Tallinna Lennujaama liikluskorraldus

Ma ei tea kas mina ei saa pihta, või ongi Tallinna Lennujaama liikluskorraldus absurdsus ruudus? Ei saa normaalselt maha ega tagasi tulles normaalselt peale(pagasiga autosse). Ei ole sellist ebamugavust küll kuskil mujal kohanud, selle aasta lumi on asja veel hullemaks ajanud. Kuidas teised foorumlased hakkama on saanud?

Mul pole kunagi probleeme polnud, kuid ma ei trügi ka sinna kus taksod ja jaksan paar sammu rohkem kõndida. Autoga parklaase, sealt maha ning auto läheb välja. 15(?) minutit on parklas tasuta ning sellega jõuab vabalt maha. Vahest kedagi oodates on rohkem aega läinud ja mõne krooni pidanud maksma. Probleem on üldjuhul neil kes alt parklast ei viitsi jalutada 100 sammu liftini :).

Minul pole Tallinnas sellist mõtetki tekkinud et ei saa. Olen alati alumisse parklasse sõitnud ning paarkümend sammu teha ikka jaksan. Minu meelest on suurtes maailma lennujaamades asi kordades hullem. Alguses parkimiskoha ja hiljem auto otsimine kulutab küll närve ja aega. Viimati Brüsseli lennujaamas kus parkimikoha leidmine peale kella üheksat hommikul on tõeline loto. Tallinna lennujaam on armas, väike ja mugav.

Endal ei ole 8kg+20kg pagasi tassimine küll probleeme tekitanud. Takso on ka alati tulnud sinna, kus vaja.

Miks sa Punkel korralikult autost maha ja pärast peale ei saa Tallinna lennujaamas? Mul ei ole ka kunagi ise minemise ega kellegile vastu minemisega raskusi olnud. Tavaliselt küll varem kohal ja seetõttu panen auto alla, aga ka üleval parklasse saab 15 min tasuta sõita.

All EI ole nn mahalaadimise/pealelaadimise kohta, samas mujal kohtades, kus mina olen käinud, on need olemas. Praegu pead sa lumes oma kohvrit lohistama, kuna autoga järeltulijal/viijal ei ole kuskil peatust teha. Ma ei räägi auto jätmisest parklasse.

Ega õige eestlane jalgsi ei käi ja vett ei joo :). Loogiline, et kui lund nii ropult on tulnud siis probleeme sellega tekkib. Vaevalt kuskil lennujaamas saad oodata inimesi kuskil terminali ees minuteid, vaid ikka nagu Tallinnas - sõidad sisse, lased maha ja sõidad ära. Lennujaamas ootad ka neid vastas, auto ilusasti parklas :).

Autoga toojal/viijal on võimalus lennujaama ees kuni 15 min tasuta parkida, mis peakski olema see kiiresti mahaminemise/pealelaadimise koht (vt kaardil A3 parkla http://www.tallinn-airport.ee/upload/Editor/PARKLA/parklakaart1.png). Eriti mugav on see viijatele muidugi, toojatel võib lennu hilinedes ebamugavaid kulutusi tekkida :) Seetõttu mina nt jätan oma auto vastu minnes A parklasse. Ma ei ole viimase aja lumekoristusega kursis, aga ma sain A3 parklast küll oma kohvriga lennujaama hangevabalt.

on normaalsete lendude ajal tavaliselt täis, eelmine aasta, öise lennuajal, oli see üldse kinni. mcneelson, asi ei ole eestlases, vaid inimestes üldse, kui su pagas on ntx 10 kohvrit, mis variant sul siis olemas on? sealt torude vahelt ei mahu vist käru läbigi. Tahan lihtsalt viidata Tallinna lennujaama saamatusele, tagada korda, nii nagu vanasti reisijale mugavam oli. Ehk siis sai normaalselt üleval maha ja peale minna.

