennata. Phuketil soovitaksin majutuda kas Patongi (BangLa'st natuke eemale, et poleks nii kärarikas), Karonisse või Katasse, kui olete seal esmakordselt. Mitmendat korda minejad eelistavad võib-olla kaugemaid randu, kuna on puhtam, ilusam, ent samas ka tunduvalt igavam, kui ainult olesklemisest väheks jääb.
  Phuketil pakutakse samuti väga palju erinevaid ekskursioone igas tänavaturismiletis, saad ka soovi korral ise paadimeestega otse sõidu kokku leppida just sinna kuhu soovid ja nii mitmele saarele kui soovid. Samuti ei jää kaugeks Surat Thani ja Khao Sok rahvuspark, kus saab kontrastiks rannaelamusele hoopis muud laadi elamuse sealsest loodusest, majakestest veel peal jne.
 4. Kas teha viisa kohapeal või Eestis?
  Ei ole vaja viisat lühiajaliseks peatumiseks. Lennukis jagatakse immigratsioonikaarte, mis tuleb ära täita ja kaardi teine osa maalt lahkumiseni alles hoida. Selle kaardi ja passiga lähete lihtsalt passikontrollist läbi, midagi eriti ei küsita ja midagi maksma ega muid dokumente täitma ei pea enam. Pannakse ainult tempel passi, kui kaua maal viibida võib. Kohal olles saab soovi korral kohalviibimisaega pikendada, seda saad teha nii ise suuremates linnades, kui pöörduda tänava reisibüroo poole (tehakse nii 3 kuu kui aastaseid viisasid, kuni 50 aastastele õppuriviisat, vanematele pensionäriviisat - mida just parajasti vaja).
 5. Kui palju raha kaasa võtta? Soov oleks kõike võimalikku teha sealt mis jõuab. Ühesõnaga ei ole plaanis koonerdada.
  Ei oska soovitada. Alati on võimalik kaardiga ATM-ist raha juurde võtta, see ei ole märkimisväärselt kallim kui sularahavahetus (kuigi mõni euro kallim siiski on).
  Tai massaaž 200-500 baati, kalapediküür 99-199 baati, ekskursioonid 600-1600 baati inimene/päeva kohta, praad "restoranis" paarisaja baadi ringis, tänavatoiduportsjon 50-100 baati, värske puuviljamahl 20-50 baati, banaanikobar 100 baati, meeste t-särk 180-400 baati, aluspesu 4 paari 300-400 baati, naiste kirjud "tai" sitsipüksid 100-250 baati jne. Hotellide hindu näed booking.com'ist või agodast vm.
 6. Kuna üldse reisida Taisse, tean et seal mingi aeg need vihmaperioodid.
  Enamik aegu on täiesti ok põhja-Tai jaoks; lõunas sõltub elu ja rahvarohkus tõesti rohkem vihmaperioodist, kuid lõuna jaoks on okt/nov - märts OK aeg.

PS Minule meeldib Pattaya ja ei kõhkleks sinna tagasi minemast. Minu meelest on igal kohal oma võlud. Phuket meeldib muidugi rohkem :)
Reisikindlustust eraldi ei tee, see on krediitkaardiga kaasas.

