Tallinn - Vantaa ja tagasi.

Plaanin hetkel lende võtta mis lähevad 9:30 soomest ja tagasi ükskord 15:05 tekkis paar küsimust kuna pole kursis sellega.Kuna lennu ja laeva piletite vahe pm 4x siis plaaniks seekord laevaga minna, aga kuna 9:30 siis peab vast eelmine öö kohal olema.Kui tüütu on sadamast Vantaa saada ja mis kellani ühistransport liigub? plaanis siis minna Eckerö laevaga ja mis see maksumus umbes?Olen kuulnud et mitme rongi vms vaja aga ehk on tekkinud ka midagi muud ja lihtsamat ? otse bussi vms

1
2

Helsingi raudteejaamast läheb Finnairi mugav ja wifiga varustatud buss otse Vantaa T1 ja T2 terminali ette. Ja vastupidi muidugi ka. Käib enam-vähem iga poole tunni tagant hommikul viiest südaööni. Maksab 7 eurot üks ots, saab maksta otse bussijuhile, kaardiga või sularahas. Sõidab umbes pool tundi.Vantaa lennujaamas saad kapslites/korvides/toolidel magada ka, oleneb, kuidas joppab, aga ega see kõige magusam uni ilmselt ei ole. Kusjuures, kui lendad Finnairiga, siis toksi sisse sama reis, aga algusega Tallinnast, mõnikord annab väikese raha eest Nordica või Finnairi jätkulennu Tallinnast Vantaasse. Laevapiletid, bussipiletid, poolmagamata öö lennujaamas, suur ajakulu - kas see kõik tasub seda kokkuhoidu? Tallinnast lennukiga poole tunniga otse Vantaa terminaalis!

1
0

Eckerö jõuab 8:15 Helsingisse ja sul läheb aega, et jõuda sadamast raudteejaama (ca 15 min) ja sealt bussiga (ca 30 min) lennujaama. Sõidugraafikud jne. Natuke liiga napiks ei lähe??? Vbl oleks parem mõte sadamast takso võtta, aga see on üsna kallis ning ca pool tundi sõidab ikka. Kui mingeid ummikuid jms ei ole, siis parimal juhul oled ca 45 min enne lendu lennujaamas. Kui pagasit pole ja check.in tehtud, võid isegi lennule jõuda?!?Ise mitu korda käinud nii, et läinud Helsingisse eelmise päeva õhtul ja ööbinud lennujaama läheduses hotellis. Hea rahulik magada, pole vaja kiirustada ning 9:30 lennu puhul jõuad ka kõhu hotellis täis süüa ning inimese moodi lennukile minna :)

1
1

Suht nutune , isegi kui viimase Tallinki laevaga lähed jääd just maha viimasest rongist lennujaama.Eckerö jõuab helsingisse kell 21 , sul aega 12 tundi.Tramm linna ja rautejaamast läheb rong otse lennujaama terminali alla põhimõtteliselt.https://www.vr.fi/cs/vr/fi/aikatauluhaku#fromStationVR=Helsinki&toStationVR=Helsinki+Lentoasema&period=1m&weekDay=Mo&weekDay=Tu&weekDay=We&weekDay=Th&weekDay=Fr&weekDay=Sa&weekDay=Su&dstarttime=00:00&dendtime=23:59&onlyDirect=false&transferType=NORMAL&trainTypes=IC2&trainTypes=LOC&trainTypes=LKB&trainTypes=PL&trainTypes=KLA&trainTypes=S&trainTypes=LOL&trainTypes=P&trainTypes=BUS&trainTypes=H&trainTypes=IC

0
0

Ühe alternatiivina on võimalik ka sõita hilisõhtul laevaga Soome ning veeta öö laevas: https://www.tallink.ee/liinireis-tallinn-helsingi. Maale pääseb sealt kl 6 hommikul, mis jätab enam kui piisavalt aega lennujaama jõudmiseks. Hind on sellel tavaliselt ca 80€, sega edasi-tagasi sõit tuleb ikkagi vähemalt 110€, kuna juurde tuleb arvutada ka lennujaama pääsemine ja tagasipilet. Sellisel juhul soovitan juba pigem lennata hommikul Tallinnast Helsingisse. Nt Norra Airlines lendab kl 6 hommikul ning edasi-tagasipileteid saab juba sama 110€ eest (üheotsapiletid on isegi kallimad). 

