Taist Kambodžasse ja tagasi Taisse - viisad

Olen üksjagu googeldanud, aga kuidagi lôplikku selgust ei olegi saanud Tai ja Kambodža viisade kohta. Lendan Bangkokki ja sealt mône päeva pärast nädalaks Kambodžasse. Sealt jälle lennuga tagasi Bangkokki ning 4 päeva pärast tagasi Eestisse. Kôik jääb 15 päeva sisse. Kas kôik viisad saab vormistada kui visa on arrivalid otse lennujaamas ja Tai oma ei maksa midagi? Vôi mitmekordne sisenemine lühikese aja jooksul Taisse muudab midagi? Ja kas saan ôigesti aru, et Kambodža viisa maksab kohapeal 30 USDi? Ning kui tahaks, siis seda on vôimalik ka online-is ette teha? Kumb siis môistlikum, kas online vôi kohapeal?

1
2

Minu meelest pole vahet. Ise oleme pigem teinud Kambodža viisa kohapeal ja kõik sujub kiiresti. Plaanime seda jaanuaris jälle teha. Taisse pole ju mingit viisat vaja- peaasi, et sul kõik väljumise ning uuesti sisenemise ja siis jälle väljumise piletid ette on näidata.

2
0

Kas keegi oskab ka öelda, kui tahaks samal Bangkokki saabumise hommikul edasi lennata Kambodžasse, kas 2h10 minutit on piisav vahe? Maandumine peaks olema 6.20 hommikul, edasilendu vaatan 8.30.

0
0

Kui mõlemad lennud on Suvarnabhumis ja esimene lennuk ei hiline, siis ei tohiks olla probleemi. Aga ikkagi tuleks mitte unistama jääda. Turva- ja immigratsioonikontrolli järjekorrad võivad vahel olla väga pikad. Immigratsioonijärjekorras peab eraldi piletitel olevate lendude puhul kahel korral seisma - nii riiki saabudes kui ka sealt lahkudes.

Kui aga Bangkokki saabuv lennuk tuleb sisse Suvarnabhumi lennujaama ja Kambodžasse minev lennuk väljub Don Mueang'i lennujaamast, siis kindlasti ei ole piisav.

Algatuseks võib esimene lennuk mingi aja hiljaks jääda. Siis riikisaabumise immigratsioonikontrolli järjekord ja pagasi kättesaamise ootamine.

Takso võtmiseks peab lennujaama natuke tundma (taksopeatus asub alumisel korrusel ja ka seal võib olla hetkel vabade taksode puudus). Kahe lennujaama vaheliseks sõiduks autoga kulub vähemalt 35-40 minutit. Muu transpordiga on veel aeglasem.

Lisaks Don Mueangis õige registreerimislaua leidmine ja seal järjekorras seismine ning pagasi äraandmisele kuluv aeg (eeldan, et oma pagasit ei ole soovi jätta niikauaks Bangkokki). Registreerimise letid ja ka lennuleminemise värav pannakse mõlemad juba üsna varakult enne lendu kinni ja siis ei huvita eriti enam kedagi, mis hilinejatest edasi saab .

Samuti sellele järgnev turvakontrollile ja immigratsioonikontrollile kuluv aeg (nagu ka Suvarnabhumis, olenevalt lendude arvust ja kellaajast võivad järjekorrad olla väga pikad).

Ning siis veel kuni ükskord koridore mööda marssides lennuki väravasse jõuad...

1
0

Ma ka arvaks nii, et on natuke riskantne see ajaaken, sest suuregi tõenäosusega väljubki Kambodža lennuk Don Mueangist.

2
1

Ei pruugi olla lend DMKst. Bangkok Airways lendab BKKst.

2
0

Kui edasilend Bangkok Airwaysiga, siis peaks transfer deskis asjad ju suht kiirelt korda saama. Kui vaja teha lennujaamavahetus, isiklikult alla 4h lennuvahega ei riskiks.

1
0

Tere

Mina käisin 4a, tagasi Kambožas, viisa tegin netis. Tagasi lennul Bangokki pidime näitama ette 600 dollarit inimese kohta.

0
0

Märtsis käisime sedasi, et kõigepealt Bangkoki, sealt nädalaks Kambodžasse ja siis tagasi Taisse. Taisse pole viisat vaja ja Kambodža viisa on ühe sisenemisega, st kui sa vahepeal kuskil mujal riigis ei käi, võid ilusti Taisse tagasi minna. Tegime viisa veebis, väga mugav. Aega võttis ca nädal. Siem Reapi lennujaamas vaatasime muigega kõiki neid "tarku", kes kohapeal viisa soovisid teha. Piiiikkk järjekord oli - meie aga libisesime, supsti, passikontrollist läbi ja juba lennukast välja. Hinnavahe on ka nii minimaalne - 5 dollarit.

Meie lend väljust Don Mueangist, kuid läheb ka Suvarnabhumist muidugi. Minu jaoks isiklikult oleks see vahe liiga napp ka sama lennujaama puhul.

2
0

Bangkoki lennukas jääb küll 2-st tunnist väheks, et maha saada ja siis veel uuele lennule jõuda.

Eriti, kui tegu pole transiit-tsooniga

Hommikul on küll rahulikum, aga siiski 4 tundi kõlaks palju reaalsemana, et mitte maha jääda.

2
0
0
0

Olen aastaid lennanud Bangkok-Phuket, Suvarnabhumist. Lendude vahe 2:10 on täiesti piisav. Reisin käsipagasiga ja minu enamus lennud on Finnairiga mis jõuab sisse pigem varem kui hiljem. Uimerdada ei tohi, aga hingetuks pole ka kunagi pidanud jooksma.

0
0

Kas bussiga ei oleks mõtekas minna Bangokist Siem Reap?

0
0

Gerlip

Äkki täpsustaks millisesse linna sa Bangkokist edasi Kambodzas lendad? Phnom Penh, Siem Reap, Sihanouk (Sihanoukville).

Kõik räägivad siin Suvarnabhumist lendu Kambodzasse, aga kuhu?

Indrek79

Kindlasti on lennukiga mõttekam minna Suvarnabhumi-SiemReap. Seda isegi siis, kui lennata Don Mueangist. Maad mööda on 365km (pakub 5h.40min) + piiriületus.

1
0

Sihanouki küll Bangkokist otese ei pääse.

0
2

Võimalik, et miski sinna maandub, isegi siselennuga sealt läbi käinud:

Sihanoukville International Airport - https://maps.app.goo.gl/RmgQ23tAT14hzzdKA

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased