trip-krainetrip-ukraine-dark
Tai või Araabia ühendemiraadid

Tere!

Plaan minna oktoobri lõpus 2ks nädalaks reisile. Valikus on hetkel Tai ja Araabia ühendemiraadid. Küsimusi on tekkinud seoses hindadega, lugesin, et Tais on odav, kas ka AÜE's? Ning olen uurinud igasuguseid Aurinkoid ja Estraveleid, kust võiks veel uurida, lennud võivad ka väljuda Norrast, Rootsist, Lätist, Soomest ja ka Eestis, kuid siin ilmselt kõvasti kallimad paketid.Sooviks teadjamatelt natuke rohkem teada saada.

Ette tänades, Kadri

Minu arust Tai ja Emiraadid on kardinaalselt erinevad asjad.Kõik sõltub muidugi eelistustest,aga minu eelistus oleks kindlasti Tai.Olen käinud seal neli korda ja kindlasti lähen veel.Minu arust saab sinna väga hästi otselennuga Helsinkist.Näiteks Finnmatkadega.Nad alustavad vist reisidega Taisse küll alates oktoobri viimastest päevadest.Minu lemmikkoht Tais on Krabi.Imeilus loodus ja rannad,paradiisisaared meres.Hotell võiks olla Aonangis-sealt saab ümberkaudsetesse kohtadesse paadiga,autoga jne. Võrreldes Emiraatidega on Tais väga odav. Aga head otsustamist.

Pooldan ka Krabi ja Ao Nangi (umbes nagu meie Elva) Sinnaminekuks piisab, kui ostad pileti (hetkel vist 350,00) ja ühe siselennu (nt 36,00)

Kui endal vähegi ettevõtlikkust on, siis Taisse ja mitte paketireisiga, vaid omal käel. Tais on kerge ringi liikuda ja ilusaid kohti palju. Kui esimest korda, siis on ka Bangkokis, Pattayal vaatamist/tegemist küll. Rannapuhkuseks näiteks Koh Changi saar. Veidi eeltööd teha ja kõik laabub iseenesest.

Aitäh vastajatele! Jääb siis ikkagi Tai, paneks hea meelega kokku ise oma puhkuse, ettevõtlikkust on, kuid ei oska reise kokku panna, sobitada jms kahjuks.

Mina alustaks piletitest. See küll aegunud, aga proovida võid: Edasi -tagasi Riiast või Helsingist Bangkokki al 358€ | Trip.ee http://trip.ee/content/ukraine-international/edasi-tagasi-riiast-v%C3%B5i-helsingist-bangkokki-al-358%E2%82%AC.html Ja kui ei saagi, siis passi peale: seda 350 eurost Riia kaudu soodukat on päris tihti. Siselennu saad nt siit: AirAsia | Cheap flights to Bangkok, Singapore, Hong Kong, Siem Reap, Taipei | Book online now http://www.airasia.com/ot/en/home.page?setLang=1&gclid=CjwKEAjw9dWuBRDFs9mHv-C9_FkSJADo58iMfxOthyVtCc5182gs6lAIAByehUSNHh_Dk9sxscT-ORoCPp7w_wcB Piletid osta võimalusel deebetiga, ei lisandu mingeid krediitkaardimakseid! Alla 2 nädala pole mõtet sinna minna. Pika otsa pileteid ostes jälgi, et ümberistumine liiga pikk ei oleks! Min jäta 3 tundi, maks. ... ei tea, kuni 6 ehk. Bangkoki jaoks jäta 2-3 päeva. Mina külastaks seal kõiki neid paleesid jne, linna vaataks ja ehk ka mõnda elevandifarmi. Ehk teised oskavad lisada siia veel midagi... Piletid ostetud, tule foorumisse tagasi... Algus ehk tundub hirmutav, aga kui korra läbi selle kõik teed, tundub järgmine kord juba väga lihtne. Jõudu!

Küsimus sellinne, et millise bangoki lennujaama pean valima, tavaliselt annab mulle 2 lennujaama..?

Kas keegi äkki tahab mind aidata kuskil sõnumites või facebookis? :)

Suvarnabhumi on rahvusvaheline lennujaam. Suured lennufirmad lendavad siia lennujaama. Don Mueang lennujaam on nüüd rohkem tuntud, kui Air Asia kodulennujaam, kust kõik väljumised ja saabumised toimuvad.

Sain nüüd lõpuks lennupiletid ostetud :)

Tahtsin seda küsida, et ma olen lugenud, et pole mõtet Tais hotelli ära broneerida. Me jõuame Taisse Bangkoki umbes kl 10 hommikul, kas teen bookingus bronni või üritan seal hakkama saada? Mis te arvate?

Pane vähemalt esimene hotell enne kinni. On vähemalt koht olemas, kuhu võõras linnas minna. Kui suudad ja tahad oma reisikava enne reisi välja mõelda ja paika panna, võid ka kõik hotellid enne ära broneerida. Mina ei näe küll mõtet, miks ei peaks või ei võiks. Kohapeal hotellide vahel jooksmine ja hindade uurimine ei anna küll midagi. Aja raiskamine, arvestades et hotellid on Tais suht odavad :) Lisaks booking.com-le kasuta veebisaiti hotelscombined.com. Seal eri saitide hinnavõrdlus ning booking.com pole just sugugi Tais alati esimene valik.