2
0

Mine viimase Tallinkiga ja võta ööbimine laevas kui hotelli/hostelit ei taha võtta või lennujaamas ööd veeta. Laevalt hommikul maha, trammiga pearaudteejaama ja rongiga lennujaama alla.

2
1

Öö lennujaamas vast pole hullu kuna hetkel näitab soome lendude hinnaks miinimum 150€ ja kui otse Tallinnast siis lend kas 1045€, seal 700, sellise vahe juures kannataks ära selle öö 

0
0

Eks sõltub harjumuspärasest režiimist. Ise olen Vantaas olnud küll öösel. Natuke igav lennujaam on selleks, aga neid inimesi oli seal teisigi. 1-2 kohta vist oli lahti öö läbi (või avati väga vara, ei mäletagi).Samas on Hilton jalutamiskauguses, seal äkki on mõni baarike öö läbi avatud (kindel küll pole).

0
0

Schengeni alas teisel korrusel Burger Kingi kõrval on GoSleep kapslid, maksab vist u 40€ öö.

0
0

Arvestada tasub sellega, et kohvrit ei võeta eelmisel õhtul vastu, seega lennujaama ja Schengeni alasse sisse ei pääse. Kui lend on kell 9.30, siis 7 paiku saab kohvri ära anda, enne seda peab check-ini eelsel alal tolknema. Kui ainult käsipagas, siis ilmselt ikka saab turvakontrollist läbi ja lennujaama sisse.

1
0

Tahtsin just hoiatada sama asja eest, et kui pagasiga minek, siis suure tõenäosusega bag drop ei tööta sel ajal kui sa lennujaama jõuad. Olen ise ühe korra selle tähelepanuta jätnud ja pidin kuus tundi koridoris kohvikus teed jooma. Mugavaid magamiskohti (pehmeid toole) on koridoris vast kümnele ja no need olid kõik muidugi ammu juba hõivatud. Üle jäi valik kas kõva metallpink koridoris või vaid veidi mugavam istumine kohvikus. Tol korral oli mul lend juba kl 7:30 hommikul, nii et ka laevas ööbimine ei tulnud kõne alla.

1
0

Kui lend Finnairiga, siis saab pagasi eelmisel õhtul 18-21.30 vahel ära anda. Kuskilt on kõrva jäänud, et turvakontroll suletakse 21.00, aga kindel ei ole.

0
0

Loogika ütleb et turvakontroll töötab kuni südaööni ...?Viimane lend on 00:40 BKK ja siis 05:35 RIXBagage Drop on iseasi ?!siis näeb kaua ootama peab turvakontrollis seega millal ta lahti on ka :https://www.finavia.fi/en/airports/helsinki-airport/airport/terminals/security-control-waiting-time

0
0

Kui ma viimati sarnase probleemi ees seisin, siis selgus, et turvakontroll on siiski öösel avatud, aga mingit teist rada pidi tuli minna. Lennujaamas olid viidad, et kuni x kellaajani liikuge turvakontrolli läbimiseks x suunas.  Kuna mul oli vaja kohver ära anda, siis ei saanud kasutada.Põgus otsing Vantaa lehel lõppes praegu küll tulemuseta.

0
0

Turvakontroll ikka tegutseb, mõni päev läheb viimane lend 1 paiku öösel ja 5-6 hommikul võivad olla esimesed charterid, nii et 3 paiku öösel hakkab juba sellega väike sagin pihta. Kohvri äraandmine... võibolla tõesti Finnairiga toimib, aga teiste firmade puhul öeldakse küll, et check-in algab 2,5-3 tundi enne lendu ja varem pole lootustki, et keegi su kohvrit tahaks.

0
0

Vabandust, et offtopic, aga miks on 700 eurose pileti ostjale soovitused enamuses ainult lennujaamas pingil ööbimise kohta? Maksaks pilet 7 või 70 euri, oleks arusaadav. Suvalisel valitud päeval on hotellituba kahele Helsingi kesklinnas raudteejaamast jalutuskäigu kaugusel ca 70-75 euri. Paremal juhul koos hommikusöögiga.Kas ei oleks mõistlikum kuskil lennujaama pingil või põrandal kannatamise asemel minna õhtul Helsingisse ja hommikul 7 paiku hotellist bussi või rongiga lennujaama, et 9:30 lennule jõuda?(Ärge nüüd päris maha lööge...)

5
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased