Tai reisi planeerimine

Tere! Ammune unistus on reisida Taisse, küsiksin nõu teadjatelt. Tean et googeldades saab väga palju infot ja just väga palju selle pärast ongi seda kõike raske hoomata. Olen väga tänulik kui keegi mulle vastata viitsib. Niisiis, esimest korda Taisse.

  1. Kas mõtekam (odavam) on minna omal käel või reisi pakkuja kaudu?
  2. Kui minna omal käel siis kas hotellid ette bronnida või vaadata koha pealt?
  3. Kuhu üldse minna? Sihtkohti nii palju mille vahel valida. Kuna plaan oleks 2 nädalaks minna siis on võimalik ka ilmselt mitmeid sihtkohti külastada. Millega oleks seal üldse mõtekas liigelda?
  4. Kas teha viisa kohapeal või Eestis?
  5. Kui palju raha kaasa võtta? Soov oleks kõike võimalikku teha sealt mis jõuab. Ühesõnaga ei ole plaanis koonerdada.
  6. Kuna üldse reisida Taisse, tean et seal mingi aeg need vihmaperioodid.

Vabandan ette korduvate küsimuste pärast siin foorumis. Praegu on veel kõik peas nii segane.

Ette tänades.

1
1
1
234

Kui see on Su esimene reis üldse, siis pigem vist ära ürita omal käel minna. Ma ei väida, et Sa hakkama ei saa. Kui piisavalt palju eeltööd teha, siis saadki hakkama. Lihtsalt reisipakkuja kaudu oleks esimene kord kindlam tunne. Eriti just seetõttu, et Tai on piisavalt kaugel. Kui sul on piletid taskus, mingi elamispind kindlustatud, siis need ongi kõige raskemad mured. Ja Sul on kelle poole pöörduda, kui mingi mure tekkib. Esimene reis annab sulle teadmise, mida Sa reisilt võiks tahta. Kindlasti on ka praegu mingid eelistused. Näiteks linnamelu versus loodus, matkamine versus rannas lebotamine jne. Minu soovitus oleks läbi lugeda viimase paari aasta teemad siinsamas foorumis. Tai kohta on juttu ikka korralikult. Nendest postitustest leiad kindlasti kohti ja tegevusi, mis tunduvad sobivad. Tihti on lisaks kohanimele ka lühike kirjeldus, mida seal nähti, kogeti, mis oli hea, mis halb.

Mina sain oma elu esimese ja ka ainsa paketireisi jooksul teada, et edaspidi reisin ma ainult enda koostatud plaani alusel. Mul lihtsalt vedas ropult, et sattusin poolkogemata nädalaks ajaks väga kogenud reisiselli seltskonda. Ei mingeid üllatusi ega ämbreid. Seega pole paha mõte endale mõni reisikaaslane leida. Kasvõi siit foorumist. Seltskonnaga on alati julgem ja lihtsam.

1
1

Tais on 95% ise minejaid, pigem on veider see,et kardetakse asjatult ja makstakse 3-4x suurem summa reisifirma le. Kust see kogemus ikka tuleb,kui ise ei proovi!?

2
2

Mitte küll kogemusest kuid ehk julgustuseks. Minul minek esmakordselt Taisse 28. jaanuaril. Lennupiletid olemas (võtsin Estravelist) ja täiesti juhuslikult sain ka korteri Pattayas. Eestlase käest rendile. Need mured murtud. Tegin sellesama tuttavaga nn infotunni ja sain ka Pattaya ja sealse ümbritseva kohta infot ja kaardi. Neid saab igast infoputkast kohapeal ka. Peamiselt venekeelsed siis. Oleneb muidugi, mida teha soovid. Mina olen palju googeldanud ka. Ja Trip on olnud abiks. Viisa saab piirilt. 10 päeva plaanime nn pingevabalt ja mõnusalt saartel käia, botaanikaaeda külastada, puukloostrit külastada, ja ehk ka mõne päevase väljasõidu kaugemale. Kindlasti soovin massaazis käia. Sealset ju kiidetakse ja mul üks konkreetne koht soovitatud. Ööturu kogemus kindlasti.

Rahavahetuse kohapealt olen ise ka natuke kahevahel. 10 eur-250(260 bht-d) üldiselt, nii olen varem aru saanud. Eile vahetasin esimese 100 euri , et saaks bussipileti raha ja Eestis sain 310 bht-d 10 eur eest.

Kuna Euroopa on läbi seigeldud ise siis väga ei karda. Kindlustused olemas, eeltöö tehtud, ise "hullu" kohapeal ei pane siis peaks kõik laabuma. Tripist ka natuke infot Aerofloti kohta eelnevalt saadud.

Kui ei katseta ega siis teada ei saa ;)

0
0

Kui inglise keele oskus puhas 0 , siis oleks v.olla lihtsam tõesti paketireis võtta...teisel juhul tasuks kindlasti omal käel minna. See kas reis esimene või teine ei oma üldse tähtsust..eriti veel Tais , kus on turistile kõik suht mugavaks tehtud. Ps. Tai on eestlasele viisavaba. Muud vastused peaks ka siit foorumist otsides kätte saama.

..ja viimaseks...kindlasti jäta Pattaya oma sihist välja..

