trip-krainetrip-ukraine-dark
Tai viisa eestlastele

Kutsun üles kõiki Tai reisihuvilisi kirjutama Tai aukonsulile, Helsinki ja Stocholmi Tai saatkondadesse meile. Sisuks peaks olema nigelad viisatingimused eestlastele. Kõgest 2 nädalat piirilt. Samas venemaalased saavad kuu aega viisavabalt.Meie inimestele on Tai kõige populaarsem puhkepaik ja selline on siis nende sõbralikkus. Eesti välisministeeriumile võiks ju samuti mainida, et arendagu suhteid aga siiani arvestavad nad saatkondade töös ainult äriringkondade huvidega. Näiteks tehti saatkond aafrika riiki, mille nimegi on raske meelde jätta aga Vähil on seal huvid. Kui ikka paljud kirjutavad, küll siis ka meidki märgatakse. Praegu ei võeta meid isegi eurooplastena mitte. Või mis te arvate sellest.

Eeeem.... kas ei olnud mitte nii, et Tai pakkus kunagi hea meelega ja heas usus eestlastele viisavabadust, aga siis meie toredad kaasmaalased hakkasid sealt narkot välja smugeldama ja meid siis karistati. Suht õiglane karistus, kandkem siis seda. Tegelt massilisest vabandamisest peaks vist alustama, aga ei tea, millal selleks on õige aeg ja kas sellest on narkokuritegude puhul kasu... . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt sh. lisas suured algustähed!

Kahjuks on eestlasi märgatud kui narkovedajaid. See oli küll natuke aega tagasi kui meie omad vahele jäid, aga see, et meie narkomuulad Ladina Ameerikas vahele jäävad, ei ole lasknud seda ära unustada. Ega taid ka päris silmaklappidega ei ela ja teavad mis maailmas toimub.

...peaksid ikka teistpidi paigas olema. Eesti kodanikke esindagu välisministeerium. See, kui iga kodanik hakkab ise otse teise riigi konsulilt viisavabadust nõudma, näitab, et oma riigi vastu usaldus puudub.

Välisministeeriumile võib muidugi kirjutada, et nad taotleksid Eesti kohtlemist võrdsetel alustel teiste Euroopa Liidu riikide kodanikega.

Aga nagu juba märgiti: ega eestlased ise patuta ole. Liiga palju on neid, kes oma ainsa äriideena näevad pulbripakikese tagumikkutorkamist ja selle järgi kujundatakse arvamust ka üksnes päevitada soovivate rahvuskaaslaste kohta:(

Minu teada ajab viisarežiimi asju ikka Välisministeerium ehk kõigepealt peaks olema/tulema algatus siit poolt. Samuti kahtlen väites, et Tai on kõige populaarsem puhkepaik eestlaste hulgas. Egiptus, Kanaarid, suvised Türgid/Kreeka jne on kindlasti populaarsemad. Tavaturistile on 14 päeva viisat täiesti piisav. Aga jah, selles on täiesti õigus, et tänu meie endi kaasmaalastele on viisarežiim meile karmim, aga siin pole süüdi mitte Tai ega Eesti riigid, vaid ikka rahvas ise.

Kui nüüd vaadata palju on venelastest ja inglastest muulaseid Tai vangis siis see et eestlased oma väikse esindusega ei tohiks küll mõjuda viisavabadusele,näiteks 2 kuud nagu teistelgi. Siin on ikka viga meie poliitilises eliidis, robil selle koha pealt õigus, tehakse saatkondi mingitesse ime riikidesse, kus ärihuvid mängus, tuleks ikka poliitika ja äri lahus hoida ja mõelda enda rahva peale ka.

muulaseid ?? Kas muuli või muulasi?

Maailmas on õnneks veel mõned kenad riigid, kus eestlastest midagi ei teata ja kus neid inimestega võrdselt koheldakse. Mina võin esialgu ka Taist kaugemal reisida.

Sina tegele niikaua meie sigaduste õigustamise ja virisemisega.

oli väike näpukas loomulikult muulasid.

neid ledub igas riigis ega neid ei õigusta keegi aga kui soovid siis reisi kas või kuu peale, mutianpu, iga üks reisb sinna kuhu tahab ja teeb mis tahab, oma rida.

Välisministeeriumist tuleb meelega mööda minna. Seda tugevam on surve, sest siis nad hakkavad kiiremini tööle. Neil ei jää lihtsalt sel juhul muud üle. Neile ei loe kui sa neid kiidad või sõimad. Loeb see, et nad ei taha lihtsalt tühi koht olla.