 1. Kas mõtekam (odavam) on minna omal käel või reisi pakkuja kaudu?
  Soovitaks omal käel. Juhul kui inglise keel ei ole Sulle võõras.
  Turismifirma ei anna olulist efekti, kui Sa oled nõus ise natuke kodutööd tegema. Eelistad mugavust ja turvatunnet siis vali valmispakett.
  Soovitan Tai Lonely Planet soetada, annab ettekujutuse ja kindlustunde.
 2. Kui minna omal käel siis kas hotellid ette bronnida või vaadata koha pealt?
  Soovitaks panna kinni Bangkok'i ööbimise (Siam'i või Khao San'i piirkond) ja näiteks esimesed päevad Phuketil (näit.Kata). Seejärel saad läbi agoda või booking'u järgmised päevad kinni panna, eriti kui soovid endala jätta vabaduse liikuda. 10 päeva kuni 2 nädalat jaotada Phuketi ja Krabi vahel on piisav. Mitu korda ise käinud kolmnurk Phuket-Krabi-Ko Lanta. Siselennud tasuks ette ära võtta kasutades Airasia (või Nokair) teenuseid.
 3. Kuhu üldse minna? Sihtkohti nii palju mille vahel valida.
  Juhul kui Sa soovid natuke omal käel avastada ja mitte väga paikne olla, siis näiteks lenda Bangkok'ist Phuketisse ja Bangkok'i tagasi Krabist.
 4. Kas teha viisa kohapeal või Eestis?
  Viisa saad piirilt.
 5. Kui palju raha kaasa võtta?
  Sinu valik kas võtad kogu summa kaasa või lihtsalt kasutad ATMi teenuseid, neid jagub piisavalt. Isiklikult ei ole kogu summat kaasa võtnud, kuna ei ole panga teenustasusid paljuks pidanud. Eestist bahte kaasa ei võtaks, kuna kurss kehva ning lennujaamas saad koheselt raha vahetada või ATMist välja võtta.
 6. Kuna üldse reisida Taisse, tean et seal mingi aeg need vihmaperioodid.
  Vahemik november kuni aprill. Novembris ilus roheline arvestades, et vihmaperiood on läbi saanud, aprillis kisub juba suhteliselt kuumaks.

Tais võib julgelt omal käel reisida. See pole nagu paljud Aasia-Aafrika riigid, kus kohalik maksab mingi teenuse eest 100 raha, turist 500 ja loll turist 1000. Kõik saavad sama hinnaga, halvimal juhul turistilt küsitakse 100-200 baati (2,5-5 eurot) rohkem ehk umbes jootraha jagu.
Igas hotellis ja niisama tänaval on iga 50 meetri tagant lett, mis müüb sulle reise saartele või mis iganes atraktsioonidele, variante on kümneid ja need on igas letis põhimõtteliselt samad. Letid ainult vahendavad erinevaid kohalikke reisipakkujaid.
Neid võib julgelt kasutada - paketireisi puhul pakutakse sulle neidsamu asju reisibüroo juurdehindlusega.
Tai omapära on küll see, et kõikide reiside reklaambrošüüridele on lettides kirjutatud mingid ulmehinnad, a la 3000 baati. Niipea, kui mõne kohta küsid, pakutakse seda "õige" hinnaga, ca 50% odavamalt. Sportlikust huvist võid veel 100-200 baati alla kaubelda, kui arvad, et sul on seda raha rohkem vaja kui teenindajal (Tai päevapalk algab 400 baati juurest 8-12 tunnise tööpäeva eest). Aga üldiselt see esimese raksuga pakutud hind on päris lähedal tegelikule.

Ring Bangkok-Phuket-Krabi-Bangkok on täiesti tehtav kahe nädalaga. Siselennud on odavad, Phuketist Krabile saad osta tänaval letist transferi.
Bangkokis peatumine sõltub shoppamise huvist. Hinnad on seal kuni 2 korda odavamad kui Phuketil (mis on Tai konkurentsitult kõige kallim paik) ja ca 30-50% odavamad kui Krabis (tüüpilised turistide pudinad/riided vms kui nende vastu huvi on). Kui olla seal paar päeva alguses, pead ostetud asju terve reisi kaasa vedama, kui reisi lõpus, siis asjadega otse lennukisse. Shoppamishuvi puudumisel vahet pole, mis järjekorras liikuda.

Turismihooaeg pigem lõpeb märtsiga, samas aprillis on Tai uusaasta,, mis võib olla huvitav. Samas on palju palavam ja vihma sajab tihemini.

Tai rahast.
Tais on kasutusel bahtid (THB), üks baht jaguneb 100-ks satangiks.Paberrahad on 20, 50, 100, 1000, bahti. Müntidega tavaliselt ei arveldata.
Tai baht on maailma kõige enim kasutatud valuuta nimekirjas 10-ndal kohal.
Mingisuguseid muid " baate " käibel ei ole.

küsimus

kas Taisse minnes võib ka kohfris olla alkot ja siis mis hulk vai kuidas sellega reeglid

Kui on suur kohver alkot täis, tekib piiril ilmselt küsimusi. Ametlikult on Taisse sisenemisel lubatud kaasa võtta 1 liiter alkoholi.