2
2

Ise tegin küll 10-15a. tagasi esimesed kaks paketireisi. Seda siis Soome reisikorraldajaga. Nüüdseks käidud Tais korda kaheksa, seda juba omalkäel. Päris esimest reisi, üleüldse, ma omalkäel küll Taisse ei soovita.Kust see 95%
iseminevaid küll võetakse. Kui meil läheb kahepeale, kolm nädalat Tais tavaliselt 3000-3500 eur (lennud, hotellid, rollud, kultuuriosa, meelelahutus, söök.) siis paketireis on kindlasti kallim, sest kõik tehakse ette- taha ära. See, et paketireis on 3-4x kallim on liialdus.

0
0

Gloobus112-see viimane on jah sinu isiklik arvamus Pattaya kohta. Samas inimesi kes seal korduvalt käinud. Ja vaadata on seal ümbruses ka. Rannad muidugi ei ole sellised mida mujal ehk nautida saaks. Erinevates foorumiteski kirjeldatud seda palju. Igal pool head ja halba.

Viisavaba kuid paberid pead ikkagi täitma ju...st. et pole vaja ette midagi teha aga nii nagu Soome sisse marsid, päris pole ju.

1
1

Jah. See kindlasti minu ja mõne mu tuttava arvamus ega ole absoluutne tõde..aga olles Tai rist-rästi läbi käinud, siis jätaks ISIKLIKULT selle koha viimaseks. Lisaks kui veel rannast eraldi rääkida , siis mul tõesti kahju kui mõne inimese Tai ranna kogemus sellega piirdub... Mis puudutab päike12 kommentaari , siis 10..15 aastat tagasi oli internetis oluliselt vähem informatsiooni sihtkohtade kohta. Nûûd leiab kas või youtubes igasuguseid abistavaid videosid, foorumitest rääkimata. Inglise keele oskus on minu arvates suht oluline ainult.

2
3

Lisaks..Marit 78, 10 eur eest peaks kohapeal vast 360..370 bahti saama :)

2
0

Kurss oli aasta lõpus kohapeal 37 ja peale. Kindlasti ei tasu eestis kehva kursiga vahetada

1
0

Olen nüüd natukene juba edasi uurinud. Tahaks alustuseks lennata bangkoki ja seal paar päeva veeta ja siis kas Phuketi või Krabile edasi ja sealt mõnele PhiPhi saarele. Kui valida kumbiki Phuketist või Krabist siis kumba valiksite? Kas 3 kohta 2 nädalaga on liiga palju läbi käia või vähe? Või üldse kohe lennata otse Phuketi või Krabile? Reisi eesmärk on näha palju ja päikest võtta.

0
0

No kui juba sellised mõtted peas, et esimest korda Taisse ja nii sisukalt, siis seda ükski reisibüroo ei paku. Siin ongi nii,et võta Tai teemad lahti, otsi ja googelda. Taist väga palju kirjutatud, mis kellele meeldib on väga individuaalne. Keegi sulle reisi valmis ei sepitse. See võimalus on siis olemas, kui astud reisibüroo uksest oma sooviga sisse. Ilusat reisi.

1
0

Ma just seda mõtlengi et kas läheb liiga paljuks?

0
0

Ja ma ei ootagi et keegi mulle reisi ette planeeriks, lihtsalt küsin abi mõne küsimuse puhul neilt inimestelt kellel on aega/tahtmist vastata.

0
1

Räägin oma plaanidest.Ma ka esimest korda Taisse.Sõidame otse Phuketisse läbi Moskva.piletid ostetud algusega Tallinnast ,vedaja Aeroflot.ühe edasitagasi pileti maksumus veebruari lõpp 600-650 eur.esmane peatuspaik nii paariks ööks on juba broneeritud. Ahjaa mitmekesi teil minek?palju reisi eelarve on? Hea inglise keel muidugi kasuks. Mul korduvsõitjatele ka küsimus,milline tervise/reisikindlustus peaks olema ?

1
1

Käisin 2015. a lõpus. Minu reisi planeerimist ja kokkuvõtet saab lugeda siit: http://trip.ee/foorum/uldfoorum/phuket-phi-phi-koh-lanta-krabi-phuket?page=2 . Äkki on abiks.

Ilma osas ei tea iiali. Minu teada praegu, kui peaks seal olema head ilmad, seda ei ole. Loterii ühesõnaga.

Kui soov ringi käia, siis ikka ise omal käel minna. Aurinkomatkat pakub Helsingist küll aeg-ajalt väga häid pakette, aga see tähendab ikkai kohapeal olemist st majutus sul ühes kohas makstud ja siis tuleks teha päevareise või paaripäeva reise mujale. Kui plaan minna suure kohvriga, siis iseenesest on hea, et on nn üks pidepunkt, kus asjad. Eks siin tulebki siis kaaluda, kuidas nii rahaliselt kui ajaliselt mõttekam oleks. Kui Tais ära käisin,siis ise mõtlesin küll, et oleks pidanud hoidma Bangkokist eemale. Oleks võinud võttanTln-Helsingi-Krabi v Tln-Helsingi-Phuket. Oleks maksnud tsipa rohkem, aga oleks võitnud ajas ja mugavuses. Bangkokis jah, kui soov seda vaadata, siis kohe minnes, tagasitulles oli see minu jaoks liiga palju. Sõna otseses mõttes õhk tõmbas hinge kinni.

2
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased