Tai viisaküsimus/probleem KIIRE

Ei suutnud leida informatsiooni selle kohta, mis saab siis, kui Taisse lendamisel pole viisat. Jah, seda saab teha piiril, JUHUL KUI reisikestvuseks on 30 pàeva. Minu reisikestvus on 13màrts-18aprill ehk 36 pàeva. Ühed ütlevad, et pole probleemi, saab ka kohe riiki sisenedes viisat tehes pikendada seda 7 pàeva. Teised ütlevad, et ei pruugi riiki sisse saadagi. Lisaks veedan reisi esimesed kaks nàdalat Kambodžas, aga lugesin kaa seda, et ükskõik, kas isegi ette näidata lennu-bussi-rongipiletid Kambodžasse, võidakse mitte riiki lasta. On kellegil kogemusi? Mida teha edasi? Kas saan teha praegu Eestis viisa àra ja juba siin pikendada seda, kas mu viisa ei làhe turistiviisa alla, kui lennupiletil sellised kuupàevad. Kiire on, sest reis on vàga làhedal ja oleksin väga nördinud, kui Taisse sisse ei lasta....

Palun kõikidel viimati kàinud-nàinud inimestel vastata. Aitäh! Kuna tegemist on elu esimese seljakotireisiga, siis võisin millestki ise ka valesti aru saada. Seega olekski vaja targemaid-kogenenumaid vastama. :))

Nädal tagasi Taisse sisenedes ei küsitud minult edasilennu piletit. Seda pole tehtud ka kordagi viimase kahe aasta jooksul (kolm sisenemist).

Okei, edasilennupilet.. Aga kuidas viisaga on?

Me tegime visa on arrivali ja küsiti riigist lahkumise piletit. Ehk siis see nõue peab olema kindlasti täidetud, pole mõtet loota et äkki veab. Sa tahad riiki kaks sisenemist teha. Isegi kui saad esimese sisenemisega 30 päeva, siis uuesti kambodzast tulles ei pruugi uuesti sama viisaga saada, kuna ületad 30 päeva nõuet ja alles siin oli jutt, et piirilt nad enam ei anna viisat. Mina taotleks Helsingist 60 päeva viisa kahe riiki sisenemisega, korra olen seda kasutanud, meil võttis menetlemine 3-4 päeva ja siis soomest tuttav otsis ise passid ära.

Välisministeeriumile edastatud andmetel saavad Eesti kodanikud Tai Kuningriigis turismi eesmärgil viibida viisavabalt kuni 30 päeva (PDF) tingimusel, et riiki saabutakse lennukiga. Reisija peab olema võimeline dokumentaalselt tõendama kavatsust osutatud ajavahemiku järel riigist lahkuda. Vastavalt Tai Kuningliku Politsei määrusele nr 327/2557 on viibimisaega võimalik ühekordselt pikendada kuni 30 päeva võrra.

Juhul, kui Tai Kuningriiki sisenetakse maismaad pidi või meritsi on viisavaba viibimise periood kuni 15 päeva.

Allikas: http://vm.ee/et/riigid/tai?display=travel_info

Mul on kolme aasta jooksul kaks korda vähemalt küsitud tagsilennu piletit enne Taimaale lendava lennuki peale minekut. Ehk, et siis- sul võib Taimaa reis pooleli jääda juba esimeses check innis. Kas või Tallinnas. Ärge öelge, et minult vaid seda tagasilennu piletit küsitakse enne lennukile minekut. ( 2 korda mingi 6-7 mineku jooksul).

Tagasilend ju olemas.. Ei ole yheotsapilet :) Kõik ette nàidata, et lahkume maalt, aga lihtsalt natuke yle 30ne päeva oleme.

Võivad küsida ja võivad ka mitte. Mul umbes pooltel kordadel on küsitud ja siis on ka kuupäevi näppude peal kokku löödud. Seda, et enne pardale minekut oleks tagasisõidu piletit nõututud, pole juhtunud. Äkki mõne lennufirma/lennuvälja eripära? Ma olen aru saanud, et praegu on neil selline reegel, et poole aasta jooksul võib riigis viibida 30 päevaste viisadega kolm kuud, aga selle võiks üle kontrollida, seega ideepoolest peaks Kambodzast tulles uued 30 päeva saama. Mingisugune lennupilet 30 päeva sees peaks kindluse mõttes riigist välja olema, bussi jms. transpordi pileteid piiril ei aktsepteerita tavaliselt.

Endal värske kogemus selline,et pidin pooleks tunniks Taisse sisse astuma, et check inn Siem Reap-i lennule teha. Tollis paluti saabumise kaardile kirjutada igatahes „transfer to cambodia“, kui ütlesin,et plaan kohe edasi liikuda ja Tai-s ei ööbi, lahkumise kaardil oli mul aga Kambodza lennu number, mitte 2 nädala pärast koju mineva lennu number. Igatahes, poole tunni külastuseks sain 30 päeva templi ja tagasi tulles Taisse sain 30 päeva templi. Lennupileteid muidugi ei küsitud näha kordagi. Mööda maad tagasi tulles tasub kalkuleerida, et saate 15 päeva loa taskusse ja siis peaks äralend sinna sisse mahtuma.

Mul küsiti Thai Airwaysi lennule minnes .Arlanda lennujaamas ja viimase värava eelses passikontrollis väljasõidu piletit näha. See kord oli mul tegelt viisa olemas ja siis asi laabus. Teine kord oli nüüd see talv Airasia ja Phnom Phenist välja minnes. Hakkati piletit küsima Taimaalt väljasõidu kohta, et kauaks lähed Taimaale jne jne... Loomulikult ei olnud mul seda paberi piletit välja prinditud. Enda lollus oli see, et polnud ka telefonis pildina salvestatud ( see oleks ka piisanud) aga lõpuks jäi uskuma, et ma ikka lahkun Taimaalt õige aegselt. Aga fakt, neil õigus küsida ja millegi pärast nad seda ka teevad vahest. Ja nojah, mis nad seda ikka küsivad. Küsivad selleks, et sa ikka õigel ajal sealt riigist minema ronid. 30 päeva jooksul peab olema väljalend. Või siis näita viisat. Ma ei kujuta ette küll, mis see lennufirma asi või kohustus on?Äkki peavad sind tagasi transportima siis kui riiki sisse ei lasta...?

Juhmile -- lennufirmad kontrollivad enne lennule lubamist sihtriiki sisenemiseks vajalikke dokumente (sealhulgas viisasid) lihtsal põhjusel -- on üldlevinud, et riigid peavad ilma piisavate dokumentideta riiki saabunud reisijate eest esmaselt vastutavaks vedajat (lennufirmat) ning vedaja miinimumkohustus on ebaseaduslikud reisijad oma kuludega esimese järgmise reisiga riigist minema viia. On võimalik, et vedajale tehakse lisaks ka trahv või nõutakse sisse miskid muud kulud -- isiku tuvastamine jne. Lennufirma lihtsalt soovib juba eos vältida hilisemaid võimalikke probleeme kuna ka dokumentideta reisija sihtkohast tagasi transportimine on kulu ja selle arvelt võib osutuda halvimal juhul vajalikuks tagasilennult mõni piletiga reisija maha jätta.

Selge, midagi sellist ma arvasingi. Et siis kui on viisa, siis pole vadajal sooja ega külma, aga kui sa soovid ilma viisata et sind veetakse-lennutatakse riiki kus on lubatud olla 30 päeva ja sul on tagasisõidu pilet 31. päeval siis üksgi lennufirma ei hakka seda riski võtma ja jätab su maha ehk kohale viimata. Kogu moos. Tänud

Lahkun Taist lennukiga Vietnami. Tagasi Taisse saabun lennukiga 4 päeva pärast. Kas need 4 päeva on piisavad, et hakatakse uuesti lugema 30 päevast viisavaba Tais viibimist algusest peale?

Jah, tagasilennul riiki sisenedes lüüakse uus tempel ja 30 päeva hakkab algusest jooksma..