Kiievi lennujaama jõudes (autoga) hoian kõigepealt hinge kinni ja üritan olla nähtamatu, et liiklusment kinni ei peataks. Nende täissöönud lõustasid vaadates on selge, et midagi head sealt kunagi loota pole, midagi ikka leiavad. Viimane kord pääsesin 200 grivnaga, kuna tehnilise ülevaatuse talongi polnud aknale kleebitud. Parklad lennujaama ümbruses on alati TÄIS, ...st kohti leidub ikka, kui schlagbaumi tädile 50 grivnat annad. Väljend LUMEKORISTUS lennujaama ja parklateenistuste sõnavaras puudub. Selle talve lumeuputusest tingituna saab parkida ja ka parklast kätte ainult maastureid. Õnneks olen ühe sellise isendi kasutaja, seega saan rügada suvalisse mulle sümpaatsesse hange. Kohver tuleb kohale vedada kukil, sest lennujaamani viib vaid kitsas, ca poolemeetrisesse lumme tallatud jalgrada. Halvemal juhul on see teekond ca 1,5 km pikk, sest päris lennujaama kõrval oleva parkla tädi on pannud putka aknale sildi OBED. Millal algas ja millal lõpeb, pole õrna aimugi, seega tuleb auto jätta kaugemasse parklasse. Kogu lennujaam esine plats lainetab ja vahutab, see on üle kallatud lennukite jäätumisvastase ainega. Uksest sisse jõudes on sokid läbimärjad, püksid samuti kuni põlvedeni ja higi voolab. Ilmselt sööbivad varsti ka kingatallad happest läbi ja kukuvad küljest ära. Kogu ootesaal on pilgeni täis istuvaid, tukkuvaid ja lamavaid inimesi, kohvri mahatoetamiseks praktiliselt ruumi pole. WC ukse ette on pandud ämber koos rohekashallika kaltsuga ja kui üritan sellest mööda trügida, saan mingi määrdunud sinise kitliga tädi käest peaaegu samasuguse kaltsuga pikku küüru, ....et kas ma bljät ei näe siis vä, et koristatakse. Edasi veedan ca pool tundi chek-in järjekorras, siis umbes samakaua turvakontrollis ja siis umbes tunnikese passikontrollis. PS. Eestis on väga väga hea elada ja Tallinna Lennujaam on väga väga armas, puhas ja korralik koht.

lgp punkel, ära ole nii negatiivne. Näe asja positiivsemalt. Mõnus pisike lennujaam võrreldes Aasia või Hongkongiga. Ei saa ometi niii mugavaks muutuda, et ei viitsi kohvrit vedada lumes. Kas sa esimest korda elad meie kliimas? Kohvreid saab peale ja maha laadida ka seal, pole probleemi. Pigem on probleem selles, et kõik tahavad otse ukse alla pääseda. Pole ju raske mõnikümmend meetrit jalutada. Samas kui tulla kuskilt kaugelt, siis tuleb sellele lumele vaadata kerge irooniaga. Mina kyll vaatan, et lausa fun kui lumi maas... Ja parkimiskohtasid on alati eemal ja plats puhtaks lykatud. Kuna viimane talv oli suht lumerohke, siis loogiline on, et lund on kõikjal ja sellega tuleb leppida:-) Torud on seepärast ma pakun, et suvaliselt yle ei joostaks suvalises kohas. Autod siiski liiklevad seal ju... Ega sa Viru väljakul ka sirgelt üle tänava ei lähe ju, ikka sealt kus on ette nähtud. Tavaliselt inimesed selliseid kõrvalisi nyansse ei kipu nägema ja siis kulm kortsus pahandavad, et elu on paha ja raske. Võin omast kogemusest öelda, et mujal on veel raskem. Rohkem positiivsust ikka:-) Loodan, et mu peale ei pahandata nyyd:-) Edukat lumes sumpamist ja nautigem Eestit :-)

Positiivsust ikka meelele kallid kaasmaalased:-)