To: päike12

Mida tähendab lause: "Müntidega tavaliselt ei arveldata." ?

Ilma lisainfot saamata ei saa ma selle seisukohaga kuidagi nõustuda.

Tegelikult on ju täiesti kasutuses 1; 2; 5 ja 10 BHT mündid. Lisaks saab Tescos tagasi ka alla 1 BHTi münte.

Ma pakun, et päike12 peab silmas tänavakaubandust või turgu, kus hinnad ümmargused.
Igapäevaelus (apteegid, toidupoed (7-11, Tesco jm) ja muu kohalik elu) arveldatakse müntidega küll ja veel. On nii üle kui alla baadiseid münte ja paljud hinnad lõpevad satangidega, mitte täisbaatidega.
Mis puudutab "baadi" jutumärkidesse panemist, siis eestikeelne grammatiliselt õige väljend on just baat, mitte baht. Tean, teen ise ka seda viga, et kirjutan baht ühel korral ja baat teisel korral, kuid õige on baat-baadi-baati. http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=baat&F=M

To: E.T; lobster.
Pidasin silmas müntidega tavaliselt ei arveldata seda, et (hotellides, transfeeridel, tänavakaubanduses, rollu rentimisel, restoranis, ööturul, jne. jne.) ei kasutata münte arveldamisel.
See, et münte poleks kasutusel , pole väitnud. Kas paned need mündid kassa juures asuvasse purki või rahakotti, toateenijale voodipeale on igaühe enda teha.
P.S. Kirjutasin, et üks baht jaguneb satangideks, siis need ongi nn. mündid

Mina näiteks olen arvamusel, et münte kasutatakse Tais piisavalt palju. Viiesed, kümnesed on igal pool kasutusel, sestap ütleks, et arvamus, et neid ei kasutata, on väga subjektiivne ja ma ei esitaks seda foorumis fakti pähe. Kui saad kusagil müntides tagasi, siis kasutad need mündid omakorda jälle mujal ära. Keegi ei vaata viltu, kui maksad osaliselt või täielikult müntides. Raha nagu raha ikka.

Huvitav, kui ma varem tihedamalt Tais käisin oli turistitele küll teised hinnad
näiteks turul ja ka transport. Pattaya kastitakso oli turistile poole kallim kui kohalikule.

Mida rohkem eemal turismikeskustest, kipuvad hinnad samad olema st.et bussitransport (Põhja- ja Lõuna Tai kogemus), nightmarket'il söömine jne.

To: Mia
Kirjutasin,et "müntidega tavaliselt ei arveldata" Kes esitas foorumis arvamuse, et neid ei kasutata, fakti pähe ?

Targem oleks see semantika ära lõpetada.
Väide, et müntidega tavaliselt ei arveldata on üsna samaväärne väitega, et münte tavaliselt maksetehingutes ei kasutata. Ühesugused absurdilähedased väited mõlemad, erinevus on ainult semantikas, aga mõte jääb samaks. Münte kasutatakse küll, absoluutselt igal pool, ja mündid ei ole paberrahast kuidagi alaväärsemad.

Ma olen kursis, et satangid on olemas aga reaalselt ei ole minu kätte neid kordagi sattunud kuigi olen Tais veetnud arvestatava aja.
Seetõttu minu nägemus Tai müntidest on 1,2,5,10 baati.
Kuna metallist on vermitud mitte ainult satangid vaid ka 1-10 vääringus baadid, siis ei saa müntide all silmas pidada ainult satange vaid kõiki metallmünte.
Tais ei ole mingit probleemi kus iganes maksta 1-10 baadiste müntidega. Olgu selleks siis turg, takso, suvaline kauplus, mingi söögikoht, ühistransport jne jne.
Ja keegi ei vaata selle peale kõõrdi ega kirtsuta nina.

P.S. Kui ma Pattayas käisin, sõitsin küll "baht taxi" 'ga 10 baadi eest ja polnud mingit probleemi. Kui satud aga kliente "lantiva" (magusas kohas ja seisva autoga) juhi peale, siis võid muidugi mida iganes oodata. See juhtub aga tavaliselt öisel ajal. Päevasel ajal aga on hea küsida mingit imehinda lollide turistide käest, kes tulevad kohvritega bussi pealt ja tahavad kiiresti oma hotelli saada. Siis kipub küsitav hind olema 2-3 korda üle takso hinna. Aga see hind kukub kiiresti ja kõrgelt, nii kui ütled "no, thank you" ja "goood bye". :)

Kindlasti omal käel palju huvitavam. Kohalikud sõbralikud ja muretsemiseks põhjust pole.

Phuket vrs Krabi. Krabi on minu silmis rahuliku puhkuse paik. Palju peresid ja lapsi, nähtavalt pole pidusid ja prostituute. Kuna jääb saarte varju, siis ei ole suuri laineid. Vesi on puhas.
Phuket- pigem peopidamise koht. Suuremad lained, aga ka kilekotid ja rämps vees.
Ühest teise sõit võtab pool päeva julgelt.

Kui reisi aeg ei ole väga pikk, siis tasub kaaluda, kui palju sellest ühest kohast teise kolimise peale kulutada. Mõnel on rahutus hinges, tahaks kogu aeg edasi liikuda, teine jälle on rahumeeli samas paigas nädala või kakski. Üks ei ole teisest parem.

Kindlustusest niipalju, et koos krediitkaardiga käib kindlustus kaasas siis, kui sa maksad teatud osa oma reisikuludest just SELLE kaardiga. Kaardi olemasolu automaatset kindlustust ei taga. Kahjuks seda fakti tihti ei mainita ja nii jääb ekslik arusaam ,et piisab kaardi olemasolust. Olen kunagi sama reha otsa astunud.

Mina julgustan omal käel minema. Tai on nii odav riik, aga turismibürood küsivad ikka mitmekordseid hindu.
Oleme perega käinud 4 korda Tais ja kõik korrad omal käel. Mitte ühtegi probleemi ei tekkinud.
Tais on iga nurga peal kohalike turismibürood, kust saad igale poole trippe osta väga odava hinnaga.
Mina ei soovita Pattayat kohe kindlasti mitte. Kui sa just seksturismi huviline pole. Sealt võib ikka väga halb mulje Taist jääda.
Meie oleme 2 nädalase reisi jooksul teinud 2 korda läbi teinud tripi, kus näeme nii põhja kui lõuna Taid, väldime turismilõkse ja naudime nii kultuuri kui rannapuhkust.
Trip on laias laastus selline: Bangkok (max 2 ööd) - sealt ööbussiga Chiang Mai´sse (seal soovitan võtta 1-päevase tripi Valge templi ja pikakaelaliste Birma naiste hõimude juurde), u. 3 -4 ööd kokku peaks seal piisama -sealt tagasi Bangkoki kaudu rannapuhkusele KohChang-i saarele (meie lemmik saarel on LonelyBeach).
Piletid saad ChiangMai-st kohapealt osta KohChangile välja (hind u 900 bht, u 25€). Buss tuleb hotelli ette järgi ja kõik organiseeritakse ära kuni lõpp-punktini välja. Oleme selle sõidu mitu korda läbi teinud ja karta pole midagi. Inimesed on seal abivalmid, lahked aitama, alati on pundis teisi turiste ka, kel sama teekod ees.
Oleme käinud ka Phuketil ja Krabil, aga need on minu meelest liiga turistikuurortid.
Ööbimiseks soovitan mitte hotelle, vaid rannaäärseid bungalow-d. Kui oled mere ääres, siis on see kõige ehedam elamus.