Soovitan: Tai kõrgeim hotell Baiyoke Sky on 88-korruseline ja pakub vaadet Bangkokile. Suvarnabhumi lennujaamast kulub rongiga 30 min, aga hotelli suurusele vaatamata on õiget ust leida pisut keeruline. Lifti järjekorrad võivad olle pikad, kuna linnaturistid käivad ka vaateplatvormil. Hotellikülalisele on see atraktsioon ja bassein muidugi tasuta.

Enne minekut soovitaks veidikene ka kõige tavalistemate petuskeemide kohta lugeda/videosid vaadata. Muidu sõidad 20 bahti eest terve aja poodide vahet ja ostad pahna 5x kallimalt.

Ja mõtle pingsalt sellele kuhu kohta sa hotelli võtad seal Bangkokis....pane oma plaan paika,mida näha tahad ja kuhu jõuda. See Bangkok ei ole enam Elva...ilma naljata. Ma lähen igaljuhul pool segaseks seal kui ma pean taksoga kuskil trafficus passima ja taksos istuma tundide kaupa. skytrain või bts olgu jalutuskäigu kaugusel hotellist, See minu tagasihoidlik soovitus.

Need kes seal varem käinud on.. kas sellinne marsruut oleks okei, kui bangkok-Krabi-Phuket-Bangkok? Lugesin, et Krabilt saab ka paatidega sõita teistele saartele, nii, et mul oleks mõtekas ära osta vaid Bangkok-Krabi ja Krabi-Bangok lennupiletid? Või asetsevad nad kaugel üksteisest, et oleks vaja ka Krabi-Phuketi lennupileteid? Me tahaks ikka mingit melu ka näha, peale rannapuhkuse. Tahaks ära käia tiigrite templis, kuid see asub ju Pattayal nagu ma aru sain, kuid olen lugenud, et see on kole koht, et ei ole mõtet minna. Siis tahaks ka snorgeldada ja ka džunglis käia. Mis soovitusi te annaks meile?

Ette tänades

Noh ei ole vahet kas Bangkok Krabi või Bangkok Phuket. Krabi ja Phuket ei ole Tai mõistes teineteisest kaugel. Phuketti vast lihtsam lennupileteid saada. Phuketis käib põhiline möll Patongi rannas, sealt laevaga Phi Phi saartele peatusega paar ööd saarel ja edasi Krabile ja tagasi. Krabi ja Phi Phi kohta on TRIPIS palju lugeda. Krabis või õigemini Ao Nangis seal lähedal, saab laevareisidel snorgeldada.

Baiyoke Sky on eraldi liftid ööbijatele ja turistidele,kes ainult platvormile lähevad.Ööbisin seal suht viimastel korrustel,aga teist korda seal ei ööbiks.Vaade muidugi hea,eriti hommikusöögi ajal Marsuudi mõttes vahet pole ju mis pidi ringi teed.Peaasi et ei dubleerisk marsuute ja lennupiletid panevad ju paika alguse ja lõpu

Cadryx, Krabis, AoNangist ca 20 minutilise autosõidu kaugusel on selline koht nagu Tiger Cave Temple,mis asub kõrgel mäe otsas ja kuhu viib trepp ca 1240 astmega.Ja need trepid on üsna järsud.Kui tervis on korras ja aja peale ei kihuta,siis ei ole midagi hullu.Rahulik ülesminek võtab umbes 1,5 tundi ja allatulek umbes 0,5tundi.Aga see vaade,mis ülevalt ümbruskonnale avaneb on seda vaeva väärt.Treppidel kohtud kindlasti makaakidega,kes on üsna inimestega harjunud ja lunivad kindlasti midagi suupärast. Parim viis sinna saamiseks on võtta tänavalt kohalik takso ja leppida kokku hind edasi-tagasi ja ta ootab kenasti kuni sa soovid tagasi sõitma hakata. Muidugi on seal mitmeid tripikorraldajaid,kes pakuvad väikebussiga kompleks touri sinna,Blue Lagooni ja kuumaveeallikataele,aga nendega on see häda,et läheb igas kohas hirmsaks jooksmiseks ja Tiger Cave Temple treppidel nagu joosta ei tahaks. https://en.wikipedia.org/wiki/Tiger_Cave_Temple Ja kui sa AoNangis peatud,siis AoNangi rand iseenesest ei ole suurem asi,aga sealt rannast käivad paadid läheduses olevatesse imelistesse randadesse nagu Railey Beach ja Pra Nang Cave Beach,mis on tituleeritud maailma kümne ilusaima ranna hulka kuuluvaks.Süsteem toimib väga hästi Ostad rannas olevast putkast edasi-tagasi pileti,sõidad kohale,oled seal nii-kaua kui tahad ja sõidad siis tagasi.Paadid ootavad nagu taksod rannas ja kui saab ca 6 inimest kokku,läheb sõiduks.Ühe otsa sõit kestab ca 10-15 minutit imelistele kaljudele vaadetega lahel. Samast AoNangi paadisadamast saad sõita samasuguste pika sabaga paatidega ümberkaudsetele imeilusatele saartele.Saad võtta paadi koos paadimehega näiteks terveks päevaks ja ta sõidab erinevatele saartele ning ootab sind rannas, kuni sa suvatsed edasi liikuda.Selline lõbu maksis selle aasta märtsis minu mäletamist mööda ca 1600BHT ehk ca 40EUR Väga soodne ju.Aga head reisi-äkki oli mu jutuke sulle veidi abiks.

to pastakas: Tiger Cave Temple: siin ei ole elusaid tiigreid, vaid kujud. Vähemalt 2013 ei olnud, äkki nüüd on toodud.