Pigem siis surve juba ajakirjanduse kaudu. Miskites ministrite infotundides las välisminister vastab, miks ainult 2 nädalat. Kui iga kuu aru päritakse, siis hakkab ehk villand ka saama.

Mööda maad riiki sisenedes on nüüd kõik ühesugused "neegrid". Tai kehtestas nn "piirijooksude" vältimiseks uued reeglid, mille kohaselt kõik mööda maad riiki saabujad saavad nüüd 15-päevase viisa/riigis viibimise loa varasema 30-päevase asemel. Lennujaamade kaudu saabuvajaid asi ei puuduta.

Suurem osa viisavabalt Taisse saanud riikidest on määratud Tai riigi poolt ühepoolselt. Venelased on aga nt sõlminud lepingu. Seega on viisavabastuse taotlemiseks kaks võimalust: kottida Taid või kottida meie välisministeeriumit.

Jutt eestlastest kui üleilma tuntud narkomuuladest ajab ka haiged hobused naerma. Lugege vähem Eesti Ekspressi! Need kümme aastat tagasi Tais vahele jäänud kolm/neli eestlast + paarkümmend(?) Ladina-Ameerikas vanglaleiba söövat tegelast on imeväike piisk rahvusvaheliste narkokullerite meres.

Ja mida Soome / Rootsi poisid meist arvavad?

Ja mida Vanuatu/Laose poisid meist arvavad?;)

Kas siis see, et mida keegi arvab on kõige tähtsam, neid rootslasi ja soomlasi on samasuguseid ja veel hullemaid narkomuulasid, istuvad kodu ja ka mujal vanglates. Kas siis sellest tehakse mingi arvamine või uudis, vist mitte. Meie väike meedia puhub ainult tühise asja ka suureks, väike ühiskond, mis teha. Mingi kolm aastat tagasi oli juttu, et Taisse tehakse varsti Eesti saatkond. Mida pole, seda pole ja kuulda ka enam midagi sellest mõttest või plaanist ei ole. Ise ka poolenisti Taiga seotud nii, et kui tahad mingeid asju ajada, siis õudne peavalu. Mõned tuttavad on proovinud Soome saatkonnaga asju ajada. On isegi mingil määral abi saanud, aga üldiselt nad ei viitsi tegeleda teise rahvaga, võib-olla peaks kodakondsust vahetama, kui meie poliitikud ainult endi peale mõtlevad. Nii et nii paljud ju mööda ilma laiali ehitamas või mis iganes, aga viisavabadus 2 kuud peaks siiski EU maadele ka ühine olema, kui kõik muud teemad on nii öelda ühised. Tuleks vist tõesti kasutada ajakirjandust, nad ju oskavad asju suureks teha, ehk aitab.

Viisavabastuse aluseks on:

a) Tai riigi ühepoolne otsus vabastada riigi x kodanikud viisanõudest

b) Tai kuningriigi ja riigi y vaheline leping selle kohta, et nende riikide kodanikel pole teise riigi külastamiseks viisat vaja.

ELiga ei ole siin mingit pistmist, kuna enamus EL riikidest on saanud viisavabastuse Tai riigi ühepoolse otsuse alusel.

Viisavabadust toetan, saatkonna avamise osas olen kahtlev.

Selleks, et need puust ja punaselt viisavabaduse alused(lugupeetud eelmise postitaja andmed)keegi välisminnist käsile võtaks on vaja tõuget,katalüsaatorit,tahet. Paljast teadmisest jääb siin paraku väheks. Eriti veel meie ametnike puhul. Hea, et Sa pericles toetad. Konsulaadi avamise suhtes olen samuti pessimistlik. Eriti veel rahavaesel ajal. Suuremas hädas peaks Soome saatkonnast ka abi saama. Olen isegi finnairiga Hong Kongist tasuta tagasi lennanud kuna jäin oma reisist kogemata maha. Panen Teile Tai aukonsuli meiliaadressi ka ,kes tahavad kirjutada või muud infi saada. consul@estonia.or.th

Ega saatkonna avamisse ei usugi aga asi selles, et mida ültse tuututatakse asjast ma mõtlen meie poliitikat, kui tegudeni ei jõuta, Eesti aukonsulilt Tais mina küll abi ei saanud. Rääkis seda, mida isegi tead, võib-olla on mõne aastaga ehk asjalikumaks muutunud, EL-i all pidasin seda silmas, mis puudutab ühtset viisapoliitikat, nagu seal räägitakse, aga ega see ei toimi, iga riik ajab ju siiani oma asja ise. Nii tuleb meil endilgi midagi ette võtta, mõte ju selles ongi, et kuskilt peab alustama, see on tore, et on inimesi samal lainel.