Talveks perega soojale maale

Oleme perega mitmed talved veetnud kuskil soojas, peamiselt Aasias, kuid ka Hispaanias (Kanaaridel).

Järgmiseks tahaks avastada aga midagi uut  :) Jagage kogemusi ja nõu,  kus olete käinud (olles kohapeal pikemalt), kuhu soovitate minna?
Viimane Koh Samui kogemus sai ka kirja:

Kõige stiilsem oleks oma elu stiliseerida ikka Singapuris...crazy rich Asians :)

Singapur on tõesti vinge. Lastega on seal väga palju teha, seal veedaks kindlasti pikalt puhkust. Ainus miinus on ilmselt väga kõrge hinnatase :)

Ma ei ütleks, et Singapur lastega puhkuseks kõige parem koht oleks. Seal üle kahe täispäeva midagi teha ei ole. Lastele vaid loomaaed (kuna teemaalgataja laste vanust ei märgi, siis eeldan, et väikesed veel)

Aga et nüüd Singapuris VÄGA kõrge hinnatase, sellega ka nõus ei ole (oleneb muidugi iga inimese vaatevinklist)

Võibolla ma eksin, aga kas mitte viisatingimused väljaspool EL-i valikut veidi paika ei pane? Eeldusel, et plaan näiteks nii 3 kuud kohapeal olla. On riike, kus saab pikema viisa või teatud perioodiks pikendada, aga kohati ei tule see kõne allagi.


Keenia - 90 päeva kõigile, pikendamine Nairobi migraametis lihtne. Kambodža - lennujaamas taotled E tüüpi viisat (nn. business visa), mida pärast saab 3 või 6 kuud pikendada.

Pikema peatumise korral igatahes üüriks midagi. Mõned küll pipardavad, kui alla 6 kuu või aasta võtta.

Äärmiselt küündimatu väide, et Singapuris pole lastega midagi teha, minu arust on see üks ägedamaid kohti maailmas, kus lastega aega veeta, Sentosa, Gardens By The Bay, Marina Bay promenaad, mõnusad kaubanduskeskused, valgusmängud, kaunid tänavad jne. on koht, kuhu lapsed tahavad iga hinna eest tagasi minna. Rääkimata turvalisusest, hügieenist, funktsioneerivast transpordist ja kõigest muust, mis muudavad puhkuse täiesti murevabaks erinevalt Tai ja Bali urgastest.

Ja kui tõesti on meeletu üüratute randade isu, siis Desaru ja Bintan on vähem kui tunni aja laevasõidu kaugusel.
Aga ma olen heameelega avatud põhjendustele, milline koht maailmas on selline, kus lastega oleks oluliselt rohkem "teha", kui Singapuris ja miks?

Näed, Snoop, kohe said kaks miinust ja neid tuleb veel kindlasti. Sest siin foorumis domineerib pigem selline rahvas, kes ka Singapuris tormab esimese asjana hindude linnaossa ja ei taha Sentosast ning Marina Bay Sandsist kuuldagi midagi. 


Hea kliimaga ja ilusad on muidu Prantsusmaa ülemereterritooriumid India ookeani saartel ning Kariibidel. Viisat ei ole tarvis, samas hinnad on ka nagu Prantsusmaal ikka ja inglise keeles suheldes võib vahel jänni jääda. Näiteks Reunioni ma läheks iga kell tagasi ja  võimalusel elaks seal  pikemalt.


hei-hei hei, Snoop ja Token, miks nii irooniliselt ja küüniliselt?!

Teemalagataja küsib talvituskohta pikemaks ajaks ja endiselt ei saa ma aru, miks Singapur?! Mida seal kuude kaupa teha?

Ei maksa solvuda (eriti Snoop), kui kellegi on sinust teistsugune arvamus (võibolla sa tõesti reisid Singapuri terveks talveks, tubli! ja muideks, ma ei kirjutanud, et seal pole lastega midagi teha, kirjutasin, et Ma ei ütleks, et Singapur lastega puhkuseks kõige parem koht oleks. Maitseasi, maitse üle ei vaielda, Snoop!). Ja võibolla tõesti võtad igat miinust (Token) hinge. Selle peale ütlen, et eesmärgiks ei saa kunagi olla kõigile meeldida ja meele järgi olla.
siin foorumis domineerib pigem selline rahvas, kes ka Singapuris tormab esimese asjana hindude linnaossa. Nojah, sellega anti meile hinnang siin pea kõigile... 
Kõik mul selle teema kohta

Aga mis need paremad kohad lastele siis oleks? Et mis mujal oleks need plussid, mida seal ei ole? Olles natuke ringi käinud (enamasti koos lastega), siis Singapuriga võrreldav oleks vaid USA (California, Florida), aga Singapuris on kõik kompaktsem ja ühistranspordiga kättesaadav. Ma olin küll Singapuris vaid 4-5 päeva, aga kuu veedaks seal ilma probleemideta.