Minu arvamus on, et Taisse pole mõtet minna 4-5 tärni hotelli vedelema. Seda saab teha palju lähemal. Tais on väga lihtne ja odav ringi liikuda ning väikseid saari avastada. Lennupileteid on u. 400€ ikka aeg-ajalt saada, enamat pole mõtet siit osta.
Öömajad soovitan esimeseks paariks ööks siin ära broneerida. Kui kindel marsruut on paigas, siis ka edaspidiseks. Aga pole probleem ka kohapeal öömaja leida.
Raha kulus meil keskmiselt 25€ päev 1 inimese kohta, koos söögi-joogi, sõitude ja öömajadega. Loomulikult tuleb hindades kaubelda, aga selle rahaga ei pea ka koonerdama.

Tai on viisavaba juba üle aasta. Kohapeal lennujaamas tuleb lihtsalt üks maalejõudmise paber ära täita ja alles hoida. Ongi kõik.

Soovin sulle ilusat reisi ja planeeri julgelt ise!

meelis :" Kindlustusest niipalju, et koos krediitkaardiga käib kindlustus kaasas siis, kui sa maksad teatud osa oma reisikuludest just SELLE kaardiga. Kaardi olemasolu automaatset kindlustust ei taga. Kahjuks seda fakti tihti ei mainita ja nii jääb ekslik arusaam ,et piisab kaardi olemasolust. Olen kunagi sama reha otsa astunud."
See on nii Swedil, SEB ei ole vahet millega maksad.

Ok, see norsu märkus on kindlasti paljude jaoks väga oluline. SEB asju ise tea, sest kõik on mul Swedi kaardid. Kunagi alguses käisingi reisil teadmisega, et mul automaatne kindlustus olemas. Alles hiljem sain targemaks. Õnneks pole siiani reisikindlustust vaja läinud.

Hakka või ise ka SEB kaardile mõtlema.

Oskate öelda,mida reisikindlustus katab.Haigus ,õnnetusjuhtum.Või vaja veel lisakindlustus teha?Mul SWEDi kaart ja Tai reisi eest maksin krediitkaardiga?

Swedbank Gold kaardi puhul kehtib tingimus, et reis ja sellega kasnevad (osad) kulud peavad olema tasutud just selle kaardiga. Platinum kaardi puhul pole oluline, kuidas ja millega on reisikulud tasutud.

Täpsustaks üle, et Swedbanki reisikindlustus GOLD kaardi klientidele kehtib, kui 50% kuludest on tehtud selle GOLD kaardiga või seotud arvelduskontoga. Ehk kui sul on näiteks deebet+ kaart seotud selle arvelduskontoga, siis kehtib see kindlustus samamoodi.

Selgus,et siiski mul pole seda GOLD,PLATINUM varianti,vaid tavaline.Niiet vast vaja mingi kindlustus teha,oskab keegi soovitada millist ja kelle juures teha ?

Kui juhtud olema Swedbanki kuldklient, siis internetipangas on reisikindlustust teha oluliselt odavam kui konkureerivates kindlustusfirmades.

Swedbankas oleneb reisikindlustus sellest, millised kaardid sul olemas on.
Kui krediitkaart on seotud tavalise pangakontoga, siis reisimaksed teed kõik tavakaardiga ja oma tavakontolt ning reisikindlustus kehtib automaatselt ilma lisamakseteta, kui vähemalt 50% reisi maksumusest oma kontolt makstud (ükskõik, kes makse saaja on, peaasi, et reisikulu on), krediitkaarti ennast ei pea üldse kasutama. Swedbank krediitkaart koos kindlustuspoliisi numbriga kaardikesega võiksid reisil kaasas olla, sõida Soome, Lätti või Taisse.
Swedbank kaartide ja nende juurde kuuluva reisikindlustuse kohta on täpsemalt kirjas siin:
https://www.swedbank.ee/private/insurance/travel
Olles Swedbanka tavaklient, ilma krediitkaardita, siis saab sealses internetipangas tavalise reisikindlustuse vormistada ja maksta.

Tahtsin just öelda, et eespool on palju väärinfot, justkui peaks Swedbanki korral olema reisi eest tasutud sama krediitkaardiga.
Ei pea. Platinum kaartidel pole üldse nõuet tasumise kohta, kindlustus kehtib nagunii.
Gold kaartidel on osal 50% kogukulude tasumise nõue, osal 75%. Sõltub konkreetsest kaarditüübist. (Samas minu andmetel Swed neid 75% tasumisnõudega kaarte enam ei väljasta)
Tasumise variante on erinevaid.
Võib teha tavalise pangaülekande sellelt arvelduskontolt, millega on krediitkaart seotud - kindlustus kehtib.
Võib tasuda deebetkaardiga, mis on seotud sama arvelduskontoga nagu krediitkaartki - kindlustus kehtib.
Ja siis muidugi seesama kaart ise - kui sellega tasuda, siis kindlustus muidugi kehtib.
Ehk konks tuleb sisse ainult siis, kui ränduril on lisaks sellisele krediitkaardile, millega käib kindlustus kaasas, veel ka mõni muu krediitkaart. Kui selle muu krediitkaardiga tasuda (või muult pangakontolt), ainult siis reisikindlustus ei kehti. Samuti ei kehti Goldi puhul, kui ülaltoodud meetoditega on tasutud vähem kui 50%. Platinumiga seda muret ei ole.
Kindlustatud on ka kaardiomanikuga koos reisivad pereliikmed (abikaasa ja alla 18 aastased lapsed).

Kas mitte üheltmaalt ei langenud 75% tasumise nõue kõikidel Swed Gold kaartidel 50% peale? Vähemalt mina sain panga jutust niimoodi aru.

Hei! Mis arvate sellisest marsruudist Bangkok - Phuket -Phi Phi - Ko Samui - Bangkok? Kas on tehtav 2 nädalaga. Ei tahaks ennast ära ka väsitada puhkusega, aga samas ühe koha peal ka passida ei taha. Mida võtta või jätta?

Kui jätta Phi-Phi vahele ja liikuda siselendudega BKK-Phuket-Samui-BKK, siis ehk oleks ehk enam-vähem. Aga ma pigem vbl läheks siiski Phuketist Phi-Phile ja sealt Krabi-Ko Lanta ning lõpuks juba siselennuga tagasi Bangkoki. See vahepealne laevasõit oleks ka osa puhkusest.

Ma jätaks Ko Samui vahele. Teeks loogilise jada: Bangkok-Phuket-PhiPhi-Ko Lanta-Krabi-Bangkok. Juhul kui eelnevad kohad läbi käidud, siis minu hinnangul Ko Samui ei lisa olulist "wow" efekti või lisaväärtust.

Mõnda kokkuvõtliku Tai reisijuhti oskab öelda?

Ja küsiks nende bungalode kohta, kas need ette bronnida või pigem kohapealt võtta?

Reisijuht,
kui pead raamatut silmas, siis soeta Tai Lonely Planet, kas Apollo'st või Rahva Raamat'ust. Kui ei taha raamatut tassida, siis Lonely Planet'i kodukalt saad endale mobiili või pad'i soetada.
Õõbimine,
siin pigem loeb, et kas Sa soovid jätta endale vabaduse st.et paned enne reisi esimesed päevad kinni ja vaatad kohapeal ringi, et kus kui kaua soovid aega veeta. Booking.com ja agoda.com vahendusel saad järgmiseks päevaks endale ööbimise soetada. Bangkoki ööbimise reisi alguses (ja lõpus) saad kohe kinni panna. Kui Phuketile otsustad edasi minna, siis seal võid ka näit.3 ööd ära broneerida. Seejärel saad otsustada, et kas Phuket ammendunud ja soovid edasi liikuda.

Bungalod võid ju ette broneerida, kui tead täpselt millal ja kus oled.
Mina soovitaks broneerida paar esimest ööd igas sihtkohas. Alati saad pikendada, kui tahad kauemaks jääda. Aga on võimalus, et kohapeal leiab ilusama/soodsama koha ja siis saad vajadusel ümber kolida.
Kohapeal, on palju selliseid väiksemaid kohti, mida bookingust, agodast jm. ei leia.