Taksosõidu maksumus Singapuris

Hei. Lennujaamast Orchardi kanti hotelli pakub Booking mulle "soodsat" taksot 3le  inimesele (sh 1 laps) 37 eur :)

Samas, olen siin foorumis lugenud, et taksosõit odav ja kesklinna lennujaamast mingi 15 eur....soovitage, kas püüda takso lennujaamast? Ja kuidas seal tava on, kas peab summa enne kokku leppima?

Summa on soovitav ALATI enne kokku leppida.

Rääkides takso maksumusest, siis guugeldasin su küsimust ja leidsin selle

Tere.

Me võtsime lennujaamast takso ja see oli odav. Me sõitsime umbes 19 kilomeetrit ja läks umbes 13 euri. 
Taksos on taksomeeter ja juhid on seal korralikud ei peta. 

Seal ei ole midagi kokku leppida, sest tõepoolest on Singapuris taksomeetrid. Kui olete pagasi kätte saanud, jalutate taksojärjekorda ning teile näidatakse, millise peale lähete.

Kokku leppida pole midagi, seal on taksomeetrid ja hind tuleb nii, nagu see näitab. Sõltuvalt ummikutest (kus istuda võib pikalt tipptunnil) võib hind minna üle 30 SGD. Südaöö lähedasel ajal olen saanud alla 30-ga alati.
Arvesta, et taksomeetri hinnale kargab alati mingi kuni 10 SGD tont-teab-mis lennujaama lahkumise/saabumise/nägemise maks otsa. Lahkudes oli vist sutsu rohkem, saabudes pisut vähem.
Taksot ei pea püüdma, lähed treppidest alla, seal on taksosaba, võtad rivi lõppu ja saad selle takso, mis rivi ette jõudes satub. Seal järjekorraga majandaja küsib küll, kas maksad sularahas või kaardiga, kõigil vist pole kaardimakse terminali.

Sellise äpiga nagu Grab maksis lennujaamast sinnakanti 23 SGD

Grab/Uber jne on mugavad, kui sa juba tunned lennujaama ning ei ole eriti väsinud ja kannatad vajadusel oodata. Aga lähed kusagile perega ja mitme kohvriga, kõik väsinud ning tahaks esimese asjana kiiresti duši alla ning mugavasse voodisse. Ja siis hakkad jamama seal- tellid selle auto, see hakkab kusagilt sõitma, passib ummikutes...lõpuks kui jõudma hakkab, lähed oma väsinud killavooriga välja, kuhu auto sinu arvates saabuma peaks. Äpp näitab, et auto on kohal, aga sina visuaalselt ei näe. Helistad juhile, ning saad tema ülikonarlikust inglisekeelsest jutust lõpuks aru, et ta on küll kohal, kuid tükk maad eemal ning mingi teise leveli peal. Ja sinu juurde ta kuidagi sõita ei saa. Ajad pere jalgele ning lähete mööda treppe kohvreid lohistades autot otsima. Lõppkokkuvõttes raiskate aega ning energiat ja säästate mingi kaks euri. Ma ei fantaseeri, isiklikud kogemused. Singapuris veel ok oodata ja ringi trampida autot taga otsides, ilma poolest, aga tee seda kusagil lumetormis..ohjah..teinekord on ametlikku taksojärjekorda palju lihtsam minna.

Eelkirjutajaga täiesti nõus, tavaliselt lennujaamadesse on nendega hea sõita, aga pick-up on lennujaamades kuhugi nurga taha peidetud. Singapuris olen lennujaamast  kesklinna läinud enamus kordadel üldse bussiga.

Läksime otse taksojärjekorda, tore juht oli, rääkis kell 7 hommikul (ja 11 tundi lennanud) tüdrukutele rõõmsalt, mida tasub külastada, kus süüa jne. Taksomeeter tiksus normaalselt, maksime Downtowni sõidu eest vast 16 Singapuri dollarit. :)

Ühel õhtul proovisime äpiga, aga mitu autot tühistas meie tellimuse. Ootasime siis jälle järjekorras, aga vähemalt sai koju :)

Hind tavataksole peaks olema umbes 20 SGD, minibussi ja nn limusiini hind on umbes kolmandiku võrra kallim.