Mind jäi vaevama küsimus, et kuidas need lapsed kodumaal hakkama saavad?  Päevad läbi on Lottemaal, Vembu-Tembu maal, veekeskustes, loomaaias?  Ma nagu mäletaks, et lapsed väsivad ka ja tahaksid lihtsalt toas mängida. Milleks sobib hotell/motell/ üürikorter ka. Võimalik et minu lapsed olid kuidagi väetid, igatahes peale kahte nädalat  ei tahtnud nad veekeskuses olla ega kuhugi minna. Tahtsid lihtsalt olla rahulikult toas mängides.

Snoop:


Sai ka ise Singapurist Bintanil käidud. Kallis turistilõks, midagi polnud teha. Üldse ei meeldinud, ei soovita!

Pealegi meie talvel on Indoneesis tormi/vihmaperiood...

AndresR, nagu näha me rääkisime üksteisest mööda mõnevõrra, minu tekstist peaks ju näha olema, et ma hindan Singapuri suurepärase baasina, kus lastel on palju tegevust, AGA ma ei eelda, et kuude kaupa peaks ennast selle 600km2 saarega piirama. nagu ma mainisin nii Malaisia kui Indoneesia on lühikese laevasõidu kaugusel.
Lisaks igasugu paradiisisaared samuti alla 2h lennukiga.
Mind ajendas postitama lihtsalt enesekindel väide "üle kahe päeva seal midagi teha ei ole". Lisanuks sa sinna juurde "minul suure ranna/matka/dzhungli/snorkel-huvilisena, mul polnuks midagi kobiseda. Aga Elustilisti blogist tuli suht selgelt välja, et nad otsisid mõnusat baasi ja ma jään enda juurde, et Singapurist paremat baasi on lastega Aasias suht võimatu leida, kui raha jätkub.
Okei, sama raha eest, millega Singapuris saab korteri, võib saada Tais basseiniga eravilla. Aga sul on endiselt need lagunenud teed, hullunud juhid, meeletu räpasus, toidukvaliteedi riskid ja palju muid potentsiaalseid probleeme, mida Singapuris ei eksisteeri.
Parafraseerides Neil Blomkampi filmi "Elysium". Its year 2018. Humanity is divided. We live on Earth. The privileged live in Singapore.

Oleme Singapuris 3x käinud, kohapeal oleme viibinud max 3 päeva, kuna minu teada on Singapuri läbivad lennud tingimusega, et seal ei saa üle 3(?) päeva viibida. Viimane kord soovisime Finnairi tagasilennupileteid selliselt muuta, et saaks Singapuris üle nädala olla, aga Finnairist öeldi, et kohapeal saab olla teatud arv päevi (mäletamist mööda oli see 3-4 päeva) ja lennupiletid jäid vahetamata. Samas eestlastele peaks Singapur olema 90 päeva viisaba. Singapur on igal juhul äge, läheksime sinna kindlasti pikemaks ajaks. Samas laste jaoks on olulised bassein, meri ja liivarand. Singapur on hinnatasemelt kindlasti kallim kui muu Aasia, pean silmas Taid, Indoneesiat, Kambodžat (vähemalt meie kogemuses), aga muu maailmaga (Euroopa, USA) ilmselt samal tasemel.

Endale on mõttesse tulnud just Kariibide kant, Dominikaan vms. Reunion on väga huvitav mõte! 

Guadeloupe ja Martinique jne on EL territoorium Kariibidel. Hinnatase ka sama või tiba kallim, aga sarnane tase on ka mujal Kariibidel. Dominikaan on odavam, aga ilmselt ka vähem turvaline kui just turismipiirkonnas ei istu.  Kui prantsuse või hispaania keelega kodus ei ole, siis Barbados on inglisekeelne ja turvaline koht, aga Aasia on igal juhul odavam, kuigi ise eelistan Kariibe just kliima pärast, ei ole nii niiske ja palav talvel.

Kui üldiselt Kariibidele väga soodsalt ei saa, siis hetkel Level dumbib nii Guadeloupe kui Martinique suunal. Lennusoodukate all on sellest isegi juttu olnud, st Tallinnast kohale võib saada 350-450.